Polska a świat
Autor
Polska a świat
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 09-09-2008 23:53
Oglądając dziś wiadomości usłyszałam zdanie wypowiedziane przez mieszkańca Osetii :"Polska jest prostytutką świata, kiedyś za to zapłacicie". Wiem, że może to trochę niecenzuralne, ale jakie jest Wasze zdanie?
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polska a świat
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 09-09-2008 23:58
Hmm... A to nie jest tak, że to prostytutkom się płaci...?
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polska a świat
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 10-09-2008 00:00
Hhaha, trafne spostrzeżenie :lol:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polska a świat
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 10-09-2008 00:03
Polsce się płaci, tyle że w złej walucie:( potrafimy sprzedać się za obce ideały i za rakiety Patriot...po co?
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polska a świat
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-09-2008 00:06
Nie wypowiadam się. Polska byłaby silna, ale cosik w głowach Polaków jest - i ludzi, i tych podludzi - rządzących ;) że nam się za dużo spiernicza.
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polska a świat
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-09-2008 01:24
Cytat:
gabstone napisał/a:
Oglądając dziś wiadomości usłyszałam zdanie wypowiedziane przez mieszkańca Osetii :"Polska jest prostytutką świata, kiedyś za to zapłacicie".


No, żeby od razu się tak bulwersować i temat zakładać, bo jakiś głupol głupotę powiedział. Prostytutką to jest Osetia bo daje się Rosji nie powiem co robić, a Rosja to jej Alfons - chroni ją tak, że żyć bez niej nie może...

:D
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polska a świat
Skoczek Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd:
Dodane dnia 10-09-2008 09:52
Samuel, chyba Cię polubię ;) Jak widać na obrazku, GW i TVN zbiera obfite żniwo... :(
Do góry
Autor
RE: Polska a świat
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 10-09-2008 11:56
Uważasz, że to głupota? Ja myślę, że jednak nie . Ten "głupi głupol" może sobie coś palnął, ale niestety Polska sprzedawała się, sprzedaje i sprzedawać będzie . I może Ciebie to nie bulwersuje, że Twój kraj ktoś nazywa prostytutką, i słyszy to cały świat, ale mnie tak, ja tu mieszkam. A jeśli chodzi o TVN to nie wyjątek, ten akurat obrazek pokazywalo wiele stacji tv na świecie.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polska a świat
Skoczek Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd:
Dodane dnia 10-09-2008 12:59
Gabstone, ten Osetyniec wyraził pogląd Rosji na Polskę, nie świata. A wiesz może, kto mówił o Polsce jako bękarcie Europy? Jakoś świat tego nie kupił...
Do góry
Autor
RE: Polska a świat
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-09-2008 13:26
Mi chyba się w takim temacie nie wypada wypowiadać... Bo mam bardzo luźne podejście do mojej ojczyzny. Dla mnie ważni są ludzie. Przede wszystkim. Ludzie, których kocham, których kiedykolwiek kochałam... Dużo ich jest... I są porozsiewani po całym świecie... A miejsca...? Mam swoje ulubione, które kojarzą mi się z miłymi chwilami, które przywołują setki wspomnień. Ale bez miejsc można żyć, bez ludzi nie.
Poza tym nie czuję jakiegoś związku między mną a ludźmi, którzy rządzą naszym krajem. Tylko mnie irytują... Być może powinnam się martwić, że prezydent wyjeżdżając zawsze palnie coś takiego, że potem aż wstyd przyznawać, że jestem z kraju, w którym ludzie kogoś takiego wybrali na głowę państwa... Ale jakoś mnie to w ogóle nie rusza... Do każdego człowieka podchodzę indywidualnie, każdy jest inny. A narodowość...? Tak na prawdę nieistotny szczegół... Ale to tylko moje zdanie...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polska a świat
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-09-2008 15:13
Cytat:
gabstone napisał/a:
Uważasz, że to głupota? Ja myślę, że jednak nie .


Czyli logicznie rzecz biorąc uważasz, że powiedział mądrze? Aha. Dziękuję za dyskusję.

Cytat:
gabstone napisał/a:
Ten "głupi głupol" może sobie coś palnął, ale niestety Polska sprzedawała się, sprzedaje i sprzedawać będzie . I może Ciebie to nie bulwersuje, że Twój kraj ktoś nazywa prostytutką, i słyszy to cały świat, ale mnie tak, ja tu mieszkam.


Zapewniam Cię, że każdego dnia milion ludzi pluje na Polskę, kilka milionów na Rosję a kilkanaście milionów na USA :) Niech sobie plują, na zdrowie! Ja się w takie nie bawię, czytaj: na taki poziom się nie zniżam.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polska a świat
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-09-2008 15:35
Czy gdyby ten "Osetyniec" krzyczał, że Księżyc jest z sera, to też powinniśmy się tym przejmować i szukać dowodów, że nie jest to prawda?
A tam, szkoda na takie "opinie" słów. :)
Do góry
Autor
RE: Polska a świat
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 20-03-2009 08:04
Cytat:
Uważasz, że to głupota? Ja myślę, że jednak nie . Ten "głupi głupol" może sobie coś palnął, ale niestety Polska sprzedawała się, sprzedaje i sprzedawać będzie . I może Ciebie to nie bulwersuje, że Twój kraj ktoś nazywa prostytutką, i słyszy to cały świat, ale mnie tak, ja tu mieszkam.
wina mediów. jeszcze na początku XX wieku, malutcy nie wiedzieli co ustalają dyplomaci, i bardzo dobrze. Teraz nic nie można zrobić bez zgody wyborców. bo się honorem unoszą. Dyplomacja polega na kłamstwie, handlu i prostytuowaniu się. Każdy to robi, tak się zdobywa pola na tj szachownicy. Jeśli jakiś lud mówi, że jest przeciw trudno nie musi wszystkiego wiedzieć.
Do góry
Autor
RE: Polska a świat
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 08:09
Cytat:
tycenak napisał/a:
Czy gdyby ten "Osetyniec" krzyczał, że Księżyc jest z sera, to też powinniśmy się tym przejmować i szukać dowodów, że nie jest to prawda?
A tam, szkoda na takie "opinie" słów. :)


Gdyby ten osetyniec krzyknął, że księżyc jest z sera nikt nie potraktowałby go poważnie, ot, krzyki wariata.

Gdyby prezydent wielkiego kraju krzyknął, że księżyc jest z sera, na następny dzień szykowałaby się podróż badawcza na naszego satelitę, na którą wydano miliony dolarów/rubli/jenów.

Autorytety są zgubne.
:yes:
Do góry
Autor
RE: Polska a świat
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 20-03-2009 08:48
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
Uważasz, że to głupota? Ja myślę, że jednak nie . Ten "głupi głupol" może sobie coś palnął, ale niestety Polska sprzedawała się, sprzedaje i sprzedawać będzie . I może Ciebie to nie bulwersuje, że Twój kraj ktoś nazywa prostytutką, i słyszy to cały świat, ale mnie tak, ja tu mieszkam.
wina mediów. jeszcze na początku XX wieku, malutcy nie wiedzieli co ustalają dyplomaci, i bardzo dobrze. Teraz nic nie można zrobić bez zgody wyborców. bo się honorem unoszą. Dyplomacja polega na kłamstwie, handlu i prostytuowaniu się. Każdy to robi, tak się zdobywa pola na tj szachownicy. Jeśli jakiś lud mówi, że jest przeciw trudno nie musi wszystkiego wiedzieć.


Fakt, wszystkie kraje to prostytutki, sprzedają się za pieniądze, za sojusze, za pozycję na arenie międzynarodowej itd. Tak było zawsze i zawsze tak będzie. Nie bez kozery prostytucja uważana jest za najstarszy zawód świata;)
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polska a świat
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 15:21
Cytat:
gabstone napisał/a:
Oglądając dziś wiadomości usłyszałam zdanie wypowiedziane przez mieszkańca Osetii :"Polska jest prostytutką świata, kiedyś za to zapłacicie". Wiem, że może to trochę niecenzuralne, ale jakie jest Wasze zdanie?


Oczywiście, że to niecenzuralne. :rol: Ale ludzie mają własny rozum. Wątpię, by Polska strasznie ich interesowała, no ale nie zapominajmy, z kim trzyma Osetia. :| Większości państw nie podobają się działania Rosji, szczególnie w ostatnim czasie, na terenach Gruzji. Myślę, że ludzie ot tak sobie tego nie przyswoją do wiadomości - zresztą, byliby idiotami, jeśliby uwierzyli na słowo komukolwiek bez sprawdzenia tego. :rol:

A że małe triki-riki robimy ostatnio, to nie żadna tajemnica. :shy: Przecież ktoś już zauważył w tym temacie, że na tym polega dyplomacja. :p
Do góry
Autor
RE: Polska a świat
kasia Użytkownik
  • Postów: 44
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 19:55
Fakt, że takimi stwierdzeniami nie powinniśmy się przejmować to prawda, ale nie uważacie, że nikt publicznie nie powinien się tak wypowiadać? Co to za słownicto?!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polska a świat
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 22-03-2009 00:08
Cytat:


A że małe triki-riki robimy ostatnio, to nie żadna tajemnica. :shy: Przecież ktoś już zauważył w tym temacie, że na tym polega dyplomacja. :p


A moim zdaniem właśnie, my zupełnie się na dyplomacji nie znamy.A szczególnie Kaczyński. Jego przemówienie w Gruzji to dla mnie idealny przykład, na czym dyplomacja NIE polega.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polska a świat
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-04-2009 17:27
Cytat:
Vanillivi napisał/a:
A szczególnie Kaczyński. Jego przemówienie w Gruzji to dla mnie idealny przykład, na czym dyplomacja NIE polega.


A niby na czym polega? Na mówieniu, że jest dobrze kiedy jest źle? E, to ja już wolę jak ktoś mówi, że jest źle kiedy jest źle.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polska a świat
nod Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 17:38
Ja was proszę. Nie da się dogodzić wszystkim, tak jak nie można się przejmować opinią wszystkich. Każdy ma wrogów i przyjaciół, a roztrząsanie jednej wypowiedzi to lekka przesada. Poza tym sam fakt, że owy mieszkaniec Osetii się o nas wypowiedział musi już o czymś świadczyć. Gdybyśmy byli mu obojętni, gdybyśmy byli szarym krajem gdzieś tam w Europie, to by się na nasz temat nie wypowiadał. Wrogowie są dowodem naszej siły. Gdybyśmy byli naprawdę "nikim", czarnym punktem na mapie kolorowej Europy, to by nas wszyscy ignorowali i nawet nie znaleźliby chwili, by się na nasz temat wypowiedzieć...

Inną kwestią jest to, że sami się ośmieszamy, jak chociażby podczas kłótni o wyjazdy dyplomatyczne panów na szczycie.
Zapraszam do mojego świata:
http://zapisanestronice.blogspot.com/
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]