Opowieści z Narnii
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
Opowieści z Narnii
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 01-09-2008 17:16
"Opowieści..." to dość popularna seria książek, więc myślę, że wielu z Was spotkało się z nią. Mi osobiście bardzo spodobały się fascynujące przygody czworga rodzeństwa: Piotra, Zuzanny, Łucji i Edmunda, oraz innych bohaterów. Czy Wam też książki C.S. Lewisa przypadły do gustu?
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Opowieści z Narnii
eklerek123 Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd:
Dodane dnia 06-09-2008 21:50
Opowieści z Narnii przypadły mi do gustu kilka lat temu, ale gdy niedawno chciałem zrobić sobie powtórkę, to niestety, ale utknąłem gdzieś w połowie pierwszego tomu. Tak już jest, że czar niektórych utworów po kilku latach pryska :no:
Ale może jeszcze wróci :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowieści z Narnii
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-09-2008 22:26
a mi się kojarzą tylko z dziećmi Giertycha :D
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowieści z Narnii
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 06-09-2008 23:42
Wolałam "Braci lwie serce"... Samuel, dlaczego z dziećmi Giertycha?
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Opowieści z Narnii
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 07-09-2008 00:38
Opowieści z Narni podoały mi się bardzo, gdy byłam mała, czytalam je z mamą mając jakies siedem - osiem lat, teraz już nie budzą mojego zachwytu, ale wciąz mam do nich sentyment
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowieści z Narnii
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 07-09-2008 01:42
Cytat:
Hyper napisał/a:
Wolałam "Braci lwie serce"... Samuel, dlaczego z dziećmi Giertycha?


Jak kombinował przy zmianach lektur, to chciał wprowadzić. Podobno dlatego, że jego dzieci czytały.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowieści z Narnii
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 07-09-2008 11:45
Podobały mi się zarówno książki, jak i starsza ekranizacja filmowa. Nowej nie miałem okazji oglądać. Pewnego dnia planuję zabrać się także za Alicję w krainie czarów i Alicję po drugiej stronie lustra. Może mi się uda nadrobić tę zaległość ;)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowieści z Narnii
ANETA Użytkownik
  • Postów: 218
  • Skąd: Sochaczew
Dodane dnia 07-09-2008 13:50
"Opowieści..." przeczytałam praktycznie jednym tchem. Bardzo mi się spodobały.
Do góry
Autor
RE: Opowieści z Narnii
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 07-09-2008 13:52
Na pewno ci się uda :) Ja też chciałbym nadrobić parę podobnych zaległości :)
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Opowieści z Narnii
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-12-2008 13:30
Oj, "Opowieści..." poznałam dopiero jakieś 2 lata temu. Namówiłam rodziców, by mi kupili wszystkie 7 tomów... hm, pierwsze 3 podobały mi się, 4 średnio mi się podobał, 5 bardzo, 6 nie pamiętam, a 7 to w ogóle nie doczytałam, bo mnie śmiertelnie nudził.l Ale faktem jest, że zrobili świetną, nową ekranizację. Pierwszą część oglądałam 2 razy, na drugą się nie załapałam jeszcze, ale nadrobię.
Do góry
Autor
RE: Opowieści z Narnii
Dzon Użytkownik
  • Postów: 224
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 29-12-2008 15:11
Witam
Opowieści z Narnii dostałemna koje 18 urodziny. Wszystkie tomy w wersji superhiperekstra, tzn. z obrazkami, twardą kładką, duzymi literami, tak jak powinna wyglądać dobra ksiązka z baśniami;-) Wspaniała seria. Sczególnie podabała mi ostatnia cześć, wizja końca, w którym wszytko jest mocniejsze, pełne życia. Jeśli kiedyś będę miał dzieci, mam nadzieję że tak będzie, będę je maltretował Opowieściami z Narnii, bardziej niż Giertych;-) .

Co do samego Lewis'a "Listy Starego Diabła do Młodego" to jest jak dla mistrzostwo. Widać tu mądrość autora, nawet nie inteligencję, ale właśnie mądrość. W sumie kolega Tolkiena, nie ma co się dziwić;-)

Pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Opowieści z Narnii
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 09-01-2009 12:07
Z tej serii najbardziej mi sie podobaly filmy. Fantastyke czytam rzadko, ale Narnie akurat probowalam. I jakos nie wyszlo.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowieści z Narnii
vimba Użytkownik
  • Postów: 150
  • Skąd: Olsztyn
Dodane dnia 09-01-2009 14:04
Narnię przeczytałam dziecięciem jeszcze będąc, pod wpływem serialu, który jakoś w tym czasie był w telewizorni leciał. Filmu współczesnego oglądnęłam części obie i pierwsza jeszcze jako tako mi podchodzi, "Książę Kaspian" za to wymęczony strasznie. Do książki planuję wrócić - najwyżej się rozczaruje.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowieści z Narnii
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 27-01-2009 00:31
Przeczytałem kiedyś całą serię - książki były niezłe, ale nie zapadły mi na dłużej w pamięci. Można powiedzieć że lubię, ale żadnych mocniejszych deklaracji z siebie nie wykrzeszę :bigrazz:
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Opowieści z Narnii
Kuma Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 20-07-2009 22:05
Ja przeczytałam tylko pierwszą część i chyba musiałabym się zabrać za drugą, a później za całą resztę. Owszem, książka bardzo ciekawa, wciągająca, podoba mi się, jednak wydaje mi się nieco dziecinna... i chyba przereklamowana.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowieści z Narnii
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 20-07-2009 22:25
A ja powiem tak: w większości przypadków wolę książki niż ekranizacje. Bo niektóre mnie irytują, w niektórych inaczej wyobrażałam sobie bohaterów, w innym coś co, według mnie, było ważne, zostało ominięte itp. A tutaj? Tutaj jest inaczej, bo bardziej podobają mi się filmy. Nie wiem czemu. Może nie odpowiada mi za bardzo dziecinny styl. Tak czy owak czytam sobie tą serię powolutku, oczywiście najpierw książka, potem film, ale nie zmieniam zdania co do ekranizacji. Mnie się bardziej podobają i tyle :)
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]