Jakie wydawnictwo.
Autor
Jakie wydawnictwo.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-07-2017 17:45
Witam,
Napisałem pierwszą swoją książkę o tematyce psychologiczno-obyczajowej. Mam pytanie. Do jakiego wydawnictwa powinienem uderzyć z nią?

Pozdrawiam
AntoniGrycuk
Do góry
Autor
RE: Jakie wydawnictwo.
Jacek_L Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2017 17:38
Zerknij tu: http://jacekpiekielko.pl/wp-content/.../Profile-wydawnictw-stan-na-17-czerwca-2016-2.pdf
Do góry
Autor
RE: Jakie wydawnictwo.
Gramofon Użytkownik
  • Postów: 173
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2017 17:59
Wyślij do wielu.
https://www.facebook.com/geopoeta/
Do góry
Autor
RE: Jakie wydawnictwo.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2017 19:27
Bardzo dziękuję. To zestawienie jest nieocenione :-) Wyślę do kilku.
Czy warto się zapisać do ZAIKSu i wysłać tam książkę aby zastrzec sobie prawa autorskie, zanim ją wyślę do wydawców?
Pozdrawiam
Do góry
Autor
RE: Jakie wydawnictwo.
Jacek_L Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2017 22:08
AntoniGrycuk napisał:
Bardzo dziękuję. To zestawienie jest nieocenione :-) Wyślę do kilku.
Czy warto się zapisać do ZAIKSu i wysłać tam książkę aby zastrzec sobie prawa autorskie, zanim ją wyślę do wydawców?
Pozdrawiam


Nie, bo nikt Ci nie ukradnie tekstu. To jakiś debilny mit rozpowszechniany przez niepoważnych ludzi.

Jeśli któreś wydawnictwo/wydawnictwa uznają tekst za wartościowy lub rokujący na to, że redaktor pomoże go wyciągnąć, to wtedy po prostu otrzymasz propozycję wydania. Tak wiec zamiast się bać, zadbaj aby propozycja wydawnicza, którą roześlesz, była jak najlepsza.
Powodzenia.
Do góry
Autor
RE: Jakie wydawnictwo.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2017 22:10
Ok, dzięki.
Do góry
Autor
RE: Jakie wydawnictwo.
Jacek_L Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2017 22:17
W temacie umów wydawniczych i prawa autorskiego polecam Ci lekturę tej książki:
https://www.profinfo.pl/prawo-wlasnosci-intelektualnej/.../p,autor-wydawca-poradnik-prawa-autorskiego,2551.html
Do góry
Autor
RE: Jakie wydawnictwo.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2017 22:22
Właśnie ją kupiłem i czekam na przesyłkę. Dzięki.
Do góry
Autor
RE: Jakie wydawnictwo.
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 25-09-2017 16:34
A więc to już koniec. Główny trzon dzieła mojego życia został ukończony. Ze względu na jego rangę pragnę wydać go choćby na audiobooku. Znacie mnie i moją sytuację. Proszę o pomoc.
Do góry
Autor
RE: Jakie wydawnictwo.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-09-2017 19:09
Daj najpierw jakiemuś dużemu, poważnemu wydawnictwu, bo ludzie z małych wydawnictw raczej nie mają misji i cenią rzeczy, że tak powiem, sprzedajne. W większym może się przynajmniej ktoś zainteresuje, jeśli nie dziełem, to autorem i arcyciekawym punktem widzenia. Polecam opracować dobrze tekst, uczciwie przedstawić swoją sytuację życiową i siebie w niej i uderzyć jak najwyżej, tam, gdzie największe prawdopodobieństwo trafienia na mądrą głowę.
Do góry
Autor
RE: Jakie wydawnictwo.
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-09-2017 21:59
Ekszyn Dupacycki napisał:
Polecam opracować dobrze tekst, uczciwie przedstawić swoją sytuację życiową i siebie w niej i uderzyć jak najwyżej, tam, gdzie największe prawdopodobieństwo trafienia na mądrą głowę.

Także bym to poradził i dodałbym, byś nie poddawał się - nie każdy umie wczuć się w sytuację drugiego człowieka i nie każdy ma tyle samo taktu. Ja bym szukał tego jednego, odpowiedniego człowieka.
Do góry
Autor
RE: Jakie wydawnictwo.
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 26-09-2017 06:39
Wchodzi w grę Polska Akademia Nauk lub Państwowe Wydawnictwo Naukowe. Jak mam szukać kontaktu z nimi i, co ważniejsze, jak ich przekonać?
Do góry
Autor
RE: Jakie wydawnictwo.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-09-2017 09:44
Nie przekonasz, to oni się przekonają albo nie przekonają do Ciebie. Mają na stronie wydawnictwa zakładkę z kontaktem: http://www.pwn.pl/o-nas#dla-autorow
Proponuję drogę mailową.

[Dodano 26-09-2017 21:07]
A propos trawy1965, ciekawi mnie Wasza opinia odnośnie takiego podejścia, jakie wybrał i jakie ja mu też zapropopnowałem, a mianowicie wybierania tylko dobrego wydawnictwa. Uważam to za rozsądne i wychowawcze (autowychowawcze), ponieważ jeśli książka jest dobra, to dobre wydawnictwo ją wyda, a jeśli zła - nie wyda i trzeba nad książką jeszcze popracować albo napisać od nowa. Wydawanie gdziekolwiek, byle taniej, w zasadzie niczego nie mówi o jakości tekstu i pisarz nie staje się lepszy pisząc następną, bo ma gwarancję wydania w podobnym wydawnictwie.
Ja na przykład postanowiłem wydać coś w ulubionym wyd. słowo/obraz terytoria (marzenie ściętej głowy) albo nigdzie.
Do góry
Autor
RE: Jakie wydawnictwo.
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 27-09-2017 10:32
Mnie w ogóle to podejście jest bardzo bliskie, nie tylko odnośnie Trawy, ale generalnie. Pewnie podpadnę niektórym tutaj, ale powiem, że moim zdaniem obecnie wydaje się zdecydowanie zbyt dużo. Nie mam nic przeciwko małym wydawnictwom, które działają z rzetelnie i z pasją (bo nie zawsze duży znaczy lepszy), ale uważam, że nie ma sensu wydawać byle gdzie.
Uważam, że wybór odpowiedniego wydawnictwa jest dla autora bardzo ważny. Nie tylko ze względu na ogólnie większe możliwości, ale przede wszystkim na współpracę z mądrymi radaktorami, która dla początkującego autora może być bezcenna.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jakie wydawnictwo.
Jacek_L Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd:
Dodane dnia 27-09-2017 15:38
Ekszyn Dupacycki napisał:
(...)ciekawi mnie Wasza opinia odnośnie takiego podejścia, jakie wybrał i jakie ja mu też zapropopnowałem, a mianowicie wybierania tylko dobrego wydawnictwa. Uważam to za rozsądne i wychowawcze (autowychowawcze), ponieważ jeśli książka jest dobra, to dobre wydawnictwo ją wyda, a jeśli zła - nie wyda i trzeba nad książką jeszcze popracować albo napisać od nowa. Wydawanie gdziekolwiek, byle taniej(...)


Primo: Wydawnictwa wydają i płacą autorowi. Jeśli ktoś każe płacić wam za wydanie waszej książki to nie wydawca. Ważne aby nie startować za pośrednictwem vanity press bo najczęściej przykleja to autorowi łatkę grafomana i później bardziej szkodzi niż pomaga.

Secundo: Warto wysyłać też do mniejszych wydawnictw, bo te topowe są często oblegane i kolejkę recenzencką mają często zapełnioną na wiele miesięcy. Debiut w większym (bardziej uznanym) wydawnictwie byłby oczywiście spełnieniem marzeń, ale czasem i mniejszy krok z mniej znanym wydawcą przynosi wiele dobrego.



Vanillivi napisała:
Uważam, że wybór odpowiedniego wydawnictwa jest dla autora bardzo ważny. Nie tylko ze względu na ogólnie większe możliwości, ale przede wszystkim na współpracę z mądrymi radaktorami, która dla początkującego autora może być bezcenna.


Nic dodać, nic ująć.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.