hippie
Autor
RE: hippie
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 29-12-2008 15:24
Ciekawe, Szalonka - u mnie wisi Deziderata nad tapczanikiem, obok lampki. Kunsztownym pismem wydrukowana... :D
Dzon, czytałam taką powieść o kolonii hippisów, którzy wywędrowali z Kalifornii na północ... Smutne to było...
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: hippie
zielono Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2010 15:05
Witam, moim zdaniem podział ludzi do szufladek jest pomysłem idiotycznym. Ja jestem sobie człowiekiem i tym się kieruję. Najważniejsze jest kroczenie własną, indywidualną drogą, a nie podporządkowywanie się jakimś ideom wybranej subkultury. Ludzie mówią że jestem hipiską. Być może, ale dla mnie najważniejsze jest żeby być sobą i robić to na co ma się ochotę.
Pozdrawiam :)



A dzisiejszy wymysł hipisa jest trochę absurdalny. Hipis to wolny człowiek który nie podlega normom społecznym, dlatego jest trochę wyjęty ze społeczeństwa. Wielu ludzi chciałoby być tacy jak hipisi-wolni, ale nie wielu z nich stać na tyle odwagi by nagle odciąć się od smyczy społeczeństwa.
Do góry
Autor
RE: hippie
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-06-2010 15:36
A ja zbyt szybko urosłem, żeby mieć czas na takie pierdoły :(
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: hippie
zielono Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2010 15:53
żałujesz?
Do góry
Autor
RE: hippie
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-06-2010 16:52
Hmm.. nie wiem. Ma to swoje plusy i minusy.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: hippie
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 14-06-2010 17:03
Samuelu, nigdy nie jest za późno :smilewinkgrin:
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: hippie
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-06-2010 17:06
Jak mnie wku.wi praca prawnika korporacji i pierdol.e to koło 40-tki :D i wyjadę w Bieszczady :D :D :D
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: hippie
jeepnety szakal Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 15-06-2010 01:45
Cytat:
Jak mnie wku.wi praca prawnika korporacji i pierdol.e to koło 40-tki smiley i wyjadę w Bieszczady smiley smiley smiley


Przepraszam, ale po co ?
Czyż szakal nie może mieć nastroju kruka ?
Do góry
Autor
RE: hippie
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 15-06-2010 02:12
Cytat:
jeepnety szakal napisał/a:
Cytat:
Jak mnie wku.wi praca prawnika korporacji i pierdol.e to koło 40-tki smiley i wyjadę w Bieszczady smiley smiley smiley


Przepraszam, ale po co ?


A dlaczego szczury usiłują wyjść z labiryntu, Szakalku? :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: hippie
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 15-06-2010 02:31
Cytat:
jeepnety szakal napisał/a:
Przepraszam, ale po co ?


Ponieważ, panie Januszu, dopiero tam czuję, że jestem w pełni sobą. Krew zaczyna płynąć szybciej i sprawniej, jak benzyna wyczyszczona ze wszystkich brudów i wody, którą dolali paliwowi oszuści. Powietrze pobudza do życia i nie pozwala spać dłużej niż 4 godziny na dobę, choć poprzedniego dnia wędrowało się 30 kilometrów piechotą. Gdzieś w podświadomości, między zwojami neuronów, szeleszczą piękne nazwy, które powtarzali przodkowie: Bereżnica, Zatwarnica, Beretyszcze. Werchrata. Piękna jest melodia tych słów.

Rozmarzyłem się :)

Pozdrawiam

Miladoro - :)))) kiedy pijemy? :lol:
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: hippie
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 15-06-2010 02:50
Przyznaję, że ja się też rozmarzyłam... ;)

A od siebie dodam tylko, że nigdy nie miałam większego poczucia wolności niż wtedy, gdy wypłynęłam sama te ileś tam set metrów w morze... Nago. :D
A teraz kto chce, to niech się gorszy. :lol:

Samuel - dam znać, jak się wszyscy zbiorą zusammen do kupy z wolnymi terminami. :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: hippie
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 15-06-2010 03:02
Cytat:
Miladora napisał/a:
A od siebie dodam tylko, że nigdy nie miałam większego poczucia wolności niż wtedy, gdy wypłynęłam sama te ileś tam set metrów w morze... Nago. :D


Pomijając wrażenia o charakterze naturystycznym... widzę, że i Twoje poczucie wolności trąci Heglem.

;)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: hippie
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 15-06-2010 06:11
Cytat:
ma-dzika napisał/a:
Cześć ;)
Co sądzicie o hipisach?
A może ktoś z was się z nimi identyfikuje?
Jakie subkultury reprezentujecie, jakim jesteście absolutnie przeciwni ;) ?



dla mnie każda subkultura jest zła. Może nie tyle zła co stoję z boku i zostawiam reszcie te zabawy
Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: hippie
jeepnety szakal Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-06-2010 02:33
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:

Ponieważ, panie Januszu, dopiero tam czuję, że jestem w pełni sobą. Krew zaczyna płynąć szybciej i sprawniej, jak benzyna wyczyszczona ze wszystkich brudów i wody, którą dolali paliwowi oszuści. Powietrze pobudza do życia i nie pozwala spać dłużej niż 4 godziny na dobę, choć poprzedniego dnia wędrowało się 30 kilometrów piechotą. Gdzieś w podświadomości, między zwojami neuronów, szeleszczą piękne nazwy, które powtarzali przodkowie: Bereżnica, Zatwarnica, Beretyszcze. Werchrata. Piękna jest melodia tych słów.

Rozmarzyłem się :)

Pozdrawiam

Miladoro - :)))) kiedy pijemy? :lol:



Panie Samuelu, to jest zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe, choć przy odrobinie desperacji i fantazji, te marzenia mogą się spełnić.

Pozdrawiam

Ale wracając do realu, pozwoli Pan, że się przyłączę

Miladoro - :)))) kiedy pijemy? B)
Czyż szakal nie może mieć nastroju kruka ?
Do góry
Autor
RE: hippie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-12-2010 20:58
Nie identyfikuję się z żadną subkulturą.
Natomiast popieram poglądy reprezentowane przez hipisów.
Do góry
Autor
RE: hippie
MadeInChinaTown Użytkownik
  • Postów: 88
  • Skąd: Toruń
Dodane dnia 19-06-2011 13:14
Hipisi kojarzą mi się z lenonkami, pacyfkami, rockiem progresywnym. Słucham metalu, ubieram się jak metal, ale nie utożsamiam się z tą subkulturą. A żadnej subkultury nie powinno się potępiać - kązdy ma prawo do swojej ideologii i swoich poglądów. A co do emo - to nie jest subkultura.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?