MUZO WENY 5 - WYNIKI
Portal Pisarski » Wspólne Pisanie » Pojedynki literackie
Autor
MUZO WENY 5 - WYNIKI
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 23-11-2017 23:22
MUZO-WENY 5 – WYNIKI

Witam. Tu Wasz Mike17.

Radość i duma rozpierają mi serce, że mogę ogłosić zakończenie piątej edycji MUZO-WEN Skończyło się waleczne głosowanie. Było ostro. Liderzy przeskakiwali się na podium kilkakrotnie. Pragnę zatem ogłosić wyniki Waszych wyborów.

Do konkursu zostało zgłoszonych jedenaście opowiadań. Przypomnę zasady, jakimi mieli kierować się uczestnicy konkursu, pisząc miniaturkę:

Tekst zgłoszony do konkursu powinien był:

1. stanowić od początku do końca oryginalną twórczość uczestnika;

2. być inspirowany jednym z sześciu poniższych utworów muzycznych:

muzo-wena 1

muzo-wena 2

muzo-wena 3

muzo-wena 4

muzo-wena 5

muzo-wena 6

c. liczyć maksymalnie 5000 znaków (ze spacjami – liczone w Wordzie);

3. tematyka, forma, charakter opowiadania – dowolne;

***

Głosowanie rozpoczęło się 1 listopada, a zakończyło 21 listopada o godz. 23.59.

***

Podium w aktualnych MUZO-WENACH wygląda następująco:

MIEJSCE I

Miniatura nr 8 - Nie dzisiaj – muzo-wena 4 – autorka ALEN DAGAM


BRAWO!!! Utwór zdobył 48 punktów

***

MIEJSCE II

Utwór nr 3 - Koty – muzo-wena 1 – autorka ADADOMINIKA

BRAWO!!! Utwór zdobył 39 punktów

***

MIEJSCE III

Utwór nr 11 - Bracia – muzo-wena 6 – autor RETRO

BRAWO!!! Utwór zdobył aż 35 punktów

***

Wyraźnie wydać, że liderów u nas pod dostatkiem :)

GRATULUJĘ SERDECZNIE I JUŻ PAKUJĘ NAGRODY

***

OTO MIEJSCA TUŻ ZA PODIUM:

MIEJSCE IV – 27 punktów

utwór nr 10 - Zaklinacz deszczu – muzo-wena 5 – autor LADY WINTER

MIEJSCE V – 23 punkty

utwór nr 9 - Supergirl – muzo-wena 5 – autor ALEN DAGAM

MIEJSCE VI – 18 punktów

utwór nr 4 - Filiżanka – muzo-wena 3 - autor JOLA S.

MIEJSCE VII – aż trzy utwory zdobyły po 17 punktów

utwór nr 2 - Na żądanie – muzo-wena 1 - autor JAGA

utwór nr 5 - Do-M. – muzo-wena 3 - autor MAJKA100,

utwór nr 7 - Mały zbawiciel – muzo-wena 4 - autor MARIUSZP21

MIEJSCE X – 13 punktów

utwór nr 1 - Dziesiętnica – muzo-wena 1 – autor NICZYJA

MIEJSCE XI – 12 punktów

utwór nr 6 - Niebo jest wszędzie – muzo-wena 3 – autor MAAK


***

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJĘ ZA UDZIAŁ W MUZO-WENACH.

JUŻ ZAPRASZAM DO WYPATRYWANIA MUZO-WEN 6. Z PEWNOŚCIĄ NIE POZWOLĘ WAM PRZEGAPIĆ OGŁOSZENIA :)

POZDRAWIAM
mike17
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 5 - WYNIKI
Alen Dagam Użytkownik
  • Postów: 58
  • Skąd: Birmingham
Dodane dnia 24-11-2017 16:57
Bardzo przepraszam, jeśli w tym poście nie będzie widocznego entuzjazmu. Nie byłam jeszcze nigdy w stanie szoku, ale podejrzewam, że teraz jestem. Myślałam, że dziś w pracy ochłonę, ale tak się nie stało.

Mike, łobuzie! Jesteś pewien, że wszystko dobrze policzyłeś? :p Lista nie jest od końca?

mike17 napisał:
Było ostro. Liderzy przeskakiwali się na podium kilkakrotnie.


Szalenie mnie interesuje, kiedy to podium stanęło mi na drodze po raz pierwszy... I kto był tym niedoścignionym liderem, o którym pisałeś kilkakrotnie? Tak się wybijał, skubany, cały czas, że miałam poważny uraz do gościa. No bo co on sobie myślał?

OMG
GASP!
OMG
Nie czytaj tego, w co wierzysz. Wierz w to, co piszesz.
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 5 - WYNIKI
Zola111 Recenzent
  • Postów: 1645
  • Skąd:
Dodane dnia 24-11-2017 17:29
Serdeczne gratulacje dla zwycięzców. Brawo! Mike'owi - za organizację. Wszystkim uczestnikom - brawo za inwencję, wyobraźnię i chęć uczestnictwa w życiu Portalu.
zo
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 5 - WYNIKI
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 24-11-2017 18:39
Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom :)

Cieszy mnie, że konkurs ma się całkiem dobrze. Pozdrawiam prowadzącego i całą ekipę :*
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 5 - WYNIKI
Alen Dagam Użytkownik
  • Postów: 58
  • Skąd: Birmingham
Dodane dnia 24-11-2017 19:09
Opowiem Wam historię.
Przyszłam sobie pewnego dnia tu na Portal, zarejestrowałam się porządnie, rozejrzałam i... wyszłam. Miałam już napisane kilka rozdziałów mojej fantastyki, ale nie odważyłam się wrzucić. Dlaczego? Najzwyczajniej w świecie się bałam.
Wróciłam kilka miesięcy później, po intensywnej walce ze sobą, z pierwszym rozdziałem. Zamknęłam oczy, łapki mi przy tym drżały, ale się jakoś przemogłam i... oddałam moje dziecię do oceny.
W międzyczasie poczytałam jeszcze, zobaczyłam komentarze i pomyślałam z rezygnacją: "Zjedzą mnie!".
Na szczęście obyło się bez tragedii, bo proza troszkę zaniedbana, zwłaszcza fantastyka - niestety. Powolutku ktoś tam mnie zaczął czytać, komentarze mnie nie udusiły, wrzucałam więcej.
Potem odważyłam się znowu i zamieściłam swój własny komentarz. To był dopiero stres. Ale przecież trzeba było coś zaoferować. W końcu jakoś się oswoiłam, ale nosa starałam się poza fantastykę nie wychylać. I tak by sobie dalej niezakłócenie funkcjonowała ta moja bezpieczna egzystencja, gdyby nie... mike.
Spamował w SB praktycznie bez przerwy o konkursie, oddechu nie szło złapać. Marudził, wymyślał chwytliwe formułki, a ja obserwowałam z ukrycia. W końcu strzelił. Jak się okazało, dość celnie.
"Doskonała okazja aby dać się przeczytać i ocenić", naskrobał z werwą.
No kurcze. Każdy pisarz chce być czytany i oceniany. Zwłaszcza ci z prozy, bo mają niedobory. Naprawdę.
Dał mi łajdak do myślenia.
Myślałam przez jakieś kilka dni, posłuchałam sobie wybranej do konkursu muzyki.
Już się powoli zaczynałam bać. Znam samą siebie i wiem, że jak mi coś zabzyczy w głowie, to nie da spokoju, aż złapię. Z tego całego strachu nie dopilnowałam i niepostrzeżenie zakradła mi się prawdziwa wena. Wkurzyłam się, łapki znów zaczęły mi się trząść. Napisałam historyjkę - wspomnienie. Rozbudowałam, dodałam pieprzyku. Przepisałam w domu na czysto, bo bazgrałam najpierw na papierze do pakowania w pracy.
A potem siedziałam godzinami i skracałam, żeby wpasowało się w ograniczenia ustalone w zasadach, a dalej miało sens. Skracanie to dla mnie niełatwa sprawa.
Mike w tym czasie wesoło spamował, więc za karę mu ten twór wysłałam. W mailu na więcej chyba znaków niż sam tekst miniatury. Musiałam się wytłumaczyć, dlaczego w ogóle coś tak niebywałego robię.
A ten zamiast się gniewać, to mi jeszcze odpisał z entuzjazmem i radością z nowego uczestnika. Wytrącił mnie zupełnie z równowagi. No to za karę - znowu - posłuchałam jeszcze innej muzyki, poszperałam w Wikipedii, bo tło piosenki mnie zaciekawiło i pozwoliłam wenie pobzyczeć dalej w głowie.
Dwa tygodnie później mike dostał drugie opowiadanie. Jakoś to się dziwnie dzieje w naturze człowieka. Napisze jedną minuiaturę i zaraz mu się drugiej chce. I trzeciej.
Wysłałam mu tę drugą. Nie wiedziałam, czy inni biorący udział też będą mieli po dwie, czy nie. Trzeciej juz nie mogłam, więc poszła sobie samotnie na portal.
Mike odpisał i zamiast mnie ochrzanić, to "cieszył się jak dziecko". Uznałam, że dziwny, pokręciłam głową i poszłam sobie dalej do mojej fantastyki.
Jeszcze gdzieś tam po drodze popełnił mi się wiersz, ale nie bzyczało mi przy nim za bardzo, więc od tej pory z wierszami dałam sobie spokój.
Kilka dni minęło, zanim zorientowałam się, że czegoś mi w życiu brakuje. Potem musiałam się głowić, czego.
Nie mogłam na to wpaść. Męczyłam się straszliwie.
Wreszcie kiedyś przy zmywaniu popatrzyłam sobie na te moje łapki i dotarło do mnie, co mi odebrano gdzieś tam po drodze tych skomplikowanych zabiegów pisania i mailowania.

Przestałam się bać - pisarzy, portalu i wszelkich moich działań na nim.

Musiałam sprawdzić, czy to prawda, a nie urojenie, więc popisałam sobie nawet w przerażającym SB. I co? Ani drgnięcia. Nawet puls mi nie przyspieszył.

Utraciłam zdolność odczuwania strachu przed Portalem już na zawsze!

Koniec
____

Mike - dziękuję.

Masz maile moje - wiesz, co napisałam.

Nie odwdzięczę Ci się raczej czytaniem Twoich utworów tu na PP, bo ja tak bardziej antysentymentalna jestem, a Ty sporo o uczuciach takich głebszych. Zajrzałam troszkę, owszem, powąchałam, polizałam. Wybaczyć mi musisz, "to nie je moje".

Ale masz tutaj moją ulubioną muzykę w zamian. Macie wszyscy:

https://www.youtube.com/watch?v=qlcR2pKd-U0
https://www.youtube.com/watch?v=RxabLA7UQ9k
https://www.youtube.com/watch?v=dLQec2CNrPo

Dzielę się takimi osobistymi rzeczami tylko z wybranymi ;)
____

Czyli jakby coś, to do mike'a wszelkie pretensje o moje zachowanie, posty, pomysły, itd. On to wszystko obudził :p

Ludki, nie mam pojęcia, czemu wybraliście moje popisanki. Były tu lepsze. Co w nich takiego było?
Ale dziękuję. Bardzo dziękuję. Jesteście świetną społecznością. Niedoskonałą, nie ma się co wstydzić - to ludzkie, ale najlepszą, jaką znam online. A pracowałam w grach PvP kiedyś, więc, owszem, co nieco już znam.

Mike, pisz na wirtajki dalej. Nie poddawaj się. Tylko może nie na kolanie już. Usiądź przy biurku.

Wszyscy piszcie. Nie tylko na konkursy, ale i dla pożytku. Nie wolno marnować takich talentów i takiej odwagi.

___

Mike, zdradź trochę, co się działo w głosowaniu! Zżera mnie ciekawość...

Dobranoc wszystkim!
Nie czytaj tego, w co wierzysz. Wierz w to, co piszesz.
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 5 - WYNIKI
Jaga Użytkownik
  • Postów: 70
  • Skąd:
Dodane dnia 24-11-2017 19:14
Gratulacje dla zwycięzców :yes: , podziękowania dla organizatora :)

Każdy konkurs na PP to świetna zabawa! Oby było ich jak najwięcej :)

Alen, myślę, że to nie pomyłka. Oddałam na Twój tekst maksa:) Czułam, że "Nie dzisiaj"wygra.

Moim drugim faworytem był „Zaklinacz deszczu”. Ma niesamowity klimat.


Uważam, że testy były na tyle różnorodne, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie:)

Pozdrawiam Wszystkich ciepło,
Jaga
"Być wolnym, to móc nie kłamać" [A.Camus]


Jaga N.
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 5 - WYNIKI
Alen Dagam Użytkownik
  • Postów: 58
  • Skąd: Birmingham
Dodane dnia 24-11-2017 21:36
Dzięki, Jago. Może dlatego ta historia jakoś mi wyszła, bo jest po części prawdziwa? Spotkałam kiedyś takiego rozłożonego życiem i płynnymi truciznami pana. Posłuchałam go trochę, a ten zaczął płakać, że jeszcze nigdy nie miał się komu zwierzyć - tak szczerze i głeboko. Mówił, że go uratowałam (pijani tak często mówią po pijanemu) i że jestem aniołem. Potem sobie poszedł i nie mam pojęcia, co się z nim stało, być może nic dobrego. Tak się przez jakiś czas pławiłam w tym anielstwie, dopóki nie zdałam sobie sprawy z tego, że to nie ja pomogłam jemu, a on mnie. Rozmowa z nim uwrażliwiła mnie na istnienie zwykłej, zapominanej, ale najistotniejszej potrzeby każdego człowieka: świadomości, że ktoś choć przez chwilę jest obok, odwraca się do Ciebie, a nie od Ciebie - i rozumie. Historię trochę doprawiłam akcją i tajemnicą - i tyle.

Długo się zastanawiałam, na kogo głosować. Niektóre historie były ciekawe, choć trochę gorzej napisane, a inne napisane lepiej, ale - dla mnie - mniej interesujące. Sporo było uczuć, wewnętrznych rozterek i nawet trochę cierpień. Te bardziej sentymentalne to zupełnie nie była moja działka, ale to nie znaczyło, że nie były mniej warte. Miałam dylemat. Nie jestem ekspertem i nie chciałam nic nikomu zepsuć, więc postanowiłam dać wszystkim po równo, tak symbolicznie, ale w końcu w ogóle tego nie zrobiłam - wyszło na to samo. Poza tym mike napisał w SB, że autorzy prawie nie głosują tym razem, więc nie przejęłam się, że i ja nie. Teraz, już poza konkursem, mogę się przyznać: te sentymentalne uciekły mi prawie zupełnie z pamięci. A najlepiej rzeczywiście zapamiętałam Zaklinacza deszczu i Braci. Ciekawe było z poczatku Niebo jest wszędzie, ale końcówka była zbyt mglista i też mi uciekła :/ Twoje Na żądanie pamiętałam w zarysach, ale brakowało mi trochę więcej do przebicia pancerza i uwolnienia empatii, wczucia się w przesyt. Mało miejsca było na przesycenie, a ponieważ ja wolny, bezdzietny ptak bez podobnych koszmarnych doświadczeń, pewnie dlatego potrzebowałabym większego popchnięcia w zrozumienie bohaterki.

Dalej nie mogę uwierzyć, że coś mi niechcący tak spektakularnie wyszło :p

Mam nadzieję, że nikt się nie obraził. Każdy lubi inne!
Nie czytaj tego, w co wierzysz. Wierz w to, co piszesz.
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 5 - WYNIKI
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 24-11-2017 22:28
Tytułem dygresji:
@Alen, chyba lubisz pisać. :)

Alen Dagam napisała:
Uznałam, że dziwny, pokręciłam głową i poszłam sobie dalej do mojej fantastyki.

Bo @mike jest dziwny! Nie znam wielu ludzi, ale i tak muszę podkreślić, że tak pozytywnie nastawionego człowieka nie widziałem.

Tytułem wyników:
Cieszę się z zainteresowania @mike'owym konkursem. :)
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 5 - WYNIKI
maak Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd:
Dodane dnia 24-11-2017 23:29
Mocno ściskam trójkę faworytów. Pięknie się spisaliście. Pozostałych też ściskam serdecznie, bo fajnie pisaliście. Siebie też ściskam, bo byłem razem z Wami :). Bardzo wszystkim gratuluje.

Maak
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 5 - WYNIKI
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-11-2017 11:39
No to się cieszę, że wszyscy zadowoleni i że się znów podobało :)
Uważam, że MUZO WENY to świetny pomysł i zabawa.
Za jakiś czas spotkamy się znów, może w podobnym składzie.

Tymczasem proszę trójkę zwycięzców o podanie mi na PW swoich adresów.

Gratulacje dla podiumowiczów :)

Szacuneczek dla wszystkich biorących udział :)

Było naprawdę gorrrrąco.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 5 - WYNIKI
Niczyja Użytkownik
  • Postów: 52
  • Skąd: Waterworld
Dodane dnia 25-11-2017 17:45
Michale, dziękuję za zorganizowanie kolejnej edycji mojego ulubionego konkursu:) Tym razem wylądowałam prawie na szarym końcu, ale za to obok Maaczka. Razem nam dobrze tam na końcu;) Panuje luz, bluess i swoboda, nie ma ścisku i tłoku...

Gratuluję również zwycięzcom i słusznie zgadzam się z elektoratem, że najlepsze opowiadanie zajęło pierwsze miejsce. Mi też "Nie dzisiaj" podobało się najbardziej. Gratulacje dla Alen Dagam!:)

Niczyja
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 5 - WYNIKI
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-11-2017 17:55
Niczyja, u mnie zawsze możesz liczyć na luz i blues :)
Jako facet na luzie wiem, jak to się robi :)
I cieszy mnie Twój przychylny głos.
A że tym razem się nie udało?
Następnym pewnie znów staniesz na pudle :)
Czego Ci mike życzy.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 5 - WYNIKI
Niczyja Użytkownik
  • Postów: 52
  • Skąd: Waterworld
Dodane dnia 25-11-2017 19:01
Dziękuję Michale. Nie zawsze i wszędzie trzeba stawać na pudle, czasem ważny jest sam udział biegu i przyjemność z tego czerpana:) Wiem coś o tym...
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 5 - WYNIKI
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-11-2017 19:20
Sam udział to już coś, ale i wygrana też piechotą nie chodzi :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 5 - WYNIKI
retro Użytkownik
  • Postów: 67
  • Skąd:
Dodane dnia 25-11-2017 20:55
Gratuluję wszystkim uczestnikom:) Mike, dzięki za pomysł i pieczę nad konkursem. Dziękuję też tym, którzy oddali głos na „Braci”. Lady Winter, w Twoją stronę kieruję szczególne podziękowania za napisanie tak niesamowitego opowiadania.

Pozdrawiam serdecznie,
R.
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 5 - WYNIKI
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-11-2017 22:05
Fajnie, Retro, że byłaś z nami, i że udało Ci się stanąć na podium.
To się liczy, jak tez cała ta zabawa.
Za jakiś czas znów was zaproszę i popiszecie :)

Pozdruffki :)

[Dodano 26-11-2017 17:20]
Nagrody wyślę dopiero wtedy, kiedy dostanę wszystkie adresy.

[Dodano 29-11-2017 16:06]
Wszystkie adresy już mam, więc spodziewajcie się niebawem nagród :)

[Dodano 08-12-2017 16:01]
Przepraszam Was, że jeszcze nie wysłałem nagród.
Zapadłem na paskudną grypę, która przykuła mnie do łóżka.
W poniedziałek wyślę płyty.

[Dodano 17-12-2017 23:03]
Czy nagrody już doszły?
Proszę o potwierdzenie.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 5 - WYNIKI
retro Użytkownik
  • Postów: 67
  • Skąd:
Dodane dnia 18-12-2017 22:38
Potwierdzam. Dziękuję:)
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 5 - WYNIKI
Alen Dagam Użytkownik
  • Postów: 58
  • Skąd: Birmingham
Dodane dnia 19-12-2017 19:27
Koledzy potwierdzają, że otrzymane. Potwierdzili zdjęciem. Przekażą mi niebawem, a ja serdecznie dziękuję, po raz kolejny :)

Trzymaj się zdrowo, mike!
Nie czytaj tego, w co wierzysz. Wierz w to, co piszesz.
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 5 - WYNIKI
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 20-12-2017 14:46
No to cieszę się, że Wy się cieszycie :)

[Dodano 21-12-2017 20:06]
Wszyscy zwycięzcy już dostali nagrody.
Kolejna edycja kończy się uśmiechem :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.