Przyjażń
Autor
RE: Przyjażń
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 10-07-2008 18:41
To trudny temat... Przyjaciel to osoba, która mimo wszystko jest zawsze z tobą... staram się być przyjacielem dla paru osób i mogę na nich liczyć... Mam to szczęście... B)
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
ANETA Użytkownik
  • Postów: 218
  • Skąd: Sochaczew
Dodane dnia 10-07-2008 21:52
Cytat:
Joanna napisał/a:
Ja nigdy nie miałam prawdziwego przyjaciela :rol:



Witam w klubie...:(:(
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
Dominik Użytkownik
  • Postów: 86
  • Skąd: Pabianice
Dodane dnia 10-07-2008 21:58

Przyjaciół nie trzeba szukac, jeśli prawdziwy - to będzie, bo sam tak chce.

Ja właściwie miałem jednego, kiedyś i tęsknie za dawnym okresem.
"Każda Twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą" - Prentice Mulford
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
tusiaaa Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd: Bełchatów
Dodane dnia 11-07-2008 08:33
Niekiedy to bardzo proste i zdarza się przez przypadek. Nawet jak nie próbujemy. Niektórzy od raz znajdują przyjaźń i mają ich bardzo dużo. Inni mają kłopoty, gdyż uważają, że kto z dziwakami się zadaje. W moim przypadku jest tak dosyć absurdalnie, bo należę do tych drugich, ale jakoś tak niesamowicie wszyscy się ze mną zadają, bo wiedzą, że takimi roześmianymi ludźmi nie ma , co się przejmować i jest bez nerwowo. Można gadać wiele o bardzo pokręconych sprawach, a ja się w ogóle nie zdziwię. Wcale nie jest tak źle być czubkiem.
Po prostu nie należy stwarzać złudzeń, że jest się kimś, na kogo trzeba uważać. Powinno się być tak po prostu swoją karykaturą, bo tak mimo groteski jakoś jest niespodziewanie naturalnie.
"Prawdziwa legenda jest najbardziej kolorowa" :)
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Przyjażń
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 11-07-2008 14:25
mi sie czasem wydaję, że ludzie mnie nie potrzebója... to ja się pcham, bo bez nich nie potrafię żyć. nie mówię, słucham. ale to mi daje siłę. ich słowa, ich gesty. czasem mnie to ratuje..

też żyje w dołuku,. czasem tylko jestem szczęśliwa, a czasem mnie to rzeczywiście załamuje..
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
ANETA Użytkownik
  • Postów: 218
  • Skąd: Sochaczew
Dodane dnia 11-07-2008 14:31
Hmm... Tak, też czasem czuję, że to ja im się naprzykrzam, że oni sobie beze mnie poradzą... Ja ich potrzebuję, oni mają kogoś innego...
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 11-07-2008 14:35
Cytat:
ANETA napisał/a:
Ja ich potrzebuję, oni mają kogoś innego...


może nawet nie to, że wola towarzystwo innych. ale czasem poprostu odnosze wrażenie, że to ja jestem ta słaba. oni poradzili by sobie nawet bez ludzi. tylko ja taka uzależniona..

ale mówia, że mnie kochaja. :p
mam nadzieję, że szczerze, bo ja kocham ich jak najmocniej.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
ANETA Użytkownik
  • Postów: 218
  • Skąd: Sochaczew
Dodane dnia 11-07-2008 14:51
szczęściara... :)
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 11-07-2008 15:00
tez tak możesz. każdy tak może..
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2008 17:37
Zawsze chciałam mieć prawdziwego przyjaciela płci męskiej. Ktoś mi kiedyś powiedział, że taka przyjaźń miedzy kobietą o mężczyzną jest niemożliwa bo... Szukam dalej B)
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 11-07-2008 17:58
bo?.. tak. to jest argument. ;)
ja mam takiego best friendsa. :p jest cudowny. wyrozumiały i jest moim najlepszym przyjacielem. bo jest. ;)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2008 18:06
Ja szukam nadal :) Kto wie, może u schyłku życia spotka On mnie? ;) Ten mój wyśniony przyjaciel B)
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
bosski_diabel Użytkownik
  • Postów: 370
  • Skąd: od morza do Tatr
Dodane dnia 11-07-2008 20:11
Moja uwaga na temat przyjaźni bez odmiany płci.

Nie może być przyjaźni tam,gdzie nie ma wolności.Przyjaźń uwielbia przestrzeń i nie może być stłoczona w prostych i ciasnych ramach.Będzie rozmawiać i działać bez skrępowania; nie obrazi się,kiedy nie ma powodu,łatwo przebaczy i zapomni po zwykłym "przepraszam".Przyjaciele są prawdziwymi bliźniakami w duchu; są solidarni we wszystkim.Jeden bez drugiego nie może być szczęśliwy,żaden z nich nie zostanie sam w nieszczęściu.Tak jakby mogli zmienić ciała, wymieniają się w bólu i trudach,przynosząc ulgę jeden drugiemu w najcięższych przeciwnościach losu.
Przyjaźń służy jednocześnie wielu różnym celom.W którąkolwiek stronę się obrócisz,ona zawsze jest przy tobie.
Żadna bariera nie może jej odgrodzić.Nigdy nie pjawia się w nieodpowiednim momencie;nigdy nie staje na przeszkodzie.Zawsze potrzebujemy przyjaźni,tak jak potrzebujemy przysłowiowych podstawowych składników życia: wody i ognia.
Dziś może coraz trudniej o prawdziwą przyjaźń ale nie jest to niemożliwe.
Zakończę słowami JW Goetego.
"Radość dzielona jest podwójną radością "
...jeśli chodzi o miłość jestem dachowcem
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 11-07-2008 20:53
bliźniaki w duchu?
tak. super to diabliku napisałeś ;)

wymiana zdań, poglądów. cisza. to jest potrzebne.
woda i ogień? też. wszytsko potrzebne. kłótnie. >> czy prawdziwa przyjaźń musi przez to przechodzić?

ja się jeszcze nie pokłóciłam z Przyjacielem choć nasza przyjaźń dość długi okres trwa..
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
grigor Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Nie wiadomo gdzie
Dodane dnia 11-07-2008 22:08
No jeśli chodzi o mnie to myśle że przyjaźń jest na każdym kroku tylko trzeba ją zauważyć...lub jej poszukać...:)

Jak boski diobeł napisał...trudno o tą przyslowiową prawdziwą przyjaźń ale czy ktoś kiedyś nie powiedział: "Szukajcie a znajdziecie" czy coś takiego??

Dlatego uważam że jeśli ktoś nie chce przyjaźni to jej nie znajdzie...ale jeśli chce to albo na nią trafi przypadkiem albo będzie jej uparcie szukał...i dojdzie do celu. :)

hehe...przyjaźń między kobietą a mężczyzną...baaardzo trudna sprawa...ale jest możliwa...tylko najpierw trzeba ostrzedz owego przyjaciela...bo może pomyśleć że to coś więcej co może tą przyjaźń zniszczyć i drogo kosztować...co nie jest miłe...mówi to ktoś kto to przeżył...szkoda tylko że ja byłem tym niepoinformowanym ;/ No ale co nas nie zabije to nas wzmocni-podobno...

pozdrowionka dla wszystkich :)
Staram sie nie biec za szybko przez zycie by kogos nie przeoczyc! :)


Kiedy chcesz o czymś zapomnieć... To znaczy, że wciąż o tym myślisz..
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przyjażń
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 11-07-2008 22:45
Cytat:
grigor napisał/a:
Jak boski diobeł napisał...trudno o tą przyslowiową prawdziwą przyjaźń ale czy ktoś kiedyś nie powiedział: "Szukajcie a znajdziecie" czy coś takiego??

Dlatego uważam że jeśli ktoś nie chce przyjaźni to jej nie znajdzie...ale jeśli chce to albo na nią trafi przypadkiem albo będzie jej uparcie szukał...i dojdzie do celu. :)



to mądre jest. dlatego wszyscy powinni uparcie szukać. bo przyjaciel to prawdziwy skarb. ;)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
grigor Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Nie wiadomo gdzie
Dodane dnia 12-07-2008 10:31
Masz rację WholeTruth, ale szkoda że skarbów trzeba szukać....;)

Przyjaciele są jak w tej reklamie master card:
-"Nowa koszula na urodzinki od kumpla - 50zł"
-"Prezent dla przyjaciela - 100zł"
-"Prawdziwy przyjaciel - bezcenne"

xD :)
Staram sie nie biec za szybko przez zycie by kogos nie przeoczyc! :)


Kiedy chcesz o czymś zapomnieć... To znaczy, że wciąż o tym myślisz..
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przyjażń
bosski_diabel Użytkownik
  • Postów: 370
  • Skąd: od morza do Tatr
Dodane dnia 12-07-2008 10:37
a może stań się przyjacielem, a przyjaciel sam Cię odnajdzie? :)
...jeśli chodzi o miłość jestem dachowcem
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
grigor Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Nie wiadomo gdzie
Dodane dnia 12-07-2008 10:52
heh...ja mam przyjaciela... i potrafie nim być...:)

Pisze by dać rade...

ale odpisze tak:
Oczywistym jest fakt iż jeśli staniesz się przyjacielem to chyba nie sam dla siebie...chociaż to poniekąd jest możliwe...hm trzeba by sie zastanowić...:) Ale sie zakręciłem :p

Jeśli o to chodzi to masz rację "aniele..."
Ale pamiętaj by stać sie przyjacielem nie wystarczy powiedzieć:
"Jestem przyjacielem" :)

I jestem pewien że Ty o tym wiesz :)
Staram sie nie biec za szybko przez zycie by kogos nie przeoczyc! :)


Kiedy chcesz o czymś zapomnieć... To znaczy, że wciąż o tym myślisz..
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przyjażń
bosski_diabel Użytkownik
  • Postów: 370
  • Skąd: od morza do Tatr
Dodane dnia 12-07-2008 10:55
nie napisałem powiedz, a stań...:) ok,wszystko ok!
...jeśli chodzi o miłość jestem dachowcem
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]