Głos oburzonego
Autor
RE: Głos oburzonego
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-11-2017 14:01
trawa1965 napisał:
czy wy wszyscy nie dostrzegacie, jak z każdym tekstem pogrąża się Miladora?
Jak ona ma czelność twierdzić, że ja nie komentuję? Jestem czołowym komentatorem na tym portalu.

A jednak nie czytasz ze zrozumieniem. :)
Napisałeś:
trawa1965 napisał:
że brak komentowania moich utworów- nawet tych, w których pisałem o ludziach- również jest komentarzem. Wyraża on pogardę dla autora.

Moja odpowiedź brzmiała:
Miladora napisała:
A czy wziąłeś pod uwagę, że w takim rozumieniu sprawy pogardzanymi mogą czuć się także wszyscy, których Ty nie skomentowałeś?

Wytłumaczę Ci to w punktach: :)
1. Jeżeli ktoś nie komentuje czyichś tekstów, to znaczy, że okazuje mu pogardę (w Twoim rozumieniu).
2. Nikt nie jest w stanie skomentować wszystkich utworów na portalu, a więc automatycznie okazuje pogardę tym, których nie skomentował.
3. Ergo - skoro brak komentarzy pod Twoimi tekstami jest objawem pogardy, to taką samą pogardę okazujesz tym, których sam nie skomentowałeś. To chyba logiczne. :)

trawa1965 napisał:
Po tej kłamliwej wypowiedzi Miladora powinna dostać ostrzeżenie.

Dziękuję. :)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Głos oburzonego
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 08-11-2017 14:41
Niektórzy z Was myślą, że piszą o życiu. Dobre wyrażenie- myślą. Bo wy o życiu niewiele wiecie! Znacie nowotestamentową przypowieść o talentach? Wynika z niej, że do piekła pójdzie ten, kto ich nie rozwija. Tylko że ja od Boga nic nie dostałem! Mój iloraz inteligencji jest o 20 punktów niższy od przeciętnego! Ale w szkole nie chciałem, by ktokolwiek o tym wiedział. Dlatego gdy Wy kopaliście piłkę, ja uczyłem się do późnej nocy! Bywało, że mdlałem w czasie lekcji i wzywano do mnie pogotowie. I dopiąłem swego- miałem zawsze świadectwo z czerwonym paskiem. Wydawało mi się, że przechytrzyłem Boga. Niestety- odbiło się to na maturze, której nie zdałem. Jednak w tym okresie byli ludzcy nauczyciele, którzy wyciągnęli mnie z tarapatów i dali oceny dostateczne.

Pytam więc Was za Kaczmarskim- co się stało z naszą klasą???

[Dodano 08-11-2017 14:54]
Ekszyn, nie udawaj. Naukowa Literatura Piękna to forma pośrednia między literaturą naukową a literaturą piękną.
Do góry
Autor
RE: Głos oburzonego
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2017 15:25
Obawiam się, że bazujesz na nieuświadomionym, a błędnym, założeniu utożsamiającym przyrodę z jej naukowym ujęciem. Np. pisząc o pewnym fragmencie przyrody, którą my, ludzie, wyodrębniamy nazywając drzewem i na podstawie cech szczególnych nadajemy mu imię olcha, wcale nie posługujemy się wiedzą o przyrodzie, tylko porządkujemy ją, przysposabiamy dla opanowania, by wykorzystać. Bioliteratura w takim razie też jest eksploatacją przyrody tylko nieinwazyjną.

Nie odbieraj tego, co napisałem, jako krytykę podjętego przez Ciebie kierunku, tutaj jestem Twoim kibicem, sugeruję tylko, że Twoje zapędy quasi-naukowe i rewolucyjne stoją na glinianych nogach. Rośnij Trawo, ale tam, gdzie Cię posiano. Teren nauki, nie jest tym miejscem ;)
Do góry
Autor
RE: Głos oburzonego
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 08-11-2017 17:16
Dobrze, że mnie nie krytykujesz. Chciałbym zwrócić uwagę na Twoje słowa: NIEINWAZYJNA eksploatacja przyrody. Są one pierwszym światełkiem w mroku, w którym pogrążam się od wczoraj.

Przecież to oczywiste, że osoba o tak niskim ilorazie inteligencji jak ja naukowcem być nie może. Ale ma prawo do mówienia światu o ważnych rzeczach i być traktowana poważnie.
Do góry
Autor
RE: Głos oburzonego
BeNeK Użytkownik
  • Postów: 27
  • Skąd: Nałęczów
Dodane dnia 08-11-2017 17:59
Trawo. W tej rozmowie zdążyłeś już niezliczoną ilość razy wspomnieć jaki ty jesteś pokrzywdzony przez los (nie znam cię, więc zakładam, że masz rację. Więc nie odbieraj tego opacznie), a jednocześnie zapierasz się rękami i nogami, że ty się nie użalasz.
Jesteś na tym portalu traktowany poważnie i na równi z innymi, o co wyczuwam przecież ci chodzi. Ale ty nie traktujesz wszystkich sprawiedliwie. Wiesz po czym można poznać człowieka mądrego i porządnego (za jakiego uchodzisz)? Po skromności. Natomiast ty gloryfikujesz swoją osobę do PRAWIE świętej i mającej monopol na rację i wiedzę. A co jeśli, ktoś napisze krytyczny komentarz w twoim kierunku? Oskarżasz kogoś o głupotę, bo przecież on nie ma racji tylko źle zrozumiał tekst. A wyobraź sobie, że nie tylko ty znasz się na biologii i są ludzie, którzy potrafią zweryfikować twoje poglądy.
Z drugiej strony nie masz zahamowań, by wyłącznie dlatego, że czyjś utwór jest sprzeczny z twoimi osobistymi poglądami lub tekstami, dać najniższą ocenę i zrównać autora z błotem. Nie słuchasz tego, co inne osoby chcą ci merytorycznie wyłożyć. Nie. Ty to od razu odbierasz jako atak na własną osobę. Jest na to naukowe określenie (a takie przecież lubisz) - megalomania. Uważasz, że tylko ty możesz mieć rację, bo przecież rozmawiasz z ludźmi gorszymi od siebie. No przepraszam cię bardzo, ale cały czas odnoszę takie nieodparte wrażenie prawie z każdej twojej wypowiedzi.
Kochasz przyrodę, ja też. A jest pewna roślina, która symbolizuje twoje postępowanie - narcyz.

[Dodano 08-11-2017 18:01]
I przepraszam, że nie na temat, ale teraz to jest mój głos oburzonego, któremu dałem upust. Widzisz Trawo świat tylko w kolorach czarno białych, że coś jest świetne albo złe. Albo ktoś się z tobą zgadza, albo się nie zna na rzeczy. Kiedy prawie, jak nie wszystkie, sprawy na tym świecie mają różne odcienie szarego. Tak samo wulgaryzmy. Mało kiedy bywają czarne.
Pozdrawiam.
Tęskno mi do czegoś, czego nie dane mi było poznać...
Do góry
Autor
RE: Głos oburzonego
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2017 22:09
Osobiście sama unikam jak tylko mogę wulgaryzmów w mojej skromnej twórczości. Z tego powodu, że sama wulgaryzmów używam bardzo rzadko. A już na pewno nie używam ich zamiast przecinka, co zdarza się często. Zdecydowanie za często. Jest w tym coś z autocenzury, jednak pisania wciąż się uczę, chociaż tutaj jestem od roku.
Do góry
Autor
RE: Głos oburzonego
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 09-11-2017 06:07
Znowu zarzut odnośnie komentowania- i znowu brak elementarnego obiektywizmu. Przecież czytacie moje komentarze i widzicie, że chwalę innych. A ile razy daję wysokie oceny! Określenie, że mieszam ludzi z błotem, to po prostu złośliwość.

Pani Katarzyna jest bardzo obiektywna. Bierzcie z niej przykład.

Wiesz co, panno Benek, oskarżano mnie na rozmaitych portalach o wszystko. O kłamstwo, lenistwo, złośliwość, pychę, złodziejstwo, chamstwo, idiotyzm. Chciano mnie ciągać po sądach. Brakuje jeszcze oskarżenia o morderstwo, lecz zapewne i do tego dojdziemy. Przetrwałem wszystko. W końcu przedstawiłem wam FAKTY z mojego życia. Pani wniosek i jeszcze innej pani jest taki, że użalam się nad sobą, chcąc przykryć własną niekompetencję i głupotę.

Co tu więcej komentować...

[Dodano 09-11-2017 07:03]
A przypomina sobie pani, panno Benek, nieistniejący już portal Extrastory? Od pierwszej chwili ostro mnie Pani atakowała. A ja parę dni temu Panią pochwaliłem w komentarzu, bo naprawdę napisała Pani dobry wiersz.
Teraz uwaga natury ogólnej: wydaje mi się, że takie wartości jak honor, wstyd, patriotyzm, miłość do każdego bez względu na przynależność gatunkową to fikcja. Dlatego atak na mnie nastąpił NA DŁUGO przed moim chwaleniem się. Zresztą nie o chwalenie się chodzi, o czym bez żenady pisze pani M. Chodzi o tępienie niezależności i agresywny obskurantyzm.
Do góry
Autor
RE: Głos oburzonego
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-11-2017 14:06
Trawo - Ty nadal niczego nie rozumiesz?

Skoro tak, nie otwieraj dyskusji na forum, jeżeli ma się ona kończyć takimi nieuzasadnionymi wnioskami, jakie przedstawiłeś powyżej.
trawa1965 napisał:
Chodzi o tępienie niezależności i agresywny obskurantyzm.

Wybacz, ale to naprawdę jest już żenujące.

A na koniec - jesteś tak zapatrzony w siebie, że zupełnie nie widzisz innych ludzi, jedynie wyimaginowane "krzywdy", jakie Ci wyrządzają. Gdyby było inaczej, zauważyłbyś po konstrukcji zdań, że nie rozmawiasz z "panną Benek", lecz z panem BeNeK.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Głos oburzonego
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 09-11-2017 18:23
Sam jestem bluzgami wybrukowany, ale popieram Trawę za oryginalność i za to, że wali prosto z mostu. Mówi jak jest.

Coś jest w tej tezie dotyczącej pogardy w przypadku nie komentowania cudzych utworów. Człowiek przychodzi tutaj z wiarą, że czekają na niego złaknieni geniuszu literaci, którzy rzucą się na jego dzieła i obsypią je komentarzami. A tu, pogarda. Jakieś liczby otwarć, które się wyświetlają przy utworze znaczą tyle, że ktoś otworzył, często przez pomyłkę, często rzucił okiem, rzadko doczytał do końca. Jeśli doczytał, to tylko po to, żeby wypunktować błędy! Taka prawda.

Ale można inaczej. A wziąć otworzyć słowniki, spisać synonimy słów: świetny, super, doskonały, znakomity, cudowny, pyszny i tym podobnych. Powplatać je w ogólnikowe zdania, które da się umieścić pod każdym utworem i rozpocząć komentowanie. Trzeba pamiętać, aby mieć jak największą ilość gotowych pochlebstw, by nie powtarzać się zbyt często. Po tygodniu wklejania komentarzy pod utworami użytkowników zdobędziemy liczne grono przyjaciół. Wówczas można zamieścić własną wypocinę. Im krótsza, tym lepsza. Powinno się pod nią ukazać wiele pochlebnych komentarzy. Należy prowadzić spis userów, których utwory komentujemy i w razie braku rewanżu z ich strony, natychmiast sygnalizować im dezaprobatę. Jeśli poważnie podejdziemy do tematu, będziemy najpopularniejszym userem na portalu. Przy czym ani talent, ani warsztat nie mają tutaj żadnego znaczenia.

Pomyślałem sobie, że jakby rozgorzała tutaj dyskusja, to ja mogę praktycznie udowodnić prawdziwość tego, co wyżej napisałem.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Głos oburzonego
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 09-11-2017 18:33
Jest naprawdę tak źle? To po co tworzyć?
Do góry
Autor
RE: Głos oburzonego
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 09-11-2017 18:36
Trawa, tworzysz dla siebie. A piszesz dla innych.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Głos oburzonego
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 09-11-2017 18:40
Ja w komentarzu oczekuję prawdy- nie pochlebstw i nie nienawiści. I zawsze, gdy komentuję, jestem wierny tej zasadzie. Bo każdego trzeba szanować- grafomanowi nie wolno mówić, że jest grafomanem, ale wypunktować, co robi źle. Bo a nuż, przyłożywszy się do pracy, przestanie być grafomanem? I vice versa- patrzeć uważnie na tego, kto napisał wybitną rzecz. Bo nie ma żadnej gwarancji, że mu się to uda ponownie.

[Dodano 09-11-2017 18:47]
Dla mnie nie ma i nigdy nie będzie świętych krów. Szymborska, na przykład, także pisała koszmarki- weźmy utwór pt. "Wielka liczba". Ja w ogóle nie rozumiem, co poetyckiego jest w tym, jaka jest liczba ludności- dlatego sam pomysł już jest zły. Ludzi jest tyle, bo się mnożą i umierają- i basta.

[Dodano 09-11-2017 18:53]
Odnośnie pierwszej części mojej wypowiedzi- dokładnie tego samego obiektywizmu oczekuję w stosunku do siebie. Ja trafiłem tu z określonym planem. Dlatego oczekuję od Was komentarzy typu: "to jest złe, bo..." lub "to jest dobre, bo..." Inne komentarze nie mają z literaturą nic wspólnego.

[Dodano 09-11-2017 18:55]
Dodam jeszcze, że jest to KATALOG ZAWODOWEGO PISARZA.
Do góry
Autor
RE: Głos oburzonego
Zola111 Recenzent
  • Postów: 1645
  • Skąd:
Dodane dnia 09-11-2017 20:47
trawa1965 napisał:
Szymborska, na przykład, także pisała koszmarki- weźmy utwór pt. "Wielka liczba". Ja w ogóle nie rozumiem, co poetyckiego jest w tym, jaka jest liczba ludności- dlatego sam pomysł już jest zły. Ludzi jest tyle, bo się mnożą i umierają- i basta.


No, no?!

Ps. Mógłbyś robić spację przed myślnikiem? Bardzo proszę.

z.
zo
Do góry
Autor
RE: Głos oburzonego
BeNeK Użytkownik
  • Postów: 27
  • Skąd: Nałęczów
Dodane dnia 09-11-2017 21:05
trawa1965 napisał:
A przypomina sobie pani, panno Benek, nieistniejący już portal Extrastory? Od pierwszej chwili ostro mnie Pani atakowała.

Po pierwsze. Znaczek przy moim nicku sugeruje dość wyraźnie, że jestem mężczyzną. I to stuprocentowym.
Poza tym NIGDY nie byłem na żadnym portalu Extrastory. Tu jest mój ojczysty portal, jestem obecny sporadycznie na fabrice, ale nigdy na Extrastory.
Nie ma sensu dalej ta konwersacja, bo zamiast odpowiadać na konkretne argumenty, odpowiesz tylko na jeden i to najmniej ważny, bo na resztę brakuje ci kontrargumentów.
Ja opuszczam tą rozmowę, nie mam zamiaru dłużej trwonić czasu na tą bezsensowną rozmowę.
Tęskno mi do czegoś, czego nie dane mi było poznać...
Do góry
Autor
RE: Głos oburzonego
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 10-11-2017 05:36
Tylko że ja napisałem wyżej: nie posiadam nic prócz dobrej pamięci. Jakiś ślad po Extrastory winien się zachować.

[Dodano 10-11-2017 05:49]
Oj, oddaję sprawiedliwość. To był BEMIK. Strasznie przepraszam!

[Dodano 10-11-2017 05:50]
Jednak moja pamięć nie jest tak dobra. Wybacz mi, Benek...

[Dodano 10-11-2017 05:51]
Co ja narobiłem!

[Dodano 10-11-2017 05:53]
Starość nie radość...
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]