Zaśrodkowanie#32
Portal Pisarski » Wspólne Pisanie » Pojedynki literackie
Autor
Zaśrodkowanie#32
Zola111 Recenzent
Pora na Zaśrodkowanie#31. Ramy do 31. edycji Zaśrodkowania zawdzięczamy ajw. Oto one:

w głowie ciasno...
... myśli i słów

Przypominam zasady:

ZAŚRODKOWANIE to cykliczny poetycki konkurs - jedyny w swoim rodzaju. Nigdzie indziej takiego nie znajdziecie.

Sprawa jest prosta:

1. Podane zostają pierwsza oraz ostania fraza przyszłego wiersza np. (UWAGA! TO BĘDZIE TYLKO PRZYKŁAD):

POCZĄTEK: kiedy byliśmy mali...
KONIEC: ...nikt już nie mówił

2. Zadaniem uczestników jest napisanie treści wiersza, czyli tego, co powinno znajdować się pomiędzy.

3. Do początku/końca można wprowadzać wszelakie modyfikację (dzielić na wersy, wprowadzać interpunkcję, itp.) poza zmianą kolejności i formy słów. A dokładniej: Żadne słowo, bądź nawet litera, nie mogą znaleźć się przed wyrazami podanymi jako początek i po wyrazach narzuconych jako koniec wiersza, ani tym bardziej pomiędzy nimi. Swoje wersje dopisujemy PO początku i PRZED końcem, czyli wypełniamy ŚRODEK - jak mówi tytuł konkursu.

Zatem jeśli mamy (TO ZNÓW TYLKO PRZYKŁAD):

POCZĄTEK: kiedy byliśmy mali
KONIEC: nikt już nie mówił

To może być (nie patrzeć, proszę, na wartości artystyczne ):

Kiedy byliśmy mali skąpani w słońcu
błogo szczęśliwi chwilą wśród chmur
i spłynęły lata z impetem tabunu
po którym nastała cisza - milczeliśmy
nikt już nie mówił

Ale absolutnie nie tak:

Kiedy byliśmy tacy mali skąpani w słońcu
błogo szczęśliwi chwilą wśród chmur
i spłynęły lata z impetem tabunu
po którym nastała cisza - milczeliśmy
nikt już niczego nie mówił

4. Wiersz/e proszę przesyłać na PW do użytkownika Zola111. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie dwie prace.

5. Na przesyłanie prac uczestnicy mają czas do 31 października 2019, godz. 23.59.

6. Po upływie terminu w specjalnym temacie zostają wklejone wszystkie prace [anonimowo] i nastąpi także anonimowe głosowanie także na pw Zoli111.

7. Zwycięzca edycji wymyśla kolejne "ramy".

8. Wymyślający temat nie bierze udziału w zabawie, ale może głosować.

9. Zwycięzca może, jeśli zechce, zasponsorować nagrodę dla kolejnego szczęśliwca, dodatkową nagrodę dla głosujących ufunduje Zola111.

10. Przed finałem konkursu nie wolno publikować wierszy, zawierających ramę Zaśrodkowania.
..............................................................................................................................................
A oto zadanie od ajw (zwycięzcy Zaśrodkowania#30) TO SĄ WŁAŚCIWE CYTATY NA TĘ EDYCJĘ:

początek: w głowie ciasno
koniec: ... myśli i słów

Powiecie, że trudne? - Nie!

Czekam na Wasze wiersze,

Wasza Zola111

[Dodano 25-09-2019 01:19]
Kochani,

oczywiście jest to 31 edycja Zaśrodkowania. Niestety, nie potrafię poprawić nagłówka. Tak czy siak, miło mi poinformować, że pierwsze wiersze już spłynęły. Piszcie.

Wasza Zola

[Dodano 02-10-2019 22:51]
Piszecie wiersze do Zaśrodkowania? No! To piszcie.

z.

[Dodano 15-10-2019 23:32]
Kochani, choć w tytule ciągle wisi "Zaśrodkowanie#32", jest to 31 edycja Zaśrodkowania. Czekamy na Wasze wiersze. A to już tylko 2 tygodnie!

Wasza Zola.
zo
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zola111
  • 19/10/2019 00:18
  • Jak Wam się pisze wiersze do Zaśrodkowania?
  • mike17
  • 18/10/2019 14:04
  • MUZO WENY 8 zapraszają do udziału śmiałków pióra. Podejmijcie wyzwanie i dajcie z siebie wszystko :) [link]
  • bruliben
  • 18/10/2019 09:02
  • Już wiem, ktory utwór najlepiej rozgrzewa do pisania :)
  • bruliben
  • 18/10/2019 04:56
  • Dlaczego tu jestem, czego szukam, skoro większość dreamin’ offline.
  • bruliben
  • 18/10/2019 04:48
  • Aż sześć muzo wen - wypadałoby zajrzeć, zobaczyć, poczuć jak zainspirują.
  • allaska
  • 17/10/2019 16:27
  • Prośba do redakcji przy wysyłaniu tekstu nie wiem co zrobiłam ale wkleiłam dwa na raz proszę o usunięcie jednego one są takie same. Pozdrawiam. Czarodziejka z planety: " nie dorastam wam do pięt ;)"
  • mike17
  • 16/10/2019 19:13
  • Jeśli chcesz zaistnieć w portalowej sławie, nie wahaj się już i pisz śmiało do konkursu dla prozaików MUZO WENY 8, gdzie jedynym wymogiem jest napisanie miniatury. Dużo? Nie, mało. Zatem do boju :)
  • allaska
  • 16/10/2019 16:12
  • Gratulacje :) Vanillivi
  • Vanillivi
  • 16/10/2019 14:36
  • Oprócz mnie jest kilku świetnych autorów, więc polecam, dostępne w Empiku razem z numerem Fabulariów w cenie 8 zł.
Wspierają nas