Andrzej Pilipiuk
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-10-2010 18:53
u mnie nieliczni do odstrzału, większość won ze szkoły, nieliczni prawdziwi.

uczniowie podobnie...:|
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 10-10-2010 20:20
Cytat:
AnonimowyGrzybiarz napisał/a:
Wasze kalkulacje uświadomiły mi, że mam bardzo duże szczęście. Większość nauczycieli, których spotkałem na drodze swej edukacji była ok ;) Nieliczni nadawali się do odstrzału.


U mnie, za dawnych lat, było 2/3 sensownych i 1/3 do dekapitacji.
Teraz uważam, ze nauczyciele wciąż mogą byc dobrzy, nawet niektórzy są, ale cały system edukacji w Polsce ich szybko demotywuje.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
tulipanowka Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd:
Dodane dnia 10-10-2010 20:26
ja tylko miałam zastrzeżenia do punktu czwartego, a z pozostałymi się zgadzam

Cytat:
1) Przymus edukacji sprawia że państwo nie musi się starać. Dzieciaki zagania do szkoły policja i tyle. Nie szkodzi że nauka to w 75% strata czasu - jest obowiązkowa i bujaj się. Szkoła nie musi w żaden sposób dostosowywac się do zmian zachodzących na świecie. Do tego nie można odesłać na kompost dzieciaków które ewidentnie nie nadają się do szkoły.

2) kiepskie zarobki belfrów. Powodują po pierwsze selekcję negatywną do zawodu po drugie nauczyciel nie ma ŻADNEGO presiżu społecznego. Mają do w )*( i uczniowie i rodzice.

3) Karta nauczyciela i ZNP chronią kiepskich belfrów przed wywaleniem ze szkoły. wiązą ręce dyrekcji, uniemożliwiają pozbycie się świrów, kretynów etc. wśród nauczycieli są pedofile, alkoholicy, pychopaci, ale też nieucy, dupy wołowe, idioci etc. co? i nic.
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-10-2010 20:49
W ramach sprowadzania dyskusji na właściwsze tory ;) cytat z forum SFFiH:

Cytat:
Andrzej Pilipuk napisał/a:
Wieści.

1)

Redkacja zbioru "Wampir z M3" w toku.
A zresztą macie cytacik ;)

-Wybacz, że zmieliłem twojego kumpla w mikserze – powiedział. – ale sama rozumiesz że prawdziwa nauka wymaga poświęceń a od niektórych jednostek wymaga nawet poświęcenia własnego życia... – wzniósł natchniony wzrok ku sufitowi.
/.../
Z zamyślenia wyrwało go stukanie do drzwi.
-Kto wam? – zapytał przekręcając klucz w zamku.
-Z gazowni.
To dziwne, przecież tu nie ma gazu!? – zdążył pomyśleć nim kopnięte butem skrzydło rąbnęło go w czoło.
Runął na wznak. Do wnętrza wpadło czterech osiłków. Wszyscy czterej ubrani byli w mundury. Na ich piersiach połyskiwały srebrem okazałe krucyfiksy. Czerwone berety na głowie nie pozostawiały wątpliwości. Komandosi... Dwaj wycelowali w zaskoczonego wampira kuszokołkownice.
-Jeden fałszywy ruch i zrobimy z ciebie sito – warknął ich dowódca przekraczając próg. – Sławomir Boćko zwany Profesorem? – sprawdził tożsamość.
-To ja – wykrztusił powalony.
-No i doskonale! Żywy lub – tu puścił oko – martwy, idziesz z nami.
-Ale ja nic nie zrobiłem – wykrztusił wampir. – Jestem zameldowany, legalnie zatrudniony, nie łamię żadnych przepisów! Nawet akt zgonu posiadam!

Jak sie słusznie domyślacie opowiadania mocno bazują na najbardziej oklepanych i wyświechtanych archetypach horroru.

Mamy zatem wampiry, ożywione egipskie mumie, zakochanego wikołaka i oczywiście szalonego-genialnego-złego profesora zabraknąć nie mogło... :twisted:

2)

Szósty tom "Oka Jelenia" - "Sfera Armilarna" powolutku się pisze. Tu też czysta sztampa. Zaczyna się jak 75% powieści fantasy - w knajpie. Główny bohater wszedł do karczmy, dostał w głowę, a jak doszedł do siebie oczywiście zobaczył że ma totalnie przechlapane. ;P:

tak Hela też oczywiście będzie miała przechlapane :wink:

Generalnie przechlapane będą mieli wszyscy a do siódmego tomu doczołgają się tylko zmaltretowane niedobitki :twisted:

Potem zbierze drużynę, pójdą na quest (po XVI wiecznym Gdańsku bo po co mają łazić cholera wie ile po blotnistych traktach...), nawet złoty pierścień będzie, choć z przyczyn ekonomicznych i geograficznych nie zostanie wrzucony do wulkanu. ;P:



Jeśli chodzi o uczniów...
Liceum jest spoko.
Gimnazjum było najgorsze, zbiorowisko różnych dziwnych typków... Niektórzy w wieku 15 lat ciągle literowali głośno, zanim przeczytali wyraz :uhoh:
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-10-2010 10:41
jest nowy pomysł MEN by połaczyć licea i gimnazja...

Żenada. :|
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 11-10-2010 11:53
Niestety wiemy...
Nie mają niczego pożyteczniejszego do roboty?

PS: A WiP i UPR będą jednym ciałem i jednym duchem :D
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-10-2010 12:49
czy cokolwiek to zmieni?

nawet gdyby uPR zdobyła 10% mandatów jej wplyw na politykę byłby żaden.
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 11-10-2010 13:34
Czas, mój kochany... ups, chwilowy problem z orientacją.
Czas, Andrzej... bo głupota jest wieczna ale nie nieśmiertelna :lol: I nikt nie powiedział że akurat głupota musi być u nas.
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-10-2010 21:16
Cytat:
Jack the Nipper napisał/a:

Teraz uważam, ze nauczyciele wciąż mogą byc dobrzy, nawet niektórzy są, ale cały system edukacji w Polsce ich szybko demotywuje.


oj widziałem to... oj nie raz...
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 29-12-2010 21:54
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/rzeszow-wykopali-zwloki-i-odcieli-glowe,1,3736396,region-wiadomosc.html?ref=nf
:O



Moja recenzja ostatnio przeczytanego "Rzeźnika Drzew":
http://mnichhistorii.blogspot.com/2010/.../180-nie-taki-rzeznik-straszny.html
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 17-02-2011 11:26
img.info.allegro.pl/res/allegro_prod_mid1/81f6fcc304a6ba438c4c948359bbd78c.jpg

Taką reklamę znalazłem na allegro :yes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-03-2011 21:42
Czytał już ktoś z Was "Wampira z M-3"?
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 03-03-2011 23:56
nie, gdyż nie lubię och-pseudo-pe-er-elu
ale tu jest trochę ludu który czytał - z recenzjami:
http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=170912
http://merlin.pl/Wampir-z-M-3_Andrzej-Pilipiuk/.../1,838882.html
komentarze do komentów? czy ktoś pierwszy rusza do boju z pp?
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
bio Użytkownik
  • Postów: 50
  • Skąd:
Dodane dnia 09-03-2011 18:40
Pilipiuk, to nie za prosta odpowiedź. Ale i tak mam wiele ciekawszych zapytań. Na kanwie samej fantastyki bez czarów choć.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?