Poszukuję tytułu wiersza!
Portal Pisarski » Wspólne Pisanie » Poezja
Autor
Poszukuję tytułu wiersza!
Maturzysta Użytkownik
Witam Was bardzo serdecznie.
Na wstępie chciałam zaznaczyć, iż jestem nowym użytkownikiem, i w razie gdyby wątek nie nadawał się do tematu, proszę o wyrozumiałość.
Otóż zbliża się matura ustna z języka polskiego. Wiadomo, każdy chce jak najlepiej wypaść. Moim pomysłem na "maxa" jest recytacja wiersza. W tamtym roku recytowałem wiersz, niestety nie znam autora. I tu zaczyna się mój problem. Potrzebuję znaleźć ten wiersz, a pamiętam zaledwie kilka słów. Jest on o tematyce wojny/Holokaustu. Te fragmenty to "... Pociągi idą! Pociągi... Walą kołami o szyny. [...] z daleka. Ja też, ja też poczekaj! [...] My dalej stoimy [...]. Niestety, próbowałem wyszukać podane fragmenty w internecie, bez skutku. Byłem przekonany, że to wiersz pani Chrostowskiej, lecz z jej spuścizny też nic nie rozpoznaje. Prosiłbym o jakąś pomoc, nawet najmniejszy kawałek może być znaczący.
Z góry wszystkim dziękuję, i pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Poszukuję tytułu wiersza!
Miladora Użytkownik
Dodane dnia 16-05-2017 16:50
http://tajchert.w.interiowo.pl/grazyna_chrostowska.htm

Apel

Teraz jestem już blisko.
Niebo przetarte skrzydłem ptaka
Wschodzi z rumieńca do jasności.
Księżyc na wprost słońca.
Wszystko w promiennym obłoku,
A noc przechodzi bokiem.

Nie wiadomo skąd, długim szlakiem
Stamtąd przyleciały ptaki,
Wiatrem gnane po błękicie,
Lecą niskim ukosem nad nami.

Stoimy szeregami
W sercu ciszy.
Cisza jest pełna prostoty.

I wtedy właśnie szum
Przybliża tętno, stukot kół
I drobne dziecinne dzwonki,
Pociągi idą, pociągi…
Walą kołami o szyny,
Świst długi, tan sam z daleka –
Ja też, ja też, poczekaj!
Ominął wszystko i ginie.

My dalej stoimy
W ciszy milczącej, bez głosu,
Świat zdaje się jasnym
I prostym jak na dłoni –
Obraz – poodczepiane wagony.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • JOLA S.
  • 23/08/2019 12:22
  • Powodem waśni był smok. Na początku nikt z jadących portalem nie wierzył. „Bo mało to bajek po świecie pędzi” Poczytajcie, Panowie, zdolnego Skuula i basta, bo życie ucieka na bzdurkach.:)
  • Kazjuno
  • 23/08/2019 07:11
  • Coś cię najwyraźniej uwiera, geniuszu, łaszący się do portalowym władz. Tak trudno ci zakończyć insektowo robaczaną połajankę?
  • Decand
  • 22/08/2019 23:25
  • "Ponoć" słowem klucz. Wszyscy czekamy więc i Ty bądź grzeczym i zaczekaj. Świat naprawdę poczeka na Twoje arcydzieła chrabąszczyku
  • Kazjuno
  • 22/08/2019 21:08
  • Ponoć czas oczekiwania to tydzień, kolego robaku. Czekam już dwa.
  • Decand
  • 22/08/2019 20:41
  • Niektórym robaczkom widać spieszy się za bardzo. A chyba powinno spieszyć się powoli, chyba tak to szło. Na pewno wszyscy wytrzymamy jeszcze na tekst jakiegokolwiek żuczka, ba!, nawet i misia
  • Kazjuno
  • 22/08/2019 18:51
  • Oj, chyba urocza red. Vanilivi z przepracowania - wszak jako jedyna jest przytłoczona nawałą prozy - przeoczyła mnie, skromnego żuczka. Ale przepraszam, może namolnie ponaglam? Pozdrawiam...
  • Dobra Cobra
  • 18/08/2019 11:24
  • [link] Pełna wersja pięknej opowieści Ponad czasem w wydaniu dźwiękowym. Interpretuje głosowo najlepszy z polskich aktorów - Jarosław Boberek, znany z wielu ról.
  • mike17
  • 15/08/2019 20:25
  • Pozdrówki z wakacji :)
  • czarnanna
  • 15/08/2019 10:14
  • To teraz ja. Zaslyszane podczas pobytu w szpitalu: Błogosławieni ci, którzy wierzą w wypis tego samego dnia
  • Decand
  • 13/08/2019 19:20
  • Niektórzy wierzą też, że maksymalny czas tekstu w poczekalni wynosi pięć dni. Trzeba powoli, małymi kroczkami, jak nauka o nieistniejącym Mikołaju
Wspierają nas