Pisanie ksiazki, dysleksja, i brak jakiego kolwiek "warsztatu", chaos
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Mam pytanie
Autor
Pisanie ksiazki, dysleksja, i brak jakiego kolwiek "warsztatu", chaos
ossto Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 28-06-2018 02:03
Witam,
Mam dość szalony pomysł, tym pomysłem jest jakże by co innego jak nie napisanie książki, ale mam kilka problemow raz jestem dyslektykiem, o ile sie skupie to bledow ortograficznych nie robie, to znowu, mam problemy z uzywaniem przecinkow i kropek, drugim problemem jest, jak mnie kiedys nauczycielka w szkole podsumowala, ze moje opowiadania, mimo ze sa ciekawe, ale mogl bym je napisac, a nie zaczynac od streszczenia i na nim konczyc, i trzeci problem, wszelkie historie jakie opowiadam, robie to w bardzo chaotyczny sposob, nie pokolei cos chce dopisac, nigdzie wczesniej mi to nie pasuje i ostatecznie wpisuje to w tym miejscu w ktorym jestem, i tutaj pytanie do was, moze ktos ma podobne problemy z pisaniem, czy macie jakies metody na wycwiczenie tych trzech kwestii w dosc szybki sposob, bo juz 3 noc mnie ten pomysl meczy, pisze ksiazke w myslach i czas by to przelac na "papier", a wiem ze jak po jakims czasie przeczytam to co napisalem, i zauwaze jakie to beznadziejne, to porzuce temat, a historie do mnie i tak beda wracac bo to takie moje demony, o ktorych chcial bym zapomniec, a nie umiem
Do góry
Autor
RE: Pisanie ksiazki, dysleksja, i brak jakiego kolwiek "warsztatu", chaos
Jundi Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 05-07-2018 20:27
Ja uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie żebyś napisał książkę. To jest wolny kraj, a Ty jesteś wolnym człowiekiem i możesz robić absolutnie wszystko co Ci się podoba. Dyslektyk? Chaos w głowie? Nie umiesz używać interpunkcji? Przecież wszystkiego można się nauczyć, a to właśnie praktyka czyni mistrza. Pisz dużo, czytaj jeszcze więcej i research-uj (śmiesznie ten angolski wyraz wyszedł po polskiemu ;]).
Internet to nieskończona potężna taca darmowego żarcia, z której możesz pochłaniać wedle Twej woli :)
Więc przepraszam, że się tak wyrażę, ale ta puenta pasuję do mojej poprzedniej wypowiedzi.
Żryj ile wlezie i rób to co lubisz!
:yes:
/Sukces/____
__________|___
_____________|___
________________|___/Ja/
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.