Bohaterowie i reszta, czyli moje stare uniwersum [QuasarWorld]
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
Bohaterowie i reszta, czyli moje stare uniwersum [QuasarWorld]
GracjanK. Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 23-07-2017 22:27
Witam, jest to mój pierwszy temat na forum, więc pragnę się przywitać...CZEŚĆ! Lecz przejdźmy do rzeczy, kiedyś miałem ogromną zajawkę na klimaty "post-apo", więc stworzyłem własne uniwersum...opisałem głównych bohaterów oraz uniwersum. Prosiłbym o ocenę posiadanego przeze mnie materiału. (Oraz można wybaczyć także błędy itd. bo to dość stary materiał)...zaczynajmy :D

Fabuła:
"Amerykańska agencja kosmiczna (NASA) zlokalizowała kometę, która może mieć w sobie życie, od razu nawiązała się współpraca z Europejską agencją kosmiczną (ESA), której następstwem była misja "New World". Rok później zostaje wysłana sonda, która ma na celu sprowadzenie fragmentu komety na ziemie, misja udała się z powodzeniem, ale był jeden błąd! JEDEN, KTÓRY ZMIENIŁ LOSY ŚWIATA! Fragment zawierał w sobie "nowego" wirusa, który atakował mózg, tworząc przy tym ZOMBIE. Jasne sterylne przechowywanie, badania, wszystko dobrze zaplanowane. Ale pewien genialny człowiek wpadł na super pomysł, zrobić testy...uwaga....NA LUDZIACH, genialne? Problem w tym, że zarażony zamienia się po kilku dniach, a nawet tygodniach. Jeden ochotnik był naprawdę pechowy, mutacja u niego trwała 30 dni, zdziwieni "naukowcy" pragnęli pobrać krew, ale nasz ochotnik rzucił się na nich. zarażając ich! Epidemia powoli uciekała z kompleksu naukowego na cały świat. Ta historia otrzymała nazwę "30 DAYS TO HELL". Cały świat zaczął zamykać granice a rząd USA zamknął kompleks naukowy zostawiając naukowców na pastwę losu! "Kiedy zamknęli to miejsce to tak jakby zamknęli piekło. Tysiące ludzi poniżanych, maltretowanych i pozostawionych samym sobie."

Klasyczna fabuła, główny bohater (nastolatek) próbuje przetrwać, spotyka bandę więźniów i razem próbują przetrwać. Zakładają grupę i na tym głownie polegała by fabuła. Teraz przejdźmy do bohaterów:

i.imgur.com/CSZClOd.jpg

Imię: Conor
Broń: Maczeta, Shotgun
Zdolności specjalne: Dowódczy, Potrafi wzbudzać litość i strach,
Frakcja: Klan Zabójców/Nowy Świat
Cechy szczególne: Blizna na dłoni.
Przeszłość: 15 latek, uczeń gimnazjum który miał problemy z nauką i zachowaniem. Był dręczony w przeszłości, nauczyło go to jak być "twardym" i nie ulegać emocją.
Cel postaci: Uratowanie jak największej ilości osób przed czyhającym niebezpieczeństwem.
Motto/ulubione powiedzonko postaci: "Człowiek musi dążyć do przetrwania"

i.imgur.com/rcO7YKc.png

Imię: Mike
Broń: Siekiera, AKM
Zdolności specjalne: Odważny, sarkastyczny
Frakcja: Klan Zabójców
Cechy szczególne: Broda.
Przeszłość: 42 letni miłośnik broni, skazany na dożywocie za zabójstwo swojej żony i dziecka. W więzieniu poznaje 6 morderców z którymi tworzy "Klan Zabójców" zostając przy tym szefem klanu. Gdy wybucha apokalipsa razem z Klanem Zabójców ucieka z więzienia, mordując potajemnie jednego z nich, Abrahama.
Cel postaci: Przetrwać !
Motto/ulubione powiedzonko postaci: "Świat się kończy, słońce zachodzi, wóda się kończy"

i.imgur.com/w9OKJKY.jpg

Imię: Caroline
Broń: Brak
Zdolności specjalne: Inteligentna, spokojna
Frakcja: Naukowcy z Kompleksu
Cechy szczególne: Okulary, blond włosy
Przeszłość: 29 latka, ukończyła Studia na Harvardzie z wyróżnieniem.Dostała prace w NASA gdzie wkrótce została "głównym naukowcem" i dowodziła całą misją badania komety "New Word" pod kontekstem biologicznym.Gdy po "30 days to HELL" został zamknięty kompleks, razem z grupką przyjaciół stworzyła "bazę" w której próbują przetrwać.
Cel postaci: Zwalczyć wirusa!
Motto/ulubione powiedzonko postaci: "Bądźmy ludźmi, choćby tak długo, póki nauka nie odkryje, że jesteśmy, czym innym."

i.imgur.com/mxnecRU.jpg

Imię: Eryk
Broń: Nóż, pistolet z tłumikiem.
Zdolności specjalne: Brak szczególnych
Frakcja: Klan Zabójców
Cechy szczególne: Brak przedniego zęba.
Opis: Cichy ale krwawy psychopata. Potrafiący zabić za oszczanie muru. Wzorowany na Richardzie Kuklińskim.
Przeszłość: Został zesłany do więzienia z powodu "zabójstwa dla zabawy".
Cel postaci: Zabijać dla zabawy !
Motto/ulubione powiedzonko postaci: "Co mnie nie zabije, to pewnie już nie żyje"

i.imgur.com/bbv96cy.jpg

Imię: Nick
Broń: Kastet.
Zdolności specjalne: Brak szczególnych
Frakcja: Klan Zabójców
Cechy szczególne: Tatuaż swastyki na ramieniu.
Opis: Ironizujący nazista. Jest rasistą,takim ultra rasistą. Bije przy każdej okazji każdego kto nie jest biały lub nie jest Azjata Japońskiego pochodzenia. Jest bardzo zadumany w sobie.
Przeszłość: Został skazany na 25 lat więzienia za "nienawiść rasową"
Cel postaci: Przeżyć.
Motto/ulubione powiedzonko postaci: "Nie jesteś taki czysty jak ja !"

i.imgur.com/OAU1v7R.jpg

Imię: Rick
Broń: Karabin, najbardziej lubi niemieckie lub brytyjskie modele.
Zdolności specjalne: Kamuflaż/Zwiadowca.
Frakcja: Klan Zabójców
Cechy szczególne: Heterochromia
Opis: Wyważony i inteligentny oraz pragmatyczny koleżka . Były komandos. Czasami fantazjuję jakby to fajnie było wrócić do wojska
Przeszłość: Zapuszkowali go jak w cywilu wypatroszył swojego byłego dowódcę jak indyka na święto dziękczynienia.
Cel postaci: Wrócić do wojska.
Motto/ulubione powiedzonko postaci: "Wojna....Wojna nigdy się nie zmienia"

i.imgur.com/PFt0jpq.jpg

Imię: Edward
Broń: Bron własnej roboty. Plus ukryty nóż
Zdolności specjalne: Otwieranie sejfów i zamków
Frakcja: Klan Zabójców
Cechy szczególne: Brak palca środkowego.
Opis: Człowiek zagadka. Trochę nieprzewidywalny ale dobry fachowiec w dziedzinie otwierania zamków i zabijania. Człowiek o kamiennej twarzy. Jego twarz nigdy nie okazuje uczuć. Nigdy !
Przeszłość: Mafia kolumbijska go wystawiła, bo musieli znaleźć kozła ofiarnego a on już zbliża się do 55 i czas aby odszedł na emeryturę.
Cel postaci: Chęć zemsty nikt nie wie za co ale szuka swojego dawnego przyjaciela i chce go zabić.
Motto/ulubione powiedzonko postaci: "Nigdy nie stawaj tyłem do drzwi"

i.imgur.com/6UvtOzy.jpg

Imię: Arthur
Broń: Rewolwer
Zdolności specjalne: Kierowanie ciężkim sprzętem. Mechanik
Frakcja: Klan Zabójców
Cechy szczególne: Kilka drobnych blizn na głowie.Spowodowanych przez jazdę w czołgu bez hełmu.
Opis: Czołgista. Dobry mechanik i fascynat broni palnej. Przydatny rusznikarz z faktu, że ma fioła na punkcie broni.
Przeszłość: Kiedyś o kilku głębokich szklankach wódy wziął czołg i wjechał w koszary zabijając kilku ludzi.
Cel postaci: Mieć swój własny czołg i nazwać go Masza.
Motto/ulubione powiedzonko postaci: "Nie ma mowy o odwrocie. Zwycięstwo albo śmierć.”

i.imgur.com/0vX3gH3.jpg

Imię: Iwan
Broń: Wszelakie ostrze narzędzia
Zdolności specjalne: Kierowanie ciężkim sprzętem. Mechanik
Frakcja: Klan Zabójców
Cechy szczególne: Martwe spojrzenie, lekka nadwagą, łysy.
Opis: Towarzyski i wygadany,dowcipkujący maczo , Rosjanin. Lubi wypić. Nie da się go upić do nieprzytomności. Rzeźnik z zawodu no ale ma jeden zgrzyt. Jest sadystą.
Przeszłość: Zabił kuzyna kiedy ten niechcący rozbił jego samochód.
Cel postaci: Zapolować na dużą zwierzynę.
Motto/ulubione powiedzonko postaci: "Jakże zadziwiające szaleństwo. Zabijać ludzi dla ich dobra."

Więc jak oceniacie fabułe..ale najbardziej zależy mi na opinii o bohaterach. Zapraszam do zadawania wszelkich pytań odnośnie uniwersum oraz ocenianie powyższego materiału.
Pozdrawiam!
Do góry
Autor
RE: Bohaterowie i reszta, czyli moje stare uniwersum [QuasarWorld]
Zachary Ann Użytkownik
  • Postów: 1154
  • Skąd:
Dodane dnia 25-07-2017 13:41
Pierwsza lepsza zombie-apokalipsa-klasy Z. Nawet nie ma tutaj czego oceniać, czy opisywać.
Radio Sfera.

Gramy swoje na
http://sfera.umk.pl
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.