Przyszłość pracy
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
Autor
RE: Przyszłość pracy
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
To akurat dane z książki "Pułapka globalizacji".
W kierunku automatyzacji i przemysł, i usługi idą już od kilkudziesięciu lat, to jest kierunek trudny do zatrzymania. Chociaż są tacy, którzy uważają, że dzisiejsza rzeczywistość stawia opór innowacjom. Wokół nich zaczynają pojawiać się pytania filozoficzne, czy korzystać z danej innowacji, czy też z niej zrezygnować.
Do góry
Autor
LiliannaPopin Użytkownik
Nic nie zatrzyma postępu technologicznego, tak samo jak maszyny tkackie zastępowały tkaczy, tak teraz roboty zastępują robotników..
Świat się zmienia..
Do góry
Strona WWW
Autor
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
To trochę wizja jak z "A.I.: Sztucznej Inteligencji", gdzie roboty miały niemal wszystkie cechy człowieka- wygląd, zachowanie, głos, wykonywały zresztą w świecie tam przedstawionym większość prac fizycznych, jednak były wyzute z emocji.
Słuchały komend, nakazów, ale nie miały uczuć, emocji.
Być może właśnie do tego świata doprowadzi nas rozwój cybernetyki i sztucznej inteligencji, o której mówi się coraz częściej. Chociaż możliwe też jest, że tego rodzaju technologie będą rozwijały się wolniej niż sądzono i myślano. Nikt tego nie wie. Możemy tylko mieć przeczucia i intuicję.
Pewne jest jedno- postępu cywilizacyjnego i technologicznego nie zatrzyma żaden proces.
Do góry
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • mike17
  • 17/11/2017 21:43
  • Z Tadeuszem byliśmy bardzo blisko, i teraz, kiedy Go zabrakło, coś w duszy płacze. Wracam do Jego wierszy, do Jego spuścizny. I uśmiecham się, że dane mi było mieć takiego Przyjaciela.
  • Alen Dagam
  • 17/11/2017 21:23
  • Oj, przysnęło mnie się. Dzień dobry wieczór ponownie. Przemycam raz jeszcze naszą forumową burzę mózgów - raj dla giętkich języków. Zapraszamy do pomocy! [link]
  • al-szamanka
  • 17/11/2017 21:18
  • Michale, dziękuję, że przypomniałeś tę miniaturę - popłakałam się. Isia na pewno dostała stokrotki... na pewno!
  • mike17
  • 17/11/2017 20:03
  • Chciałbym polecić piękną i wzruszającą miniaturę Tadeusza : [link]
  • mike17
  • 17/11/2017 18:43
  • Ostatnie dni GŁOSOWANIA zapraszają i wzywają do obywatelskiego obowiązku - głosujcie, a poznamy zwycięzcę : [link]
  • SanaiStark
  • 17/11/2017 18:15
  • A na wieczór podsyłam taki oto śliczny utworek: [link]
  • BeNeK
  • 17/11/2017 17:48
  • A ja w taki już zimny wieczór zapraszam na grzańca :D i honorowa kolejka dla @Alen ;)
  • Alen Dagam
  • 17/11/2017 17:04
  • Dobry wieczór, ludziki, w piąteczek. Zapraszamy do dyskusji o nowej stronie, jej nazwie i nowych kategoriach na PP! Zaintrygowani? [link]
  • Silvus
  • 17/11/2017 16:46
  • A sam sok?
  • SanaiStark
  • 17/11/2017 16:35
  • Pozdrawiam gorącą herbatą z sokiem z czarnej porzeczki ^^
Wspierają nas