Przyszłość pracy
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
Autor
RE: Przyszłość pracy
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
To akurat dane z książki "Pułapka globalizacji".
W kierunku automatyzacji i przemysł, i usługi idą już od kilkudziesięciu lat, to jest kierunek trudny do zatrzymania. Chociaż są tacy, którzy uważają, że dzisiejsza rzeczywistość stawia opór innowacjom. Wokół nich zaczynają pojawiać się pytania filozoficzne, czy korzystać z danej innowacji, czy też z niej zrezygnować.
Do góry
Autor
LiliannaPopin Użytkownik
Nic nie zatrzyma postępu technologicznego, tak samo jak maszyny tkackie zastępowały tkaczy, tak teraz roboty zastępują robotników..
Świat się zmienia..
Do góry
Strona WWW
Autor
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
To trochę wizja jak z "A.I.: Sztucznej Inteligencji", gdzie roboty miały niemal wszystkie cechy człowieka- wygląd, zachowanie, głos, wykonywały zresztą w świecie tam przedstawionym większość prac fizycznych, jednak były wyzute z emocji.
Słuchały komend, nakazów, ale nie miały uczuć, emocji.
Być może właśnie do tego świata doprowadzi nas rozwój cybernetyki i sztucznej inteligencji, o której mówi się coraz częściej. Chociaż możliwe też jest, że tego rodzaju technologie będą rozwijały się wolniej niż sądzono i myślano. Nikt tego nie wie. Możemy tylko mieć przeczucia i intuicję.
Pewne jest jedno- postępu cywilizacyjnego i technologicznego nie zatrzyma żaden proces.
Do góry
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Fuksiarz
  • 19/07/2018 07:45
  • Hejka, jak widzicie mój nowy wiersz? Wprowadziłem poprawki, raczej wiedzę, którą nabyłem dzięki podzieleniu się komentatora przy wcześniejszym moim wierszu w komentarzu, dziękuję : )
  • mariaczekanska
  • 18/07/2018 23:26
  • Silvus - dokładnie tak, że przydatne dla czytelnika :)
  • allaska
  • 18/07/2018 22:01
  • dziś poczytałam o niepełnosprawnym dziecku pewnej znanej poetki. straszne myślę sobie... a poetka wysyła mi zdjęcie chorego synka i z uśmiechem pisze: zobacz jaki słodziak, no wzruszające kurka wodna
  • allaska
  • 18/07/2018 21:59
  • pada. i pada. dziś zabawa- dziecka stopa nadepnęła na kretowisko, z kolejnego kretowiska wytrysnęła woda. wzlatywały jeden za drugim w górę wodne wulkany. płonę. dzięki dziecku dotarłam do jądra :)
  • Silvus
  • 18/07/2018 21:53
  • Content-marketingowe? W sensie, przydatne? Będę pisać, jeśli coś mi przyjdzie do głowy. Dziękuję. :) :)
  • mariaczekanska
  • 18/07/2018 20:57
  • Ale fajnie, poradnikowe. Mocno content marketingowe Silvus. Good job. Pisz dalej.
  • Silvus
  • 18/07/2018 19:15
  • Mario, dziękuję. :) Nie nazywałbym tego blogiem, ot, luźne przemyślenia.
  • Silvus
  • 18/07/2018 16:54
  • Chciałbym pochwalić się, że wreszcie udało mi się stworzyć coś jak blog (całość po angielsku): [link] :) Tematyka: głównie programowanie. Zresztą nie wiem, czy jeszcze coś napiszę.
  • Silvus
  • 18/07/2018 02:48
  • @all, no mnie smaku narobiłaś, aczkolwiek nie lubię chyba cukinii, zresztą nie wiem. Co do oszukania, to trudno mi powiedzieć.
Wspierają nas