Kanał dezinformacyjny
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 14-02-2017 20:00
Vigo napisał:
Nie traktuję tego jako fałszu, to pomyłka, co może zdarzyć się każdemu.


Pogrzebałem w sieci i faktycznie nie znalazłem potwierdzenia, prócz tego, że Kurpiński jakieś tam mazurki komponował, ale przy hymnie stoi, że autor nieznany.

Zatem odszczekuję oszczerczą kalumnię, jakoby muzykę do hymnu skomponował mason Kurpiński.
Kłamliwą informację zaczerpnąłem ze strony loży masońskiej, dawno temu. Niestety nie mogę się podeprzeć, ponieważ tuż po zwycięstwie PiS, stronka loży zniknęła.

Vigo napisał:
Zasugerowałeś że coś wiesz, jednak jeszcze nie napiszesz. To typowa socjotechnika, wpływanie na rzeczywistość społeczną.


Moi czytelnicy są inteligentni. Wiedzą o co mi chodziło.

Poza tym z pozostałymi chyba nie jest tragicznie jak za Tymińskiego?

Przypomnę:

W początkach lat 90-tych do Polski zjechał polskiego pochodzenia biznesmen z Kanady i Peru, kandydować na urząd prezydenta Polski. Stanął w szranki z takimi tuzami jak Wałęsa i Mazowiecki. Lansował się czarną teczką, w której miał przechowywać kompromitujące materiały na Wałęsę. Zawsze poruszał się z czarną teczką, a kiedy pokazywano go w TV, zawsze zaczynało się od najazdu kamery na czarną teczkę. Obiekt najwyższego pożądania operatorów kamer i publiczności. Z Mazowieckim Tymiński wygrał, z Wałęsą przegrał, ale w niektórych okręgach wyborczych zdobył 40% elektorat. Po latach okazało się, że Tymiński w teczce miał jakieś kserówki i gazety. Czyli nosił w czarnej teczce makulaturę. To wystarczyło, aby się otrzeć o fotel prezydencki w Rzeczpospolitej.
Makulatura czasem wystarczy Vigo, jeśli masz dobre opakowanie i wiesz gdzie nędza umysłowa piszczy.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 15-02-2017 19:04
Dowolna przypadkowo zapytana osoba na ulicy powie, że politycy mają coraz więcej władzy. Tymczasem jeśli spojrzymy na władzę polityczną w perspektywie historycznej okazuje się, że tej władzy jest coraz mniej.
Do I wojny światowej świat polityki, poza republikańską Ameryką(i od klęski w wojnie z Prusami również Francji), był zdominowany przez monarchów, którzy zwykle byli nimi dożywotnio. Potem, gdy obalono monarchie(albo straciły polityczne znaczenie, jak np. w Japonii i Wielkiej Brytanii), władzę w kraju, również totalitarną, łatwiej można było zdobyć, ale i łatwiej stracić.
Dziś sprawowanie władzy politycznej na szczeblu centralnym polega na obserwowaniu słupków sondażowych. O losach państw i społeczeństw w coraz większym stopniu decydują ponadnarodowe koncerny i rynki kapitałowe. Czy dzisiaj możliwe jest nałożenie międzynarodowych sankcji dla wielkiego koncernu tytoniowego?
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 16-02-2017 12:15
KatarzynaKonopkaChludzinska napisała:
Dziś sprawowanie władzy politycznej na szczeblu centralnym polega na obserwowaniu słupków sondażowych. O losach państw i społeczeństw w coraz większym stopniu decydują ponadnarodowe koncerny i rynki kapitałowe. Czy dzisiaj możliwe jest nałożenie międzynarodowych sankcji dla wielkiego koncernu tytoniowego?


Poniekąd ma Pani rację, choć to też kwestia odpowiednich procedur, a nie tylko samych słupków. Przynajmniej w ustabilizowanych demokracjach. Tam gdzie "ciemny lud" (cytując jedną z politycznych prostytutek) jednak wszystkiego nie kupuje.

Temat związałem jednak z tym grajdołkiem, w którym przyszło nam żyć, a zwanym Polską. Otóż dzieją się właśnie rzeczy niebywałe! Były generał kontrwywiadu Piotr Pytel stawia publicznie oskarżenia o przestępstwa kryminalne wysokim pisowskim urzędnikom państwowym! Wkrótce potem generał dywizji i rektor AON Bolesław Balcerowicz oddaje honory generałom, którzy odchodzą z armii!
Szacun!


Dawniej służba wojskowa zwana była SYFEM. Kadra oficerska i podoficerska zwana była BIEDAKAMI, natomiast ZETOLE - czyli przymusowi żołnierze rzucali w Biedaków drobniakami, kiedy opuszczali mury jednostki.

Do tego etosu - czyli do Syfu, wraca właśnie armia polska. I jak sama nazwa wskazuje takoż samo będzie Syf bronił, jako będzie zarządzany i tak samo będą chętnie w nim służyć! Boże broń matolstwo pisowskie, bo ludzie honoru już go bronić nie będą. Tak jak nie broni się szczurów i gadziny.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Kanał dezinformacyjny
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 16-02-2017 17:36
Mój tata w latach 80. został wcielony do wojska, odsłużył dwa lata(służył najpierw w jednostce w Lidzbarku Warmińskim, potem na Pomorzu). Wtedy w wojsku(do końca nie wiem, czy tata zetknął się z tym podczas służby) było zjawisko fali. Zjawisko, które było związane z przemocą słowną i fizyczną, której dopuszczali się starsi stażem żołnierze nad młodszymi. Zdarzały się nawet ucieczki i próby samobójcze wśród poborowych.
Wpływało to na nazywanie służby wojskowej syfem, w ogóle zresztą w ówczesnej polskiej armii było bardzo dużo patologii. O czym tu jednak mówić, jeśli Szef Sztabu Generalnego odchodzi kilka miesięcy po wybraniu na drugą kadencję, a żołnierze(wcale nie tylko ci najniższego szczebla) salutują na uroczystościach rzecznikowi ministra...
Do góry
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]