Pisarze do gry poszukiwani
Autor
Pisarze do gry poszukiwani
Marcin Sordyl Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 12-01-2018 14:52
Cześć!

Mam ogłoszenie dla pisarzy i uznałem, że warto będzie tu napisać.
Jesteśmy nowo powstałym zespołem tworzącym gry komputerowe, aczkolwiek wcześniej nabraliśmy już doświadczenie pracując przy grze pt. Get Even. Poszukujemy obecnie osób odpowiedzialnych za fabułę w naszych grach. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym, kto będzie potrafił pisać ciekawe opowieści, dobrze brzmiące w języku gier wideo.

Tematem jest gra narracyjna, której głównym motorem rozgrywki są decyzje fabularne podejmowane przez gracza. Decyzje te mogą dotyczyć zarówno wyboru opcji dialogowej, jak i podjęcia konkretnego działania (np.: atak na bandytę/ucieczka; kradzież wystającego portfela z kieszeni/ zwrócenie uwagi nieznajomemu na wystający portfel z jego kieszeni). Akcja gry przedstawiona jest głównie za pomocą przerywników filmowych, mieszanych z momentami na podjęcie decyzji (często ograniczonymi czasowo). Istotne jest, żeby wybory były angażujące i emocjonujące, czy to przez poruszanie kwestii moralnych, czy z innych powodów. Oto przykłady gier z podobnym gameplayem:

Game of Thrones - https://www.youtube.com/watch?v=A494-D_e_Wo

Life is Strange - https://www.youtube.com/watch?v=NqS2ppt3NQU

Zadaniem jest stworzenie kilkuminutowej historii (lepiej za krótkiej, niż zbyt długiej) przedstawiającej jedną linię fabularną z kilkoma wyraźnie zarysowanymi momentami, przeznaczonymi na emocjonujący wybór gracza. Długość tekstu powinna oscylować około jednej do dwóch stron A4.

Oprócz dialogów cenny będzie również opis wydarzeń, miejsca i postaci, np.: “Czterdziestoletni mężczyzna, w długim skórzanym płaszczu i papierosem w ustach, z trzaskiem otworzył drzwi starej gospody. Wzbiło to w powietrze tumany kurzu, dobrze widoczne w promieniach zachodzącego słońca.” Po takim krótkim opisie mamy już wstępny zarys wyglądu i oświetlenia lokacji oraz bohatera, oraz przykładowe kadry. Natomiast opisy w stylu: “... i wtedy całe życie przeleciało mu przed oczami”, “gdy tylko pojawiała się w pokoju, otaczał ją zapach bzu i agrestu”, “W głębi duszy nienawidził się za to, co miał teraz zrobić, ale pragnienie zemsty zbyt długo nie dawało mu spokoju.” są typowo literackie i w żaden sposób nie pokazują jak je przedstawić w formie audiowizualnej.
Gotowe teksty proszę nadsyłać na adres: story@punknotion.com. Na każde zgłoszenie odpowiemy po zapoznaniu się z treścią, więc proszę się nie niepokoić, jeśli zajmie to nawet kilka dni. Wszelkie pytania proszę słać na ww. maila lub zadawać je w tym wątku.

Dziękuję i pozdrawiam,
Marcin Sordyl
Do góry
Autor
RE: Pisarze do gry poszukiwani
Jacek_L Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd:
Dodane dnia 12-01-2018 15:43
Płacicie czymś więcej niż uściskiem dłoni i satysfakcją? ;)
Do góry
Autor
RE: Pisarze do gry poszukiwani
Marcin Sordyl Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 13-01-2018 18:01
Za podesłanie próbki swojego tekstu nie, ale jeśli czyiś styl pisania nam się spodoba, to będziemy chcieli podjąć najnormalniejszą współpracę. W końcu za uścisk dłoni i satysfakcję browara w knajpie nie zamówisz :) Wyszliśmy z założenia, że może na takim forum znajdziemy kogoś zdolnego, co mogłoby skutkować obopólną korzyścią.
Do góry
Autor
RE: Pisarze do gry poszukiwani
Jacek_L Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd:
Dodane dnia 13-01-2018 19:14
Marcin Sordyl napisał:
Za podesłanie próbki swojego tekstu nie, ale jeśli czyiś styl pisania nam się spodoba, to będziemy chcieli podjąć najnormalniejszą współpracę. W końcu za uścisk dłoni i satysfakcję browara w knajpie nie zamówisz :) Wyszliśmy z założenia, że może na takim forum znajdziemy kogoś zdolnego, co mogłoby skutkować obopólną korzyścią.


I prawidłowo. Myślę, że to zachęci potencjalnych twórców do tego, by spróbowali swoich sił.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.