Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
kacperro1 Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd: Lubartów Nowy
Dodane dnia 02-09-2016 18:04
Od dawna prowadzę bloga na którym piszę o rzucaniu palenia. Głównie są to artykuły dotyczące różnych produktów wspomagających oraz ich recenzje, zestawienia i opisy. Tutaj link: [usunięte przez moderacje]
Zastanawiam się czy to można nazwać pisarstwem, czy jest to pojęcie zbyt głębokie na taką działalność :)
Do góry
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 02-09-2016 18:26
Zależy co rozumiesz przez pisarstwo.
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-09-2016 19:24
Twój blog nie jest przykładem pisarstwa.
Do góry
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
2memo Użytkownik
  • Postów: 28
  • Skąd:
Dodane dnia 29-09-2016 14:44
Punkt widzenia, punkt siedzenia - trudno Ci będzie o jednoznaczne odpowiedzi. A co sam o tym myślisz?
Do góry
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 02-10-2016 12:05
Myślę podobnie, jak ludzie powyżej. Dla jednych to pisarstwo (w tym dla mnie), dla innych nie.
Do góry
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
katarzyna kardys Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 02-10-2016 16:00
Oczywiście , wszystko zależy od poziomu teksów. Nawet blog kulinarny może mieć dużą wartość literacką.
Do góry
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 03-10-2016 04:15
Wszystko zależy od tego, jak zdefiniujemy pisarstwo. W języku angielskim na przykład, za pisarza ("writer";) uznaje się każdego, kto para się pisaniem, również różnego rodzaju tekstów użytkowych, seo itp. W Polsce jednak raczej ten termin zarezerwowany jest dla osób piszących powieści i innego rodzaju teksty wysokoartystyczne.
To co zamieszczasz na blogu, to takie typowe, proste teksty SEO, teksty zapleczowe, bez wartości literackiej.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
deryt22 Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 13-10-2016 21:18
Moim zdaniem jak najbardziej pisanie na blogu to pisarstwo. Oczywiscie zalezy od formy i treści.
Do góry
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 16-10-2016 18:46
Jeśli powstają książki na podstawie blogów, to tak, można zaliczyć prowadzenie bloga do literatury.
Czy znasz bloga Make Life Harder? Jego współtwórcą jest Jakobe Mansztajn. ceniony poeta(nominacja do Nagrody im. Szymborskiej).
Do góry
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-10-2016 21:58
kacperro1 napisał:
Zastanawiam się czy to można nazwać pisarstwem


W sumie tak. Ale... Czy każdy malarz uprawia malarstwo? Jeśli tak, to pan Zdzisiu z Heńkiem, co to pół roku klatkę w zaprzyjaźnionym mi bloku malowali, mają prawo sądzić, że przejdą jednak do wieczności. ;)
Wszystko możesz nazwać jak Ci się tylko podoba. Trzeba tylko uważać, żeby się czymś nieadekwatnym jednak nie ośmieszyć... Sporządzoną na kolanie listę zakupów też można w zasadzie nazwać dziełem literackim.

P.S.: Rzucenie palenia było jedną z najprostszych "wielkich" rzeczy, jakie w życiu popełniłem. Paliłem po 30 fajek dziennie, a od sierpnia 2015 nie palę wcale. Z dnia na dzień przestałem. Po prostu. Bez żadnych środków. Bez żadnej chemii i uważam, że przyszło to tak łatwo niczym odstawienie kalesonów na wiosnę. Nie było w tym heroicznej walki ze słabościami. Nazwanie literaturą, czy pisarstwem, wszystkiego, co się składa z liter, może rozczarować jak demon rzucania palenia. ;)
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
oldakowski2013 Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 10-02-2017 00:05
Ja tylko chciałem coś dodać o tym paleniu. Też dużo paliłem, tak jak Labędz i rzuciłem tak jak on. W ciągu jednego dnia. A wracając do pisarstwa, to wątpię aby tak nazywać pisanie o produktach wspomagających rzucenie tego nałogu. To tak jak ja bym wyliczał i opisywał leki na grypę czy inną chorobę. Gdyby to był blog, w którym bloger coś tworzy, pisze opowiadania, wiersze to wówczas tak. Można to zaliczyć. Pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2017 21:03
Czy prowadzenie bloga jest pisarstwem? Jeśli drukowane są książki na podstawie blogów(sama w swojej domowej biblioteczce mam "Bloga niecodziennego" Marii Czubaszek), to tak, pisanie bloga może być literaturą.
Do góry
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-02-2017 22:19
Wątek utworzony przez typowego reklamiarza, więc link usunięty, ale dyskusję zostawiamy ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
mazak Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2017 15:19
Blogi to dobry sposób na pierwsze kroki w pisarstwie i sprawdzenie się przed czytelnikami, no ale może nie te o rzucaniu palenia czy hemoroidach :D
Do góry
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
natalia30 Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 13-07-2017 12:56
Myślę, że pisarstwo to może zbyt górnolotne słowo. Też ostatnio zaczęłam prowadzić bloga. Czuję, że niektóre wpisy są lepsze,a niektóre gorsze. Gdyby miała wydać to w formie książki, pewnie pisałabym w innej formie, może bardziej przejmowałabym się błędami. Zdaję sobie sprawę, że popełniam błędy, ale wiem, że nikt nie jest idealny. Blog pozwala na pomyłki. Słowo pisane, wydane w formie książki byłoby na pewno w moim wykonaniu bardziej dopracowane ;)
Przy okazji zapraszam na mojego bloga http://nasze-zycie.pl/
Do góry
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
chawendyk Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd: Polska
Dodane dnia 13-07-2017 23:24
Dla mnie mój blog jest sprawdzeniem odbioru przed debiutem i sukcesem lub klęską
Sprawdzam i sonduje /czy moje wypociny mają jakiś odbiór// czy pozytywny czy może negatywny/

Bardzo często znajomi nie powiedzą że coś jest do bani /nie chcą sprawiać przykrości czy "zdołować" /

Z kolei krytyka w sieci hmm - wybaczcie ale nie istnieje /ponieważ obecnie krytyka jest zdefiniowana jako "hejt" /
Ciekawi mnie różnica między krytyką konstruktywną, a tzw "hejtem".
Jest to bardzo cienka linia i każdy boi się obecnie narobienia sobie łatki "hejtera"

"Prawdę to można chyba tylko wyczytać w toalecie na ścianie"

a pisać coś i wydać to można, kwestia kolejna to czy ktoś to kupi :) a jak kupi to czy przeczyta i poleci dalej
w PL ludzie jako populacja: nie czytają i nie będą czytać masowo. non stop są pokazywane statystyki poziomu stanu czytelnictwa w PL /no i jest jak jest/

Moim zdaniem w szkole powinna być jedna godzina lekcyjna : "siadamy i czytamy" ale co kto chce.
Tu chodzi o wyrobienie nawyków.
Do góry
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
agnes norm Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 22-02-2018 10:10
Myślę że blogi to pisarstwo 21 wieku
Niestety większość młodzieży nie czyta książek
Ograniczają się wyłącznie do czytania blogów i oglądania YT.
A szkoda
Do góry
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
Jundi Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-02-2018 12:29
chawendyk napisał:
Ciekawi mnie różnica między krytyką konstruktywną, a tzw "hejtem".


Różnica jest bardzo prosta. Hejt to złośliwe i obraźliwe, często nieprawdziwe opinie pisane przez zakompleksionych nastolatków :)

chawendyk napisał:
Moim zdaniem w szkole powinna być jedna godzina lekcyjna : "siadamy i czytamy" ale co kto chce.


Tutaj się zgodzę. Młodzi ludzie nie czytają bo nie wiedzą co czytać. W szkole nie promuję się dobrych książek dla młodych tylko archaiczne lektury, które niezbyt trafiają do obecnych czasów.
/Sukces/____
__________|___
_____________|___
________________|___/Ja/
Do góry
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
bambuskolczasty Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd:
Dodane dnia 16-03-2018 18:17
A może warto byłoby się doradzić znajomych w tym temacie? Według mnie to może być naprawdę dość dobra opcja :)
Jedyna różnica między tobą a kimś, kto żyje tak, jak tego pragniesz, polega na tym, że on naprawdę to robi. Zbudował sobie piękne życie, a teraz się nim cieszy.
Do góry
Autor
RE: Prowadzenie bloga, czy to pisarstwo?
marwell Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 23-08-2019 11:06
Również rozważam zacząć prowadzić bloga na temat różnych pozycji literackich, które czytałam ;) Jednak ciężko mi się do tego coś zabrać
"Myślę, że każdy jest dziwny. Powinniśmy wszyscy celebrować naszą indywidualność i nie wstydzić się jej."
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.