Andrzej Pilipiuk
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
Andrzej Pilipiuk
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-09-2008 18:34
Czyli mój ulubiony polski pisarz:)
Czytacie, lubicie? Podzielcie się wrażeniami :)
Ja już wypowiadałem się w innym temacie, ale jak dyskusja się rozwinie, to pewnie sie jeszcze udzielę tu :)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 17-09-2008 18:47
heh. na temat Pana Pilipiuka to wiem tyle, ile wywnioskowałam z jego jedynaj ksiązki jaką przeczytałam. :p
teraz mam niezapomniane wrażenia. :p żałuje, że tak szybko przeczytałam. teraz już nie mam się czym delektować. :p
nie czytam polskich autorów. ale ttaj jestem w stanie zrobić wyjątek :p
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
alleluja con Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Bruksela
Dodane dnia 17-09-2008 19:14
Przeczytałam wszystkie opowiadania z cyklu o Jakubie Wędrowyczu- humor genialny, gawędziarski styl pisania sprawia, że czyta się przysłowiowym "jednym tchem":) Poza tym powaliło mnie na kolana to coś w stylu "drobnych ogłoszeń" na okładkach książek;)
Wszystko, co dźwigasz, uzbroiłaś w ból -
To, co zakrywasz, w posępną odwagę.
A jesteś ogród. W tobie panny nagie,
Twarze młodzianków rozpęknięte wpół

(Nauka chodzenia S. Grochowiak)
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-09-2008 19:50
Cytat:
WholeTruth napisał/a:
heh. na temat Pana Pilipiuka to wiem tyle, ile wywnioskowałam z jego jedynaj ksiązki jaką przeczytałam. :p


A która to książka była?:)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 17-09-2008 22:31
Tym swoim "Parowozem" nieco mnie znięchęcił do swojej twórczości. Chyba źle zacząłem przygodę z literaturą pana Pilipuka. Ale jak tylko znajdę trochę wolnego czasu postaram się zmierzyć z jego innymi utworami :)
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 18-09-2008 12:54
Jestem fanem Wędrowycza. Czytałem też ze dwa zbiory innych opowiadań i w sumie też mi się podobały, ale nie powaliły tak jak Jakub.
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 18-09-2008 16:18
Cytat:
A która to książka była?

Czarownik Iwanow z cyklu książek o Jakubie Wędrowyczu. pysio mi się smieje, gdy sobie przypomnę tą książke. :D
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-09-2008 19:23
Heh... Bo dobra jest, dobra.
Mimo, że wiele było opowiadań o Wędrowyczu, i w każdym tomie znalazło się coś wysmienitego/bardzo dobrego to najlepszym zbiorem wg. mnie pozostaje debiutancka książka Pilipiuka - Kroniki Jakuba Wędrowycza :)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 19-09-2008 09:29
A według mnie Weźmiesz czarna kurę
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-09-2008 12:46
"Weźmisz czarno kure..." (zachowując oryginalną ortografię) :yes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-09-2008 14:51
Kroniki darzę chyba największym sentymentem, bo jako pierwsze je przeczytałem. Może to rzutuje na moją ocenę.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 19-09-2008 15:49
ech. robicie mi smaka na kolejne pozycje z jego biblioteki.. :p
na cos się z pewnością jeszcze kiedyś rzucę ;)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-09-2008 15:51
To ja mogę polecić z czystym sumieniem książki o Jakubie i trylogię Norweski Dziennik. Te dwa cykle to moje ulubione są.
Za Oko Jelenia się nie bierz na razie, bo możesz się zniechęcić. Tzn. dobre jest, ale mogło być lepsze. o.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 19-09-2008 16:15
każdemu zdarza się napisać coś lepszego i gorszego... ale fakt. nie chciałabym się za szybko zniechęcic.. ;)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-09-2008 17:04
no właśnie :)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
Kapewu Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 03-11-2008 14:16
A ja jeszcze nic nie czytałem (jakoś się obawiam, że, jak to sam pisarz mówi o swojej niszy, "horror na wesoło" do mnie nie trafi), ale zamierzam sie poprawić (zwłaszcza jak poczytałem te portalowe warsztaty). Chyba zacznę od Kronik Jakuba Wedrowycza, bo widze, że tak polecacie.

btw., sam pisarz bywa na portalu? ;0
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 03-11-2008 14:25
Bywa, bywa. Odpowiada na nasze pytania pod tymi warsztatami (powinieneśbył to zauważyć). Ostatnio tylko coś nas zaniedbuje, a może bardzo zajęty jest, cholera wie. Tak, czy owak, niedługo tu będzie, bo obiecał, że pomoże nam wybrać najlepszą bajkę konkursową. :yes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 03-11-2008 14:30
haha ja tam zaczęłam od "Pana Samochodzika i sekretu Alchemika Sędziwoja" autorstwa niejakiego p. Olszakowskiego - pierwowzorami bohaterek tej książki - sióstr Kruszewskich były: moja przyjaciółka z liceum i jej koleżanka
po wielu latach trafiłam na powieść: "Kuzynki" Pilipiuka i z zaskoczeniem przeczytałam o tychże siostrach Kruszewskich, zbiegło się to z odnowieniem starych znajomości, mogę więc stwierdzić, że do części prozy Pilipiuka mam stosunek sentymentalny :)
no i czyta się to znakomicie
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
Kapewu Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 03-11-2008 15:27
Cytat:
valdens napisał/a:
Odpowiada na nasze pytania pod tymi warsztatami (powinieneśbył to zauważyć).


Si, racja, nie zauważyłem, bo te warsztaty czytałem jeden po drugim bez wglądu w komentarze.

Cytat:
valdens napisał/a:
Ostatnio tylko coś nas zaniedbuje, a może bardzo zajęty jest, cholera wie.


Cóż, pewnie pisze...

A w ogóle to zamierzam zobaczyć Pana Pilipiuka na Falkonie w Lublinie. Będzie miał dyżur autorski, czy cuś.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Andrzej Pilipiuk
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 03-11-2008 16:48
"Kronik" akurat nie czytałam, jednak z czystym sumieniem mogę polecić "Kuzynki" (+ następne części) oraz "2586 kroków". Czyta się łatwo i przyjemnie, aż robi się smutno, że to już koniec książki. :)
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]