Witam wszystkich i mam ogromną prośbę!
Portal Pisarski » Z innej beczki » Pokój przywitań
Autor
Witam wszystkich i mam ogromną prośbę!
damiangzyl Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 31-07-2017 21:40
Witam!
Nie ukrywam, że założyłem tutaj konto po to, aby napisać do Was kochani ten oto temat! :) Mam nadzieję, że umieściłem go w odpowiednim dziale, jeżeli nie to z góry przepraszam i proszę moderacje o umieszczenie go tam gdzie wg niej powinien on być.

A więc będę starał się opisać bez większego owijania w bawełnę co od Was potrzebuję!
Parę tygodni temu poznałem na dniach mojej miejscowości (weekend z festynami) pewną dziewczynę. Była to koleżanka, koleżanki mojego kumpla z którym na tym festynie byłem. Mój kumpel rozmawiał ze swoją znajomą, a ja zagadałem do jej koleżanki. Był koncert Teresy Werner, było głośno, ale udało nam się zamienić kilka zdań- od razu wpadła mi w oko, jest ładna, ale zarazem skromna- prosta, grzeczna dziewczyna z wioski 15 km ode mnie. Znalazłem ją od razu na fejsie, piszemy ze sobą.

Teraz chciałbym ją zaprosić na spacer/kawę/piwo, ale chciałbym to zrobić w taki sposób, ażeby się wyróżnić. Ona jest wolna i ładna, więc na bank na fejsie ktoś do niej pisze oprócz mnie. Chciałbym jej wysłać tradycyjną pocztą wiersz (w miarę możliwości rymowany), którego puenta by się kończyła na tym żeby ona wiedziała że ja chce się z nią spotkać.

Błagam pomóżcie! Ona ma 21 lat, ja 23. Czuję głód emocjonalnego związku. Fajnie jest być z kimś, z kim można sensownie pogadać, ugotować tej osobie kolacje...

Słowa klucze, które są istotne, żebyście wiedzieli o czym napisać ten wiersz:
- ja mam na imię Damian, ona Maria/Marysia
- poznaliśmy się na dniach Sierakowa, na Hipodromie (miejsce festynu)
- był to koncert Teresy Werner
- był to niedzielny wieczór
- uważam że jest ładną, wartościową, a zarazem skromną osobą
- jest brunetką
- wpadła mi w oko

PODSUMOWUJĄC mam nadzieję że ktoś mi pomoże. Wiersz nie musi być długi, ale tak fajnie by było jak by było minimum z 6 wersów, i żebym nie brzmiał w nim nachalnie- bardziej z luzem i poczuciem humoru jeśli by dało radę.

POZDRAWIAM! Damian.
Do góry
Autor
RE: Witam wszystkich i mam ogromną prośbę!
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 31-07-2017 22:19
Cześć, Damian,

powiem Ci z kobiecego punktu widzenia, nie sil się na kogoś kim nie jesteś. Bądź sobą. Jeśli nie umiesz nic zrymować, napisz bez rymu, niekoniecznie wierszem. Wypowiadać się potrafisz, szczerość będzie Twoim atutem. Po prostu zaproś ją i zadbaj aby spotkanie jej nie rozczarowało. Powodzenia.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Witam wszystkich i mam ogromną prośbę!
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 01-08-2017 01:13
Zgadzam się całkowicie z moją przedmówczynią.

Co do mnie - w swoim życiu prawdopodobnie niewiele przeżyłem (tak dla informacji, mam 26 lat), ale dosyć, by być pewnym z tych różnych wydarzeń, że zawsze najlepiej jest pokazywać innym to, co się samemu potrafi (najlepiej to, co się najlepiej potrafi). Szczególnie w kontaktach z osobami, na których nam zależy.

No a co do twojej prośby, Damianie - jeśli sam czujesz w sobie jakiś poetycki pierwiastek (a co, nie może tak się zdarzyć?), to jako natchnienie mogę polecić autorów, których niektóre wiersze mi się podobają (aczkolwiek bierz pod uwagę, że oczytany nie jestem): K. K. Baczyński, M. Pawlikowska-Jasnorzewska, Alicja Wysocka (z tego portalu).

Nie chcę ci za bardzo radzić, bo niewiele o tobie wiem, ale ja odnajduję się też przy piosenkach, szczególnie z lat 80. i 90. Uwielbiam Hallelujah L. Cohena (choć to niekoniecznie o dwojgu ludziach) i podoba mi się ścieżka dźwiękowa z pierwszego Shreka, no, może jedna czy dwie piosenki też z drugiego. Lubię słuchać Stinga, a czasem i Robbie Williams ma dla mnie przyjemny głos.

Pozdrawiam! Silv.
Do góry
Autor
RE: Witam wszystkich i mam ogromną prośbę!
Maru Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 01-08-2017 21:45
Odnoszę wrażenie, że zależy Ci trochę za bardzo. Pisanie wiersza tylko po to, by zaprosić kogoś na kawę nie wydaje Ci się być odrobinę patetyczne? Nie twierdzę, że nie należy się starać - wręcz przeciwnie. Ale po prostu spotkajcie się i spędźcie miło te kilka godzin, na wzniosłe deklaracje jeszcze przyjdzie pora. Jeśli Ty, jako osoba, nie wydajesz się jej pociągający, to najlepsza poezja tego nie zmieni.

Pozdrawiam, zgorzkniały singiel. ;)
Do góry
Autor
RE: Witam wszystkich i mam ogromną prośbę!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-08-2017 12:12
Jest duch w narodzie!
Jak będę miała chwilę, machnę Ci wspaniały wirsz B)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.