Ostrzeżenie przed wydawnictwem Black Unicorn
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Mam pytanie
Autor
Ostrzeżenie przed wydawnictwem Black Unicorn
Zen Użytkownik
Witam,
nazywam się Zenon Wantuch i chciałbym ostrzec wszystkich przed wydawnictwem Black Unicorn z Jastrzębia Zdroju i jego właścicielem Tomaszem Targoszem. Ta osoba zobowiązała się do wydania 50 egzemplarzy tomiku poezji do dnia 30 czerwca 2017 i do dzisiaj nie wywiązała się z umowy.Jest więcej osób poszkodowanych,które piszą negatywne opinie na różnych stronach internetowych.
Do góry
Autor
RE: Ostrzeżenie przed wydawnictwem Black Unicorn
Gramofon Użytkownik
a kontaktowałeś się z nim, dzwoń, wysyłaj meile. Też u nich wydawałem. No i fakt, czasowo trochę popłyneli z tym co było ustalane, ale ostatecznie doczekałem się, poza tym, skoro masz umowę, meile, cokolwiek, to jest sąd i inne instytucje, Polska w końcu jest prawa i sprawiedliwa.
https://www.facebook.com/geopoeta/
Do góry
Autor
Silvus Użytkownik
Dodane dnia 03-12-2017 22:15
Gramofon napisał:
Polska w końcu jest prawa i sprawiedliwa.

A nawet gdyby się okazało, że nie do końca, uważam, że zawsze dobrze próbować pytać, a nuż ktoś nas zrozumie i nam pomoże?
Do góry
Autor
Vanillivi Redaktor
Zen, dobrze, że ostrzegasz. Warto, żeby początkujący pisarze wiedzieli, z czym wiąże się wydawanie w tego typu firmach (celowo nie używam słowa "wydawnictwo" bo z wydawnictwem niewiele to ma wspólnego).

Ważne są przede wszystkim zapisy zawarte w umowie. Jeżeli Black Unicorn faktycznie nie wywiązało się z ustaleń, możesz dochodzić swoich roszczeń przed sądem. Tylko pytanie, czy się to opłaca i czy masz na to czas i nerwy - często jednak sama groźba skierowania sprawy na drogę sądową może zdziałać cuda. Chyba, że "wydawnictwo" już powoli chyli się ku upadłości - wtedy może być ciężko cokolwiek zdziałać.

Ja odradzam publikowanie w Black Unicorn i podobnych firmach z innych powodów: nawet gdy wydadzą książkę zgodnie z umową, to niewielki nakład, brak promocji, dystrybucja ograniczona do własnej strony internetowej, najczęściej również brak solidnej redakcji i korekty sprawiają, że takie wydanie zupełnie nic autorowi nie daje.

Wydadzą praktycznie wszystko, za co autor zapłaci, zarabiają na autorze, nie na sprzedaży książęk.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Strona WWW
Numer GG
Autor
lamos Użytkownik
Dzięki za ten post, bo miałem się do nich zgłaszać ;)
Do góry
Autor
Gramofon Użytkownik
No nie wiem, wg mnie na self publishing są spoko, tylko trzeba dobrą umowe spisać.
https://www.facebook.com/geopoeta/
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zola111
  • 16/12/2017 19:40
  • Kochani, wiem, że już siedzicie w świątecznych przygotowaniach, jednak Zaśrodkowanie#27 czeka na Wasze wiersze.
  • Silvus
  • 16/12/2017 13:59
  • "Wielka Ciocia" :) :)
  • Alen Dagam
  • 16/12/2017 12:55
  • Dom Dziecka, w którym pisze się opowiadania: [link] . Już niedługo wyślemy dzieciom naszą stronę, a raczej jej adres :) Ciekawe, co powiedzą!
  • mike17
  • 15/12/2017 22:00
  • Brenda Lee w niezapomnianym świątecznym kawałku : [link]
  • Silvus
  • 15/12/2017 19:55
  • @Jolu, dobrego wieczoru Tobie od wszystkich.
  • JOLA S.
  • 15/12/2017 11:46
  • Milu, słyszę, że humorek dopisuje, cieszy to ogromnie:) Dobrego dnia wszystkim:)
  • Miladora
  • 15/12/2017 10:53
  • Dzień doberek wszystkim - wirtajkowicze, nie martwcie się o teksty - wszystkie zostaną zrobione po kolei. :) Jest sporo czasu do następnej edycji.
  • Gramofon
  • 14/12/2017 16:13
  • Pasztet trzeba robic i bigos mieszać
  • Zola111
  • 14/12/2017 16:06
  • Piszmy do Zaśrodkowania#27.
Wspierają nas