Medyczna marihuana
Autor
Medyczna marihuana
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 02-07-2017 14:52
Właśnie polski parlament podjął decyzję o legalizacji medycznej marihuany.
Z jednej strony nie przeczę, że medyczna marihuana może pomóc w leczeniu padaczki, stwardnienia rozsianego czy astmy.
Z drugiej strony- jednak terapia marihuaną jest eksperymentalna i jak każda inna, ma pewne skutki uboczne. W tym wypadku to działanie psychoaktywne(podobnie jest zresztą z powszechnie stosowaną w medycynie morfiną).
Więc jak to jest z medyczną marihuaną?
Do góry
Autor
RE: Medyczna marihuana
Gramofon Użytkownik
  • Postów: 173
  • Skąd:
Dodane dnia 02-07-2017 15:27
a antybiotyki nie mają skutków ubocznych? wszystko powinno być legalne, niech każdy decyduje o sobie a nie inni za niego.
https://www.facebook.com/geopoeta/
Do góry
Autor
RE: Medyczna marihuana
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 02-07-2017 22:45
Sytuacja, w której łamiesz prawo, sprowadzając lek ratujący życie(i nie chodzi tu tylko o medyczną marihuanę) przyjaciela, kogoś z bliskiej rodziny, a jednocześnie jesteś legalistą, to skomplikowany dylemat moralno-światopoglądowy.
W swoim przekonaniu postępujesz dobrze, ratujesz życie(albo łagodzisz cierpienie, jeśli jest to choroba nieuleczalna)jednakże łamiesz prawo, ryzykując tym, że za to zapłaci się wiele.
W tym wypadku- grzywną, czasem nawet karą więzienia.
Do góry
Autor
RE: Medyczna marihuana
marcia1987 Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd: Sopot
Dodane dnia 15-07-2017 19:51
Marihuana może pomagać w wielu schorzeniach, szczególnie związanych z bólem jeśli jest odpowiednio stosowana. A jak pokazują liczne badania wiele osób chętniej sięga, prawdopodobnie z ciekawości po to co nielegalne. Więc może umiarkowana legalizacja jest dobra pod względem równiez społecznym, a nie tylko medycznym.
"Moje słowa lecą w górę, moje myśli pozostają na ziemi. Nie poparte myślą słowa nigdy nie wzniosą się do nieba. " W.Szekspir
Do góry
Autor
RE: Medyczna marihuana
Gramofon Użytkownik
  • Postów: 173
  • Skąd:
Dodane dnia 16-07-2017 13:02
Całkowita legalizacja jest dobra społecznie, opodatkuje się i będą wpływy do budżetu to raz, dwa będą kontrole i nie będą dilerzy sprzedawać jakiegoś syfu ze szkłem np.

ale jak niewadomo o co chodzi to chodzi o kase...pod pretekstem naszego zdrowia
https://www.facebook.com/geopoeta/
Do góry
Autor
RE: Medyczna marihuana
marcia1987 Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd: Sopot
Dodane dnia 16-07-2017 19:23
Kasa to jedno, dodatkowo panuje przekonanie, coś jakby każdy miał wpojone, że jak coś zaliczane jest do narkotyków to może jedynie szkodzić. Marihuana jest z pewnością jedną z substancji, które mogą dać również coś dobrego. Niektóre leki są od niej bardziej szkodliwe i nikogo to nie obchodzi.
"Moje słowa lecą w górę, moje myśli pozostają na ziemi. Nie poparte myślą słowa nigdy nie wzniosą się do nieba. " W.Szekspir
Do góry
Autor
RE: Medyczna marihuana
Gramofon Użytkownik
  • Postów: 173
  • Skąd:
Dodane dnia 16-07-2017 19:48
Kiedyś używano jako leków opium czy heroiny a w coca coli jak sama nazwa wskazuje była kokaina. Ci na górze, chcą być bogami i dezydować o tych na dole, taki kompleks boga. świat nieuchronnie zbliża się do końca, na szcześćie.
https://www.facebook.com/geopoeta/
Do góry
Autor
RE: Medyczna marihuana
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 19-07-2017 21:05
Zwolennik stosowania w terapii medycznej marihuany przy tym może nie być zwolennikiem legalizacji narkotyków jako takich.
Od dawna w medycynie, na przykład przy uśmierzaniu bólu, jest stosowana morfina. A jednocześnie, poza celami medycznymi, posiadanie mofiny na własny użytek jest niezgodne z prawem.
Sama osobiście nigdy nie próbowałam narkotyków. Tym bardziej nie pisałam pod ich wpływem.
Do góry
Autor
RE: Medyczna marihuana
chawendyk Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd: Polska
Dodane dnia 21-07-2017 00:51
Kiedyś walki w klatce były nielegalne, a teraz jest MMA. I walczą sobie.

W latach 90 taniec na rurze był odbierany, hmm, no cofnijcie się do lat 90 ----a teraz jest to sport, nawet sale do takiego treningu są...
Do góry
Autor
RE: Medyczna marihuana
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-07-2017 20:42
Mimo, iż nie jestem aktywnym palaczem, to absolutnie nie można pozwolić na to,by młodzież trafiała do więzień za palenie trawki.
Do góry
Autor
RE: Medyczna marihuana
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 01-02-2018 15:47
Marihuana to paskudny narkotyk. Ludzie po zażyciu się śmieją. A z czego tu się śmiać. To oczywiste, że marihuana będzie wkurwiać cierpiętników i świętoszków. No gdyby ludzie po niej płakali, to byłoby cacy i najprawdopodobniej byłaby ona podawana w kościołach zamiast hostii, ale niestety. Śmiech i zabawa to nie są rzeczy, które podobają się Bogu. Wszyscy pamiętają "Imię róży", prawda. Marihuana to diabeł taki sam jak "O obrotach sfer niebieskich". Poza tym, to nie ma szans, żeby ludzie się ze sobą dogadali z powodu niesprawiedliwości bożej. Otóż Bóg nie wszystkich obdarza łaską wiary, a ci którzy nie posiedli łaski wiary nie będą się do niczego zmuszać. Nie widzę najmniejszego powodu, żeby się do czegokolwiek zmuszali, a już na pewno nie do podporządkowania się obdarzonym łaską wiary. Przeciwnie: ateista nie będzie nadstawiał drugiego policzka, więc mamy WOJNĘ! Wojnę o prawo z korzystania wolnej woli, którą obdarzył każdego Bóg. I żaden człowiek na ziemi tej wolności nie będzie odbierał. Tak nam dopomóż Bóg!
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.