Skrobankowa zagadka
Autor
Skrobankowa zagadka
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 19-04-2016 21:12
Bez skórki, bez gnatka - co to za zagadka?
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Skrobankowa zagadka
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 20-04-2016 05:05
Ja się z Tobą w pełni zgadzam, tylko że powinieneś o tych sprawach pisać grzeczniej. Wtedy prędzej zyskasz zwolenników.
Do góry
Autor
RE: Skrobankowa zagadka
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 20-04-2016 12:08
Przepraszam, nie chciałem być niegrzeczny.

(usunięte wulgarne określenie *autocenzura)


kołtuna

ale jak wytną Ci Twoją puszczę i przerobią na deski do plebanii, to Tobie też rura stwardnieje i język Tobie się zrobi bardziej wysublimowany


a Kowalska co ma z tego że się Bratkowska wyskrobie, czy nie?
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Skrobankowa zagadka
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-04-2016 12:31
Szczepan Gender napisał:
pierdolić

Tylko wzmiankuję Regulamin, z prośbą może, byś usunął to słowo:
Cytat:
3.1 Użytkownik ma prawo swobodnie wypowiadać się na każdy temat, jednakże z zachowaniem zasad obowiązujących na Portalu oraz zasad dobrego wychowania.


Szczepan Gender napisał:
ale jak wytną Ci Twoją puszczę i przerobią na deski do plebanii, to Tobie też rura stwardnieje i język Tobie się zrobi bardziej wysublimowany

Ekhm...

Zgodzę się z Trawą. Choć, w zasadzie, każdy ma swój własny styl wypowiedzi...

Szczepan Gender napisał:
kołtuna

Co to znaczy?

Szczepan Gender napisał:
a Kowalska co ma z tego że się Bratkowska wyskrobie, czy nie?

A musi coś mieć? Hm... Myślę, że tak ludzie robią z uwagi na więzy społeczno-psychologiczne, ewentualnie i/lub etyczne, filozoficzne i religijne. Trudno mi się rozpisywać, nie znam odpowiednio dobrze sprawy.
Do góry
Autor
RE: Skrobankowa zagadka
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 22-04-2016 16:26
sorki, wymsknęło mi się.


Zapomniałem o "kołtunie" - spieszę z definicją. Otóż słowo kołtun ma co najmniej dwa znaczenia:
1. Zbity kłąb brudnych włosów na głowie powstający w przypadkach szczególnych zaniedbań higienicznych, połączony zwykle z wszawicą;
2. Pogardliwie o człowieku zacofanym, ograniczonym intelektualnie;o wąskich horyzontach umysłowych, ciemny, ograniczony; obskurant.

W moim tekście występuje zwrot "stawianie kołtuna" i oznacza zmuszanie do kołtuństwa normalnych ludzi przez niewielką, ale krzykliwą grupę społeczną.



Mogę usunąć "to słowo", ale nie wiem czy to coś zmieni, skoro ja w swej wytwórczości nagminnie używam podobnych słów, a Redakcja dotąd nie ingerowała? Poczytaj mnie, to się przekonasz. Poza tym ja nikogo na forum nie obrażam, natomiast wyszydzam postawy, zjawiska, poglądy i dlatego niech mnie sąd sądzi, a nie laik

Moje pytanie brzmi: co ludzie tak robią z uwagi na więzy społeczno - psychologiczne, etyczne, filozoficzne i religijne? Pominę fakt, że nie interesuje mnie co ludzie robią, ale w tym konkretnym przypadku akurat wyjątkowo zżera mnie ciekawość?

Jaki ludzie mają w tym interes żeby jedni drugim skrobania własnych glutów bronić, to nie rozumiem.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Skrobankowa zagadka
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 23-04-2016 18:55
Szczepan Gender napisał:
Zapomniałem o "kołtunie" - spieszę z definicją. Otóż słowo kołtun ma co najmniej dwa znaczenia:
1. Zbity kłąb brudnych włosów na głowie powstający w przypadkach szczególnych zaniedbań higienicznych, połączony zwykle z wszawicą;
2. Pogardliwie o człowieku zacofanym, ograniczonym intelektualnie;o wąskich horyzontach umysłowych, ciemny, ograniczony; obskurant.

W moim tekście występuje zwrot "stawianie kołtuna" i oznacza zmuszanie do kołtuństwa normalnych ludzi przez niewielką, ale krzykliwą grupę społeczną.

Dzięki. :)

Szczepan Gender napisał:
Mogę usunąć "to słowo", ale nie wiem czy to coś zmieni, skoro ja w swej wytwórczości nagminnie używam podobnych słów, a Redakcja dotąd nie ingerowała? Poczytaj mnie, to się przekonasz. Poza tym ja nikogo na forum nie obrażam, natomiast wyszydzam postawy, zjawiska, poglądy i dlatego niech mnie sąd sądzi, a nie laik.

Tak, ja bym był za usunięciem, dziękuję; ale nie krzyczę. Tylko wzmiankowałem. Chodziło mi tu tylko o forum.

Co do pytania:
Szczepan Gender napisał:
Moje pytanie brzmi: co ludzie tak robią z uwagi na więzy społeczno - psychologiczne, etyczne, filozoficzne i religijne? Pominę fakt, że nie interesuje mnie co ludzie robią, ale w tym konkretnym przypadku akurat wyjątkowo zżera mnie ciekawość?

Chodziło mi o fragment:
Szczepan Gender napisał:
Jaki ludzie mają w tym interes żeby jedni drugim skrobania własnych glutów bronić, to nie rozumiem.

Masz na myśli zabranianie - też miałem je na myśli.
Do góry
Autor
RE: Skrobankowa zagadka
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 23-04-2016 20:24
miałem na myśli patataj, patataj, patataj.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Skrobankowa zagadka
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 24-04-2016 14:30
A co w kotłach jest?
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.