O debiutowaniu słów kilka
Autor
O debiutowaniu słów kilka
Jacek_L Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd:
Dodane dnia 21-06-2017 12:14
Na krakowskim konwencie fantastyki Smokon wygłosiłem prelekcję dotyczącą debiutu literackiego.

Ze względu na to, że została oceniona jako przydatna (przez osoby bardziej doświadczone ode mnie), pozwolę sobie zamieścić link do materiału utrwalonego przez Artetekę:

https://www.youtube.com/watch?v=MnfpLOnjjQQ

Jeśli szykujecie się do debiutu możliwe, że moje sugestie i spostrzeżenia okażą się dla Was pomocne.

Uzupełnienie w postaci wyświetlanych plansz i odtworzonych pytań z widowni znajdziecie tu:
http://www.jacek-lukawski.pl/prelekcja-o-debiutowaniu-slow-kilka/

Pozdrawiam
Do góry
Autor
RE: O debiutowaniu słów kilka
Lusia Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 22-06-2017 10:46
Pomoże ktoś?

https://smutki-w-ciemnosci.blogspot.com
Do góry
Autor
RE: O debiutowaniu słów kilka
purpur Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: wawa
Dodane dnia 27-06-2017 11:35
Dodaj tekst na portalu, będzie łatwiej otrzymać jakieś rady...
Do góry
Autor
RE: O debiutowaniu słów kilka
dominikowski1 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 30-06-2017 12:55
Witam :) Jestem tutaj nowy, więc wybaczcie moje błędy itp : ) Od roku tworzę wierszę. Na pewno się nimi tutaj podzielę.
Do góry
Autor
RE: O debiutowaniu słów kilka
wenotworca Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 09-05-2018 13:11
Na pewno się przyda :) A materiały z prezentacji gdzieś wrzucałeś?
Do góry
Autor
RE: O debiutowaniu słów kilka
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 23-05-2018 12:07
Jak odnieść sukces, czyli ideowo-tematyczny poradnik dla artysty w tym kraju.
///wykasowałem artykuł reżysera Pawlickiego ze względu na miażdżącą i wysoce merytoryczną ocenę redaktora Vanilivi ///
Gdyby ktoś pomyślał, że to ja jestem rezyser Pawlicki i to ja napisałem artykuł wyjaśniam, że mojej inteligencji jest daleko do intelektu reżysera Pawlickiego. Fobia jest terminem psychiatrycznym i wtłaczanie w jej ramy poglądów i satyrycznego podejścia do tematu twórczości zawartych w artykule jest ciągotą znaną z rosyjskich psychuszek. W latach 60 ubiegłego wieku opowiadano anegdotę o pojedynku maszyn liczących USA i CCCP. Na końcu maszyna sowiecka spaliła się i ostatkiem sił wyrzuciła na ekran : " A U WAS BIJĄ MURZYNÓW"!!!
To wyjaśnia wiele.
Do góry
Autor
RE: O debiutowaniu słów kilka
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 23-05-2018 17:38
Mozets, szczerze mówiąc, uważam, że to bardzo zły artykuł, napisany przez osobę, która żyje jakimiś fobiami i nie umie spojrzeć na sztukę w jakiś bardziej zobiektywizowany sposób, oddzielić jej od swojego skrajnego światopoglądu, swoich lęków i fobii. W dodatku w bardzo wielu miejscach po prostu mija się z prawdą.

Widziałeś na przykład opublikowaną kilka dni temu listę dotacji ministerialnych dla czasopism? Kolejny raz z rzędu dotacji nie dostały żadne z czasopism o profilu liberalnym, ani lewicowym, ba, w tym roku pieniędzy zabrakło też na wsparcie czasopism neutralnych światopoglądowo, literackich ani nawet katolickich, ale prezentujące wizję Kościoła bardziej "otwartego". Hojnie wsparte zostały za to czasopisma jednoznacznie konserwatywne, mimo że do poziomu niektórych z nich można mieć bardzo wiele zastrzeżeń.

Dotacje dostały m. in: Fronda Lux, Arcana, Pressje, "Christianitas", "WPIS – Wiara, Patriotyzm i Sztuka", "Kontakt" i "Wyklęci".
Dotacji nie dostały: "Zeszyty Literackie", "Liberte", "Arterie", "Kultura Liberalna", "Znak", "Tygodnik Powszechny", "Więź".

Można by się pokusić o wysnucie tezy wręcz odwrotnej do Twojej. Przy tym ciekawe jest, dlaczego mimo hojnego wsparcia pewne środowiska nie są w stanie stworzyć nawet średnich dzieł (czy to prozatorskich, czy poetyckich, czy np. filmowych), które aspirowałyby do bycia jakoś znaczącymi. Moim zdaniem odpowiedź jest poniekąd oczywista: bardzo ciasna wizja świata, zamknięcie w skorupie skrajnej ideologii, urojona "misja" zamiast rzetelnego warsztatu - to nie może przełożyć się na dobre efekty.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.