Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
Portal Pisarski » Wspólne Pisanie » Pojedynki literackie
Autor
Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 01-11-2015 19:51
Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!


Startujemy z wyjątkowym konkursem dla prozaików.

Oto jego regulamin:

1. Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!, zwany dalej "Konkursem", został wymyślony przez Dobrą Cobrę i zaakceptowany przez Redakcję Portalu Pisarskiego.

2. Konkurs rozpoczyna się od momentu pojawienia się tego tematu i trwa do 22 listopada 2015 do godz. 23:59.

3. Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją przez Uczestnika Regulaminu w każdym jego punkcie.

4. W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik portalu. Uczestnik konkursu może nadesłać maksymalnie 2 teksty.

5. Prace konkursowe nie mogą być tekstami, które zostały nagrodzone w innych konkursach. Nie mogą to być również teksty wcześniej publikowane (w czasopismach, internecie itp.)

6. Tekst zgłoszony do konkursu powinien:

a. stanowić od początku do końca oryginalną twórczość uczestnika;

b. liczyć maksymalnie 2000 słów;

c. zostać przesłany na adres mailowy naszego „Męża Zaufania” – Wasinki tj. wasinka@o2.pl. Tekst powinien być w formacie .doc lub .docx dołączony jako załącznik do maila.

d. Tekst nie musi zawierać żadnych konkretnych słów, czy wyrażeń – jedyne, co ma wyrażać to totalną najgorszość (w różnych jej kolorach).

e. być dowolną formą literacką, która posłuży rzetelnemu udowodnieniu światu, że opowieść jest najgorszą opowieścią świata.

7. Niespełnienie któregokolwiek z warunków przedstawionych w pkt. 5 i 6 wywoła prośbę o poprawkę (jeśli będzie możliwa) lub spowoduje odrzucenie nadesłanego tekstu.

8. Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na przesłanie przez „Męża Zaufania” otrzymanych tekstów konkursowych drogą mailową do członków komisji (bez podawania autorów) oraz umieszczenie ich (w postaci linków) w specjalnym temacie na forum, celem zapoznania z nimi pozostałych użytkowników Portalu Pisarskiego.

9. Teksty konkursowe zostaną ocenione przez specjalną komisję, w której skład wchodzą (kolejność alfabetyczna):

- akacjowa agnes
- Dobra Cobra
- Ekszyn Dupacycki
- Heisenberg
- Vanillivi
- Zola111

10. Jurorzy przy ocenianiu tekstów będą przydzielali punkty, biorąc pod uwagę:

- poprawność językową i stylistyczną;
- walory artystyczne i pomysłowość;
- odczucia i wrażenia po przeczytaniu;
- stopień i sposób oddania tematu Konkursu.

11. Werdykt zostanie ogłoszony najpóźniej 8 dni od zakończenia Konkursu. Wówczas autorzy mogą wstawić swoje teksty na PP. Redakcja po weryfikacji umieści je na portalowych półkach.

12. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w przygotowanym do tego poście. Przewidziane niezwykłe nagrody.

Sponsorami nagród są: jurorzy

13. Nagrody zostaną przekazane drogą pocztową pod wskazane adresy.

14. Wszelkie wnioski i zapytania można umieszczać pod konkursowym postem.

15. Członkowie Jury obiecują sumiennie i rzetelnie, że w najmniejszym nawet stopniu przy ocenianiu tekstów nie będą kierować się ich autorami, gdyż nie będą ich znali.

-------------------------------------------------------------------------------------

NEWS: wśród nagród mamy:

1. bestseller, który sprzedał się w ponad 1 000 000 egzemplarzy!
2. elegancką kawę ziarnistą dobrej firmy
3. szlachetną grę łączącą pokolenia
4. samochód znanej marki*
5. powieść wybraną przez znawcę
6. dzieło polskiej literatury w wyjątkowo niekonwencjonalnej formie
7. cdn.




-------------------------------------------------------------------------------------
*skala min. 1:43
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
Asia57 Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 02-11-2015 08:54
Tym razem nie, sorry :(
“ Nie ganiaj za ludźmi, bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - ci, którzy pasują do Twojego życia pojawią się sami i zostaną ”

— Will Smith
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 02-11-2015 20:11
W porządku, Asiu. Rozumiemy, że potrzebujesz więcej czasu na poczucie klimatu ;) Masz 3 tygodnie, kochana :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 02-11-2015 20:16
W tekście ma być 2000 samych wyrazów, czy znaków ze spacjami?
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 02-11-2015 20:55
Word liczy wyrazy. Nie chodzi tu o spacje, ani znaki interpunkcyjne. Po wejściu w Recenzje i Statystyki wyrazów, to tam będzie druga pozycja: liczba wyrazów.
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 03-11-2015 16:56
Dziękuję za odpowiedź. :)
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
mizantrupia Użytkownik
  • Postów: 90
  • Skąd:
Dodane dnia 03-11-2015 20:37
Ooo, ekstra! Może się skuszę B)
robię foteczki
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 04-11-2015 18:00
Koniecznie, kochana, koniecznie :)

Śledźcie, proszę, informacje o nagrodach :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
doma Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 06-11-2015 08:36
To się nazywa dystans do samego siebie? Zgodny z regulaminem? ;) Tak, wszystko da się obejść.
Witam serdecznie! Zacznę zwyczajnie: otóż na samym początku pragnę zaznaczyć, iż pisałam te "wierszyki" przed 2003 rokiem, także byłam wówczas dzieckiem. Umieściłam je wówczas na jednym z pisarskich portali wieki temu, po czym postanowiłam usunąć. Ktoś jednak zdążył ukraść mój "wierszyk" - jak to zabawnie określił - po to, by z niego szydzić. Nie mam nic przeciwko sensownej krytyce, nie toleruję jednak prześmiewczości z prymitywnych pobudek (takich jak zawiść czy "zemsta";). Dlatego też OBIEKTYWNOŚĆ, proszę Państwa, jest mile widziana, niezależnie od postaci. Proszę wziąć także pod uwagę, iż - jak wyżej wspomniałam - te "wierszyki" powstały wieki temu ;) i dodam jeszcze - bo myślę, że warto - sentencję, dość adekwatną do całej sytuacji: "Kto się boi wilków, nie powinien chodzić do lasu". Nie boję się "wilków", ani SENSOWNEJ krytyki. Pozdrawiam ciepło WSZYSTKICH.
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-11-2015 08:45
Ale to tak serio? ;-)
Nie wierzę... społeczność PP dołączyła do tendencji ogólnoświatowej medialnej rozrywki komercyjnej: "im gorzej, tym lepiej"... Świat się kończy. ;-)
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
doma Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 06-11-2015 10:38
Szkoda, że wielu z tych, która nie wierzy, nie posiada własnego kręgosłupa moralnego ;)
Witam serdecznie! Zacznę zwyczajnie: otóż na samym początku pragnę zaznaczyć, iż pisałam te "wierszyki" przed 2003 rokiem, także byłam wówczas dzieckiem. Umieściłam je wówczas na jednym z pisarskich portali wieki temu, po czym postanowiłam usunąć. Ktoś jednak zdążył ukraść mój "wierszyk" - jak to zabawnie określił - po to, by z niego szydzić. Nie mam nic przeciwko sensownej krytyce, nie toleruję jednak prześmiewczości z prymitywnych pobudek (takich jak zawiść czy "zemsta";). Dlatego też OBIEKTYWNOŚĆ, proszę Państwa, jest mile widziana, niezależnie od postaci. Proszę wziąć także pod uwagę, iż - jak wyżej wspomniałam - te "wierszyki" powstały wieki temu ;) i dodam jeszcze - bo myślę, że warto - sentencję, dość adekwatną do całej sytuacji: "Kto się boi wilków, nie powinien chodzić do lasu". Nie boję się "wilków", ani SENSOWNEJ krytyki. Pozdrawiam ciepło WSZYSTKICH.
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 06-11-2015 17:57
My nie podążamy za modami i trendami. My tworzymy własne :) Wszystko zależy od Waszej inwencji, pomysłowości i szaleństwa. Wiem, temat kontrowersyjny, ale sądzę, że jeśli załapiecie klimat, to powstaną cuda, o których ciężko będzie powiedzieć per "najgorsze" :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 07-11-2015 12:54
I jest już pierwszy tekst.





Pogodnego dnia Wszystkim! :)
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 07-11-2015 21:12
Czekamy na następne :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2015 13:19
Liczba tekstów się zwiększa. ;)



Kochani, taka mała informacja. Kiedy dociera do mnie tekst konkursowy, daję znać, że go trzymam w garści. Jeżeli ktoś informacji zwrotnej nie dostanie w ciągu, powiedzmy, dwóch dni, to proszę przesłać raz jeszcze, bo to oznacza, że niczego nie widzę w skrzynce.



Powodzenia!
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 08-11-2015 13:19
Mamy już trzy opowiadania! :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 08-11-2015 18:28
Polecam studiowanie pierwszego postu w tym wątku w temacie nagród, których jest już na tym etapie wiele. Więc oprócz chałwy pisarskiej dochodzą jeszcze fanty materialne. Nawet niematerialiści winni być zainteresowani i zaciekawieni.

DoCo
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 11-11-2015 12:46
Mamy już 5 tekstów zgłoszonych do KnNOŚ. Czekamy na kolejne najgorsze opowiadania.

Pamiętajcie, że dla każdego "najgorszość" może być zupełnie czymś innym.
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
alkestis Użytkownik
  • Postów: 404
  • Skąd:
Dodane dnia 12-11-2015 18:42
nie rozumiem tego konkursu... Zapewne jakiekolwiek opko w moim wydaniu zyskałoby przymiotnik najgorsze, ale tak serio to o co chodzi?
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata!
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 12-11-2015 19:03
Alke, tak naprawdę uczestnicy mają dowolność interpretacji. Tak samo jak i jurorzy. Konkurs jest wyzwaniem dla Waszej wyobraźni, pomysłowości i niebanalności ;)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.