Ćwiczenie opisów
Autor
Ćwiczenie opisów
Szekspir Użytkownik
  • Postów: 23
  • Skąd:
Dodane dnia 09-04-2018 15:57
Witam,

gdy jestem poza domem i obserwuję coś, na przykład łąki lub budynek, próbuję wówczas to coś opisać, ułożyc słowa w głowie, a potem je spisać. Jednak wszystko, wszystko wydaje mi się zbyt trudne do opisania. Jak mogę poćwiczyć opisy? Jak je ćwiczyć, żeby najpierw ćwiczenia były łatwiejsze, stopniowo nabierając trudności?
Do góry
Autor
RE: Ćwiczenie opisów
RavenQueen Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 13-04-2018 22:33
Może w czasie np drogi do szkoły/pracy popatrz na świat do okoła i postaraj się zobaczyć jak najwięcej szczegółów, kolorów, popatrz czy inni zwracają uwagę na to miejsce, jak na nie patrzą, czy mojają je z zainteresowaniem czy z obrzydzeniem, czy może wogle nie patrzą. Spróbuj opisać nie tylko samo miejsce, ale także uczucia i emocje jakie temu towarzyszą. Wróć do domu, weź kartkę i wypisz sobie w punktach wszystko co zapamiętałeś. Możesz podzielić to sobie na pewne grupki, będzie łatwiej. Teraz zacznij opis. Wszystko po kolei. Musisz pamiętać jednak by wszystko miało płynność. Nie skacz. Staraj się by jedna rzecz miała związek z drugą. Pamiętaj, że opis nie musi być długi, wręcz przeciwnie, ludzie nie lubią długich i zbyt szczegółowych opisów, bo wtedy nie mają szansy wytworzyć ich w swojej wyobraźni. Gdy ci się uda możesz wysłać ten opis, pomogę ci go dopracować. ;)
Do góry
Autor
RE: Ćwiczenie opisów
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 21-04-2018 01:45
RavenQueen dobrze napisała. Poza tym:

Szekspir napisał:
Jednak wszystko, wszystko wydaje mi się zbyt trudne do opisania.

Nie wiem, jak to dokładnie interpretować, ale wydaje mi się, że chodzi Ci o to, że Twoje przeżycia wewnętrzne są tak złożone, że trudno Ci je opowiedzieć. W zasadzie to dobrze – masz potencjał. :) Co można z tym zrobić? No... czytać, dużo czytać. Tak, często to się radzi na tym forum, i to w mojej opinii dobra rada. :)

Ja na przykład preferuję opisy proste, rzeczowe i lakoniczne. Niekoniecznie krótkie. Niekoniecznie musi coś z nich wynikać. Z drugiej strony są tacy, którzy lubią czytać "Chłopów". Szukaj swojej drogi.
Do góry
Autor
RE: Ćwiczenie opisów
Szekspir Użytkownik
  • Postów: 23
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2018 20:36
Silvus, dzięki, że wpadłeś tutaj. Czytanie zaniedbałem straszliwie, to już są lata. Ale zaczynam czytać. ;)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]