Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 22-05-2016 13:44
Ekszyn Dupacycki napisał:
Przesadzasz, wierzę w inteligencję drugiej strony i w to, że PIS zostanie tylko wyśmiany. Powstanie film "Karzeł na tronie" albo coś podobnego. Potem, po latach, oczywiście wszyscy zapomną o tym okresie i sytuacja się powtórzy.


Obawiam się, że nie. Choćby z tego względu, że trzeba będzie usunąć z administracji państwowej, oraz rad nadzorczych te wszystkie rozgoryczone opiekunki, kosmetyczki, szoferów, pociotów i innych niewykwalifikowanych działaczy PiS.
Na marginesie, to mi koło dupy lata, kto piastuje stołek, jeśli jest profesjonalnym menagerem i w sposób optymalny zarządza powierzonymi narzędziami, zespołami ludzkimi, oraz środkami publicznymi. Dla mnie to może być mój wróg ideologiczny, ale jeśli daje swojej wsi, gminie, powiatowi, miastu, województwu, krajowi wymierne, czy mierzalne korzyści, to niech rządzi mój wróg.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
mede_a Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd: Mazury
Dodane dnia 22-05-2016 16:23
Jestem z Wami, Panowie. Ci, z którymi jestem - dam głowę - wiedzą:) Pozdrowienia dla wszystkich Portalowiczów.
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 22-05-2016 16:45
Dzięki Mede_a. Ja nie walczę dla siebie, bo ja całe życie pod wiatr idę i dostaję kopniaki. Ja walczę dla tych, którzy nie mają odwagi cywilnej, żeby się postawić.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-05-2016 22:14
Slavek napisał/a:

poczytaj sobie posty panów Dupacycki, Gender, labedz i powiedz czy to są ludzie otwarci, tolerancyjni, ..?


A cóż to, wycieczka "ad personam", żeby nie odpowiadać na rzeczowe argumenty? Oj, nieładnie, panie Slavek, stać Pana na więcej. Trochę to zalatuje Antkiem Macierewiczem i nadrzędną retoryką pisowską: "jest tak i tak, a jak ktoś się z tym nie zgadza, to sami sobie odpowiedzcie, drodzy czytelnicy, czy to są prawdziwi Polacy". Ale ja rozumiem, że dla Pana wzorzec do dyskusji to jest co najmniej dobry, stąd taka kalka retoryczna. Szkoda.
Otóż, niewiele Pan może wiedzieć o mojej otwartości, tym bardziej o tolerancji. Proszę nie wrzucać mnie do umownych worków, które tak bardzo lubicie Wy, zwolennicy PiSu, szyć dla wszystkich wokół, a zwłaszcza nie wrzucać mnie do worka z napisem nietolerancyjni, nieotwarci. Żadnego PiSowca nie powiesiłem na suchej gałęzi, ani nie zdzieliłem kamieniem, a tych nielicznych, których mam w pracy, nie prześladuję i siadam z nimi do obiadów podczas przerwy przy wspólnym stole. Proszę mi więc wierzyć, że zwolenników PiSu, których mam bezpośrednio wokół siebie, toleruję wręcz do granic możliwości. I przyglądam się temu pozornemu podnoszeniu kraju z wyimaginowanej ruiny z uśmieszkiem, i gorąco kibicuję tym wszystkim patologicznym rodzinom w slumsowych częściach miasta, które najbardziej skorzystają z programu 500+ i pić teraz więcej mogą bo i mają za co, i patrzę, jak odwraca się od nas ta zepsuta na wskroś Europa i jak krytycznie zerkają na nas rozpasane Stany Zjednoczone, co buduje we mnie takie piękne poczucie naszej polskiej wyjątkowości i jedyności w swoim rodzaju. I że tych przerażających uchodźców za cholerę nie chcemy wpuszczać, staram się rozumieć, choć z doświadczenia wiem, że najciekawsze kultury społeczne i kulturowe tworzą się w tych ośrodkach, w których istnieje i zachodzi ta przerażająca wielokulturowość i ta zwyrodniała wymiana poglądów.
Więc niewiele wiesz pan o mnie, panie Slavek. A jak nie wiesz, to nie próbuj oceniać i rozliczać, bo nie masz monopolu na lepszość. I jeśli chcesz dyskutować, to ogranicz się do polemiki z argumentami, za co będę otwarcie i tolerancyjnie zobowiązany.
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 23-05-2016 16:29
labedz napisał:
A cóż to, wycieczka "ad personam", żeby nie odpowiadać na rzeczowe argumenty? Oj, nieładnie, panie Slavek, stać Pana na więcej.
ale wy sami dostarczacie argumentów, wystarczy poczytać wasze posty :)

labedz napisał:
Trochę to zalatuje Antkiem Macierewiczem i nadrzędną retoryką pisowską: "jest tak i tak, a jak ktoś się z tym nie zgadza, to sami sobie odpowiedzcie, drodzy czytelnicy, czy to są prawdziwi Polacy"

a któż to taki ten prawdziwy Polak?


labedz napisał:
Żadnego PiSowca nie powiesiłem na suchej gałęzi, ani nie zdzieliłem kamieniem,

ale, że to panu w ogóle przyszło do głowy..?!

labedz napisał:
Więc niewiele wiesz pan o mnie, panie Slavek. A jak nie wiesz, to nie próbuj oceniać i rozliczać, bo nie masz monopolu na lepszość. I jeśli chcesz dyskutować, to ogranicz się do polemiki z argumentami, za co będę otwarcie i tolerancyjnie zobowiązany.
odnoszę wrażenie, że pan uważa, że ma taki monopol, a argumentów to ja u pana nie widzę

[Dodano 23-05-2016 16:31]
labedz napisał:
i gorąco kibicuję tym wszystkim patologicznym rodzinom w slumsowych częściach miasta, które najbardziej skorzystają z programu 500+ i pić teraz więcej mogą bo i mają za co

takie ma pan zdanie o Polakach?

[Dodano 23-05-2016 16:55]
labedz napisał:
I że tych przerażających uchodźców za cholerę nie chcemy wpuszczać, staram się rozumieć, choć z doświadczenia wiem, że najciekawsze kultury społeczne i kulturowe tworzą się w tych ośrodkach, w których istnieje i zachodzi ta przerażająca wielokulturowość i ta zwyrodniała wymiana poglądów.

Oni są przewożenie do Europy jako kontrkultura + głosy w wyborach na "postępowców", multikulti to ściema dla naiwnych. Wielokulturowość nie jest przerażająca, pierwsza Rzeczpospolita była wielokulturowa. A z tą wymianą poglądów to u was krucho.

[Dodano 23-05-2016 16:58]
Ekszyn Dupacycki napisał:
Szczepan, ja widzę głęboki problem mentalny, a nie tymczasowy, czteroletni. Nie dzielić Polski na pół, chociażby dlatego, że będzie jej mniej dla mnie :) ale zmiękczyć tę drugą połowę, ten beton.

ale was jest w Polsce tylko garstka panie Dupacycki!
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 23-05-2016 18:17
Slavek napisał/a:
labedz napisał:
A cóż to, wycieczka "ad personam", żeby nie odpowiadać na rzeczowe argumenty? Oj, nieładnie, panie Slavek, stać Pana na więcej.
ale wy sami dostarczacie argumentów, wystarczy poczytać wasze posty :)


Widzisz Pan, panie Łabędź? Nic nie trzeba argumentować, wystarczy poczytać pańskie posty, ponieważ w nich są argumenty, o które Pan pytasz. Ja się zastanawiam, czy w przyszłości nie bekniesz Pan za swój "Nocnik", bo w nim również dostarczasz Pan wiele argumentów.


Slavek napisał/a:
labedz napisał:
Żadnego PiSowca nie powiesiłem na suchej gałęzi, ani nie zdzieliłem kamieniem,

ale, że to panu w ogóle przyszło do głowy..?!


A za tego typu myśli bekniesz Pan na pewno! Bo jak normalnemu człowieku mogą takie w ogóle przyjść do głowy? Panie Łabędź! Podłączą Panu akumulator, wsadzą w ucho ołówek, to się okaże co z Pana za kanalia.

Slavek napisał/a:
labedz napisał:
Więc niewiele wiesz pan o mnie, panie Slavek. A jak nie wiesz, to nie próbuj oceniać i rozliczać, bo nie masz monopolu na lepszość. I jeśli chcesz dyskutować, to ogranicz się do polemiki z argumentami, za co będę otwarcie i tolerancyjnie zobowiązany.
odnoszę wrażenie, że pan uważa, że ma taki monopol, a argumentów to ja u pana nie widzę


Widzisz Pan? Zero argumentów, a myślisz Pan że masz monopol? Bo z pisowcami przy jednym stole siadasz? Boś Nocnik napisał. Będziesz Pan siedział na nocniku i pod stołem, za te komentarze w wychodku Szczepana Gendera.

Slavek napisał/a:
labedz napisał:
i gorąco kibicuję tym wszystkim patologicznym rodzinom w slumsowych częściach miasta, które najbardziej skorzystają z programu 500+ i pić teraz więcej mogą bo i mają za co

takie ma pan zdanie o Polakach?


Za takie zdanie o Polakach, to Panie Nocnik będzie palony przez całe wydanie Pegaza. Jacek Putana będzie palił osobiście.

Slavek napisał/a:
Ekszyn Dupacycki napisał:
Szczepan, ja widzę głęboki problem mentalny, a nie tymczasowy, czteroletni. Nie dzielić Polski na pół, chociażby dlatego, że będzie jej mniej dla mnie :) ale zmiękczyć tę drugą połowę, ten beton.

ale was jest w Polsce tylko garstka panie Dupacycki!


I na koniec: Panie Ekszyn! Garstka! Rozumiesz Pan? Garstka! Dmuchnąć i nie ma!

Dlatego ja założyłem drugi temat na forum: EXODUS.

Radzę garstce: Won do Usraela! Póki tak każą, bo jak się kapną o co biega, to położą zasieki na granicy i będzie garstka wyła jak psy.

A jeszcze garstka zobaczy, jak Szczepana Gendera będą kostką brukową częstować i żadna garstka dupy nie ruszy, tylko będzie oczy przecierać z wrażenia. Blisko, coraz bliżej. Ale Szczepan się ich nie boi, ani ich kamieni, ani ognia, ani akumulatorów, ani ku rwa niczego. Ja ich zmuszę do tego, żeby mnie zagryźli.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 23-05-2016 20:17
Panie Szczepanie, niech pan tak kolegów nie straszy, bo jeszcze faktycznie uciekną!!!
PS.
Mam nadzieję, że pan jednak czasem wychodzi z domu..

[Dodano 23-05-2016 21:08]
Szczepan Gender napisał:
A jeszcze garstka zobaczy, jak Szczepana Gendera będą kostką brukową częstować i żadna garstka dupy nie ruszy, tylko będzie oczy przecierać z wrażenia

mam nadzieję, że nie, że do tego nie dojdzie! Ta nadzieja bierze się stąd, że bronił pan mike17 i mam jedne pw od pana, na które nie odpowiedziałem, ale było ku pokrzepieniu, bo jest w panu panie Szczepanie taka mieszanka - kultury osobistej (mimo wulgaryzmów w pana postach) i niestety liberalno-lewicowych głupot.
A jeśliby do tego jednak doszło (nie daj Boże) to jestem pewien, że to będzie prowokacja i to pańsscy koledzy obrzucą pana kamieniami bo proszę mi wierzyć żaden katolik tego nie zrobi.
No chyba, że pan będzie stał przy CKMie ;)
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 23-05-2016 21:58
Slavek napisał/a:
mam nadzieję, że nie, że do tego nie dojdzie!


dojdzie, bo ja się sam wystawiam i do tego dążę, ale mam tym razem dla Pana dobre wieści. Otóż w czasie dobrej zmiany już kilku moich znajomych się pożegnało z ojczyzną, w tym dwa małżeństwa z małymi dziećmi. Wiem, że kilku następnych, którzy aktualnie likwidują swoje zapyziałe firemki, również się zwija i to jest jedna z super wieści, ponieważ na ich miejscu swoje firmy będą mogli założyć wreszcie pisowcy. Oni będą lepiej wynagradzać tych wszystkich pracowników, którzy tamci w związku z likwidacją zwalniają i przede wszystkim będą ich lepiej traktować. A jeśli nie, to przecież pracę da wszystkim pan Kaczyński w administracji państwowej. Kolejna super wieść to taka, że ci moi znajomi zarzekali się, że nigdy nie wrócą, ale za to do końca życia będą głosować na PiS, bo obywatelstwa się nie zrzekną. Cokolwiek by się działo, to oni będą głosować na PiS - gdzieś tam w świecie. Mało tego, oni będą jak świadkowie Jehowy namawiać wszystkich innych Polaków za granicą, by również głosowali na PiS. Jak ich znam, to tak będzie. Widzisz Pan? Nienawidzą PiSu, ale są takimi patriotami, że będą nań głosować do końca życia. Największą popularnością cieszy się Ziobro, Kamiński i Macierewicz, w związku z czym sądzę, że tych panów czeka długa kariera w administracji państwowej. Być może w przyszłości pan Macierewicz zostanie premierem, a Ziobro prezydentem i pańskie oczywiste racje wypłyną do wierzchu. To oni zbiorą najwięcej głosów żydowskiej Polonii, która właśnie opuszcza kraj. Wówczas zaśmieje się Pan w twarz Dupacyckiemu, Łabędziowi i Genderowi.
W jednym z wcześniejszych komentarzy napisałem pochopnie i z powodu nienawiści, że kładę swój parszywy łeb na szalę przegranej PiS, ale prawda jest taka, że ja wierzę w PiS i z dnia na dzień moja wiara się umacnia. Dlatego mój łeb spadnie w ten czy inny sposób. W zasadzie to zostało mi realnie już tylko jedno zadanie: muszę wyprawić moje dziecko za ocean. Niestety jeszcze pobiera nauki, bo wyprawiłbym je choćby dziś.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 23-05-2016 22:12
Panie Szczepanie, cóż ja mam panu odpowiedzieć..myślę, że w złym miejscu szuka pan wrogów, egoizm (bo jaj mam swoje prawa) to pułapka. Gdziekolwiek by pan był, pan panie Szczepanie, proszę pamiętać - Bóg, Honor, Ojczyzna (w tej kolejności) to gwarancja wolności.
Pozdrawiam
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 23-05-2016 22:32
Slavek napisał/a:
Bóg, Honor, Ojczyzna


Widzisz Pan... ja mam inną hierarchię: Człowiek, Tolerancja, Pokój. Zaraz Pan powiesz, że plotę i sam sobie zaprzeczam, ale pomyśl Pan: Czy ja Panu bronię mieć taką hierarchię, jaką Pan przedstawił? Nie bronię. A Pan mi broni mieć inną, czy nie?
Widzisz Pan, świat to nie Polska, a Polska to nie świat. Jest dla ludzi wiele miejsc do życia na kuli Ziemskiej. Niedługo będzie na Księżycu, Marsie itd.. Dlaczego ja mam Pana przekonywać do swoich racji, a Pan mnie do swoich, skoro można żyć osobno?
Abstrahując od pańskiej osoby, to mnie najbardziej wkurwia w pisowcach, że oni mają gotową receptę na moje życie. To mnie doprowadza wręcz do białej gorączki. Tak bardzo, że zamiast zająć się czymś konstruktywnym, to prowadzę z Panem jałowe dyskusje.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-05-2016 23:08
W kwestii formalnej, ale nie zobowiązująco.

Czemu tak panoszycie? To ani powagi, ani rzetelności dyskusji nie dodaje, tylko stylizuje na radiową schadzkę polityków przy wodzie i mikrofonach. Netykieta zakłada formę "ty".

W kwestii merytorycznej.

Byt, Humor, Obczyzna. Ostatnie w sensie szacunku dla innych kultur i innych ojczyzn, czyli antynacjonalizm. Jeśli by Francuz kochał Polskę, a Polak Francję; Niemiec Rosję, a Rosjanin Niemcy, byłoby lepiej na świecie. Kochanie swojego jest egoizmem właśnie. Dla mnie cudze jest święte i jak jestem w gościach, to po każdym kroku na dywanie pytam, czy mogę zrobić następny ;)

Nacjonalizm to społeczny egoizm.
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 23-05-2016 23:22
Sprowadza się do tego (patrz historia i centymetry), że we wszystkich krajach pojawiają się karły, które wydają polecenia generałom, lub sami stają na czele armii i szczują. A w wojsku jest tak, że generał wydaje rozkazy, a jego podwładni rozdysponowują w dół. A na końcu jest pluton, lub drużyna. W rozwiniętych cywilizacjach już drony. Ale w Polsce pluton, lub drużyna. Oni giną najpierw. Generałowie w ogóle, albo na końcu. A karzeł tylko wówczas, jeśli go dorwie sąd międzynarodowy. Zwykle tak się kończy, ale jest za to cena. Dlaczego lud pragnie ją płacić? Odpowiedź na to pytanie jest przerażająca i ja sobie daruję.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 25-05-2016 05:51
Początkowo w ogóle nie miałam zamiaru odzywać się w tym temacie, potraktowałam go raczej nieco z przymrużeniem oka i uśmiechnęłam się widząc, jak święcie oburzył się Mike (uderz w stół...), ale widzę, że dyskusja rozwinęła się w ciekawy sposób i parę rzeczy warto dopowiedzieć. Nie będę się tu odnosiła do wszystkiego, bo to nie ma sensu, napomknę jedynie, że blisko mi w tej dyskusji do poglądów reprezentowanych przez Ekszyna i uzupełnię kilka rzeczy.

Cytat:
Nie widzę dobrej zmiany, złej też nie, żadnej większej zmiany nie widzę (chyba powinienem kupić sobie mocniejsze szkła kontktowe), jest tak, jak było - całkiem dobrze.

Heisenberg: nie dziwię się, że nie widzisz. Jak na razie konsekwencje "dobrej zmiany" nie są konsekwencjami, które dotykają bezpośrednio ogół społeczeństwa. Na razie większość ludzi może uważać, że nie wydarzyło się nic złego - żenujące zadymy polityczne są przecież w polskiej polityce zawsze były, a że media publiczne trochę bardziej gówniane - trudno, oglądać nie trzeba, może za to 500 zł na dziecko wpadnie.
Większość Polaków nawet nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, jakie znaczenie miały demokratyczne instytucje, które obecnie się obezwładnia, to że tworzy się przepisy na przykład likwidujące niezależność służby cywilnej czy prokuratury interesuje pewne grono intelektualistów, twórców kultury, osób zaangażowanych, urzędników czy przedsiębiorców - zwykłych zjadaczy chleba niekoniecznie. Nawet jeśli taki szeregowy Kowalski wie, że Pis łamie prawo to tłumaczy sobie, że może jest to konieczne, by przeprowadziło swoje reformy - analogicznie z gospodarką - co z tego, że program 500+ pogrąży gospodarkę za ileś lat, co mu po dość abstrakcyjnych ratingach, skoro on obecnie musi za coś dzieciom dać jeść.

Niestety, może być tak, że w momencie, w którym społeczeństwo odczuje na własnej skórze konsekwencje tego, o czym dzisiaj mówią media, będzie już za późno na zmiany - tak jak Grecy obudzili się z ręką w nocniku, gdy nie mogli wyjąć własnych oszczędności z bankomatu.

PO popełniła również sporo błędów, dlatego można odnieść wrażenie, że zmiana jest pozorna - niestety, nie jest.

Cytat:
A mi nie, bo już wiem, że emerytury polaków będą niższe o 150 czy 160mld złotych, które PO do spółki z TK zajumało z OFE by załatać dziurę budżetową i czyjąś kieszeń przy okazji bo z tej puli wyparowało kilkanaście mld złotych.


Slavek: nie wprowadzaj w błąd rozmówców. Nie jestem zwolennikiem tej reformy emerytalnej, raczej jestem za swobodą wyboru funduszu emerytalnego, ale pieniądze, które były na kontach OFE nadal są odkładane na emerytury się Polaków. Po prostu zmienił się ich dysponent - zamiast OFE jest to ZUS.
Do bzdur o "układzie magdalenkowym" i innych takich nie będę się nawet odnosić. Jeśli chodzi o dług publiczny - łatwo to sprawdzić - mimo wszystko za rządu PO-PSL Polska wyszła z procedury nadmiernego deficytu - w przyszłym roku najprawdopodobniej znowu w nią wpadnie ze względu na niezabezpieczone finansowanie programu 500+ i kilku innych.

Cytat:
Tutaj mamy ideologię, monolit światopoglądu (bez przesady, polskopoglądu), który prześwieca przez konkretne posunięcia. One mogą być korzystne, nawet mądre pod każdym względem (to też możliwe), ale jeśli nie wyjdą poza ramy tej ideologii, która jest zła (zaraz wyjaśnię), będą służyły złemu.

Ekszyn: monolit światopoglądu to jedno, owszem, ale w dyskusji warto pokazywać, do czego będą prowadziły konkretne decyzje, dlaczego są one złe, przeciwskuteczne. Bardzo często ludzie popierają jakąś decyzję, gdyż nie są w stanie dostrzec, jakie będzie miała dla nich konsekwencje w dłuższym czasie. Niestety, wszystkie dotychczasowe rządy - a obecny w szczególności - bardzo schlebiały najniższym instynktom Polaków - podsuwały najprostsze, pozorne rozwiązania.
Gdy Pis przejmował władzę, w Polsce nie działo się nic tak złego, jak to wmówiono Polakom. Wręcz przeciwnie, nasz kraj rozwijał się - ale był to proces powolny, część społeczeństwa była wykluczona z owoców tego wzrostu. Polacy zaczynali już czuć, że może być lepiej i niecierpliwili się, natomiast Pis wykorzystał ich zniecierpliwienie, złość i frustrację, dając im pozorne rozwiązania - takie jak populizm, rozdawnictwo, szukanie winnych, wrogość wobec świata zewnętrznego. Przedstawił drogę "na skróty". I na tym zbudował swój kapitał polityczny. To rozwiązanie na krótką metę, tylko że Polacy muszą sobie uświadomić, dlaczego są to rozwiązania pozorne - w przeciwnym razie zmienią się rządy, ale sposób sprawowania władzy nie.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 25-05-2016 11:50
Vanillivi napisała:
Nie będę się tu odnosiła do wszystkiego, bo to nie ma sensu, napomknę jedynie, że blisko mi w tej dyskusji do poglądów reprezentowanych przez Ekszyna i uzupełnię kilka rzeczy.

Cytat:
Nie widzę dobrej zmiany, złej też nie, żadnej większej zmiany nie widzę (chyba powinienem kupić sobie mocniejsze szkła kontktowe), jest tak, jak było - całkiem dobrze.

Heisenberg: nie dziwię się, że nie widzisz. Jak na razie konsekwencje "dobrej zmiany" nie są konsekwencjami, które dotykają bezpośrednio ogół społeczeństwa.


I to jest złota prawda.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 25-05-2016 11:50
Nie sądzę, by w Polsce była jakakolwiek wojna światopoglądowa. Żadna partia w Polsce nie może istnieć bez aprobaty kościoła, a kłótnie w parlamencie to tylko teatr, którego głównym celem jest podtrzymanie korupcjogennego ustroju demokracji parlamentarnej. Tak jest zresztą na całym świecie- z wyjątkiem typowych monarchii absolutnych(Korea Północna, Arabia Saudyjska, Monako, Watykan, Suazi).
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 25-05-2016 19:04
Vanillivi napisała:
Heisenberg: nie dziwię się, że nie widzisz. Jak na razie konsekwencje "dobrej zmiany" nie są konsekwencjami, które dotykają bezpośrednio ogół społeczeństwa. Na razie większość ludzi może uważać, że nie wydarzyło się nic złego - żenujące zadymy polityczne są przecież w polskiej polityce zawsze były, a że media publiczne trochę bardziej gówniane - trudno, oglądać nie trzeba, może za to 500 zł na dziecko wpadnie.

ale co wy chcecie widzieć po półroku? Ja zmianę na plus widzę, w miarę możliwości oglądam i słucham przemówień p. Dudy czy p. Szydło i dzięki internetowi mogę je porównać z przemówieniami p.Komorowskiego i p.Kopacz (polecam).
Żenujące zadymy polityczne..masz na myśli manifestacje KOD..? Bo przecież nie TK, który orzeka sam o sobie co mu się podoba. Co do Twojej oceny mediów publicznych, może wystarczy to coś wyjąć z oka (czy obu) ;) Wierz mi, że dla bardzo wielu ludzi te 500zł to naprawdę potrzebna pomoc, nie rozumiem tej pogardy u Ciebie do nas. To, że nas teraz krytykują na zachodzie to dobrze („(...) pochlebca nie jest przyjacielem, lecz wrogiem” - powiada Filon Aleksandryjski w „Alegoriach praw”.)
Vanillivi napisała:
co z tego, że program 500+ pogrąży gospodarkę za ileś lat, co mu po dość abstrakcyjnych ratingach
a skąd wiesz, że pogrąży? Zgoda, jest to ryzykowne, ale te pieniądze przecież wypłyną na rynku i wrócą w postaci podatków, Po drodze dając zarobić innym.
Agencje ratingowe nie są apolityczne ani bezstronne, ani nieomylne!!!

Vanillivi napisała:
Niestety, może być tak, że w momencie, w którym społeczeństwo odczuje na własnej skórze konsekwencje tego, o czym dzisiaj mówią media, będzie już za późno na zmiany - tak jak Grecy obudzili się z ręką w nocniku, gdy nie mogli wyjąć własnych oszczędności z bankomatu

Na Cyprze też nie mogli wyjąć pieniędzy z bankomatu i wszysko było zgodnie z prawem (demokratycznie). Wystarczy zmienić media i będzie ok. ;) A Grecy mają to nieszczęście, że nie mają PiSu!!!

Vanillivi napisała:
Slavek: nie wprowadzaj w błąd rozmówców. Nie jestem zwolennikiem tej reformy emerytalnej, raczej jestem za swobodą wyboru funduszu emerytalnego, ale pieniądze, które były na kontach OFE nadal są odkładane na emerytury się Polaków. Po prostu zmienił się ich dysponent - zamiast OFE jest to ZUS.
Do bzdur o "układzie magdalenkowym" i innych takich nie będę się nawet odnosić. Jeśli chodzi o dług publiczny - łatwo to sprawdzić - mimo wszystko za rządu PO-PSL Polska wyszła z procedury nadmiernego deficytu
W błąd? Można sobie zweryfikować. W OFE te pieniądze pracowałyby na siebie, a w ZUS już ich dawno nie ma. Ale ok. z OFE za dużo kasy było na giełdzie, a tam zysk jest, lub nie. Za czasów PO-PSL dług publiczny wzrósł o ok 500 000 000 000 złotych to się nikomu wcześniej nie udało i tu było zagrożenie drugą Grecją, nawet prof Balcerowicz ich krytykował
Okrągły Stół to ściema, wszystkie decyzje zapadały w Magdalence także czas się obudzić.

Vanillivi napisała:
Ekszyn: monolit światopoglądu to jedno, owszem, ale w dyskusji warto pokazywać, do czego będą prowadziły konkretne decyzje, dlaczego są one złe, przeciwskuteczne. Bardzo często ludzie popierają jakąś decyzję, gdyż nie są w stanie dostrzec, jakie będzie miała dla nich konsekwencje w dłuższym czasie. Niestety, wszystkie dotychczasowe rządy, a obecny w szczególności - bardzo schlebiały najniższym instynktom Polaków - podsuwały najprostsze, pozorne rozwiązania


"w dyskusji warto pokazywać, do czego będą prowadziły konkretne decyzje, dlaczego są one złe"

mądre, ale czy się wie, że się wie co się wie..? Popatrzmy na Twoją wiedzę..o- jest wisienka!

"
Vanillivi napisała:
Niestety, wszystkie dotychczasowe rządy - a obecny w szczególności - bardzo schlebiały najniższym instynktom Polaków - podsuwały najprostsze, pozorne rozwiązania.
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-05-2016 20:00
Vanillivi, dlatego nie krytykuję poszczególnych posunięć, bo one dla każdego znaczą co innego i każdy może mieć rację. Nikt przecież nie zna przyszłości. Na jej temat nie da się kłamać i jeśli ktoś powie: "za 10 lat każdy będzie miał żył w szczęściu i dobrobycie", także nie skłamie (teoretycznie). Temat trzeba gryźć z innej strony, jeśli chce się go rozgryźć.
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 25-05-2016 20:11
Smacznego:

K.I. Gałczyński

GDY WIEJE WIATR HISTORII,
LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM
ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST
TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.

Link do programu z profesorem Strzemboszem i nie mam nic więcej do dodania:

http://www.ipla.tv/Nie-ma-zartow-prof-adam-strzembosz/vod-6645235
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 26-05-2016 06:28
Ekszyn, ja rozumiem że szczegółowe decyzje dla każdego mogą znaczyć coś innego, a przyszłość jest trudna do przewidzenia, natomiast w przypadku rządu Prawa i Sprawiedliwości trudno mi nie widzieć w ich szczegółowych decyzjach realizacji określonej ideologii. Jest to ideologia autorytarna, ideologia dążącą do zbudowania ze społeczeństwa skonsolidowanego monolitu, ukarania i "rozliczenia" wszystkich, którzy się z niego wyłamują, ideologia oparta na budowaniu podziałów "my-obcy". Ja dostrzegam tę ideologię zarówno w działaniach Pisu, które doprowadziły do marginalizacji roli TK, w nowej ustawie o służbie cywilnej, która znosi obowiązek przeprowadzania konkursów i niezależności politycznej dyrektorów, w ustawie o prokuraturze i innych. Także w sferze gospodarczej.

Warto zwrócić uwagę na to, co Pis proponuje w sferze gospodarki - zasadniczo niewiele tu rozwiązań, które mają za zadanie zwiększać wydajność pracy, pobudzać innowacyjność, generować nowy zysk - Pis skupia się w polityce gospodarczym na tym, by dowartościowywać pewne grupy, które uważa za warte wspierania (rodzina, Kościół, górnicy), kosztem grup, które uważa za obce, wrogie (banki, supermarkety). Tak więc jest to przede wszystkim redystrybucja, mająca wspierać określony model życia, określone wartości - co bardzo łączy się z promowaną przez Pis ideologią.
Oczywiście, zawsze znajdziemy osoby, które na tym skorzystają, tylko że warto zastanowić się, do jakiego modelu państwa i gospodarki to prowadzi na dłuższą metę.

Slavek napisał/a:
ale co wy chcecie widzieć po półroku? Ja zmianę na plus widzę, w miarę możliwości oglądam i słucham przemówień p. Dudy czy p. Szydło i dzięki internetowi mogę je porównać z przemówieniami p.Komorowskiego i p.Kopacz (polecam).

Nawet nie chodzi mi o to, co chcę widzieć. Masz rację, pół roku to niewiele czasu, niech pracują spokojnie. Bardziej o to, czego widzieć nie chcę - a przez te kilka miesięcy Pis bardzo skutecznie wzięło się za rozmontowywanie demokratycznych instytucji, za psucie relacji z naszymi sojusznikami (kiedyś Pis prowadził narrację dość eurosceptyczną, ale przyjazną Amerykanom - dzisiaj zarówno demokraci, jak i republikanie, w tym politycy zaangażowani bardzo we wspieranie polskiej tranzycji ustrojowej i naszej drogi do NATO mówią o tym, że Polska odchodzi od demokracji), poza tym ten rząd bardzo nie liczy się z możliwościami budżetu, rynki finansowe tracą zaufanie do naszego państwa a to raz zepsute, bardzo ciężko jest naprawić.
Także nie chodzi mi o to, że nie zdziałali jeszcze cudów - tylko że tyle rzeczy już zdążyli popsuć.

Slavek napisał/a:
Wierz mi, że dla bardzo wielu ludzi te 500zł to naprawdę potrzebna pomoc, nie rozumiem tej pogardy u Ciebie do nas.

A gdzie widzisz pogardę? Przeczytaj dokładnie jeszcze raz moje posty, nigdzie jej nie znajdziesz. Ja rozumiem, że 500 zł przyda się wielu rodzinom z dziećmi i tym ciężko pracującym, i innym. I wśród moich najbliższych są ludzie, którzy na tym dodatku skorzystają. Tylko że rozdawanie pieniędzy to rozwiązanie dobre na krótką metę, na dłuższą przeciwskuteczne. Bo uzależnia od pomocy społecznej ludzi, którzy mogą pracować, odsuwa ich od rynku pracy, sprawia, że praca przestaje się opłacać. Uważam, że polityka socjalna polegająca na rozdawaniu pieniędzy za rodzenie dzieci bardzo demoralizuje.

Cytat:
Zgoda, jest to ryzykowne, ale te pieniądze przecież wypłyną na rynku i wrócą w postaci podatków, Po drodze dając zarobić innym.

To naciągana teza. Te pieniądze trzeba najpierw albo komuś zabrać (w tym przypadku tak czy tak by w gospodarce krążyły) albo pożyczyć, a pożyczone oddać z odsetkami. Bardzo ciekawie analizuje to krążenie pieniędzy w gospodarce Grzegorz Kołodko w swojej książce "Wędrujący świat", tam analizuje przykład pieniędzy na dodatkową szklankę mleka dla emerytów.
Pewnie że agencje ratingowe nie są nieomylne - jednak od ich oceny zależy to, po jakiej cenie będziemy pożyczać pieniądze, jaka będzie wartość naszych obligacji, pośrednio kurs waluty. Nie tylko więc opiniują naszą gospodarkę, ale i ich decyzje mają moc sprawczą.

Slavek napisał/a:
błąd? Można sobie zweryfikować. W OFE te pieniądze pracowałyby na siebie, a w ZUS już ich dawno nie ma. Ale ok. z OFE za dużo kasy było na giełdzie, a tam zysk jest, lub nie. Za czasów PO-PSL dług publiczny wzrósł o ok 500 000 000 000 złotych to się nikomu wcześniej nie udało i tu było zagrożenie drugą Grecją, nawet prof Balcerowicz ich krytykował

Zgadzam się co do tego, że prawdopodobnie nasze składki byłyby lepiej zagospodarowane przez OFE. Jednak mówienie, że "w ZUSie już dawno ich nie ma" to przekłamanie - chyba, że potrafisz udowodnić, że tak jest.
Co do długu - owszem, wysokość nominalna znacząco wzrosła, ale zauważ, że bardzo wzrosły również zyski. Dług publiczny warto analizować w odniesieniu do PKB, inaczej nic nam ta informacja nie mówi. A w odniesieniu do PKB ta wartość to około 53% obecnie - nie jest ona ani bardzo niska, ani wysoka - zarówno Niemcy, Francuzi, mają sporo więcej (70-80%) z naszego regionu Węgry też więcej niż my, Czesi nieco mniej.
Poza tym, jeśli tak krytykujesz rządy PO za zadłużanie Polski (co jest dla mnie mimo wszystko zrozumiałe) nie wiem czemu popierasz w takim razie Pis, który znacząco zwiększa wydatki.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2016 22:11
Jeśli chodzi o współczesne spory światopoglądowe w Polsce, osobną kwestią jest trwająca od lat 90. tabloidyzacja mediów, sprzyjająca radykalnym, skrajnym ocenom. A sfera polityczna współcześnie jest uzależniona od sfery medialnej.
Stąd posłami na Sejm mogli zostać uczestnicy "Big Brothera".
Stąd rockman Paweł Kukiz mógł wystartować w wyborach prezydenckich i zostać liderem ruchu politycznego, który ma swoją reprezentację w Sejmie.
Stąd to my, widzowie talk-show, czytelnicy tabloidów i portali plotkarskich, robimy z celebrytów ludzi, którzy nie mogą poszczycić się szczególnymi talentami.
Stąd wreszcie taka polaryzacja opinii publicznej. Już po zmianach w TVP zdarzało mnie się tego samego dnia oglądać "Fakty" i "Wiadomości". I nawet gdy pokrywały się tematy, przedstawiono je zupełnie inaczej.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]