Kanał dezinformacyjny
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Kanał dezinformacyjny
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 11-02-2017 14:24
Dezinformacja wpływa na światopogląd. Dlatego daję ten temat. A co Państwo sądzicie o dezinformacji?




Dawniej myślałem, że dezinformacją zajmują się służby. Pan major WSI mówił o tym podczas wykładów na Auli. Wcześniej kazał opuszczać kotary, wyłączył mikrofon i przestrzegał przed chlapaniem ozorem, bo wszystko co klepał było tajne/poufne. Wierzę mu do dziś, dlatego przemilczę, mimo że WSI już nie istnieje.

Z wielką przyjemnością pragnę poinformować wszystkich moich przyjaciół na PP, w liczbie ponad 70 tysięcy, że pan Misiewicz właśnie odpalił patelnię dla takich jak ja animalnych dezinformatorów. Można spróbować mnie na niej usmażyć. Niektórzy już wiedzą, że jestem pierwszorzędnym dezinformatorem w sieci, ponieważ poniżam pana Kaczyńskiego, nazywając go mlaszczącym karłem, podnoszę brak kwalifikacji i umiejętności pisowskich pracowników administracji państwowej, spółek skarbu państwa i innych, dla sprawowania piastowanych stanowisk. Przywołuję pewne analogie działań politycznych wczesnego NSDAP do kroków podejmowanych przez PiS. Urągam, szydzę i wyśmiewam. W dodatku sam się pcham na patelnię.

A oto i patelnia: http://dezinformacja.net/misja.html

A tu po co powstała i czemu ma służyć:

"dezinformacja stała się ostatnią nadzieją dla tych, którzy nie mogą się pogodzić z werdyktem wyborców, odsuwającym ich od steru władzy". "Przypomnijmy sobie nieudaną, operetkową próbę zamachu stanu 16 grudnia ubiegłego roku. Z wojną informacyjną mamy do czynienia każdego dnia – ostatnie dni przyniosły wymyśloną aferę w związku z rzekomą odmową przyjęcia sierot z Syrii przez rząd czy kłamstwa na temat tzw. ustawy metropolitalnej albo na temat resortu Obrony Narodowej"

"Przeciętny czytelnik ma olbrzymi problem z poruszaniem się w informacyjnej dżungli. Z rozróżnieniem informacji prawdziwych od sprytnie zmanipulowanych. Nasz portal, demaskując kampanie dezinformacyjne, pokazując technikę dezinformacji i wskazując na inspiratorów, będzie starał się być dla Państwa przewodnikiem. Mamy również nadzieję, że będziecie Państwo nie tylko czytelnikami, ale także współredaktorami. Czekamy na wszelkie sygnały o oszczerczych kampaniach i planowych akcjach dezinformacyjnych – za którymi stoją pieniądze, walka o wpływy czy zawiedzione polityczne nadzieje. Warto razem stanąć w obronie prawdy" – apeluje Misiewicz.


Zdaje się kilka dni temu Związek Aptekarzy, liczący 30 tysięcy członków wystosował protest przeciwko nazywaniu pana Misiewicza aptekarzem, ponieważ aptekarz musi posiadać dyplom. Natomiast Misiewicz był pomocnikiem aptekarza. To znaczy – tak się mówi: podaj, wynieś, pozamiataj. Tak jak pomocnik murarza, czy ogrodnika, tyle że nie w brudnym kombinezonie, a w białym fartuchu. Wśród pomocników, ten aptekarski to wobec białego fartuszka – szlachta! To pozwala zasiadać w radzie nadzorczej spółki skarbu państwa, ministrować, odbierać honory od oficerów, zwalniać generałów i tropić krytyków poprzez publiczną patelnię.

Zdaje się pan Misiewicz objawił swoje infantylne i żenujące oblicze w białostockiej dyskotece, a trzeba wiedzieć, że Białystok jest specyficzną metropolią, w której PiS ma „chody”. Ale też i tam Kononowicz startował na prezydenta, zaś Sikorski nie mógł spokojnie przejść ulicą. Mimo to, w Śledziowie właśnie Misiewicza upokorzono najbardziej.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
Vigo Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2017 23:46
Trudno podejrzewać panów Sakiewicza i Misiewicza o bezstronność, mają oni dość wyraźne poglądy polityczne, więc nie stanę się bywalcem "Dezinformacja.net".
W dezinformowaniu kryje się gra na emocjach mas, a człowiek w masie spada zupełnie bezwiednie, na niższy poziom intelektualny.
Już Carl Gustav Jung dostrzegł, że nie ma większej różnicy miedzy tłumem a obłąkanymi, zaś Gustaw Le Bon zauważył że ów tłum nie posiada większej zdolności rozumowania.
Do czego komu potrzebny tłum, tego chyba tłumaczyć nie trzeba, wystarczy średnia znajomość historii.

Człowiek powinien każdą informację poddać analizie krytycznej, by móc cokolwiek zrozumieć w dzisiejszym szumie medialnym.
Jako osoba prywatna, nie muszę zajmować stanowiska w każdej sprawie, a czasem warto się wstrzymać z emocjami, niż wywoływać burzę w szklance wody o pierdoły.
Taka burza jest potencjalnie niebezpieczna.
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 12-02-2017 00:29
Vigo napisał:
Człowiek powinien każdą informację poddać analizie krytycznej, by móc cokolwiek zrozumieć w dzisiejszym szumie medialnym.


No właśnie będzie człowiek jeden z drugim, których żeś Vigo wymienił na wstępie, poddawał analizie krytycznej. Trzymając w pazurach KK i sapiąc nad interpretacją prawa. Warto by było wymienionym panom podsuwać jakieś przechwycone materiały i treści dezinformacyjne, do analizy. Może by ten zalążek komórki dezinformacyjnej rozrósł się nam i rozkwitł przepięknie, ponieważ podłoże jest dobre tutaj. Ta ziemia zrodziła już miliony donosicieli, szpicli, folksdojczy, denuncjatorów, ubeków, sbeków i innego sortu, przydatnego z punktu widzenia aparatu władzy. Może się ujawnią i skoncentrują na opisywanej przeze mnie patelni. Otworzą swoje kanały przepływu informacyjnego i strumienie wszelkiej informacji, oraz dezinformacji skierują na patelenkę pomocnika aptekarza Misiewicza.

hehe zalążek się zrodził szatańskiego pomysłu, co bym mógł na patelnię wrzucić, żeby się raban zrobił na cały kraj. Jestem pewien, że ta papla od razu by powiadomiła organa i by się działo, oj! Nie wiem czy by mi się udało przebić fale elektromagnetyczne, ale wyobraźnia pracuje... Aż mnie korci, żeby spróbować z... mutacjami po GMO. Sądzę, że poprzez patelnię pomocnika aptekarza można by załatwić wybrane gałęzie gospodarki. Myślę, że niejeden myśliciel z grubszą kasą już to wychwycił.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
Vigo Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2017 01:39
Człowiek o wyraźnych poglądach politycznych nie jest w stanie dokonać analizy krytycznej, bo mu w tym owe poglądy przeszkadzają.
Stronniczość to też forma dezinformacji, dostrzegam ją po każdej ze stron sporu politycznego.
Polityka jest bowiem jak bagno, nie sposób w nią wejść by się nie uświnić.
Szczepan Gender napisał:
Ta ziemia zrodziła już miliony donosicieli, szpicli, folksdojczy, denuncjatorów, ubeków, sbeków i innego sortu, przydatnego z punktu widzenia aparatu władzy.

Błąd. Tacy ludzie rodzą się niezależnie od szerokości geograficznej.
Ja donosicielstwem się brzydzę, każdym jego rodzajem.
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2017 02:20
30 lat temu, by sprawdzić co się dzieje tu i teraz, musiałabym czekać albo do emisji wieczornych serwisów informacyjnych, albo musiałabym pójść do kiosku i kupić codzienną prasę. Zresztą informacje w Polsce aż do 1990 r. podlegały cenzurze. Zatem wiele informacji z kraju i ze świata do Polski w ogóle nie docierało. Albo tak jak w przypadku katastrofy w Czarnobylu, docierały z opóźnieniem.
Dzisiaj jestem odbiorcą 24-godzinnych stacji telewizyjnych. Mam do wyboru kilkanaście serwisów informacyjnych. Internet, gdzie mogę sprawdzić dowolną informację w dowolnym momencie. I...trudno to ogarnąć, w końcu na pytanie: co się dzieje i dlaczego? musisz odpowiedzieć sobie sam.
Obiektywna prawda jest wtedy, gdy coś można zmierzyć, zbadać, oszacować lub obliczyć. W sferze publicystyczno-politycznej jest to niemożliwe. Dlatego ta sfera jest tak podatna na manipulacje i dezinformacje. Rangę wielu wydarzeń politycznych zweryfikował dopiero czas.
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 12-02-2017 17:15
Vigo napisał:
Błąd. Tacy ludzie rodzą się niezależnie od szerokości geograficznej.


Tak. Prócz tego, w każdym społeczeństwie mniej więcej 20% populacji nie radzi sobie w żadnym ustroju, ani w żadnych warunkach gospodarczych. Politycy pragmatyczni starają się stworzyć dla nich pewne mechanizmy, rozwiązania pomocowe, aby nie cierpieli z głodu, chłodu, czy chorób. W dalszej kolejności starają się ich aktywizować zawodowo. Natomiast dla populistów, właśnie ta grupa społeczna jest bazą polityczną, na której budują swoją siłę i starają się ją poszerzać. To jest dramat, który rozgrywa się nieustannie pod każdą szerokością geograficzną.

Tacy jak ja Vigo, kładą swoje łby, abyś mógł trwać z tym swoim stoickim spokojem i dystansem do rzeczywistości. Byś się nie znalazł w stadzie gnanym pomiędzy druty. Stawiamy opór do samego końca, nawet jeśli na barykadzie nie ma już żadnego współtowarzysza. Niezłomność nas wyróżnia. Dziś tu, a kiedy czas nadejdzie i powiedzą: sprawdzam! - barykada. O wolność i liberalizm!
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
Aronia23 Użytkownik
  • Postów: 23
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 12-02-2017 17:57
I gitarrra. Panie Szanowny. Akurat dla mnie to forum. Tylko dziś z lekka sił mi barak (oj, Obama), tęsknię za nim, a tu nic tylko Donaldy. Rozciagają się jak dawne gumy w gaciach i nie tylko. Dowcip powiem. Stoi kolejka w aptece Misiewicz &Misiewicz i ktoś zgłasza feralność prezerwatywy, że dziurawa. A pan starszy z tyłu, odzywa się też "... i niech pan, panie doda, ze nie dość, iż sito, to jeszcze spadują". Dobrej nocy.
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
Vigo Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd:
Dodane dnia 13-02-2017 05:04
Populizm to drugie imię demokracji. Przecież o to w systemie demokratycznym chodzi by pociągnąć za sobą większość i zdobyć władzę. Wszystko jedno w jaki sposób, byle skutecznie.
Sądzisz Szczepanie że niecałe 50% uprawnionych, które bierze udział w akcie wyborczym, wie na kogo głosuje, zna program za którym się opowiada ?
Otóż nie. Większość głosuje pod wpływem emocji i na tych właśnie emocjach grają partie i stronnictwa polityczne.
Co cztery lata suweren (naród) może rozliczyć rządzących i cóż z tego jeśli większość tego nie potrafi. A co z tą połową uprawnionych, która z jakiś "tajemniczych" powodów nie bierze udziału w akcie wyborczym ?
To nazwałbym dramatem.
Szczepan Gender napisał:
Tacy jak ja Vigo, kładą swoje łby, abyś mógł trwać z tym swoim stoickim spokojem i dystansem do rzeczywistości. Byś się nie znalazł w stadzie gnanym pomiędzy druty.

Nie dziękuję. Trwam niezależnie od Twojej "rewolucji". Ponura prawda jest taka, że ani mój dystans, ani Twoja walka, niczego nie zmienią. Ludziom po prostu się nie chce, wolą ponarzekać i wypić piwo przed telewizorem.
Natomiast pomiędzy druty nikt mnie nie zagna, mógłbym tam być bardzo niewygodny.
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 13-02-2017 11:24
Dzięki Aronio, za Twoją wrzutkę, choć mam nadzieję, że Misiewicz, który propaguje na swych stronkach linki do Rydzykowego Królestwa Wiecznej Szczęśliwości nie używa czegoś tak haniebnego jak prezerwatywy! A tym bardziej dziurawych! Dla dobra ludzkości nie używa dziurawych!

Vigo napisał:
Nie dziękuję. Trwam niezależnie od Twojej "rewolucji". Ponura prawda jest taka, że ani mój dystans, ani Twoja walka, niczego nie zmienią. Ludziom po prostu się nie chce, wolą ponarzekać i wypić piwo przed telewizorem.
Natomiast pomiędzy druty nikt mnie nie zagna, mógłbym tam być bardzo niewygodny.


Rewolucja kojarzy mi się z krwawymi ochłapami ludzkiego mięsa, walającymi się pośród ruin i zgliszcz. Wolę określenie "porządek", który z kolei kojarzy mi się z rzeczywistością, w której każdy zna swoje miejsce i na właściwym dla swych możliwości miejscu się znajduje. Matoły nie zajmują się administracją, a fanatycy nie stanowią przepisów prawa. Dlatego nie można mówić o "mojej rewolucji", lecz o "moim porządku", którego w głębi ducha pragnie każdy normalny człowiek na świecie. Każdy, którego umysł nie został zmącony łajnem płynącym z ust parszywego karła. Zatem rewolucją zajmują się moi przeciwnicy, a nie ja sam.

Jeśli chodzi o "niewygodnych", to pisałem o tym, jak to za poprzedniego marszałka hurtem srali na czas i godzinami gimnastykowali się w błocie dla rehabilitacji. W obozach przysposobienia do życia w społeczeństwie. Welcome to Bereza Kartuska. Zdaje się to był pierwszy koncentracyjny obóz w Europie. Gdzieś czytałem, że w tym zakresie to Niemcy się od nas uczyli. Poza tym "duszę narodową" określa się między innymi poprzez metodę zadawania śmierci na nią skazanym. Francuzi mieli swój bezbolesny szafot, Niemcy przemysłowy Cyklon B, Anglicy topór, itd... Lachy zaś, pal. By wrogowie czuli jak umierają.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 13-02-2017 11:58
Większość wyborców, którzy idą na wybory, kieruje się emocjami i odczuciami. Najczęściej nie znają programów partyjnych, za którymi się odpowiadają. Ich głos nie jest bardziej świadomy niż w SMS-owych głosowaniach w programach telewizyjnych.
Często zagłosują tylko dlatego, że w dzień wyborów poszli na mszę do kościoła.
I trzecia rzecz- przyzwyczajenie(choć może nie jest to tak widoczne w Polsce z racji jej politycznej historii). Dziadek popierał prawicę, ojciec był prawicowy, to i ja głosuję na prawicę.
Szczerze się przyznam- nigdy nie zagłosowałam w wyborach. Co więcej, decyduję się na to świadomie.
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 13-02-2017 12:17
KatarzynaKonopkaChludzinska napisała:
Szczerze się przyznam- nigdy nie zagłosowałam w wyborach. Co więcej, decyduję się na to świadomie.


Szczerze, to ja bym się łatwiej pogodził z Pani wyborem, niż tej grupy ludzi, która głosuje wbrew sobie. Brak udziału w wyborach powinien ustawowo blokować możliwość startowania w wyborach publicznych, oraz piastowanie stanowisk w organach porządku publicznego. Dlatego, że obecnie na wybory chodzą przede wszystkich rodziny osób politycznie aktywnych, sprawujących stanowiska w administracji państwowej, oraz "oburzeni" - zmanipulowani przez zakompleksionych samców pseudo alfa (no o Kaczyńskim niektórzy mówią "samiec alfa". Może on jest i alfa - ja się na tym nie znam, ale samiec z Kaczyńskiego, to jak z koziej dupy trąba).
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
Vigo Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd:
Dodane dnia 13-02-2017 17:14
Szczepan Gender napisał:
Rewolucja kojarzy mi się z krwawymi ochłapami ludzkiego mięsa, walającymi się pośród ruin i zgliszcz.

Rewolucja to przewrót, zmiana systemu politycznego, obalenie istniejącego porządku. Metody bywają różne.
Szczepan Gender napisał:
pisałem o tym, jak to za poprzedniego marszałka hurtem srali na czas i godzinami gimnastykowali się w błocie dla rehabilitacji.

Nie wiem dlaczego marszałek o którym napisałeś, miałby być poprzednim. Mieliśmy przenajmniej pięciu Marszałków Polski, z Ferdinandem Fochem będzie sześciu.
Szczepan Gender napisał:
W obozach przysposobienia do życia w społeczeństwie. Welcome to Bereza Kartuska. Zdaje się to był pierwszy koncentracyjny obóz w Europie.

W Berezie Kartuskiej działał obóz odosobnienia dla więźniów politycznych, historiografia PRL-owska nazywała go koncentracyjnym.
Obawiam się że jednak nie byliśmy pierwsi, wyprzedzili nas Rosjanie, oczywiście mowa o Europie.
KatarzynaKonopkaChludzinska napisała:
Szczerze się przyznam- nigdy nie zagłosowałam w wyborach. Co więcej, decyduję się na to świadomie.

To duży błąd. Nie biorąc udziału w głosowaniach, zgadzasz się na to, by decydowano za Ciebie. Ja rozumiem że wybór na polskiej scenie politycznej przypomina wybór między dżumą a cholerą, jednak jeśli naród nie będzie głosował, władza wybierze się sama, jak w PRL-u.
Trzeba śledzić programy polityczne, wybierać tych do których nam najbliżej, by w końcu po ewentualnym wyborze rozliczać.
Szczepan Gender napisał:
ale samiec z Kaczyńskiego, to jak z koziej dupy trąba).

Samiec to termin biologiczny i o ile mi wiadomo Jarosław spełnia wszelkie kryteria bycia samcem :)
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 13-02-2017 19:44
Nie wiem Vigo, po coś mnie tak porozbierał? Coś nie zauważył, że ja tu złośliwie do Kaczyńskiego piję, pisząc o drugim marszałku? - skoro w powszechnej opinii marszałek był jeden - Piłsudski się nazywał. I to za jego kadencji utworzono pierwszą w Europie rehabilitację dla przeciwników politycznych. Rosja zaś jest w Europie, ale tylko do Uralu. Dalej już nie.

A teraz co do słowa rewolucja, to ja napisałem z czym mi się kojarzy, a nie co oznacza. Dziś mogę też napisać, że słowo prawo kojarzy mi się z szambem, a sprawiedliwość z kloaką, a przecież nie powiem przez to, że prawo to szambo, a sprawiedliwość to kloaka. W tym się zawiera jedynie sugestia, że prawo i sprawiedliwość stało SYNONIMEM kloaki pełnej szambowego elementu.

Jakie kryteria spełnia Kaczyński, to jeszcze ciut za wcześnie żebym napisał. Ludzie muszą go jeszcze bardziej ukochać i obdarzyć jeszcze większym szacunkiem, wówczas napiszę o tych kryteriach.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
Vigo Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd:
Dodane dnia 14-02-2017 04:19
Otóż "porozbierałem" Cię Szczepanie, bo trudno rozmawiać z Tobą merytorycznie. Masz tendencje do gry na emocjach i do manipulowania faktami. Bereza Kartuska nijak ma się do czasów obecnych, Kaczyński nie jest marszałkiem, ani też Piłsudski nie był jedynym, to fakty.
W powszechnej opinii autorem hymnu jest Dąbrowski i w jaki sposób z tym dyskutować ? Posługując się "powszechną opinią" możemy twierdzić cokolwiek, to też element dezinformacji.
Podobnie rzecz się ma z Twoimi skojarzeniami, to Twoja sprawa co z czym Ci się kojarzy, jednak w rozmowie należałoby odwoływać się do rzeczywistości, nie do własnych skojarzeń.
Nie wiem o jakich to tajemniczych kryteriach dotyczących Jarosława piszesz, jednak w takim niedopowiedzeniu znów kryje się próba manipulacji. Jeśli coś wiesz to śmiało.
Byle nie chodziło ponownie o Twoje skojarzenia, czy powszechną opinię.
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 14-02-2017 13:20
Vigo napisał:
W powszechnej opinii autorem hymnu jest Dąbrowski i w jaki sposób z tym dyskutować ? Posługując się "powszechną opinią" możemy twierdzić cokolwiek, to też element dezinformacji.


Dobrze Vigo! Zatem autorem hymnu polskiego jest mason Wybicki. Muzykę do hymnu skomponował mason Kurpiński. Zaś hymn jest na cześć masona Dąbrowskiego. Poza tym Kurpiński zapodał operę "Pałac Lucypera"! Raz kiedyś, zanim przyszła chujowa zmiana, udowodniłem fakty dotyczące hymnu kochasiom pisowskim. Krzyczeli, że już nie będą śpiewać masońskiego hymnu na uroczystościach, tylko Bogurodzicę! No mam nadzieję, że kiedyś ten dwugłos jeszcze usłyszę.

Vigo napisał:
Bereza Kartuska nijak ma się do czasów obecnych, Kaczyński nie jest marszałkiem, ani też Piłsudski nie był jedynym, to fakty.

No fakt, Ośrodek w Berezie jest nie czynny. W Auchwitz Birkenau również nic już nie działa jak dawniej. Piece wystygły, a z kominów nie unosi się nawet błogi dymek. Ale pan Prezes Kurski jeszcze przed zwycięstwem chujowej zmiany publicznie wspominał(na korytarzu sejmowym), że on "będzie tym, który będzie wyciągał z transportów". Czyli Vigo może jednak Bereza będzie się jeszcze jakoś miała do obecnych czasów, nie sądzisz?

To oczywista oczywistość, że ja się odwołuję do rzeczywistości. Zawsze i wszędzie Vigo! Tak samo jak piszę o NSDAP, to się odwołuję do PiS.

Vigo napisał:
Nie wiem o jakich to tajemniczych kryteriach dotyczących Jarosława piszesz, jednak w takim niedopowiedzeniu znów kryje się próba manipulacji. Jeśli coś wiesz to śmiało.
Byle nie chodziło ponownie o Twoje skojarzenia, czy powszechną opinię.


Nie liczyłem ile razy użyłeś słowa "manipulacja" w stosunku do moich konstrukcji, ale sam czuję się zmanipulowany twoją nadinterpretacją moich treści i wyciągania wniosków, tam gdzie one nie płyną. Patrzysz w prawo i mówisz: "na lewo manipulacja" - tak? Czytasz o Berezie i mówisz "granie na emocjach".

Ja gram na faktach Vigo! A fakty są jak matematyka. Człowieka wykiwasz jak chcesz, ale matematyki Vigo nie wykiwasz. Faktów też nie. Nawet ten ćwok na kaczych łapach nie wykiwa faktów. Taka prawda Vigo. Jeno ona się ostanie. Tak nam dopomóż Bóg!
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 14-02-2017 16:14
Co do Berezy Kartuskiej jako obozu koncentracyjnego- tak nazywała go nie tylko PRL-owska historiografia, ale również jak najdalszy od PRL-u Czesław Miłosz.
Myślę, że dobrą metaforą, jeśli chodzi o rolę najważniejszych polskich polityków, jest określenie "książęta prowincji". Owszem, piastują najważniejsze i najwyższe stanowiska w kraju, ale...W skali światowej, czy nawet europejskiej nie mają wielkiego wpływu. Ba, nawet na sfery najbardziej dotyczące życia Polaków(mam tu na myśli szczególnie gospodarkę) nie mają większego wpływu. Nie mają wpływu na kursy walut, ceny w sklepach, na notowania giełdowe.
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 14-02-2017 16:35
KatarzynaKonopkaChludzinska napisała:
Myślę, że dobrą metaforą, jeśli chodzi o rolę najważniejszych polskich polityków, jest określenie "książęta prowincji"


Oczywiście bez Donalda Tuska, który obecnie ma bezpośrednie kontakty ze wszystkimi królami i książętami świata. Mimo, że sprawuje władzę czysto teoretyczną, to jednak jakiś tam wpływ wywiera.
No i oczywiście bez Lecha Wałęsy, który w całym świecie jest uznanym symbolem zrywu niepodległościowego.
No i oczywiście bez Leszka Balcerowicza, który samym swoim nazwiskiem odstraszał i blokował napływ kapitału spekulacyjnego do Polski, w czasach kiedy miał realny wpływ na gospodarkę. W czasach, kiedy mogliśmy stać się republiką bananową. Kiedyś imieniem Balcerowicza będą nazywane największe instytuty i katedry ekonomii.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
Vigo Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd:
Dodane dnia 14-02-2017 16:40
Szczepanie, napisałem że w powszechnej opinii autorem hymnu jest Dąbrowski, nie da się z tym dyskutować, bo nie da się tego udowodnić, ani temu zaprzeczyć, nie istnieje definicja "powszechnej opinii".
Tymczasem Ty w drugim zdaniu grasz na emocjach zaznaczając że Wybicki był masonem, a masoneria źle się kojarzy.
Wątpię czy Kurpiński był kompozytorem hymnu, w czasach gdy hymn powstał, 12-sto letni Kurpiński, był organistą pod Rawiczem.
Nie wiem co ma do rzeczy "Pałac Lucypera", jednak Lucyper źle się kojarzy.
Przyznajesz że Bereza nie działa, by w kolejnym zdaniu wtrącić Auschwitz - Birkenau o którym dotąd nie było mowy, ale z Auschwitz wiąże się silniejszy ładunek emocjonalny.
O kryteriach dotyczących Jarosława, dalej nic, zarzucasz mi natomiast że nadinterpretuje Twoje wypowiedzi.
Mam wrażenie że ta dyskusja zaczyna zahaczać o absurd.
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 14-02-2017 17:11
Vigo napisał:
Wątpię czy Kurpiński był kompozytorem hymnu, w czasach gdy hymn powstał, 12-sto letni Kurpiński, był organistą pod Rawiczem.


"Mazurek Dąbrowskiego był wykorzystywany w utworach muzycznych. Jako jeden z pierwszych użył go Karol Kurpiński, który skomponował w 1821 fortepianową (organową) fugę na jego temat[14]. Fuga ta, zinstrumentowana przez autora, zabrzmiała pod jego batutą 1 stycznia 1831 roku w wykonaniu orkiestry Opery Warszawskiej." (Wikipedia).

Emocje? No przecież nie jestem robotem. A Ty? Nie jestem wycofanym buddystą. Tam na szczytach mogą ordynarnie grać na emocjach, fałszując historię i rzeczywistość, a ja nie mogę pokazać prawdy? Gdzie podałem fałsz? W końcu ja nie jestem Wikipedia chodząca, a tu nie jest kronika wypadków. Można swoje konstrukcje ubogacić w emocje, nie?

Vigo napisał:
O kryteriach dotyczących Jarosława, dalej nic, zarzucasz mi natomiast że nadinterpretuje Twoje wypowiedzi.


Użyłem sformułowania "kryteria, które spełnia". Myślę, że podobnie mógłby powiedzieć Tadeusz Kościuszko, Piłsudski, czy Wiśniowiecki. No chyba nie oczekujesz Vigo, że sam wypełnię kryteria art.kk, podając przymułom* na patelni?

* kleszcz, który się babrze w publicystyce, dla wyłuskania treści, podpadających pod artykuły kodeksu karnego.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
Vigo Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd:
Dodane dnia 14-02-2017 19:04
Szczepan Gender napisał:
"Mazurek Dąbrowskiego był wykorzystywany w utworach muzycznych. Jako jeden z pierwszych użył go Karol Kurpiński, który skomponował w 1821 fortepianową (organową) fugę na jego temat[14]. Fuga ta, zinstrumentowana przez autora, zabrzmiała pod jego batutą 1 stycznia 1831 roku w wykonaniu orkiestry Opery Warszawskiej." (Wikipedia).

Wszystko to bardzo ładnie opisane, tylko pozwolę sobie zwrócić uwagę na pewien drobny szczegół, wszelkie źródła podają że "Mazurek Dąbrowskiego" powstał w 1797 roku. Więc Karol Kurpiński mógł w roku 1821 tylko wykorzystać go w swoim utworze, nie zaś skomponować.
Przypomnę :
Szczepan Gender napisał:
Muzykę do hymnu skomponował mason Kurpiński.

Nie traktuję tego jako fałszu, to pomyłka, co może zdarzyć się każdemu.
Nie zarzucam Ci fałszowania rzeczywistości, Ty posługujesz się faktami. Przedstawiając je tylko w odpowiednim zestawieniu, po prostu nimi manipulujesz.
Co do emocji też je posiadam, nawet cały ich wachlarz, nie jestem też Wikipedią, z przedmiotów scisłych jestem noga.
Co do Jarosława napisałeś :
Szczepan Gender napisał:
Jakie kryteria spełnia Kaczyński, to jeszcze ciut za wcześnie żebym napisał. Ludzie muszą go jeszcze bardziej ukochać i obdarzyć jeszcze większym szacunkiem, wówczas napiszę o tych kryteriach.

Zasugerowałeś że coś wiesz, jednak jeszcze nie napiszesz. To typowa socjotechnika, wpływanie na rzeczywistość społeczną.
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]