okulary- fajna rzecz czy obciach?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-12-2008 13:49
Hmpf... Moje...? Nie za bardzo pamiętam, więc chyba znowu powinnam zacząć je nosić :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
KenG Użytkownik
  • Postów: 200
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-12-2008 14:36
Facet na motorze może i jest seksowny, ale kiedy przypomnę sobie te wszystkie zarośnięte krasnoludy woodstockowe, z mięśniem piwnym w opiętych skórzanych gaciach... To mogę jednak polemizować ;)
"Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego." <Reinhold Niebuhr>
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-12-2008 14:41
No tacy to tak średnio... :p Ale mam kolegę, który na motorze wygląda całkiem przyzwoicie :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
KenG Użytkownik
  • Postów: 200
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-12-2008 14:48
A wracając do tematu: ja też miałam na myśl konkretną sytuację/konkretnego chopoka ;) Kiedy patrzyłam na niego i widziałam jak poprawia i poprawia te swoje okularki, nie mogłam się powstrzymać od uśmiechu i myśli o tym, że chciałabym się na niego rzucić :D Gdzie tam instynkt macierzyński??? ;)
"Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego." <Reinhold Niebuhr>
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-12-2008 15:07
Bo chciałabyś się rzucić, żeby... Żeby... Pieluszkę mu zmienić...? ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 13-12-2008 16:47
Cytat:
ginger napisał/a:
Bo chciałabyś się rzucić, żeby... Żeby... Pieluszkę mu zmienić...? ;)

wiesz, to jest tak - facet, poprawiając okulary, prezentuje wierzch dłoni, a jeśli ta dłoń jest - np: według mojego gustu - szeroka, kudłata, spracowana, to... no wiesz, dłonie są ważne...
wtedy się marzy, żeby ten facet kiedyś miał zmieniać pieluszki naszym wspólnym dzieciom...
do takiego czegoś doszłam, jak się dobrze zastanowiłam, dlaczego ten gest może wydawać się seksowny.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 14-12-2008 04:12
Na temat macierzyństwa, to niewiele wiem, a facet na motorze... to potencjalny dawca organów... no chyba że na czoperze (czy jakoś tak to się pisze)
Do góry
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
Scheina Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Nakło nad Notecią
Dodane dnia 14-12-2008 10:20
Co wy macie z motorami i dawcami organów...?
Ja lubię motory ;) i facetów na motorach też - no, chyba że wyglądają tak:

Cytat:
KenG napisał/a:
Facet na motorze może i jest seksowny, ale kiedy przypomnę sobie te wszystkie zarośnięte krasnoludy woodstockowe, z mięśniem piwnym w opiętych skórzanych gaciach...


A co do tematu - okulary jednym pasują, innym nie. Są wśród obu kategorii tacy, którzy wolą soczewki niż szkiełka :)
Jak się zaczyna nosić okulary, jest trudno, ale po jakimś czasie człowiek się przyzwyczaja i dochodzi do wniosku, że ładniej wygląda z niż bez :smilewinkgrin: <ale nie wszyscy>.
Wolność polega na tym że ludzie nie boją się śmierci. Ani w ogóle niczego. Dlatego są gotowi zapłacić za wolność najwyższą cenę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 14-12-2008 22:05
Scheinuś, nie mam nic do facetów na motorach, a okulary noszę od zawsze. Bez nich wyglądam... łyso....B) (tak mi się zdaje)
Do góry
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
Scheina Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Nakło nad Notecią
Dodane dnia 15-12-2008 11:34
Cytat:
Arkady napisał/a:
Scheinuś, nie mam nic do facetów na motorach, a okulary noszę od zawsze.


To dobrze :D :D (bo niektórzy mają - np. w mojej rodzinie).
:lol::lol:
W moim przypadku "od zawsze" oznaczałoby od 12 roku życia. :)
Wolność polega na tym że ludzie nie boją się śmierci. Ani w ogóle niczego. Dlatego są gotowi zapłacić za wolność najwyższą cenę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 15-12-2008 13:17
Bo wiesz Rzepusia - to taki skrót myślowy :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 15-12-2008 13:23
Cytat:
Rzepusia napisał/a:
Cytat:
wtedy się marzy, żeby ten facet kiedyś miał zmieniać pieluszki naszym wspólnym dzieciom...
do takiego czegoś doszłam, jak się dobrze zastanowiłam, dlaczego ten gest może wydawać się seksown


Od okularów do pieluszek. Nie, na to w życiu bym nie wpadła :D

osiem lat temu też bym na to nie wpadła :)
ale wtedy byłam na etpaie myślenia, jak tu zrobić sobie dziecko bez seksu.
:)
bo ja taka zapóźniona byłam... ;)
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 24-04-2009 14:10
Kurde... Od czasu, jak zrobiłem sobie przerwę na Portalu, do dnia dzisiejszego sam dorobiłem się okularów... :uhoh:
Do góry
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-04-2009 15:39
Mnie tam moje okularki ani szczególnie nie przeszkadzają, ani szczególnie nie zachwycają. :shy: Są, bo muszą być. Choć może niedługo załatwię sobie soczewki i zmienię kolor oczu na hazelowy... :bigrazz:
Do góry
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 24-04-2009 15:47
No cóż, czy można nazwać obciachem wadę wzroku? No nie, a samo noszenie okularów to już obciach.

Nasze społeczeństwo jest dość dziwnie zbudowane. Jeśli coś jest inne, coś się wyróżnia, to już jest dziwne i Polacy na to krzywo patrzą.

A samo noszenie okularów nie jest złe, jeśli się dobierze odpowiednie oprawki. Niektóre osoby o wiele lepiej wyglądają w okularach niż bez nich ;]

A niektórym lepiej bez okularów. Taka naturalna kolej rzeczy :)
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 24-04-2009 15:52
Okulary to obciach? Chyba zależy to od środowiska, w którym się obracamy...

Noszę okulary i dobrze się w nich czuję. Od jakiegoś czasu co prawda noszę soczewki, ale to tylko ze względu na wygodę. Ani jednego, ani drugiego nie uważam za obciach. Skoro ktoś nosi okulary, to znaczy, że dba o oczy (stara się robić coś, by wada się nie pogłębiała). :)
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-04-2009 15:54
Cytat:
Nathien napisał/a:

Skoro ktoś nosi okulary, to znaczy, że dba o oczy (stara się robić coś, by wada się nie pogłębiała). :)


Tia, istna ironia losu. Ktoś tak swe oczy wymęczył, że teraz nosi okulary. To chyba nie jest świadectwo dbałości. :shy:

Oczywiście nie mówię o tych, którzy mają wady wrodzone. Ale to, czy wada ta "wyjdzie" czy nie, też w dużej mierze zależy od naszej dbałości o oczy. ;)
Do góry
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 24-04-2009 15:56
Outy, wadę wzroku może spowodować szybki wzrost - wtedy nie ma to nic wspólnego z dbałością o oczy ;P
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-04-2009 15:56
Cytat:
Nathien napisał/a:
Outy, wadę wzroku może spowodować szybki wzrost - wtedy nie ma to nic wspólnego z dbałością o oczy ;P


Tak jest dokładnie u mnie. ;) I ciągle sobie wyrzucam, że piłam takie ilości mleka. :shy:
Do góry
Autor
RE: okulary- fajna rzecz czy obciach?
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 24-04-2009 15:59
Z tą wadą to mam dokładnie tak samo. A sprawy nie ułatwia moje zamiłowanie do książek i uzależnienie od pp. Pogrążam się xD
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]