Między dziewczęcością a kobiecością...
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2009 17:24
Cytat:
JaneE napisał/a:
Jest takie przysłowie: Prawdziwa kobieta powinna być damą w salonie, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni....można by jeszcze wskazać w jakich pomieszczeniach powinna być dziewczynką :-)


Ja to znam jako męskie pojęcie kobiety idealnej, a nie przysłowie. Może to znaczy, że według mężczyzny nie ma miejsca na dziewczynkę w kobiecie?
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 23-09-2009 19:07
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Cytat:
JaneE napisał/a:
Jest takie przysłowie: Prawdziwa kobieta powinna być damą w salonie, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni....można by jeszcze wskazać w jakich pomieszczeniach powinna być dziewczynką :-)


Ja to znam jako męskie pojęcie kobiety idealnej, a nie przysłowie. Może to znaczy, że według mężczyzny nie ma miejsca na dziewczynkę w kobiecie?


może i tak mężczyzna wyobraża sobie idealną kobietę :-) Widać tu jednak, że zmiana ról jest pożądana:lol:
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2009 19:20
Cytat:
JaneE napisał/a:
Widać tu jednak, że zmiana ról jest pożądana:lol:


To znaczy w jakim sensie?
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 13-05-2010 16:56
ojej, bardzo ciekawy temat, aż postanowiłam go odkopać : )

Moim zdaniem dziewczynka zmienia się w kobietę w momencie, gdy zaczyna umieć brać na siebie odpowiedzialność za swoje życie, samodzielnie podejmować decyzje. Jest to granica nie tylko rozległa i cienka, ale również nieodnawialna, gdy zostanie przekroczona... Kobieta, nawet gdy na chwilę pozwala sobie na "dziewczęcość", robi to w pełni świadomie, więc "kobieco".
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-05-2010 17:06
Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to że staje się kobieta jak traci dziewictwo.
Ale pierwsze skojarzenia nie zawsze bywają najlepsze.:)
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 13-05-2010 17:36
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to że staje się kobieta jak traci dziewictwo.
Ale pierwsze skojarzenia nie zawsze bywają najlepsze.:)


Staje się kobietą, jak nauczy się bzykać, a nie straci błonę. ;)



Poza tym musi umieć oszukiwać, dręczyć, zdradzać, nawet gdyby komuś miało to przeszkadzać :smilewinkgrin:
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-05-2010 18:13
Ale nie chodziło o to, kiedy się staje kobietą "fatalną", tylko po prostu kobietą.:)
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 14-05-2010 09:56
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Cytat:
JaneE napisał/a:
Jest takie przysłowie: Prawdziwa kobieta powinna być damą w salonie, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni....można by jeszcze wskazać w jakich pomieszczeniach powinna być dziewczynką :-)


Ja to znam jako męskie pojęcie kobiety idealnej, a nie przysłowie. Może to znaczy, że według mężczyzny nie ma miejsca na dziewczynkę w kobiecie?


Nigdy tego nie slyszalam, ale trudno sie nie zgodzic. Przepraszam kochanych facetow portalowych za uogolnienie, ale zeby kobieta byla dla faceta 'dobra', musi byc jednoczesnie sprzataczka, kucharka, matka, pojemnikiem na sperme (okej, moze byc dziwka) i dama w eleganckiej malej czarnej na firmowym przyjeicu, zeby mogl sie pochwalic przed kumplami. Miejsce na mala dziewczynke? Moze w zabawie z dziecmi.



Cytat:
wiewioorka napisał/a:
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to że staje się kobieta jak traci dziewictwo.
Ale pierwsze skojarzenia nie zawsze bywają najlepsze.:)


Staje się kobietą, jak nauczy się bzykać, a nie straci błonę. ;)



Poza tym musi umieć oszukiwać, dręczyć, zdradzać, nawet gdyby komuś miało to przeszkadzać :smilewinkgrin:



Z tym dziewictwem to rowny idiotyzm jak z tym, ze dziewczynka staje sie kobietka, kiedy dostanie okres. To tylko fizycznosc, a moim zdaniem dojrzalosc objawia sie psychicznie: odpowiedzialnoscia, ponoszona za siebie i za innych.



Cytat:
WholeTruth napisał/a:
hmm. fajne pytanie.
to jej indywidualna sprawa kiedy kończy okres dojrzewania. :D wtedy powinna się dopiero zdecydować na stosunek. najlepiej po 18 roku zycia. wtedy będzie w pełni legalnie. no a ta miesiączka to ogólnie - pudło. :p


A 'legalnie' seks mozna uprawiac od, zdaje sie, 15 roku zycia.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 14-05-2010 10:46
Cytat:
lina_91 napisał/a:
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Cytat:
JaneE napisał/a:
Jest takie przysłowie: Prawdziwa kobieta powinna być damą w salonie, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni....można by jeszcze wskazać w jakich pomieszczeniach powinna być dziewczynką :-)


Ja to znam jako męskie pojęcie kobiety idealnej, a nie przysłowie. Może to znaczy, że według mężczyzny nie ma miejsca na dziewczynkę w kobiecie?


Nigdy tego nie slyszalam, ale trudno sie nie zgodzic. Przepraszam kochanych facetow portalowych za uogolnienie, ale zeby kobieta byla dla faceta 'dobra', musi byc jednoczesnie sprzataczka, kucharka, matka, pojemnikiem na sperme (okej, moze byc dziwka) i dama w eleganckiej malej czarnej na firmowym przyjeicu, zeby mogl sie pochwalic przed kumplami. Miejsce na mala dziewczynke? Moze w zabawie z dziecmi.


Lina, to wcale nie musi być nacechowane tak negatywnie.
W końcu my też "żądamy" od mężczyzn, aby wcielali się w jakieś role.
Lubimy gdy są silni ( fizycznie i psychicznie) a jednocześnie opiekuńczy i troskliwi. Chcemy aby potrafili naprawić cieknący kran, wściekamy się gdy zapomną o róży na rocznicę :-) Tak już jest.

Cytat:
musi być jednocześnie sprzątaczka, kucharka

powinna po prostu umieć dbać o dom ( bardziej w sensie rodzinnego ciepła, miejsca do którego lubi się wracać) oczywiście jeśli zdecyduje się ten dom założyć.

Cytat:
pojemnikiem na sperme (okej, moze byc dziwka)

a może powinna umieć okazywać swojemu facetowi, jak bardzo go pragnie. Nie wyobrażam sobie związku, w którym sfera intymna nie istnieje, albo inicjatywę przejmuję tylko mężczyzna. ( i wcale nie chodzi mi o to, aby kobieta była zawsze chętna i gotowa)

Cytat:
damą w eleganckiej malej czarnej na firmowym przyjeicu, zeby mógł się pochwalić
przed kumplami

No bez przesady. Tu chodzi mi przede wszystkim o zachowanie, nie o długość sukienki. Powinna być damą przede wszystkim dla siebie, nie dla kumpli męża.
Cytat:

Miejsce na mala dziewczynke? Moze w zabawie z dziecmi.

O nie! Dla dziecka powinna być przede wszystkim mamą. Nie kumpelą albo koleżanką z podwórka.

a odrobinę dziewczynki można mieć w sobie zawsze, w każdej z powyższych ról :)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 14-05-2010 10:54
Kobieta przestaje być dziewczynką, gdy pozbędzie się dziewczęcej naiwności w ocenianiu ludzi np. że mu nie chodzi tylko o seks, bo czuje do niej coś więcej.
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-05-2010 11:01
Cytat:
JaneE napisał/a:
a odrobinę dziewczynki można mieć w sobie zawsze, w każdej z powyższych ról :)


Jane, ale odrobina dziewczynki w dziwce to tak trochę zakrawa na pedofilię :)
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 14-05-2010 11:06
Oj! Oke, ty to masz skojarzenia ;)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-05-2010 11:08
No, ale Jane... :) Dziwka-dziewczynka? Ja bym chyba nie wpuściła do łóżka faceta, który by miał takie ciągoty :)
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 14-05-2010 11:14
Każdy facet ma, dlatego lubią wydepilowane..
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 14-05-2010 11:29
Cytat:
wiewioorka napisał/a:
Każdy facet ma, dlatego lubią wydepilowane..

Nie wiedziałem, że tak mam. Ale dzięki, że mnie uświadomiłaś.
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-05-2010 11:53
Jak ja bym była z kobietą, to też bym wolała, żeby była wygolona. Włosy między zębami to nic przyjemnego. Kurde, do listy moich zboczeń muszę doliczyć pedofilię...
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 14-05-2010 12:27
No z jednej strony chodzi o praktyczność, a z drugiej podświadomie coś tam się przypomina he he Uświadomiłeś jak już, mówię po sobie i wszystkich facetach, których znam.
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 14-05-2010 12:33
Cytat:
wiewioorka napisał/a:
Uświadomiłeś jak już, mówię po sobie i wszystkich facetach, których znam.

Widziałem jedno Twoje zdjęcie na PP (ten fotomontaż z wmontowanym lasem ;-) ) i na faceta nie wyglądałeś. Ale ok, jeśli wolisz to mogę do Ciebie się tak zwracać.
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-05-2010 12:37
Cytat:
sirmicho napisał/a:
Cytat:
wiewioorka napisał/a:
Uświadomiłeś jak już, mówię po sobie i wszystkich facetach, których znam.

Widziałem jedno Twoje zdjęcie na PP (ten fotomontaż z wmontowanym lasem ;-) ) i na faceta nie wyglądałeś.


Chociaż z twarzy to tak trochę...
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 14-05-2010 12:41
Bo to nie ja... he he eh a komuś tu się żółć wylewa....:bigrazz:
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]