Plan modyfikacji Portalu
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Infernus Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd: mroczne Bieszczady
Dodane dnia 21-09-2017 10:30
Potrzebne są zmiany jeżeli chodzi o komentarze. Ideą portalu nie jest narzucanie użytkownikom, że muszą, mają obowiązek oddawać komentarze. To można zostawić. Ale, taki przykład burza mózgów: jeżeli użytkownik nie odda w ciągu miesiąca komentarza, to dostaje komunikat z przypomnieniem napisanym jakoś grzecznie, żeby nie narzucić, ale przypomnieć o takiej funkcji. Oczywiście musiałoby to iść z automatu, redaktorzy mają za dużo roboty, żeby się w to bawić.
" Autorstwo jest manią i nie ma tak silnych argumentów, aby ją przezwyciężyć" (M.G. Lewis)
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 21-09-2017 11:11
Jeśli chodzi o komentarze, to z mojego skromnego doświadczenia mogę powiedzieć, że tym co najbardziej zniechęca solidnych komentujących, to:
1. Brak odpowiedzi na komentarz,
2. Brak merytorycznej odpowiedzi na komentarz,
3. Brak chęci pracy nad własnym warsztatem (mimo wskazówek, rad, autor stoi w miejscu ignorując, komentujących)
4. Aroganckie komentarze-odpowiedzi,
5. Usuwanie tekstów, pod którymi ktoś się napracował by napisać solidny komentarz.

To są miejsca do poprawy, moim skromnym zdaniem.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Infernus Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd: mroczne Bieszczady
Dodane dnia 21-09-2017 11:21
A więc nadal chodzi o społeczeństwo na portalu. Chyba koło się zamyka. Też jest tak, że co niektórzy po prostu boją się oddawać komentarz, bo nie wiedzą co napisać, myślą, że ich opinie są marne. Ja tak mam, ale wiem, że krytyki też trzeba się uczyć. Ostatnio, pod tekstem, użytkownik przyznał się, że nie wiedział co odpisać na komentarze.
" Autorstwo jest manią i nie ma tak silnych argumentów, aby ją przezwyciężyć" (M.G. Lewis)
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 21-09-2017 11:34
Tak, Infernusie. Zachęcam do lektury łącznie z bardzo wartościową dyskusją pod tekstem. http://www.portal-pisarski.pl/czytaj/49786/im-gorzej-tym-lepiej

Zachęcam też do dalszego w niej udziału właśnie tam, w kwestii komentowania.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-09-2017 12:21
Esy Floresy napisała:
tym co najbardziej zniechęca solidnych komentujących, to:
1. Brak odpowiedzi na komentarz,
2. Brak merytorycznej odpowiedzi na komentarz,
3. Brak chęci pracy nad własnym warsztatem (mimo wskazówek, rad, autor stoi w miejscu ignorując, komentujących)
4. Aroganckie komentarze-odpowiedzi,
5. Usuwanie tekstów, pod którymi ktoś się napracował by napisać solidny komentarz.

Racja, Esy.

Stara prawda głosi, że jeżeli chce się coś zmienić, to trzeba zacząć od siebie. :)
Krzysztof Konrad na temat frekwencji pod prozą napisał: To jest właśnie przyczyna - spadek ilości użytkowników.
W chwili obecnej jest zarejestrowanych 85 405 osób. Działający czynnie, nie tylko publikujący, lecz i komentujący, to mikroskopijny procent tej liczby. Dlaczego? Bo część woli tylko publikować, część nie ma czasu na komentarze, a wielu użytkownikom po prostu się nie chce.

Dla mnie anonimowe publikacje nie mają sensu. Pomijając, że jesteśmy rozpoznawalni chociażby po stylu pisania (jak na przykład Introwerka w poezji), co komu przyjdzie z anonimowości, jeżeli nie doczeka się żadnych komentarzy. I tak już jest ich mało. I co komentującym przyjdzie z poświęcenia uwagi takim tekstom, gdy autor, mówiąc wprost, ich oleje.

Często niestety wolimy dyskutować i szukać dziury w całym, zamiast poświęcić ten czas na lepszy cel - dla prawdziwego dobra portalu i użytkowników.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Tjereszkowa Użytkownik
  • Postów: 72
  • Skąd: Ziemie odzyskane
Dodane dnia 21-09-2017 14:28
Miladora napisała:
co komu przyjdzie z anonimowości, jeżeli nie doczeka się żadnych komentarzy. I tak już jest ich mało.

To chyba najmocniejszy argument przeciw. Bez zapewnionych komentarzy anonimy nie mają sensu. Myślę jednak, że w tej chwili co innego odstrasza od portalu.

Znam co najmniej kilka osób (doświadczonych i czynnych komentatorów), które chciały się tu zarejestrować lub zarejestrowały, ale nie zagrzały miejsca. Cóż, sama, choć kilka już razy próbowałam tu "wrócić", jakoś nie mogę się na powrót przyzwyczaić. Większość osób zostaje odstraszona górną i dolną półką. Sama idea nie jest zła, ale wykonanie jest po prostu kiepskie. Z tego powodu odeszło co najmniej kilku osobiście mi znanych debiutantów (debiutantów na PP, a nie w ogóle).
Pewnie zasiedzieli i "wciągnięci" użytkownicy nie zwracają już na mankamenty uwagi, ale nowi owszem.
Nie chcę nikogo obrazić, ani atakować, ale w tej chwili sytuacja wygląda mało zachęcająco -jedna osoba - rzucając okiem na tekst (bo nie wierzę, że jest to wnikliwe czytanie) decyduje nie tylko o kwestii góra/dół, ale często i o tym który tekst skazany jest na brak komentarzy (lub jego niewielką ilość). Dodatkowo autor nie dostaje żadnej informacji zwrotnej - dlaczego jest na górze, czy dole... Słyszałam, że na dolnej są teksty niedopracowane, ale ileż razy widziałam na górnej teksty z interpunkcyjnym dramatem i ortami (to naprawdę nie było raz czy dwa, a nie bywam tu za często), a na dolnej świetne utwory, które chyba po prostu nie podeszły decydującym... Chcąc nie chcąc, "selekcjoner" kieruje się także gustem (choćby nieświadomie) - to nieuniknione.
Podsumowując - taki podział miałby sens (msz), gdyby decydowało o nim więcej niż jedna osoba, a poparte byłoby to merytorycznymi komentarzami, do których można by się było odnieść, dyskutować i przede wszystkim się uczyć...
Bo w tej chwili osoba z dolnej półki, która zostaje bez komentarzy, nie otrzymuje żadnej informacji co zrobiła źle, co powinna poprawić. Może się mylę, ale kiedyś ten portal miał także funkcję edukacyjną. W tej chwili tak nie jest - ogromna szkoda.
Podwójne zaprzeczenie nigdy nie jest niegłupie
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Krzysztof Konrad Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 21-09-2017 14:54
AD.1 Odpowiadam na komentarze i w 90% pokornie je przyjmuję.
2. Robię to merytorycznie,
3. Uwierz mi, że pracuję nad własnym warsztatem :)
4. Nigdy nie odpowiedziałem na nic arogancko, a za krytykę, nawet ostrą - przeważnie dziękuję,
5. Teksty, jeśli usuwam, robię to tylko wtedy, gdy komentarzy pod nimi nie ma.

Jeszcze coś ode mnie:
- Od mojej rejestracji napisałem koło 110 opinii do tekstów,
- pod niektórymi pisałem eseje,
- z 85 tysięcy użytkowników, większość to nieaktywni od 2 lat lub słupy stworzone na potrzeby podniesienia statystyk strony (wejdź w zakładkę "użytkownicy" masz tam jakieś 100 stron kont o nazwie "csvczvsd3442s" itp.)

Kto komentuje moje teksty? Mike, Maru, Jola.S i Szamanka. Raz na 5 publikacji doczepi się jeszcze jeden komentarz.
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Tjereszkowa Użytkownik
  • Postów: 72
  • Skąd: Ziemie odzyskane
Dodane dnia 21-09-2017 15:07
Przypomniała mi się jeszcze ważna rzecz. Czasem pod tekstem rodzi się dyskusja. Komentarze nieraz nieco odlecą od meritum, ale jednak są sensowne, trzymają się w ramach tematu (choć nie zawsze komentujący zwraca się wprost do autora), przede wszystkim nikt nikogo nie obraża - po co wtedy ostrzeżenia... nie rozumiem kompletnie. Z takich dyskusji można się wiele nauczyć, dodatkowo portal żyje, ludzie zżywają się ze sobą... A tu ciach... i odechciewa się wszystkiego. Wiem, że nie tylko mi to przeszkadza.
Podwójne zaprzeczenie nigdy nie jest niegłupie
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 21-09-2017 15:21
Esy Floresy napisała:
Obecnie trwają prace nad kolejnymi zmianami, choć nie umiem powiedzieć, kiedy one wejdą (...).

Właśnie, Esy, mówisz o tych zmianach, o których już w innym wątku zostało napisane z rok czy dwa lata temu? Czy o innych? Póki co Wiktor na moją wiadomość nie odpowiada. Ktoś ma jakiś z nim kontakt, to pytanie do wszystkich?

Esy Floresy napisała:
Starsi użytkownicy mogą świadczyć ile czasu trwało nim weszła nowa (długo zapowiadana, tak długo, że ludzie przestali wierzyć, że wejdzie) odsłona portalu (...).

:) Ano, mogło coś takiego być.

Esy Floresy napisała:
Dawno temu też jawił nam się pomysł utworzenia stowarzyszenia PP, cóż Wy na to? Jakie jest Wasze zdanie? Widzielibyście w tym sens? Chcielibyście należeć do takiego stowarzyszenia? A może zaangażować się w jego tworzenie?

Stowarzyszenie PP? Brzmi ładnie. Jakie mogłyby być jego cele, jeśli wolno mi dowiedzieć się szczegółów, które zostały do tej pory ustalone?

Krzysztof Konrad napisał:
słupy stworzone na potrzeby podniesienia statystyk strony (wejdź w zakładkę "użytkownicy" masz tam jakieś 100 stron kont o nazwie "csvczvsd3442s" itp.

Mnie też zastanawiają ci użytkownicy.

Zauważam, że ostatnie opinie tu wyrażane oscylują między innymi wokoło tego tematu: dla kogoś pisanie i aktywność tutaj oraz na podobnych portalach stać się zabawą na rok czy dwa (później straci zainteresowanie), a dla kogoś innego życiowym hobby ("hobby" w opozycji do pracy, ale równie ważnym). Czy to jest wina tego pierwszego, że stracił zainteresowanie (bo np. skończył studia)? Czy to jest wina tego drugiego, że chciałby działać w społeczności ludzi podobnie jak on długofalowo, mocno zainteresowanych?
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-09-2017 16:05
Tjereszkowa napisał/a:
Większość osób zostaje odstraszona górną i dolną półką. Sama idea nie jest zła, ale wykonanie jest po prostu kiepskie.

To prawda.

Tjereszkowa napisał/a:
Słyszałam, że na dolnej są teksty niedopracowane, ale ileż razy widziałam na górnej teksty z interpunkcyjnym dramatem i ortami (...), a na dolnej świetne utwory,

Też prawda. Dlatego, gdybym miała głosować, byłabym za dwiema długimi rubrykami (proza/poezja) zawierającymi wszystkie utwory.

Tjereszkowa napisał/a:
kiedyś ten portal miał także funkcję edukacyjną.

Kiedyś redaktorzy (poprzednia kadra) byli najbardziej aktywnymi osobami na portalu.
Rozumiem, że obecnie mają mało czasu, bo zmiany, modyfikacje, nowe odsłony, a wszystko pro bono, w dodatku własne życie i praca, ale... no i teraz to, co mnie zadziwia: jakoś znajdują go na kontrolowanie komentarzy pod tekstami.
Zgadzam się z Tjereszkową, która napisała: Komentarze nieraz nieco odlecą od meritum, ale jednak są sensowne, trzymają się w ramach tematu (...) - po co wtedy ostrzeżenia...
Tjereszkowa napisał/a:
Z takich dyskusji można się wiele nauczyć, dodatkowo portal żyje, ludzie zżywają się ze sobą... A tu ciach... i odechciewa się wszystkiego.

No właśnie.

Wracając do głównego tematu - po co wątpliwe ulepszenia typu anonimowość itp, gdy przede wszystkim to my powinniśmy się nieco "ulepszyć". ;)
Także dlatego, by widniejące w nagłówku słowa: Mili i rzetelni redaktorzy oraz użytkownicy z chęcią skomentują Twój tekst - nie były bez pokrycia.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 21-09-2017 19:31
Silvus napisał:
Właśnie, Esy, mówisz o tych zmianach, o których już w innym wątku zostało napisane z rok czy dwa lata temu? Czy o innych? Póki co Wiktor na moją wiadomość nie odpowiada. Ktoś ma jakiś z nim kontakt, to pytanie do wszystkich?


Obecnie priorytetem, wg. mojej wiedzy, jest dostosowanie strony do urządzeń mobilnych i na tym przede wszystkim skupiają się prace. I, odpowiadając na drugą część, tak mam kontakt z Wiktorem.

Silvus napisał:
Stowarzyszenie PP? Brzmi ładnie. Jakie mogłyby być jego cele, jeśli wolno mi dowiedzieć się szczegółów, które zostały do tej pory ustalone?


Silve, to jedynie pomysł, który kiedyś zakiełkował, ale z różnych względów został odłożony na wieczne potem, więc poza pomysłem wiele więcej nie ma.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 21-09-2017 20:34
Esy Floresy napisała:
Silve, to jedynie pomysł, który kiedyś zakiełkował, ale z różnych względów został odłożony na wieczne potem, więc poza pomysłem wiele więcej nie ma.

Rozumiem. Myślę, że na razie nic nie powiem, poczekam na rozwój wypadków. :) Sam pomysłu na cele nie mam, zresztą nie znam się na organizacjach.
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-09-2017 20:49
Zostałem wezwany, więc się odzywam.

Jakiś czas temu została przeprowadzona na PP ankieta. Na jej podstawie i tego, co już przewijało się w różnych propozycjach, powstają powolutku makiety Portalu. Makieta to nic innego jak uproszczony widok strony, na podstawie której grafik będzie potem Portal rysował, a programista programował. Mam za sobą 4 letni okres pracy w agencji reklamowej i pracowałem przy wielu projektach zespołowych, o skali podobnej i większej od PP, co zmieniło diametralnie moje podejście do projektowania. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko tyle, że w wieku 16 lat z przyczyn oczywistych tej wiedzy posiadać nie mogłem. :upset:

Prace się wydłużają z różnych względów, a to problemy osobiste, a to osoba odpowiedzialna za makietowanie zmieniła miejsce zamieszkania, była jeszcze premiera książki, spotkania autorskie, I tak dalej.

Worek z pomysłami odnośnie tego, żeby Portal funkcjonował lepiej pęka w szwach. Naszym zadaniem jest racjonalnie ocenić, które pomysłły warto wdrażać od strony technologicznej, jak i użytecznej, a które musimy sobie odpuścić.

Pomysł z anonimową publikacją jest ciekawy i będzie rozważony, tym bardziej, że w erze Snapchata, Tumblra i innych tego typu quasi anonimowych wynalazków - ochrona prywatności jest w cenie, szczególnie jeśli popatrzymy na młode pokolenie, a to właśnie do młodych odbiorców powinnyśmy Portal jako tako adresować, bo inaczej zostanie nas tu garstka i będziemy się wiecznie taplać w swoim przaśnym grajdołku. ;-)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Jaga Użytkownik
  • Postów: 70
  • Skąd:
Dodane dnia 21-09-2017 22:36
Miladora napisała:
Zgadzam się z Tjereszkową, która napisała: Komentarze nieraz nieco odlecą od meritum, ale jednak są sensowne, trzymają się w ramach tematu (...) - po co wtedy ostrzeżenia...Tjereszkowa napisał/a:Z takich dyskusji można się wiele nauczyć, dodatkowo portal żyje, ludzie zżywają się ze sobą... A tu ciach... i odechciewa się wszystkiego.No właśnie.


Krzysztof Konrad napisał:
z 85 tysięcy użytkowników, większość to nieaktywni od 2 lat lub słupy stworzone na potrzeby podniesienia statystyk strony (wejdź w zakładkę "użytkownicy" masz tam jakieś 100 stron kont o nazwie "csvczvsd3442s" itp.)Kto komentuje moje teksty? Mike, Maru, Jola.S i Szamanka. Raz na 5 publikacji doczepi się jeszcze jeden komentarz.


Mam podobne odczucia.
Miladora napisała:
Tjereszkowa napisał/a:Większość osób zostaje odstraszona górną i dolną półką. Sama idea nie jest zła, ale wykonanie jest po prostu kiepskie.To prawda.Tjereszkowa napisał/a:Słyszałam, że na dolnej są teksty niedopracowane, ale ileż razy widziałam na górnej teksty z interpunkcyjnym dramatem i ortami (...), a na dolnej świetne utwory,Też prawda. Dlatego, gdybym miała głosować, byłabym za dwiema długimi rubrykami (proza/poezja) zawierającymi wszystkie utwory. Tjereszkowa napisał/a:kiedyś ten portal miał także funkcję edukacyjną.Kiedyś redaktorzy (poprzednia kadra) byli najbardziej aktywnymi osobami na portalu.Rozumiem, że obecnie mają mało czasu, bo zmiany, modyfikacje, nowe odsłony, a wszystko pro bono, w dodatku własne życie i praca, ale... no i teraz to, co mnie zadziwia: jakoś znajdują go na kontrolowanie komentarzy pod tekstami.Zgadzam się z Tjereszkową, która napisała: Komentarze nieraz nieco odlecą od meritum, ale jednak są sensowne, trzymają się w ramach tematu (...) - po co wtedy ostrzeżenia...Tjereszkowa napisał/a:Z takich dyskusji można się wiele nauczyć, dodatkowo portal żyje, ludzie zżywają się ze sobą... A tu ciach... i odechciewa się wszystkiego.No właśnie.


Popieram:)
"Być wolnym, to móc nie kłamać" [A.Camus]


Jaga N.
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-09-2017 23:17
Wiktor Orzel napisał:
Pomysł z anonimową publikacją jest ciekawy i będzie rozważony, tym bardziej, że w erze Snapchata, Tumblra i innych tego typu quasi anonimowych wynalazków - ochrona prywatności jest w cenie,

A co z prawami autorskimi w przypadku anonimowych publikacji?
Czy przypadkiem ktoś nie pomyśli, że skoro nie ma autora, to taki tekst może sobie bezkarnie przywłaszczyć?
Wystarczy zwyczajowa adnotacja?
Kopiowanie tekstów, obrazów i wszelakiej twórczości użytkowników portalu bez ich zgody jest stanowczo zabronione. (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 z dnia 4 lutego 1994r.).
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Infernus Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd: mroczne Bieszczady
Dodane dnia 22-09-2017 00:31
Co do tematu komentarzy " ...wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest...". Dosłownie garstka osób widzi i chce rozwiązać problem. Cztery osoby tego nie zmienią. Ci, którzy siedzą w poezji, mówią o poezji, ci co w prozie - o prozie, a proza leży. Czy naprawdę nie ma jakiegoś technicznego rozwiązania?
Krzysztof Konrad napisał:
- z 85 tysięcy użytkowników, większość to nieaktywni od 2 lat lub słupy stworzone na potrzeby podniesienia statystyk strony (wejdź w zakładkę "użytkownicy" masz tam jakieś 100 stron kont o nazwie "csvczvsd3442s" itp.)

Krzysztof ma rację, większość kont to jakaś fikcja. Pora zrobić porządek...!
" Autorstwo jest manią i nie ma tak silnych argumentów, aby ją przezwyciężyć" (M.G. Lewis)
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
purpur Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: wawa
Dodane dnia 22-09-2017 10:54
Wydaje mi się, że kwestia komentarzy, niezależnie czy to pod prozą, czy pod poezją nie jest "rozwiązywalna" w jakiś techniczny sposób. "Problem" komentowania dotyka wszystkich portali traktujących o "pisaniu". Nikt przecież nie jest zmuszany do wystawiania opinii, bo niby czemu miałby być...

Komentarze i cały portal będzie tak dobry, jak społeczność, która go tworzy i raczej żadne przymuszania nic tutaj nie zmienią.

Z mojego punktu widzenia, który oczywiście jest związany z moim miejscem siedzenia, portal pisarski jest najlepszy ( hell yeah! ) , i najlepiej zorganizowanym miejscem ( "znienawidzone" półki, moim zdaniem są najmocniejszą jego stroną - bo chociaż jedna osoba, zazwyczaj, przeczyta TWÓJ tekst! Baaa... można się nawet dowiedzieć, co na jego temat myśli! Za to wielkie brawa dla administracji. A czy ktoś ma ból w dolnych regionach ciała, za to gdzie został przydzielony, to już jego prywatne zmartwienie i... nawet nie chce mi się na ten temat pisać :p )

Jaga napisała:
Tjereszkowa napisał/a:Większość osób zostaje odstraszona górną i dolną półką. Sama idea nie jest zła, ale wykonanie jest po prostu kiepskie.To prawda.Tjereszkowa napisał/a:Słyszałam, że na dolnej są teksty niedopracowane, ale ileż razy widziałam na górnej teksty z interpunkcyjnym dramatem i ortami (...), a na dolnej świetne utwory,Też prawda. Dlatego, gdybym miała głosować, byłabym za dwiema długimi rubrykami (proza/poezja) zawierającymi wszystkie utwory.


To by była tragedia... PP stałby się dokładnie takim samym portalem, jak X innych... Byłem na X innych... Obecnie nawet tam nie zaglądam...

Czy pomyłki się zdarzają?
Oczywiście!
Ale za możliwość pomyłki otrzymujemy ogromny "bonus" - ktoś przeczyta i OCENI nasz tekst! Za darmo!
Damn!
Wybaczcie, ale dla mnie czyni to portal pisarski miejscem wyjątkowym.
A to że czyjeś ego ma jakieś... zresztą, napisałem powyżej i zarówno wtedy, jak i teraz pisać mi się o tym nie chce...
No ale, skoro temat wraca, jak bumerang, to może dodać opcję - Proszę mnie nie oceniać - tutaj była złośliwość czystej wody, ale się powstrzymałem :) - w momencie dodawania tekstu. Niech takie tekstu lądują w jakimś jednym worku...
Czy to by rozwiązało problem dręczonych autorów?

Sam często zaglądam z premedytacją na dolną półkę, aby pomóc, oczywiście w ramach moich skromnych umiejętności.
I tak, kilka tekstów, było naprawdę dobrych.
No i co z tego?
I tak, miałem dziesiątki "martwych" komentarzy, bo autowi nie chciało się nawet na nie zerknąć...
Cóż... bywa. Nie mam o to pretensji, po prostu nie wracam do takich autorów.

Nie czytam również tekstów, których autorzy mają dodanych X tekstów i 2 komentarze. Uważam, że powinno się dawać, a nie tylko dostawać... Tutaj widzę jedyną techniczną możliwość - w jakiś sposób uwypuklić, jak ktoś bierze czynny udział w życiu portalu... Chociaż obecny system, czyli możliwość oglądnięcia profilu użytkownika, dla mnie jest wystarczający.

Czy czytamy i piszemy komentarze pod tekstami autorów, których znamy, lubimy?
Oczywiście, że tak.

Czy komentujemy, interesujemy się pracami ludzi, którzy zadali sobie trud spojrzenia na nasze własne "dokonania"?
Również uważam, że tak.

Zawsze osoba, która zostawiła komentarz pod moim tekstem, mogła liczyć na wzajemność. Nawet jeśli jej opinia była nieprzychylna, no przecież nie wypada się nie zemścić :p

A co do anonimowości.
Jeśli ktoś uważa to za przydatne i chciałby korzystać z takiej formy, to czemu nie... Technicznie jest to bardzo proste w realizacji... Osobiście kompletnie nie widzę w tym sensu, a już na pewno nie poświęcił bym 10 sekund czasu, na doszukiwanie i dociekanie, kto to napisał. Kompletnie nie wiem, po co ktoś miałby to robić. Fajnie za to może się to sprawdzić w przypadku konkursów!
Pomijając moje osobiste podejście, i tak uważam, że mieć wybór i móc korzystać z takiej opcji, jest lepsze niż go nie mieć i płakać w kącie :)

To takie moje trzy grosze, oczywiście i jak zwykle, mocno przegadane :)
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-09-2017 16:24
purpur napisał:
A to że czyjeś ego ma jakieś... zresztą, napisałem powyżej i zarówno wtedy, jak i teraz pisać mi się o tym nie chce...No ale, skoro temat wraca, jak bumerang, to może dodać opcję - Proszę mnie nie oceniać - tutaj była złośliwość czystej wody, ale się powstrzymałem :) - w momencie dodawania tekstu. Niech takie tekstu lądują w jakimś jednym worku...Czy to by rozwiązało problem dręczonych autorów?

Może opcja "Proszę mnie nie oceniać" byłaby domyślnie W-łączona (i każdy chcący mieć komentarze musiałby się wysilić, znaleźć ją i odznaczyć). ;)

purpur napisał:
Tutaj widzę jedyną techniczną możliwość - w jakiś sposób uwypuklić, jak ktoś bierze czynny udział w życiu portalu... Chociaż obecny system, czyli możliwość oglądnięcia profilu użytkownika, dla mnie jest wystarczający.

Dla mnie też. Po prostu najlepiej - moim zdaniem - wyrobić w sobie nawyk polegania na pewnych, dostępnych statystykach (liczbie komentarzy, liczbie postów, czasie od rejestracji, liczbie tekstów czy innych liczbach, jak kto woli). Jako że sam lubię statystyki, mnie podobałoby się, gdyby dodać kilka innych.

purpur napisał:
To takie moje trzy grosze, oczywiście i jak zwykle, mocno przegadane :)

E tam, przegadane.
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Infernus Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd: mroczne Bieszczady
Dodane dnia 01-11-2017 23:33
Nie chcąc otwierać nowego tematu napiszę tutaj. Myślę, że nie chybilem. Autor zaznaczył mój komentarz jako pomocny, co w statystyce zostało policzone podwójnie. Przy kolejnej wizycie zauważyłem, że ani jedno z obydwu "pomógł" nie zostało uwzględnione, przy czym autor nie usunął tekstu. Nie chodzi o moją - i tak słabą - statystykę, lecz o problem. Może rzecz leży w sprawach technicznych?
Być może ktoś też tak miał?
" Autorstwo jest manią i nie ma tak silnych argumentów, aby ją przezwyciężyć" (M.G. Lewis)
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 03-11-2017 17:20
Mnie jakiś czas temu zniknęło kilka "Pomógł", ale wytłumaczyłem sobie to usunięciem tekstów. Z uwagi na większą liczbę "Pomógł", nie jestem w stanie sprawdzić, które to teksty, więc mogę tylko tak domniemywać.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]