Przyjażń
Autor
RE: Przyjażń
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 14-02-2009 16:21
Nad formą wypowiedzi jakoś nigdy się nie zastanawiam :) dopasowuję instynktownie na bieżąco - przyjaciele wszystko wybaczą.
Kiedyś trochę podpita okropnie zwyzywałam kumpla - następnego dnia zadzwonił i zapytał z troską, czy mam jakieś problemy... :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przyjażń
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 14-02-2009 16:25
nie, no ja się zastanawiam nad tym, co mówię, zwłaszcza ostatnio, kiedy np: w pracy okazało się, że moje koleżanki poczuły się urażone tym, co powiedziałam, choć była to oczywiście prawda i odnosiła się do sytuacji, z którą żadna nie miałam związku...
poza tym wiem, jak ludzie potrafią ubarwić każde słowo.
przyjaciel to ktoś taki, komu zależy na zrozumieniu. bo generalnie ludziom na tym nie zależy, zależy na tym, żeby krzesło grzało w dupę i żeby była sensacja.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Przyjażń
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 14-02-2009 16:42
no ale tu jest właśnie ta różnica - między przyjacielem, kolegą, znajomym :)
chociaż ja na szczęście rzadko spotykam się ze złą wolą - może wbrew pozorom jestem ostrożna, a może nie zależny mi na opinii tych, co gonią za sensacją
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przyjażń
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 14-02-2009 16:50
a ja właśnie, jeśli chodzi o słowa - nie jestem ostrożna. może dlatego, że zawsze spadam na cztery łapy. a może dlatego, że wiem, że są ludzie, którzy mnie kochają do tego stopnia, żeby mnie zrozumieć. próbować przynajmniej.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Przyjażń
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-02-2009 16:54
z nie wielu rzeczy jestem dumny.ale ze swoich przyjaźni mogę być."prawdziwych poznaje się w biedzie" ja swoich sprawdziłem. razem na bagnety,a nie imprezy tylko
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-02-2009 17:08
powiem tak - jak zachorowała mi żona z miejsca zadzwonili dwaj znajomi z pytaniem czy nie potrzebuję ...wsparcia finansowego na jej leczenie. Kolejni puyali parokrotnie czy potrzebuję jakiejś innej pomocy.

Szczęśliwie nie potrzebowałem - ale powiem - sam byłem zaskoczony, bo oceniałem wcześniej kondycję moralną społeczeństwa gorzej.
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-02-2009 17:13
ba to nawet nie moralne kondycja - ja jestem moralnie w złej kondycji - ale moi ludzie mogą na mnie liczyć, jak i ja na nich - przyjaciele to troche jak rodzina z tym, że nie dostaje się ich z urodzenia, trzeba się postarać,aby mieć taką nagrodę. Ludzie teraz mówią, przyjaciel na każdego bliższego znajomegho. Wina MTV i amerykańskich seriali
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 14-02-2009 17:57
PRZYJAŹŃ TO WIELKA RZECZ.
Och, co to za przyjemność, niewysłowiona przyjemność, poczuć się bezpiecznie w obecności osoby, przy której nie musisz kontrolować ani myśli, ani słów, lecz możesz wylać je wszystkie takie, jakie są, nie oddzielając ziaren od plew. Wiesz, że przyjacielska dłoń weźmie je i przesieje, zatrzymując to, co wartościowe, a resztę rozwieje podmuchem życzliwości.:);):)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Przyjażń
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-02-2009 18:12
no to po dziewczęcemu. po facetowemu mniej wylewania, więcej działania. Liczysz na pomocną dłoń,ale czasem dłoń jest zaciśnięta w pięść,oby jak najmniej takich oczekiwań.
No ale faceci, też czasem muszą ponarzekać na płeć piękną, jak powiedział klasyk " bo to zła kobieta była"
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 14-02-2009 18:14
Ja bym dla przyjaźni nie nadawała płci:);):)Pozdrowionka!
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Przyjażń
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 14-02-2009 18:15
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
no to po dziewczęcemu. po facetowemu mniej wylewania, więcej działania. Liczysz na pomocną dłoń,ale czasem dłoń jest zaciśnięta w pięść,oby jak najmniej takich oczekiwań.
No ale faceci, też czasem muszą ponarzekać na płeć piękną, jak powiedział klasyk " bo to zła kobieta była"

długo, długo siedziałam na typowo męskim forum i czego ja się tam dowiedziałam o pojeciu facetów na temat kobiet, to mózg staje w poprzek...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Przyjażń
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-02-2009 18:20
Cytat:
długo, długo siedziałam na typowo męskim forum i czego ja się tam dowiedziałam o pojeciu facetów na temat kobiet, to mózg staje w poprzek...
a odwrotnie nie jest? jest na odwrót też, przyznaj. To przez to tyle głupich, kłótni tylko o płeć. No ale cóż ciężko się zrozumieć,a tu jeszcze kultura miesza. Dlatego też pewnie tak trudno z damsko męską przyjaźnią. ja powiem,ze kila razy się łudziłem,że mam przyjaciółki,ale one musiały doszukiwać się dodatkowych motywów w moich zachowaniach, a przecież nie jestem tylko hormonami i popędem - mężczyzna to też człowiek- co mi pozostało z tych znajomości świetne kumpele i brak złudzeń
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 14-02-2009 18:25
nie wiem, ja już dawno przestałam się skarżyć. teraz raczej się śmieję. ale może to dlatego, że właśnie dzięki hattrickowemu rozdziałowi mojego życia poznałam drugą stronę medalu.

ps: baby częściej narzekają na konkretnyh facetów, a mężczyźni na ogólne babskie cechy...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Przyjażń
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-02-2009 18:31
Cytat:
baby częściej narzekają na konkretnyh facetów, a mężczyźni na ogólne babskie cechy...
trzeba było pić,ze mną we wtorek ;)
troche w tym prawdy,ale te cechy utożsamiają z konkretnymi kobietami. jednak bardzo możliwe,że kobiety są bardziej szczegółowe.

ale jak z tą przyjaźnią damsko-męską, może być?
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 14-02-2009 18:34
korespondencyjnie, tomaszu, mozna sie na pewno przyjaźnić, to wypróbowałam. inaczej - nie wiem.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Przyjażń
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 14-02-2009 18:35
Cholera, zdecydowania większość - może nie przyjaciół, ale bliskich i życzliwych osób z którymi świetnie się czuję i mogę szczerze rozmawiać to mężczyźni. Może to nienormalne, ale ostatnio kilka razy usłyszałam, że jestem "swój chłop". Z kobietami (z wyjątkiem tych najbliższych) nie można rozmawiać tak swobodnie wywalając wszystko, co leży na wątrobie.
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przyjażń
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-02-2009 18:38
korespondencyjnie? a co to za przyjaźń. Jest mi to bliskie słowo, i wg mnie porównywanie przyjaźni korespondenmcyjnej z taką, prawdziwą ludzką, jest nadużyciem. korespondencyjnie mamy idee człowieka, jakiś wzór. ciężko człowieka poznać, w życiu normalnie, tak w 100%, siebie ciężko znać.ale jako ludzie piszący powinniście wiedzieć,że słowa to iluzja. Za słowami kryją się ludzie, je wypowiadający, ale przyjaźnimy się z ludźmi ,nie ich wypowiedziami zapisanymi na kartce, czy na komunikatorze wirtualnym.
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 14-02-2009 18:57
zawsze są różnice między tym, co widzimy i tym, co jest naprawdę. odległość uczy pokory, a także aufania. dla mnie przyjaźń to właśnie wspólnota umysłów, całkowicie pozbawiona fizyczności. od przyjaciela wymagam intelektu, zrozumienia, a nie trzymania za rękę.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Przyjażń
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-02-2009 19:01
no też prawda. brr jak by mnie przyjaciel trzymał za rękę to bym pisał o tym w wątku homoseksualizm ;) prymitywny żart. Masz rację, ja jednak widać jestem tradycjonalistą, żywy człowiek, to żywy człowiek, litery to tylko litery.Ale rozumiem cię
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 14-02-2009 19:09
jeśli chodzi o przyjaźń korespondencyjną również uważam że może istnieć, na pewno odległość w przypadku przyjaźni damsko-męskiej ułatwia sprawę jednak mimo wszystko czegoś w tym brakuje, czuje się że dana osoba jest nam bliska ale przy braku kontaktu z nią to nie jest do końca to samo co w przypadku bezpośredniej rozmowy z przyjacielem w 4 oczy :) jeśli chodzi o tę bezpośrednią wersję przyjaźni to damsko-męska jest trudna jak się jest samotnym i nie ma się kogoś przy swoim boku, w sercu, wtedy przyjaciel/ółka staje się tym kimś w naszej podświadomości i prędzej czy później może pojawić się coś co zburzy więź na której opiera się przyjaźń
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?