Czytamy na głos
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Czytamy na głos
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 26-09-2008 15:59
do Ryśku z Klanu:D
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-09-2008 19:17
"(...) ja się znam trochę na obróbce dźwięku i montażu, trochę muzykuję :-)"

Czy można gdzieś posłuchać? [Przepraszam, że zmieniam temat.]
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 26-09-2008 20:13
:D
Co się mam nie zgodzić? Jeśli uważacie, że ten tekst sie nada, to będzie mi bardzo przyjemnie. W ogóle, oprócz Wędrowca, wszystkie są do dyspozycji. W samym nagraniu niestety Wam nie pomogę, ale będę gorąco kibicował.
Sam pomysł bardzo mi się podoba, choć osobiście uważam, że na początek warto by było popróbować z czymś prostym i krótkim, czytanym tylko przez jedną osobę (o zniewalającym głosie :p )
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 26-09-2008 20:51
bez obrazy, bury, ale Twój tekst jest dość prosty i krótki :D , w tym sensie, że napoci się narrator, trzech bohaterów troszkę, a reszta nagra swoje krótkie kwestie :) to naprawdę pikuś, poza tym jak ktoś chce nagrać monolog to spoko, ale naprawdę nie ma żadnego problemu z realizacją tego przedsięwzięcia :)
zbigniewie n., czyli Marcinie - mam na swoim HDD coś tam, więc "gdzieś" można :)

edit: proszę jeszcze wszystkich chętnych o ustosunkowanie się do tekstu oraz wybór roli :-) tak jak pisałem wcześniej - w związku z tym, że mam dostęp do dobrego mikrofonu - byłbym narratorem lub czcigodnym Ryśku :)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 26-09-2008 21:01
Mówiąc krótkie myślałem o takich na max stronę, ale fakt, ten też jakiś przepotężny nie jest :)
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 26-09-2008 21:02
ale strona A4 to jest gdzieś minuta słuchowiska :D szkoda zamieszania na takie cuś chyba :D tekst jest idealny jak na pierwszą taką próbę :-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 26-09-2008 23:02
Hahaha

Cytat:
bez obrazy, bury, ale Twój tekst jest dość prosty i krótki

haha, a to Ci dosunął :lol: no leżę
Fatum jakieś z tym turbem! Chyba mam zdechnąć ze śmiechu jak teraz jeszcze słuchowisko jest w planie :lol:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 26-09-2008 23:29
... tymczasem od wczoraj piszę się nowe coś i nowe coś turbo :p Nie obiecuje, że będzie lepsze, ale postaram się skończyć i wrzucić...
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-09-2008 23:33
ja chcę rolę Julii :D zielarki...
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 26-09-2008 23:37
Zielarka, jak zielarka, ale o rolę Ryśku, to się może wojna rozpocząć... :D
A tak przy okazji, to jest ktoś, kto będzie role przyznawał i w ogle zawiadował i reżyserował przedsięwzięcie?
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 26-09-2008 23:43
tzn. powiedzmy, że ja się podejmuję organizacji, ogarnianiem, ja to wszystko sklecę do jednego pliku, odbiorę nagrania od lektorów naszych :) mam nadzieję, że przydział ról będzie się odbywał tak jak wyżej - po prostu chętni napiszą w jakiej roli widzą się najbardziej. ja mam jakąś tam wizję, ale mam nadzieję, że każdy jakoś to widzi po swojemu i tak też swoją rolę odegra, więc reżyserować niczego nie będę, jedynie później pobawię się dźwiękiem :)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 26-09-2008 23:45
A będą efekty specjalne?
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 26-09-2008 23:46
oczywiście :) mam już sporo pomysłów :)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 26-09-2008 23:48
ciekaw jestem przeniezmiernie, co z tego wyniknie...
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 26-09-2008 23:51
hit jesieni :D
jeszcze ważna rzecz: Dzon i Vestien - musicie ustalić kto będzie Ryśku a kto Maćkiem, dodatkowo jeszcze ktoś z Was będzie musiał nagrać kwestie Purtka, więc proponuję skoncentrować na jednej osobie rolę Maćka i Purtka :) spoko, głos odpowiednio, piekielnie zmoduluję :) no chyba, że znajdzie się kolejny mężczyzna do odgrywania roli :)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-09-2008 13:18
Rzeczywiście ciekawa inicjatywa. Dobrze, że temat się ukierunkował tak a nie inaczej, bo już miałem wam przedstawić porpozycję automata czytającego prozę, ale to tylko zabiłoby jakikolwiek klimat :))
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-09-2008 20:59
Bardzo ciekawa inicjatywa :) jak tylko będę miał techniczną możliwość (czyt. przeprowadzę się, ściągnę komputer, kupię jakiś "lepsiejszy" mikrofon) to się na to piszę :) W podstawówce robiliśmy kiedyś słuchowisko (kaseta z nagraniem przepadła), wyszło kapitalnie ("grałem" spadający samolot :rol: ).
A póki co polecam wszystkim stronę:
http://www.easyvoice.pl/emisja-glosu/
można znaleźć wiele mniej lub bardziej ciekawych porad i ćwiczeń usprawniających wydobywanie z siebie dźwięków :)
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
Dzon Użytkownik
  • Postów: 224
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 28-09-2008 22:28
Jutro przeczytam i zdecydujemy. Dobranoc.
Do góry
Autor
RE: Czytamy na głos
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 29-09-2008 21:06
:-) ja skończyłem redagować tekst, jest mniej narracji, w niektórych momentach zastąpiłem ją dialogami, więc jest ich więcej :) jak już się zdecydujecie to napiszcie mi PW ze swoimi mailami, prześlę wtedy poprawiony tekst, z zaznaczonymi kwestiami :) nikomu z nas się nie spieszy, więc nie ma jakiegoś terminu do nadsyłania wav'ów, chodzi tylko o dobrą zabawę, uwolnijcie siebie przed mikrofonami, one nie gryzą, przysięgam :)

w między czasie wpadł mi do głowy pomysł - jeśli ktoś z portalu czuje się na siłach może wykorzystać dyktafon/mikrofon/telefon do nagrania swojej improwizacji, jak wyjdzie coś ciekawego to może to opublikować, bądź spisać i opublikować :)

tymczasem pozdrawiam i dziękuję tycenakowi za link
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czytamy na głos
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 12-10-2008 13:48
Cytat:
o dobrą zabawę, uwolnijcie siebie przed mikrofonami, one nie gryzą, przysięgam


To prawda. Niezależna komisja lekarska stwierdziła pernamentny brak uzębienia u mikrofonów.
Dodam od siebie, że jeśli ktoś po pierwszej próbie stwierdzi, że brzmi śmiesznie, ma głos jak debil i aż siebie nie poznaje, to niech wykręci numer do Edyty Górniak nr.868!@7%&64s72f42, albo do Krzysia Krawczyka 7867uyiw876r8 i niech zapyta, czy oni tak samo nie pomyśleli o swoim głosie jak usłyszeli się poraz pierwszy na taśmie.



Temat umarł? :confused:



No widzę, że umarł :(
To ja już tylko w akcie desperacji pokażę Wam coś, co świetnie zrobił kto inny. Ni ma własnych, trzeba pokazywać cudzesy.

http://pl.youtube.com/watch?v=-VHVXQKh8Es
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]