Plan modyfikacji Portalu
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 05-01-2017 12:41
Odpowiedź:
Łabędź, żeby wypowiadać takie sądy, najpierw trzeba coś poczytać!!!
Szczepan- chyba masz rację.Wiesz, co mi się wydaje? Że to, co się teraz dzieje, to "ustawka" POPIS-u, obliczona na "ostateczne rozwiązanie sprawy polskiej"! A naiwni dają się nabrać na plewy.
Gdzie są polscy patrioci???
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 05-01-2017 13:25
Polscy patrioci za chwilę będą chodzić w patrolach i lać takich jak ty i ja. Nie nastawiam policzków do mordobicia, jeśli chodzi o fizyczny kontakt z oponentem, ale Ty Trawa uważaj. No to odmul skrzynkę, to moze zrobimy antypislamską ustawkę, wsadzimy drąg w mrowisko i tak fest zamieszamy, aż pójdzie fama w cały świat. Wyobraź sobie: wszystkie oczy zwrócone w kierunku dobrej zmiany - jak za carycy Katarzyny! Alleluja i do przodu!
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 05-01-2017 15:32
Skrzynka jest trudna do naprawy, gdyż problemy występują wewnątrz Portalu. Ja również nie zamierzam nadstawiać policzków- mój wpis jest analityczny. Zbyt wiele mam w tym życiu do stracenia. Wbrew pozorom, nie widziałem jeszcze osobiście wszystkich gatunków polskiej flory i fauny, a chcę to robić.

[Dodano 05-01-2017 15:58]
Bardzo mi przykro, Szczepanie, ale po Twoim wpisie nie mogę kontynuować z Tobą współpracy.Nasze cele są diametralnie rozbieżne.
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 05-01-2017 17:42
Troszkę traktuj co pisze z przymrużeniem oka. Nie wszystko bierz na klatę. Tylko żartowałem z Carycą. Żółkiewski był w Moskwie i nie wzięli, a Niemka wzięła. Porządek zrobiła. Albo weź sobie Wielkopolskę porównaj z Galicją, czy Podlaskiem.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 05-01-2017 18:51
Proponuję, by jeszcze inni użytkownicy wypowiedzieli się na temat mojego pomysłu. To naprawdę ważne dla mnie.
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-01-2017 19:24
Trawo, musisz zrozumieć, że Twoja bioliteratura oraz podejście do literatury w ogóle, jest w fazie hipotezy, a więc nie jest jeszcze uznaną, oficjalną teorią. Jako taka nie może być uwzględniona na portalu publicznym, który w dodatku (i na szczęście) nie faworyzuje żadnego gatunku.
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-01-2017 00:56
trawa1965 napisał:
Łabędź, żeby wypowiadać takie sądy, najpierw trzeba coś poczytać!!!


Nieprawda, nie muszę tego czytać, żeby mieć własne zdanie na ten temat. Ale niech będzie, z ciekawości sięgnę po jakiś dobry utwór z gatunku bioliteratury. Coś polecasz?
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 06-01-2017 07:25
"Podstawy bioliteratury". "Wodna epopeja", "Ballada o nadnidziańskiej prerii". Cieszę się, bo Twoja wypowiedź jest tym razem merytoryczna.

[Dodano 06-01-2017 07:27]
Ekszynie, a sprawdź poezję. Nie faworyzuje- fakt. Ale W PRAKTYCE...
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Michal Szulczewski Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 06-01-2017 09:10
trawa1965 napisał:
Proponuję, by jeszcze inni użytkownicy wypowiedzieli się na temat mojego pomysłu. To naprawdę ważne dla mnie.

Ok - wypowiadam się - nie ma on tutaj za grosz sensu (i nie, nie mam żadnego obowiązku uzasadniać mojej opinii).

Obecny podział jest prosty i przejrzysty, taki musi być aby nowi użytkownicy się nie pogubili i nie zniechęcili. Jeśli zaś chodzi o inne kwestie związane ze zmianami na portalu to tak jak wiele osób wyraziłem je w ankiecie, nie wiem co ma teraz ten wątek na celu?
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Gramofon Użytkownik
  • Postów: 173
  • Skąd:
Dodane dnia 09-02-2017 21:09
Może warto byłoby rozgraniczyć "poczekalnie" na prozę i poezję. Teraz jest jjakby jedna kolejka i wyświetlana ilość oczekujących tekstów, z tym że kto inny zajmuje się poezją a kto inny prozą i czasem teksty z jednej kategorii dodawane później ukazują się szybciej, zrozumiałe, bo na prozę trzeba poświecić więcej czasu, ale może warto tak dla rozjaśnienia sytuacji to rozgraniczyć. :)
https://www.facebook.com/geopoeta/
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 09-02-2017 21:21
Poczekalnia jest rozdzielona. Każda z kategorii ma swoje miejsce nie tylko proza i poezja, również publicystyka, newsy, fotografie. Licznik na dole z prawej strony wskazuje ilość tekstów w poszczególnych kategoriach.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Gramofon Użytkownik
  • Postów: 173
  • Skąd:
Dodane dnia 09-02-2017 22:35
No jak? Jak najeżdzam na wiersz w poczekalni to pokazuje takie same liczby jak wtedy co najeżdzam na proze.

Może masz jakieś dodatki z racji bycia redaktorem.
https://www.facebook.com/geopoeta/
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 10-02-2017 12:39
Gramofon napisał:
Może masz jakieś dodatki z racji bycia redaktorem.


To jest właśnie przykład takiego dodatku funkcyjnego. hehe
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Gramofon Użytkownik
  • Postów: 173
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2017 15:17
Ludzie wrzucają takie cuda malowane, rysowane do galeri, może by zrobić dla nich dział, bo to w galeri ginie a szkoda.
https://www.facebook.com/geopoeta/
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2017 16:04
Gramofon napisał:

Może masz jakieś dodatki z racji bycia redaktorem.


Faktycznie, jest to funkcja dostępna dla redaktorów. Zapytam Wiktora, czy może ją udostępnić użytkownikom.

[Dodano 19-02-2017 16:05]
Gramofon napisał:
Ludzie wrzucają takie cuda malowane, rysowane do galeri, może by zrobić dla nich dział, bo to w galeri ginie a szkoda.


Już było to kiedyś podnoszone. To jest jednak portal pisarski, nie malarski zatem galeria jest tylko dodatkiem, nie clue.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Jaga Użytkownik
  • Postów: 70
  • Skąd:
Dodane dnia 20-09-2017 11:48
Drogie, Drodzy :)

Wczoraj w shoutboxie rozpoczęła się wymiana zdań na temat zmian na PP.
Mam propozycję, aby stworzyć rubrykę, gdzie każdy użytkownik raz w miesiącu może wrzucić anonimowo swój tekst. Inni komentują do woli. To mogłoby być ciekawe :) Może w tej rubryce dopuścić komentowanie komentarzy, tzn. żywą dyskusję dotyczącą tekstu. Po np. miesiącu autor się ujawnia i odpowiada na komentarze.


Co Wy na to???
Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Myślicie, że to dobry i realny do zrealizowania pomysł? :)

Już wczoraj Krzysztof Konrad napisał:
"Krzysztof Konrad
19/09/2017 21:20
Teksty powinny mieć funkcję publikacji anonimowej, gdzie twórca może zaznaczyć, przez ile czasu jego tekst ma być anonimowy, a później powinien się ujawniać."
Ideę poprał Gramofon:
"Gramofon
20/09/2017 06:11
"też mi się podoba opcja z anonimowością"
I jeszcze wypowiedź Tjereszkowej
20/09/2017 08:42
"(...) zgadywania autorów tekstów nie da się uniknąć. Ale nawet jeśli ma się podejrzenie, inaczej się podchodzi do tekstu anonimowego (mówię z doświadczenia - anonimowa publikacja to nie novum)."

Ktoś jeszcze tak myśli?

Pozdrawiam ciepło,
Jaga
"Być wolnym, to móc nie kłamać" [A.Camus]


Jaga N.
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Tjereszkowa Użytkownik
  • Postów: 72
  • Skąd: Ziemie odzyskane
Dodane dnia 20-09-2017 12:13
Jaga napisała:
Drogie, Drodzy :)

Wczoraj w shoutboxie rozpoczęła się wymiana zdań na temat zmian na PP.
Mam propozycję, aby stworzyć rubrykę, gdzie każdy użytkownik raz w miesiącu może wrzucić anonimowo swój tekst. Inni komentują do woli. To mogłoby być ciekawe :) Może w tej rubryce dopuścić komentowanie komentarzy, tzn. żywą dyskusję dotyczącą tekstu. Po np. miesiącu autor się ujawnia i odpowiada na komentarze.


Co Wy na to???
Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Myślicie, że to dobry i realny do zrealizowania pomysł? :)

Już wczoraj Krzysztof Konrad napisał:
"Krzysztof Konrad
19/09/2017 21:20
Teksty powinny mieć funkcję publikacji anonimowej, gdzie twórca może zaznaczyć, przez ile czasu jego tekst ma być anonimowy, a później powinien się ujawniać."
Ideę poprał Gramofon:
"Gramofon
20/09/2017 06:11
"też mi się podoba opcja z anonimowością"
I jeszcze wypowiedź Tjereszkowej
20/09/2017 08:42
"(...) zgadywania autorów tekstów nie da się uniknąć. Ale nawet jeśli ma się podejrzenie, inaczej się podchodzi do tekstu anonimowego (mówię z doświadczenia - anonimowa publikacja to nie novum)."

Ktoś jeszcze tak myśli?

Pozdrawiam ciepło,
Jaga


Ja bym to widziała prościej - przy dodawaniu utworu - zaznaczamy czy ma być podpisane, czy nie. Jeśli nie - to pozostaje kwestia jak długo tekst powinien zostać anonimowy. Można ustalić określony czas, albo jeszcze lepiej - ilość komentarzy. W razie czego w panelu przycisk "ujawnij utwór". (oczywiście abstrahuje od trudności technicznych - bo kompletnie się nie znam).
Podwójne zaprzeczenie nigdy nie jest niegłupie
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Krzysztof Konrad Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 20-09-2017 12:33
Właśnie tak jak napisała Tjereszkowa, widziałem to pisząc post. Oczywiście są sytuacje, jak cykle opowiadań, gdzie już po pierwszego części wiadomo, kto jest autorem, lecz przy miniaturach, poezji, a nawet recenzjach - to bardzo praktyczna opcja, dzięki której eliminuje się kółko wzajemnej adoracji. Na półkach widzimy jedynie tytuły, więc nic się nie zmienia. Wystarczy dopisać kilka linijek w kodzie strony.
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 20-09-2017 13:11
Również zgadzam się z tą opcją - ale o tyle, o ile nie będzie wpływać na odbiór funkcji dodawania tekstów przez tych mniej zaznajomionych z Portalem. Chodzi mi o to, że niektórzy mogą odebrać taką funkcję jako niepotrzebne utrudnienie. Czemu tak mówię? Wyobrażam sobie utwór (nie tylko jego) jako coś stałego, niezmiennego.

W rzeczy samej, jest na Portalu kilka miejsc, ja wiem, zmieniających się w czasie/"bez niczyjej bezpośredniej interwencji" (funkcja edycji utworu/komentarza/postu/shouta, wyłączenie możliwości edycji komentarzy po pewnym czasie, lista postów w shoutboxie dostępnych bez wchodzenia do archiwum, lista utworów na stronie głównej). Jeśli chodzi o wyłączenie możliwości edycji komentarzy, mam podobne odczucia, jak do anonimowości. Wprowadzenie tej funkcji coś według mnie zburzyło, ale teraz, po pewnym czasie w zasadzie uważam, że wartość dodana zrównoważyła to uczucie i nawet przerosła. Przerosła o tyle, o ile mogę sobie wyobrazić, że jeśli komentarz okolony z obu stron innymi zostaje zedytowany, to burzy się przepływ myśli - w szczególności dla osoby, która jeszcze żadnego z komentarzy nie czytała.
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Gramofon Użytkownik
  • Postów: 173
  • Skąd:
Dodane dnia 20-09-2017 14:04
Najlepiej by było, żeby i redaktorzy umieszczając tekst na półkach nie wiedzili czyje to :) ale pewnie tak się nie da.
https://www.facebook.com/geopoeta/
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]