Poznajemy się :)
Portal Pisarski » Z innej beczki » Pokój przywitań
Autor
RE: Poznajemy się :)
Jaga Użytkownik
  • Postów: 70
  • Skąd:
Dodane dnia 06-11-2008 20:23
Witam Wszystkich:) Jestem Jaga .
"Być wolnym, to móc nie kłamać" [A.Camus]


Jaga N.
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-11-2008 20:33
Witaj, Jaguniu, w Rodzinie Portalowców
Zaraz pewnie ktoś Cię będzie wypytywał, co robisz i dlaczego, tzn. co piszesz, więc korzystając z okazji powiem Ci tylko, że tu są naprawdę fajni Ludzie. Baw się dobrze :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poznajemy się :)
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 06-11-2008 20:36
A ja nie bede zadawala zadnych pytań chciałam się tylko przywitac i powiedziec:

Jaga - świetny avatar :D
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poznajemy się :)
Rudzik Użytkownik
  • Postów: 27
  • Skąd: Sieradz
Dodane dnia 07-11-2008 15:16
Pierwszy post :)!

Witam wszystkich :D! Imię moje brzmi Michał, jednak częściej mówią o mnie Rudzik, za sprawą ukochanych, rudych włosów ;)!
Pochodzę z Sieradza, "olbrzymie" miasto przy Łodzi, znane przede wszystkim ze słynnego więzienia. Mam trzynaście (i 3/4 :D) latek.
Zainteresowania - Kosmos, starożytny Rzym, nauki ścisłe, zajmowanie się głupkami (tak, polityka) oraz literatura.
Książki fantastyczne - Sapkowski, Paolini, Tolkien. Muzyka - poezja śpiewana (J. Kaczmarski, Czerwony Tulipan, Piwnica pod Baranami, Antonina Krzysztoń), metal, gotyk (nieczęsto - Within Tempation, Nightwish, Xandria), folk (Glorian, Blind Guardian, Corvus Corax) oraz filmowa. Filmy - Władca Pierścieni, Apollo 13, Kolor mleka.
Prozaik z wyboru. Ważniejsza jest dla mnie forma od treści. Nienawidzę nadużywania zaimków. Poetyk marny, ale trzymam się.

Tyle o mnie
Pozdrawiam
Rudzik :)
"Kiedyś pisarstwo było powołaniem, pokrzepianiem serc, służbą wobec narodu, idei czy religii. Grafomani mieli małe szanse na przebicie się do szerszej publiczności, pisali do szuflady albo zamęczali swoimi utworami rodzinę i znajomych. Dzisiaj jest internet."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poznajemy się :)
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 07-11-2008 15:25
witaj Rudzik. muzycznie jestem (w pewnym procencie) z Tobą :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poznajemy się :)
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 07-11-2008 15:50
mmm - Rudzik. jestem Twoja :p kocham ruuude włoski :D

ciesze się bardzo, że i Ty z nami jesteś. no i witam serdecznie Jagę :D
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
Jaga Użytkownik
  • Postów: 70
  • Skąd:
Dodane dnia 09-11-2008 14:17
Dzięki za ciepłe powitanie. Kiedyś pisałam wiersze ( jeszcze czasami zdarzy mi się jakiś popełnić ;-), teraz piszę opowiadania. Jedno wysłałam juz kilka dni temu, ale nadal jest w poczekalni :(( Tytuł "Zdzira" . Jeśli macie ochotę przeczytać, życzę miłej lektury:)) Pozdrawiam:D
"Być wolnym, to móc nie kłamać" [A.Camus]


Jaga N.
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-11-2008 14:25
Witam, Rudzik, serdecznie.
Zakochałam się z miejsca w Twoim avatarze :D
Starożytny Rzym? Oh, yes!
oho, znajome krakowskie akcenty...
swój człowiek :D
Rudzik, błagam, nie mów o wieku! Tu się nikt nie przyznaje!
A zwłaszcza ja! ;)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poznajemy się :)
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 09-11-2008 17:41
Miladoro - piszesz tak, jakbyś była najstarsza spośród nas wszystkich.
a tu nikt sie po prostu do wieku nie przyznaje, by nie tworzyć między soba bariery wiekowej. wtedy o wiele łatwiej się dogadac. ;)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 09-11-2008 17:44
Czym jest bariera wiekowa...? Ja nigdy z tym problemu nie miałam. Jak na moje to bardziej bariera kulturowa, stworzona przez różnice w wychowaniu... Ale to takie tam moje marudzenie...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poznajemy się :)
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-11-2008 21:13
Imbirek, ja też nie miałam w Twoim wieku i na szczęście dalej nie mam...
Prawdo Kochana, ja zawsze żartuję ze wszystkiego, także z posiadanych lat.
A tak na marginesie - komu BRAKUJE?
ODSTĄPIĘ za darmo!
Może Rudzikowi, bo taki młody... :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poznajemy się :)
Tnicu Użytkownik
  • Postów: 115
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Dodane dnia 09-11-2008 22:44
Cześć, jestem Tomek(czeeeeeść Tooomeeek)
Piszę poezję(ooooo...) ;)

Nie no, w sumie trochę zaniedbałem sprawę i się nie przedstawiłem, więc niniejszym nadrabiam. :)
Bardzo mi się tutaj podoba, chyba się rozgoszczę na stałe.
Skoro wszyscy się chwalą zainteresowaniem, to napisze jeszcze, że słucham szeroko pojętego rocka(głównie '90), gram na gitarze elektrycznej, czytam sporo poezji współczesnej i troszkę fantastyki.

Tyle ode mnie na ten moment, pozdrawiam!:)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poznajemy się :)
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 09-11-2008 23:03
cześć T-omek-nicu :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poznajemy się :)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 09-11-2008 23:07
Cześć Tincu. Jak patrzę na Twój avatar, to nie mam cienia wątpliwości, że
Cytat:
czytasz sporo poezji współczesnej i troszkę fantastyki.
:smilewinkgrin:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poznajemy się :)
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 10-11-2008 10:12
Cytat:
Prawdo Kochana, ja zawsze żartuję ze wszystkiego, także z posiadanych lat.
zauważyłam :D
Cytat:
Jak na moje to bardziej bariera kulturowa, stworzona przez różnice w wychowaniu...
- Tobie się łatwo mówi, bo jestes starsza i z kim chcesz pogadasz. a nie zawsze wszyscy chca gadać z dziećmi... :( :p

no i witaj Tnicu :) poezję piszesz? wooow :D poczytam chetnie :)
pozdrawiam. i miłej zabawy [i pracy też] na portalu życzę ;)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-11-2008 10:55
Witamy Tnicu i cieszymy się, że Ci się podoba :D

Whole, noszę od jakiegoś czasu już dowód w portfelu, ale że nieduża jestem i w ogóle takaś jakaś, to do tej pory niewielu się znalazło, którzy daliby mi więcej niż osiemnaście lat. W związku z tym swoich praw muszę czasem z tupnięciem nogą dochodzić. Poza tym mniej więcej w wieku lat szesnastu zaczęłam mówić do poważnych, dorosłych ludzi, jakimi są moi rodzice, po imieniu, pracowałam w wolontariacie, gdzie też kwitła zażyłość, mam bardzo dobre kontakty z moimi dziadkami - to wszystko sprawia, że starszych ode mnie szanuję, ale nie boję się im powiedzieć, że są w błędzie. A jeśli ktoś nie traktuje mnie poważnie, to już naprawdę nie jest mój problem.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poznajemy się :)
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 10-11-2008 10:59
no tak. szacunek do straszych posiadam. teraz muszę tylko się z nimi jakoś dogadać. :p
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-11-2008 11:01
Zobacz - na portalu masz cały przekrój wiekowy i osobowościowy. O ile przez charakter możesz kogoś nie do końca darzyć sympatią, to wiek absolutnie nie ma znaczenia. Ja mam tak na co dzień, w realnym życiu - nieistotny jest wiek, tylko charakter i zbieżność poglądów.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poznajemy się :)
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 10-11-2008 11:07
ja właściwie mam tak tyklo tutaj.
owszem, podziwiam ludzi starszych [niektórych] i dażę ich ogromną sympatią. ale oni jakoś tak nie do końca są przekonani o tym, że mogłabym się z nimi choc troszkę zrównać. odnoszę wrażenie, że dobrze im z tym faktem, żę są starsi. wyżej postawieni ode mnie.
tutaj faktycznie miło mi się gawędzi ze starszymi koleżankami/kolegami. nie wiem czy tak byłoby, gdyby portal nie istniał.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-11-2008 11:14
Myślisz, że "na żywo" nie dogadałabyś się ze mną...? Hmpf...
Ja cały czas podtrzymuję moją teorię - że to zależy od charakteru, nie od wieku. Bo zdarzają się dorośli, którzy będą na młodszych z góry patrzeć, ale też tacy, którzy będą ciepli i przyjazni. Tak samo dzieci czy młodzież - są wśród nich ludzie dojrzali, z którymi można porozmawiać, ale też typowe dzieciaczki, które nie dorosły do poważnych rozmów. Tyle ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?