Odrzucanie tekstów
Autor
Odrzucanie tekstów
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 24-01-2018 10:19
Hoho! Się zadziało na Portalu Pisarskim! Odrzucono moje dwa ostatnie teksty, a dopiero się rozkręcam, heheh. Najpierw "Symfonia Tartaru" czyli zbiór jedenastu sonetów - czyli taka namiastka, nieudolne naśladownictwo Stepów Akermańskich, a w uzasadnieniu podano, że redakcja przyjmuje tylko jeden tekst dziennie. To był jeden tekst. Nie ma zapisu w regulaminie, że tekst nie może się składać z kilku sonetów. Następnie odrzucono moją "Knieć" z powodu niewłaściwie wybranej kategorii. buhahahahah. Umieram, szanowna redakcjo Portalu Pisarskiego pisanego przez PP. Normalnie konam, kochane pisowskie trzęsidupy! Przecież wystarczyło ogłoszenie dać na portalu, że PP nie życzy sobie tekstów Szczepana Gendera, a nie robić idiotów z siebie i z kogoś. Redakcja widziała, co posłałem i to nie zginie, droga redakcjo. Dodam, że to lekkie kawałki, ale mam i takie, co pourywają dupy suwerenowi. Zatem będziemy się żegnać. A o Szczepanie jeszcze usłyszycie, czy wam się to podoba, czy nie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Odrzucanie tekstów
Krzysztof Konrad Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 24-01-2018 11:22
Szczepanie, słyszałeś kiedyś o Romanie Rogulskim?
Do góry
Autor
RE: Odrzucanie tekstów
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 24-01-2018 11:43
Nie, ale sprawdziłem w Google i wyskoczyło mi: Usługi Transportowe - Wykopy Roman Rogulski. W każdym razie nikt z rodziny.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Odrzucanie tekstów
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 24-01-2018 11:50
A ja zupełnie nie rozumiem, dlaczego tak się oburzasz, Szczepanie.
Jeden tekst dziennie, to jeden tekst i koniec - jeden wiersz, jedno opowiadanie, felieton, recenzja czy utwór na konkurs.
Całkowicie jasny przekaz. I nie dlatego, żeby obrzydzać życie użytkownikom, tylko z prostego powodu, że łatwiej go przeczytać i zakwalifikować niż w przypadku jedenastu sonetów w pakiecie.
Bo któryś może być lepszy, któryś gorszy i jak wtedy zdecydować, gdzie powinien się znaleźć? Przewagą głosów - pięć z dolnej półki, sześć z górnej?
Na tej samej zasadzie ktoś mógłby wrzucić na portal od razu cały tomik wierszy, co zapewne zniechęciłoby również komentujących, którym często brakuje czasu nawet na krótkie utwory.

A co do odrzucenia z powodu niewłaściwej kategorii - redakcja ma za Ciebie prostować pomyłki?
Odrzucono, żebyś dodał w prawidłowy sposób i tyle. Więc też nie rozumiem, czemu się denerwujesz.
Ale najbardziej nie rozumiem tonu Twojego posta - jest po prostu niegrzeczny, wręcz obelżywy.
Jeżeli tak traktujesz ludzi, to nie dziw się, gdy odpłacą Ci tym samym.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odrzucanie tekstów
Krzysztof Konrad Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 24-01-2018 12:22
No właśnie. On też obiecywał, że wszyscy o nim usłyszą. A nie ma go nawet w googlach. Nie bierz wszystkiego tak do siebie. Tak jak napisała Miladora, tu nikt nie ma do Ciebie personalnego problemu. Jest regulamin, który dotyczy wszystkich i wszystkich według niego traktuje się identycznie. Ja też dodałem kiedyś pięć tekstów (5 części jednego opowiadania) i jeden opublikowano, a resztę odrzucono. Tak przy okazji, czasem nie rozumiem demonizowania ekipy moderującej/zarządzającej tym portalem. Z innymi userami to rozumiem, bo czasem naprawdę trafi się wrzód, który zaczepia, a jak jak oddasz, to z siebie ofiarę robi. Ale ci ludzie robią tu naprawdę kawał roboty tylko dlatego, że chcą. Opłaca się czasem zrzucić z nich balast, choćby przestrzegając regulaminu.
Do góry
Autor
RE: Odrzucanie tekstów
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 24-01-2018 13:08
No dobra, przepraszam redakcję, w końcu do prywatny portal, choć jestem przekonany o prozaicznej przyczynie odrzucenia moich ostatnich tekstów (są antykatolickie i antypisowskie). W zasadzie, to ja już się niczym innym poza walką z PiS nie zajmuję. To jest cel mojego życia i być może z tego powodu jestem przewrażliwiony. W każdym razie ja już pisowców widzę, kiedy lodówkę otwieram. Alergię mam dożywotnią. Bardzo liczę na konfrontację. I to by było na tyle.

[Dodano 24-01-2018 13:27]
Krzysztof Konrad napisał:
No właśnie. On też obiecywał, że wszyscy o nim usłyszą. A nie ma go nawet w googlach.


Ale nie wiadomo, czy Roman Rogulski rozumiał w pełni znaczenie słów: upór, zawziętość i determinacja? Dla mnie to słowa klucze i one mają wymiar dozgonny. Poza tym mam wiele loginów w przestrzeni wirtualnej, a pod niektórymi z nich opublikowałem teksty na które żaden portal pisarski by się nie zdecydował. Są skrajne, a mimo to generują dziesiątki tysięcy wyświetleń. Dzięki nim otrzymuję maile z pogróżkami, życzeniami śmierci i litaniami metod jakimi posłużą się w przyszłości moi oprawcy. Niezwykle mnie to podnieca. W zasadzie, to piszę po to, żeby mieć wrogów, bo noblista Reymont powiedział: "Siłę człowieka mierzy się ilością jego nieprzyjaciół". Dlatego pragnę być silny liczbą nieprzyjaciół. Żeby nie być gołosłownym, polecam: "moja miska", "wyjazd za granicę", "medaliki".

[Dodano 24-01-2018 13:57]
Miladora napisała:
Ale najbardziej nie rozumiem tonu Twojego posta - jest po prostu niegrzeczny, wręcz obelżywy.
Jeżeli tak traktujesz ludzi, to nie dziw się, gdy odpłacą Ci tym samym.


Może i masz rację, Miladoro i może Portal Pisarski to taka wyspa życzliwości, ciepłego tonu i wzajemnej adoracji, ale ja żyję w innym świecie. W realnej Polsce, gdzie dawno skończył się Wersal i nie sądzę, żeby szybko wrócił. Chodzę po wychodkach internetowych, podkładam pod kotłem tu i ówdzie, toczę dysputy z przyjaciółmi na najwyższych poziomach. Raz nawet zostałem zbanowany tutaj za zamieszczenie filmiku z cytatami wziętymi z moich rozmówców. W uzasadnieniu podano, że treści godzą w dobro ludzkie. A przecież to moje dobro, te cytaty odnosiły się do mojej osoby. Dlatego śmieszy mnie, kiedy ktoś zwraca mi uwagę, że pisząc "pisowskie trzęsidupy" jestem niegrzeczny. Ale cofam, ponieważ nie mam wiedzy o faktycznej orientacji i światopoglądzie redaktorów. Tylko złośliwie suponowałem pisowską orientację, czyli: tego nie można, tamtego nie można, musisz to, musisz tamto. Zresztą jakie ja mam zdanie na temat PiS i dobrej zmiany, nie muszę nikogo przekonywać. Stąd wynika moja postawa i ewentualne podejrzenia.

[Dodano 24-01-2018 14:03]
Mam jeszcze prośbę do redakcji:
W przypadku zbanowania mnie, proszę u usunięcie mojego konta i wszystkich opublikowanych moich tekstów. Jeżeli tak się stanie, nie będę więcej niepokoił Portalu Pisarskiego. Podsuwam rozwiązanie problemu.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Odrzucanie tekstów
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 24-01-2018 17:03
Miladora napisała:
A co do odrzucenia z powodu niewłaściwej kategorii - redakcja ma za Ciebie prostować pomyłki?
Odrzucono, żebyś dodał w prawidłowy sposób i tyle.

Zapytam, korzystając z okazji. A Redakcji korona by z głowy spadła gdyby przeniosła tekst do innej kategorii, czy boi się naruszyć Prawo Autorskie? Ktoś już pozwał Redakcję za taką zmianę?
Pytam, bo mam problemy z istniejącą klasyfikacją i zastanawiam się dlaczego Administracja nie wprowadzi tagów zamiast kategorii. Byłoby łatwiej, prościej, można by wybrać np. aż trzy kategorie do których zgłoszony tekst by aspirował.
Do góry
Autor
RE: Odrzucanie tekstów
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 24-01-2018 21:49
Szczepan Gender napisał:
może Portal Pisarski to taka wyspa życzliwości, ciepłego tonu i wzajemnej adoracji, ale ja żyję w innym świecie.

Jeżeli portal jest jakąkolwiek wyspą, to wyspą ludzi lubiących pisać. I - na ogół - wyspą wzajemnej tolerancji i szacunku, co w dobie dzisiejszego internetowego chamstwa naprawdę powinniśmy kultywować.
Wszyscy żyjemy w tym samym świecie, ale najczęściej nie przynosimy tu swoich problemów, a jeżeli już, to w formie utworów literackich. Ale one też powinny być na pewnym poziomie.
Chyba że z góry pozwolimy się ściągnąć do poziomu "internetowych wychodków".

Szczepan Gender napisał:
Niezwykle mnie to podnieca. W zasadzie, to piszę po to, żeby mieć wrogów

No i w takim podnieceniu bardzo łatwo zapomnieć, kto jest, a kto nie jest wrogiem. ;)
Mimo wszystko wprowadź do swojej psychiki pewne rozróżnienie, bo obawiam się, że niedługo staniesz się kimś, kto w każdym cieniu widzi diabła. Możesz się, oczywiście, na niego rzucić, ale w takich przypadkach często okazuje się, że to zwyczajny krzak agrestu w ogrodzie. Tu też wykonałeś husarską szarżę na grządkę pietruszki tylko dlatego, że potknąłeś się o natkę. ;)
Rozumiem wybuch złości, ale powinien być adekwatny do problemu, a tu w zasadzie go nie ma - portal istnieje od ponad dziesięciu lat i od początku bazował na regulaminie, który zapewnić mu miał właściwe funkcjonowanie.
I to się sprawdza.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odrzucanie tekstów
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 24-01-2018 23:36
No, ale już sam napisałem, Miladoro, że mnie poniosło. To nie mój portal, można mnie usunąć. Co innego mnie zirytowało, ale już nie będę dywagował. Nikogo to nie obchodzi.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]