poezja - spis treści
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
poezja - spis treści
bronmus45 Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 05-08-2017 06:34
Do napisania tej notki skusiło mnie pierwsze spojrzenie na działy (strony) z poezją. Stanowczo brakuje mi tutaj rozróżnienia na wiersze rymowane i całą resztę wolnych, białych, etc... Jestem bowiem starej daty wierszokletą, i nie za bardzo rozumiem niektórych tekstów z nierymowanych gatunków.
Przejrzałem kilkanaście pozycji i rymowanych nie znalazłem, a chciałem podejrzeć, jak tutaj sobie radzą tacy jak ja...
Moja propozycja do administracji wybrzmiała już w samym tekście - rozdzielić / oznaczyć w spisie wierszy ich gatunki.
Prawdziwym twórcą jest ten, który skomplikowane zdarzenia, obrazy, przemyślenia, potrafi opisywać jak najprostszym, zrozumiałym dla wszystkich językiem
Do góry
Autor
RE: poezja - spis treści
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-08-2017 13:16
bronmus45 napisał:
Przejrzałem kilkanaście pozycji i rymowanych nie znalazłem

Bo jest ich po prostu mniej, a skoro jest mniej niż wierszy wolnych, to nie za bardzo się opłaca zakładać dla nich osobnego działu. Tu kryterium stanowi nie gatunek, tylko poziom utworów. :)
Zacznij publikować swoje wiersze, a prędzej czy później trafisz także na inne rymowane.
W razie czego zapraszam do siebie.
A jeżeli chcesz się pobawić, to do tematu na forum: Altanka – Kołysanka, czyli portalowy Dekameron. :)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: poezja - spis treści
bronmus45 Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 05-08-2017 13:22
Dzięki za odpowiedź, ale to nie tak... Jeśli ich mniej, to znaczy że mniej istotne? Dla mnie wręcz odwrotnie.
Pozdrawiam, czyli moje 3msie...
Prawdziwym twórcą jest ten, który skomplikowane zdarzenia, obrazy, przemyślenia, potrafi opisywać jak najprostszym, zrozumiałym dla wszystkich językiem
Do góry
Autor
RE: poezja - spis treści
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-08-2017 13:55
bronmus45 napisał:
Jeśli ich mniej, to znaczy że mniej istotne?

Istotny jest poziom, bo chyba sam rozumiesz, ile dzieli częstochowskie rymowanki od poezji rymowanej. :)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: poezja - spis treści
bronmus45 Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 05-08-2017 14:22
No, dobrze... Lecz jeśli ja po prostu wielu z tutaj opublikowanych tekstów - jako poezję nowoczesną - kompletnie nie rozumiem - na dodatek oceniając je całkowicie - wektorowo odmiennie - to co?... Muszę przeczytać setki (tysiące) owych tekstów, aby natrafić na rymowane?
Prawdziwym twórcą jest ten, który skomplikowane zdarzenia, obrazy, przemyślenia, potrafi opisywać jak najprostszym, zrozumiałym dla wszystkich językiem
Do góry
Autor
RE: poezja - spis treści
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 05-08-2017 14:40
Wiersz, to wiersz i broni się sam, niezależnie od formy nie widzę sensu dzielenia poezji na rymowaną i nie, co więcej przekonana jestem, że mogłoby to być ze stratą dla tych rymowanych, gdyż część czytelników nie zajrzałaby tam w ogóle z przekonania, że rymowane są "be". W obecnym podziale mamy szansę podziwiać i jedne, i drugie bez uprzedzania się co do formy. Rozumiem jednak, że nie jest łatwo znaleźć te rymowane, jeśli ktoś tylko takich szuka, ale spójrz zamykasz się na te wolne, mówisz "nie rozumiem", a ja jestem przekonana, że jeśli zechcesz znajdziesz i coś dla siebie również wśród wolnych. Tymczasem Miladora, słusznie zauważyła, że znajdziesz i te rymowane jeśli troszkę z nami zostaniesz i rozejrzysz się uważnie. Sama już zaprosiła Cię do siebie, ja dodam jeszcze Zola111 (znajdziesz tam i takie, i takie), Nalka, Alicja Wysocka, Grzegorz Szafoni. Miłej lektury!
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: poezja - spis treści
bronmus45 Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 05-08-2017 14:45
- kompletnie nie zgadzam się z takim rozumowaniem... mniejszość nie ma nic do powiedzenia - coś mi to przypomina...
Prawdziwym twórcą jest ten, który skomplikowane zdarzenia, obrazy, przemyślenia, potrafi opisywać jak najprostszym, zrozumiałym dla wszystkich językiem
Do góry
Autor
RE: poezja - spis treści
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 05-08-2017 14:47
No cóż, masz prawo do własnych ocen. Masz też szansę stworzyć swoją stronę i wprowadzić takie podziały jakie Ci się podobają. Zresztą też mi to coś przypomina...
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: poezja - spis treści
bronmus45 Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 05-08-2017 14:51
Esy Floresy napisała:
No cóż, masz prawo do własnych ocen. Masz też szansę stworzyć swoją stronę i wprowadzić takie podziały jakie Ci się podobają. Zresztą też mi to coś przypomina...

Stron i blogów to ja mam w sieci kilka - "nie o to biega" - po prostu ktoś szukający "rymowanek" ma bardzo małe szanse na ich odwiedzenie. Czy o to rozchodzi się administracji forum?
Prawdziwym twórcą jest ten, który skomplikowane zdarzenia, obrazy, przemyślenia, potrafi opisywać jak najprostszym, zrozumiałym dla wszystkich językiem
Do góry
Autor
RE: poezja - spis treści
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 05-08-2017 14:54
Dla chcącego da się odnaleźć. Wystarczy poszukać, drogowskazy już jakieś dostałeś. I, jeszcze raz powtórzę wiersz to wiersz.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: poezja - spis treści
bronmus45 Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 05-08-2017 15:00
Esy Floresy napisała:
Dla chcącego da się odnaleźć. Wystarczy poszukać, drogowskazy już jakieś dostałeś. I, jeszcze raz powtórzę wiersz to wiersz.

"łomatobosko" - wiersz, to wiersz - ten rymowany również. Lecz on tutaj widocznie jest mniej poważanym, bo się go po prostu... boją. Klepać prozą porozrywaną na strzępy wersów, jedynie po to, by zachować formę graficzną wiersza, to wielu potrafi. Ja też... Lecz złożyć coś do rymu... no, to już "wyższa szkoła jazdy". Czy się mylę?!!!
Prawdziwym twórcą jest ten, który skomplikowane zdarzenia, obrazy, przemyślenia, potrafi opisywać jak najprostszym, zrozumiałym dla wszystkich językiem
Do góry
Autor
RE: poezja - spis treści
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 05-08-2017 15:06
Przekonaj się! Dodaj swoje wiersze lub poczytaj komentarze pod wierszami wyżej wskazanych.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: poezja - spis treści
bronmus45 Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 05-08-2017 15:19
Nigdy nie byłem strażakiem, więc nie umiem za bardzo lać wody... Jak mam się przekonać, kiedy to mogę publikować raptem jeden wiersz na dobę - zakładając, że w tej samej dobie będzie widoczny na stronach?... a ja mam już ponad 70 lat.. A Ty po prostu lejesz mi tutaj wodę, jak pewna szefowa Straży Pożarnej z Brzeszcz, obecnie tą wodą szafując (kilka lat temu wstecz była tam szefową)
Prawdziwym twórcą jest ten, który skomplikowane zdarzenia, obrazy, przemyślenia, potrafi opisywać jak najprostszym, zrozumiałym dla wszystkich językiem
Do góry
Autor
RE: poezja - spis treści
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-08-2017 15:41
bronmus45 napisał:
tutaj widocznie jest mniej poważanym

Nie. :)
Tylko – także ze względu na stopień trudności oraz obecne trendy – dobre wiersze rymowane pisze obecnie znacznie mniej twórców. Co jednak nie znaczy, że się ich nie docenia.

Esy Floresy napisała:
Zola111 (znajdziesz tam i takie, i takie), Nalka, Alicja Wysocka, Grzegorz Szafoni.

A także - kamyczek, Lilah, Ula i co najmniej jeszcze kilka innych osób, których nie jestem w stanie tak na szybko wymienić.
Wielu użytkowników próbuje swoich sil w różnych gatunkach poezji, więc wystarczy pobyć tu trochę dłużej, rozglądnąć się, poczytać, a na pewno znajdziesz wiersze, które trafią Ci do przekonania. :)

No i jeszcze raz zapraszam do tematu "Altanka...", gdzie jest obecnie ponad 5 tysięcy wierszy rymowanych, stanowiących swoisty dowód, że poezja tego typu nadal znajduje nie tylko twórców, lecz i odbiorców. :)
http://www.portal-pisarski.pl/forum/temat/1088/altanka-kolysanka-czyli-portalowy-dekameron-i-nie-tylko/strona:275
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: poezja - spis treści
bronmus45 Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 05-08-2017 15:49
Opublikowałem - a przynajmniej się starałem - wkleić tam mój tekst. I, co?... widocznie znowu muszę czekać dobę, aby go zobaczyć (raczej nie... cenzura)
Prawdziwym twórcą jest ten, który skomplikowane zdarzenia, obrazy, przemyślenia, potrafi opisywać jak najprostszym, zrozumiałym dla wszystkich językiem
Do góry
Autor
RE: poezja - spis treści
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-08-2017 15:56
bronmus45 napisał:
widocznie znowu muszę czekać dobę,

Owszem - tak jak wszyscy. :)
Ale weź pod uwagę, że gdyby nie było ograniczeń, co zdarza się na niektórych portalach, teksty przelatywałyby przez stronę tak szybko, że nikt w zasadzie nie doczekałby się żadnych komentarzy.
A przecież o to chodzi, by poznać zdanie czytelników, prawda? :)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: poezja - spis treści
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 05-08-2017 15:57
Proszę o zapoznanie się z regulaminem. Czas publikacji został tam wyraźnie określony do 7 dni. Widzę Twój tekst w poczekalni, dodałeś go w dniu dzisiejszym, więc proszę o zachowanie cierpliwości. Proszę również nie prowokować sytuacji konfliktowych.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: poezja - spis treści
bronmus45 Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 05-08-2017 16:12
- "róbta, co chceta"... wasze wyjaśnienia są dal mnie jedynie laniem wody...
Prawdziwym twórcą jest ten, który skomplikowane zdarzenia, obrazy, przemyślenia, potrafi opisywać jak najprostszym, zrozumiałym dla wszystkich językiem
Do góry
Autor
RE: poezja - spis treści
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-08-2017 16:16
Jeszcze tylko wyjaśnię jedno - "Altanka" to nie jest prywatny temat, gdzie publikuje wyłącznie jedna osoba. :)
To wspólna zabawa wielu różnych autorów lubiących wiersze rymowane, którzy w ten właśnie sposób rozmawiają ze sobą.
"Nabijanie własnego licznika" nie ma z tym nic wspólnego.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: poezja - spis treści
bronmus45 Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 05-08-2017 16:36
b.o...
Prawdziwym twórcą jest ten, który skomplikowane zdarzenia, obrazy, przemyślenia, potrafi opisywać jak najprostszym, zrozumiałym dla wszystkich językiem
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]