MUZO WENY 7
Portal Pisarski » Wspólne Pisanie » Pojedynki literackie
Autor
MUZO WENY 7
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 01-03-2019 11:08
MUZO-WENY 7 – konkurs prozatorski
Otwieram już siódmą edycję muzycznego konkursu dla prozaików.
Tym razem rzucam Wam dodatkowe wyzwanie:
Pokażmy, że prozaicy też potrafią pisać. Postarajcie się zgłosić do konkursu łącznie minimum dwanaście utworów. Dacie radę? Jasne, że dacie.
Ufam Wam i wierzę w to, że podniesiecie rękawicę rzuconą przeze mnie.
„Muzyka, cokolwiek by mówić, nie jest językiem zrozumiałym ogólnie; konieczny jest łuk słowa, by strzała dźwięku mogła wniknąć do wszystkich serc.”- Romain Rolland
Zapraszamy do podjęcia wyzwania muzyczno-prozatorskiego :)
Oto regulamin:
1. „MUZO-WENY", zwane dalej "Konkursem", zostały zorganizowane przez mike17 i zaakceptowane przez Redakcję Portalu Pisarskiego.

2. Konkurs rozpoczyna się 1. marca 2019 od momentu pojawienia się tego tematu i trwa do 15 kwietnia 2019 do godz. 23:59 (to jedyny i ostateczny termin nadsyłania konkursowych tekstów).

3. Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu w każdym jego punkcie.

4. W Konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik Portalu. Uczestnik Konkursu może nadesłać maksymalnie 2 teksty, warunkiem są różne inspiracje.

5. Prace konkursowe nie mogą być tekstami, które zostały nagrodzone w innych konkursach. Nie mogą to być również teksty wcześniej publikowane (w czasopismach, internecie itp.)

6. Tekst zgłoszony do Konkursu powinien:

a. stanowić od początku do końca oryginalną twórczość uczestnika;

b. być zainspirowany jednym z sześciu poniższych utworów muzycznych:

muzo-wena 1

muzo-wena 2

muzo-wena 3

muzo-wena 4

muzo-wena 5

muzo-wena 6


c. liczyć maksymalnie 5000 znaków ;

d. zostać przesłany na konkursowego maila (michciu67@o2.pl). W temacie maila należy umieścić info o inspiracji: muzo-wena 1 / muzo-wena 2 / itp. oraz nick użytkownika PP. Tekst powinien być w formacie .doc dołączony jako załącznik do maila. Winien być wyjustowany i napisany czcionką Times New Roman. Wielkość czcionki 12. Odstęp między wierszami 1.0.

e. Tekst nie musi zawierać żadnych konkretnych słów, czy wyrażeń – jedynie ma być zainspirowany wybranym utworem muzycznym. Styl, temat, charakter – dowolne, lecz dopasowane do wybranej inspiracji.

7. Niespełnienie któregokolwiek z warunków przedstawionych w pkt. 5 i 6 wywoła prośbę o poprawkę (jeśli będzie możliwa) lub spowoduje odrzucenie nadesłanego tekstu.

8. Autorzy wyrażają zgodę na umieszczenie przez organizatorów Konkursu otrzymanych tekstów w specjalnie przygotowanym poście na Portalu Pisarskim.

9. Teksty konkursowe zostaną ocenione przez użytkowników Portalu Pisarskiego. Wszystkie informacje związane z głosowaniem będą przedstawione we właściwym miejscu i czasie.

10. Po ogłoszeniu wyników autorzy będą mogli zgłosić swoje teksty do prezentacji na PP. Wówczas Redakcja po weryfikacji umieści je na portalowych półkach.

11. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w przygotowanym do tego poście. Przewidziane są nagrody dla trzech pierwszych miejsc. Sponsorem nagród jest MIKE17.

12. Nagrody zostaną przekazane drogą pocztową pod wskazane adresy.

13. Wszelkie wnioski i zapytania proszę kierować do mike17.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 7
Zola111 Recenzent
  • Postów: 1645
  • Skąd:
Dodane dnia 01-03-2019 15:52
No to nam się rozwiązał worek z konkursami. Mamy co robić. Do piór!
zo
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 7
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 01-03-2019 16:36
Życzę Ci, Zolu, by Twój konkurs wypalił :)
A worek faktycznie się rozpruł :)
Oby na dobre.

[Dodano 09-03-2019 20:40]
Piszecie?

[Dodano 12-03-2019 19:54]
Do boju!

[Dodano 16-03-2019 16:43]
Przedłużam konkurs do 15 kwietnia.

[Dodano 19-03-2019 18:37]
Czekam na kolejne kawałki :)

[Dodano 22-03-2019 17:55]
Czyżby zanik weny?
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 7
Niczyja Użytkownik
  • Postów: 52
  • Skąd: Waterworld
Dodane dnia 24-03-2019 00:03
Michale, dobrze, że przedłużyłeś konkurs. Jest szansa, że może coś z siebie wykrzesam :)
Oooops... i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zrobiła się niedziela...
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 7
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-03-2019 13:58
Cieszę się, że masz w sobie tyle entuzjazmu :)
Zatem pisz, wierzę w Ciebie jak w rzadko kogo :)

[Dodano 27-03-2019 17:18]
Niezmiennie w Was wierzę :)

[Dodano 01-04-2019 14:01]
Piszecie?

[Dodano 04-04-2019 17:04]
Wciąż czekam :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 7
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 12-04-2019 20:14
Hejka.
Wiem od Michała, że ma kłopot z komputerem i dostępem do sieci, więc rozpoczęcie głosowania może się nieco przesunąć. Oczywiście Mike17 postara się, by to przesunięcie było jak najkrótsze.

A Wy piszcie te opowiadania pod wybrane utwory, bo to świetna zabawa, a i wygrać coś można ;)

Pozdrawiam serdecznie
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: MUZO WENY 7
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 15-04-2019 18:57
To ostatni dzień i ostatnia szansa, by tu zaistnieć :)
Postarajcie się, żeby było fajnie.
Jeszcze pozostało parę godzin...
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.
  • TakaJedna
  • 05/03/2024 23:43
  • Nie poezją ja, a prozaiczną prozą teraz, bo precyzję lubię: nie komentarzem, a wpisem w/na shoutboxie zaczęłam, a jak skończę, to nie potomni, a los lub inna siła zdecyduje/oceni.
  • Zbigniew Szczypek
  • 05/03/2024 23:32
  • Pliszko - nie! Dość milczenia! Dopóki żyjemy! A po nas krzyczeć będą "słowa", na karcie, na murze...
  • Zbigniew Szczypek
  • 05/03/2024 23:28
  • To, jak skończysz pozwól, że ocenią potomni. Zaczęłaś komentarzem... pozwól/daj nam możliwość byśmy i Ciebie komentowali - jedno "słowo", póżniej strofy...
  • TakaJedna
  • 05/03/2024 23:20
  • ech, Zbigniew Szczypek, fajnie wszystko, wróżba jest, choć niedokończona, ale z tego, co pamiętam, to Makbet dobrze nie kończy ;)
  • pliszka
  • 05/03/2024 22:58
  • A reszta jest milczeniem...