Czytamy na głos
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Czytamy na głos
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 24-09-2008 21:42
Ja tez :yes:
Tylko trzeba znaleźć coś, co ma dużo bohaterów i dialogów ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 24-09-2008 22:09
no nie wiem czy dużo, na razie chętnych na słuchowisko dużo nie ma :D
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 24-09-2008 22:23
Duzo dużo. Ja poprosze role jakiegoś trzylatka :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 24-09-2008 22:54
no to niech każdy zgłasza propozycje tekstu, który można w ten sposób przedstawić, mogą być autopropozycje, że tak to ujmę :)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 24-09-2008 23:19
popieram pomysł i idę nabyć mikrofon :D
od dzieciństwa uwielbiam słuchowiska
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 24-09-2008 23:25
to mamy już 5 osób, czyli możemy zaprezentować opowiadanie, które ma 4 bohaterów, w dodatku ginger może zmodulować głos i powstanie w ten sposób dzieciątko :D czyli 5 bohaterów :D jakby liczyć narrację pierwszoosobową to mamy nawet 6 bohaterów, yeah :D
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-09-2008 11:07
ja się też piszę, bo mikrofon mam :)
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 25-09-2008 13:49
o, to już 7 osób :-) jest nieźle, oczywiście szaleństwa nie będzie na naszych mikrofonach, dużo szumów i kiepska jakość, ale w gruncie rzeczy chodzi o fajną, twórczą zabawę. może mógłbym pożyczyć bardzo dobry mikrofon Shure'a, więc byłbym narratorem, chociaż głosu do tego nie mam :) chyba, że ktoś ma coś podobnego
przy okazji - chętnych dużo, ale z tekstami się nikt nie zgłasza :) powtarzam więc pytanie: kto chciałby ofiarować stworzone przez siebie opowiadanie lub dramat/komedię na potrzeby portalowego słuchowiska?
pozdrawiam :-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 25-09-2008 14:20
Cytat:
kto chciałby ofiarować stworzone przez siebie opowiadanie lub dramat/komedię na potrzeby portalowego słuchowiska?


Jeśli chodzi o mnie i moje teksty, to proszę bardzo. Udostępniam wszystkie (ale podpowiadam, że te starsze, to straszna lipa)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-09-2008 14:23
Myślę, że warto byłoby w ten sposób spróbować przedstawić teksty wysoko oceniane i lubiane przez użytkowników, więc tutaj pojawia się kwestia zaglądnięcia do tematu Polecamy, a następnie zapytanie o zgodę autorów.
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 25-09-2008 14:35
Tak, to też dobry pomysł.
Tutaj podaję linkę do polecanych:
http://portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=30&thread_id=161&rowstart=0
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
Dzon Użytkownik
  • Postów: 224
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 25-09-2008 15:23
No to ja się dopisuję.
i proponuję
http://www.portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=107

tylko trzeba spytać autora, mój komentarz jest na samym dole. Zaletą jest, że tekst jest stworzony praktycznie z samych dialogów, a poza tym jest uroczy. Trzeba by spytać autora o pozwolenie. Jak chcecie, jak widzę na razie innych propozycji nie ma.
Pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 25-09-2008 15:33
w grę wchodzą opowiadania z dużą ilością dialogów rzecz jasna, najlepiej żeby dialogi odbywały się w dość zróżnicowanych miejscach gdzie można usłyszeć charakterystyczne dźwięki (ulica, dworzec kolejowy, lokal z rozmowami i muzyką w tle etc.). Możesz coś sobie przypomnieć swojego, co spełniałoby te warunki, Valdens?
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 25-09-2008 17:55
Cytat:
w grę wchodzą opowiadania z dużą ilością dialogów


pw, sorry, ale wydaje mi się, że się nieco zagalopowałeś. Jakoś nie ogaraniam tego pomysłu, nie mogę sobie wyobrazić, jak ma to wyglądać w praktyce. Przecież do tego konieczne jest spotkanie w jednym miejscu, mikrofony, mixer... No chyba, że ja jestem w plecy i nic nie słyszałem o którejś nowej technologii.

Myślałem, że na początek dziewczyny i chłopaki solo wystąpią (ewentualnie z koleżanką, siostrą, bratem...), pokażą jak czytają, jaki mają głos, a potem można myśleć dalej.
Ja nie mam nic przeciwko słuchowisku, wręcz przeciwnie, możemy nawet kręcić film, ale jakoś nie mogę sobie tego na dziś dzień wyobrazić.
Więc jak to ma wyglądać?
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 25-09-2008 18:33
słyszałeś na pewno co nieco o internecie :-) po prostu: bierzemy tekst, przerabiamy go lekko (mogę się tym zająć, nie ma problemu), jeśli tego wymaga, coby się nadawał na słuchowisko, dzielimy się rolami - kto jest narratorem, kto Kasią, Asią, Anią, Basią i Krzysiem. Każdy nagrywa swoje kwestie, czyli "dziewczyny i chłopaki wystąpią solo", prześlą mi pliki ze swoim nagraniem na maila. ja, jak napisałem, ogarniam trochę tego typu kwestie i zmontuje wszystkie wypowiedzi w jeden plik, w dialog, w odpowiednim programie/programach; słowo słuchowiskiem się stanie. dodatkowo jestem w stanie wzbogacić dialogi okolicznościowymi dźwiękami, włącznie z muzyką. co do głosów - niestety podziału ról dokonamy intuicyjnie, każdy chętny powie w jakiej roli widzi się najbardziej, sam podział zdeterminuje też posiadany sprzęt, mikrofon. tak to widzę :)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
kamilw Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Zgierz
Dodane dnia 26-09-2008 11:05
Mam nagrane ok. 20 wierszy, ale swoich, na mojej stronce. Nie będę dawał linka na youtube czy coś takiego. Jeżeli ktoś jest ciekawy to niech zajrzy na stronkę i teksty/mp3. Część jest do posłuchania. Nagrywałem przez średniej jakości słuchawki z mikrofonem, i potem edytowałem troszkę w programie muzycznym. Jest bez podkładu dźwiękowego, ale myślę, że nagram coś z podkładem.
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 26-09-2008 14:24
ok, wydaje mi się, że do naszych celów świetnie nadaje się opowiadanie burego_wilka "Hero Turbo" http://portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=1675 , mam nadzieję, że bury zgodzi się na wykorzystanie swojego opowiadania i przeróbki na potrzebę słuchowiska (niektóre informacje podawane przez narratora trzeba będzie zakląć w dialogi) :-) proszę teraz naszych aktorów-ochotników i burego o opinię :)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 26-09-2008 14:35
Ja jestem za. To śmieszne jest, i nadaje się jak najbardziej.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 26-09-2008 14:36
doliczyłem się, że bohaterów, którzy coś mówią jest 7+narrator, są 4 duże role, jedna średnia i trzy małe, malutkie :) powinno być dobrze na początek... no i sam tekst jest przezabawny :)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 26-09-2008 14:47
Cytat:
mam nadzieję, że bury zgodzi się

trzeba by też napisać do Ryśka z Klanu :lol:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]