Przyjażń
Autor
RE: Przyjażń
grigor Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Nie wiadomo gdzie
Dodane dnia 13-07-2008 14:53
Wiem wiem...a ja napisałem... że by stać sie nie wystarczy powiedzieć że się nim jest :)
To wymaga poświęceń...nie jest takie łatwe...no i trzeba umieć to docenić :)



Tutaj taki mój mały dodatek :)
A mianowicie zdanie:
"Przyjaciele są jak ciche Anioły, podnoszą nas kiedy nasze skrzydła zapomniały jak Latać...";)
Staram sie nie biec za szybko przez zycie by kogos nie przeoczyc! :)


Kiedy chcesz o czymś zapomnieć... To znaczy, że wciąż o tym myślisz..
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przyjażń
Andar Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Nottingham
Dodane dnia 13-07-2008 15:39
Mam ogromną ilość znajomych,ludzi z którymi bardzo lubię rozmawiać,spotykać się...ale prawdziwych przyjaciół,wypróbowanych w życiowych bojach-niewielu...bardzo to cenię,pamiętam o chwilach gdy mnie duchowo ratowali,wspierali...ale to działa nawzajem,mam za sobą niejedną,nieprzespaną noc,pełną rozmów,łez i pytań...ale warto..
Prawdziwa przyjaźń to akceptacja,szczerość,czasem do bólu...jak mawia moja najbliższa przyjaciółka:cokolwiek zrobisz,jaką decyzję nie podejmiesz-będę z tobą.
I to chyba najważniejsze.
I jeszcze-czasem wydaje się,że przyjaciele odchodzą,bo mają własne sprawy,własne zycia,że ich nie ma ...a potem wracają,nawet po wielu latach i okazuje się,że tak naprawdę zawsze z nami byli:)
"Ludzie chcą kłamstw,które pomagają im żyć"
Terry Pratchett.
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
grigor Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Nie wiadomo gdzie
Dodane dnia 13-07-2008 22:31
Najlepszym przyjacielem jest ten,kto nie pytajac o powod Twego smutku,potrafi sprawic,ze znow wraca radosc!
i tyle..:)
Staram sie nie biec za szybko przez zycie by kogos nie przeoczyc! :)


Kiedy chcesz o czymś zapomnieć... To znaczy, że wciąż o tym myślisz..
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przyjażń
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 14-07-2008 09:45
Teraz dla wielu przyjaźń tak mało znaczy,dlaczego?
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przyjażń
ANETA Użytkownik
  • Postów: 218
  • Skąd: Sochaczew
Dodane dnia 14-07-2008 17:31
Bo wielu ludzi nie potrafi być przyjacielem dla kogoś...
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 15-07-2008 15:08
Cytat:

ja mam takiego best friendsa. :p jest cudowny. wyrozumiały i jest moim najlepszym przyjacielem. bo jest. ;)


jeszcze lepiej spisuje się w roli mojej drugiej połówki ;)

co do przyjaźni, ja nie miałam szczęścia. zawiodłam się na przyjaciółce dla której mogłabym poświecić wszystko, a ona zwyczajnie mnie olała... i wpełni zgadzam się z twoimi słowami Aneto :)
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 15-07-2008 18:01
Cytat:
Apple napisał/a:

jeszcze lepiej spisuje się w roli mojej drugiej połówki ;)


nie watpie. :p

ale Anata pisze tak, jakby to ona nie potrafiła byc tym przyjacielem.
troche optymizmu i akceptacjii drugiej osoby. każdy jest inny i w tej 'inności' trzeba znaleść jakieś pozytywy. jest łatwiej jeśli wiemy, czego się można spodziewać po tej drugiej osobie..
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-07-2008 14:55
Wg mnie, przyjaźń to nic trwałego, jak się może wydawać. Jest na pewno warta przeżycia i wspomnień, ale nie warto zakładać, że będzie trwać całe życie. I nie pokładać bezgranicznego zaufania w swoim "przyjacielu", bo to zgubneB) z natury jesteśmy egoistami.
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 16-07-2008 15:04
komus trzeba aufać. jest o wiele łatwiej, gdy dzielimy sie swoimi sprawami. i czekamy, aż ktos nam coś doradzi.

przyjaźnie faktycznie nie trwają całe życie. ale warto je zakładać i wchodzić w takie układy. ;)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-07-2008 17:04
Masz rację, komuś trzeba ufać, gdybyśmy nikomu nie ufali, prędzej czy później oszalelibyśmy chybaB)

Z tym dzieleniem się swoimi sprawami, ja osobiście, nie wyszłam nigdy dobrze, dlatego podchodzę z dużym dystansem do "przyjaciół". Owszem, jest to fajne, kiedy ktoś zna cie dobrze i możesz na nim polegać w tych 90%, ale zawsze należy zachować swoje osobiste sprawy tylko i wyłącznie dla siebie.
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 16-07-2008 18:24
nie zawsze. i nie tylko i wyłącznie.
to zależy od ludzi.
Ty doświadoczna przez okrutne życie rób jak uważasz.
ja jenak zawszę będę obstawać i polecać 'bramkę nr 2' :p
korzystajmy z tego, że mamy przyjaciół. dzielmy się każdą chwilą radości, by innym sprawić radość. i każdą chwilą słabości, by ktoś mógł nam pomóc.
jednakże. uważam, że powinniśmy się radzić przyjaciół. posłuchać co mają do powiedzenia. ale decyzję powinniśmy podejmować sami. po przemyśleniu wszystkiego dokładnie.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 16-07-2008 18:43
czytam sobie i czytam te wasze wypowiedzi i mi sie cholernie smutno robi.
"korzystajmy z tego, że mamy przyjaciół. dzielmy się każdą chwilą radości, by innym sprawić radość. i każdą chwilą słabości, by ktoś mógł nam pomóc.
jednakże. uważam, że powinniśmy się radzić przyjaciół. posłuchać co mają do powiedzenia."
ja korzystałam i co? ludzie są po prostu śmieszni...;)
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 16-07-2008 18:46
Jabluszko. milo mi. też jesteś człowiekiem. Przyjaciel to Twoje odbicie. czasem w lepszym, a czasem w gorszym wydaniu.jednak ludzi się kocha i z nimi się żyje.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 16-07-2008 18:57
heh widać ja miałam te gorsze ;) no, ale najważniejsze, że zyskałam lepszą.
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 17-07-2008 14:01
lepszą?
to znaczy, zę poświęciłaś coś trwałego i sprawdzonego, na nową przyjaźń? jeszcze się nie zawiodłaś na tej osobie i dlatego jest lepsza... a tu chodzi o to, żę trzeba umieć wybaczać błędy.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 17-07-2008 21:27
na niej nigdy nie mogłabym się zawieźć. to jedyna osoba, która mnie rozumie... potrafię wybaczać błędy Whole, ale druga strona też musi wykazać jakąś inicjatywę, u nas było jej brak.
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 18-07-2008 09:55
Każdy chyba tęskni za prawdziwym przyjacielem. Za własnym, drugim "ja". Za kimś, kto zrozumie bez tłumaczenia, kto wyczuje nastrój, kto pocieszy rzetelnie bez lekkich słów "jakoś będzie". Z kim można by zrobić coś szalonego bez lęku.
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 18-07-2008 18:47
ale w miłości nie można przesadzić z przyjaźnią. to nie tylko to. trzeba też wprowadzić trochę namiętności i pasji. bo związek partnerski może się czasem przerodzić tylko w przyjaźń i wtedy koniec.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Przyjażń
wwwolekpl Użytkownik
  • Postów: 28
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 18-07-2008 21:36
...przyjacielem jest ten kto wie o tobie wszystko i nie przestaje cię kochać...
Świat jest tylko polem bitwy która nie ma dna.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Przyjażń
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 20-07-2008 14:41
dobrze powiedziane ;)
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.