Wulgaryzmy
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Wulgaryzmy
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 28-02-2009 00:37
Po przeczytaniu ostatnich wypowiedzi stwierdzam, że wymiękam (mimo, że nie zwykłam używać tego wyrazu). A tak na marginesie, to "dupa" jest wulgaryzmem?
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Wulgaryzmy
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2009 19:54
DUPA to brzmi słodko !
Szczególnie jeśli chodzi o płeć żeńską :yes:
Do góry
Autor
RE: Wulgaryzmy
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 25-03-2009 17:01
jak na moje dupa może być co najwyżej pejoratywna, wulgarna w żadnym bądź razie, chyba że po grochówce to wtedy inna sprawa :smilewinkgrin:
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wulgaryzmy
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 09-10-2009 23:00
DUPA, to jest szczytowe osiągnięcie mowy polskiej. Żadnym innym słowem nie można wyrazić tak wiele.
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: Wulgaryzmy
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 09-10-2009 23:01
Tak, dupa to niezłe słowo, a niezła dupa, to już w ogóle odjazd, a odjazdowa dupa...
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wulgaryzmy
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 09-10-2009 23:19
Cytat:
soczewica napisał/a:
Cytat:
Abi-syn napisał/a:
Czy kiedyś przeglądaliście "Słownik wulgaryzmów polskich", lektura przednia, słowo dupa ma, nie pamiętam dokładnie, ponad pięćdziesiąt znaczeń, od określenia, że coś nie wyszło ( no i dupa blada ), określenia fajna dziewczyna ( ale dupa ), powiedzenia, że ktoś mieszka na odludziu ( zadupie, lub tam psy dupami szczekają ) aż do określenia części ciała.

ha - podobno w jakichś zamieszchłych czasach był to także żeński organ rozrodczy...


Te zamierzchłe czasy trwają do dziś. Mali chłopcy myślą, że dzieci rodzą się przez d. i czasem tak im zostaje do późnej starości. ;) Powiedzenie "dać dupy" nadal funkcjonuję i ma się dobrze. Ciekawe, że ma inne znaczenie w zastosowaniu do kobiet i inne do mężczyzn.


Poza tym...wulgaryzmy lubią, a moje postacie klną wręcz chorobliwie i nie są w stanie mówić innym językiem. ;)
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: Wulgaryzmy
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-10-2009 11:41
Genialny wykład o słowie k***a - polecam! :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=0-7hJ5LyOmE
Do góry
Autor
RE: Wulgaryzmy
Klatek Kluczowy Użytkownik
  • Postów: 374
  • Skąd: Tomaszów
Dodane dnia 08-03-2010 22:34
Wydawało mi się, ze wulgaryzmy w wierszach mi nie przeszkadzają. Czasem sama ich używam w poezji- w życiu codziennym nieco częściej. Ostatnio w Empiku znalazłam tomik wierszy młodego poety, którego "poezja" opierała się głównie na "kurwowaniu" i "ochujowywaniu czytelnika" (pisząc te słowa zawahałam się--- czy tu można bluźnić ;) . Wryło mnie to zupełnie. Pokazałam mojej koleżance z pytaniem czy to jest jeszcze poezja powiedziała tylko, że autor prawie dosłownie mówi czytelnikowi, by pocałował go tam gdzie słońce nie sięga. Zadałam sobie pytanie po co ten pan tworzy....
zdaje się, że wulgaryzmy są po to, by dać ostatnie mocne uderzenie pisząc o silnych emocjach, a nie pisze się tylko po to żeby ich użyć. Wtedy równie dobrze można odwiedzić starych kumpli i pogadać o polityce. Ot co!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wulgaryzmy
Krystyna Habrat Użytkownik
  • Postów: 55
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 21-07-2010 11:08
Ostatnio nasi młodzi kabaretowcy swój brak inteligentnego humoru zastępują wulgaryzmami. Najgorsze, że na takie słowo (już nie wypikane przez moralną cenzurę) publiczność rechoce. Chyba działa tu tylko zaskoczenie, że ci na scenie aż na tyle się zdobyli. A ci kłaniają się zadowoleni i wychodzą.
Sok
Do góry
Autor
RE: Wulgaryzmy
OWSIANKO Użytkownik
  • Postów: 137
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-03-2011 17:29
Nasze kryteria ocen są z lekka bezmyślne. Powiedzenie małemu dzieciakowi, że śpiewał „zajebiście (Wojewódzki w „Mam talent”) i to podczas transmisji, gdy nie wiadomo, ile tysięcy smarków ją ogląda, napisanie w tytule przez Dobrą Cobrę słowa chuj (magnes?), gdy nie każdy człowiek życzy sobie tego na portalu literackim, te pozaetyczne działania świadczą o językowym ubóstwie i braku szacunku do adresata.
"Zawsze pamiętaj, że tłum, który oklaskuje twoją koronację, jest tym samym tłumem, który będzie oklaskiwał twoją egzekucję."
T. Pratchett "Piekło pocztowe"
ważniejsze jest co robisz, a nie co mówisz
Do góry
Autor
RE: Wulgaryzmy
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-03-2011 17:54
To już nawet nie są wulgaryzmy.
Cytat:
Wulgaryzmy - wyrazy, wyrażenia lub zwroty uznawane przez użytkowników danego języka jako nieprzyzwoite, ordynarne.
Wikipedia.
Zajebiście czy nawet kur... często nie są traktowane jako nieprzyzwoite lub wulgarne. Dzięki popkulturze stają się zwyczajnie słowami pewnego rodzaju slangu, lub inaczej słowami wielu różnych slangów, ale nie trakotwanymi przez użytkowników jako wulgarne.

Mi to osobiście nie przeszkadza. To, że Wojewódzki coś gdzieś powie, nic nie znaczy, już za późno. Poza tym mamy internet gdzie taki język jest powszechny.
Do góry
Autor
RE: Wulgaryzmy
OWSIANKO Użytkownik
  • Postów: 137
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-03-2011 18:04
to, że coś jest powszechne, nie oznacza, że jest dobre. A człowiek mający pretensję do bycia inteligentnym powinien wiedzieć, gdzie i co komu powiedzieć
"Zawsze pamiętaj, że tłum, który oklaskuje twoją koronację, jest tym samym tłumem, który będzie oklaskiwał twoją egzekucję."
T. Pratchett "Piekło pocztowe"
ważniejsze jest co robisz, a nie co mówisz
Do góry
Autor
RE: Wulgaryzmy
ArienneMD Użytkownik
  • Postów: 89
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Dodane dnia 12-03-2011 18:08
A propos tego "magicznego" słowa zajebiście, to obecnie - podobno! - nie jest już ono uznawane za wulgaryzm. Ciekawe, kiedy pojawi się w słownikach... A może już się pojawiło...
"Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu."
Do góry
Autor
RE: Wulgaryzmy
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-03-2011 18:18
Cytat:
A człowiek mający pretensję do bycia inteligentnym powinien wiedzieć, gdzie i co komu powiedzieć
A co to za cudo? Człowiek, albo jest inteligentny, albo nie jest, chęci nie mają tu nic do rzeczy. Człowiek, może wiedzieć co mówić, a może mówić zupełnie inaczej, jeśli ma w tym jakiś cel. To nie jest takie proste. Bycie przyzwoitym i kulturalnym nie jest oznaką inteligencji, tak samo jak bycie chamem, nie jest oznaką głupoty.

Na pewno jest w słownikach, bo w słownikach są wulgaryzmy. Dobry słownik, powinien mieć maksymalnie możliwy zasób słów, które są używane. Przecież jest ustalone, że kur... się piszę, przez u, a nie ó, a ch... przec ch, a h.



o pwn
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2476756



Czwarte znaczenie - ku... wulg. «o kimś, kto dla osiągnięcia korzyści postępuje w sposób moralnie naganny»:lol:
Do góry
Autor
RE: Wulgaryzmy
OWSIANKO Użytkownik
  • Postów: 137
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-03-2011 18:27
człowiek inteligentny potrafi odróżnić dobro od zła i nie deliberuje nad oczywistościami.
"Zawsze pamiętaj, że tłum, który oklaskuje twoją koronację, jest tym samym tłumem, który będzie oklaskiwał twoją egzekucję."
T. Pratchett "Piekło pocztowe"
ważniejsze jest co robisz, a nie co mówisz
Do góry
Autor
RE: Wulgaryzmy
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-03-2011 19:01
Oczywistości zazwyczaj są względne. Tylko ludzie bez wątpliwości, twierdzą inaczej.

Czyli socjopata nie może być inteligentny. \ Dobro i zło, to pojęcia, które odróżniają wszyscy poza chorymi psychicznie, dlatego ich się nie skazuje tylko leczy. Np Goering był szalenie inteligentnym człowiekiem, i nie był chory psychicznie, odróżniał dobro od zła, z tym, że miał inne definicję tych pojęć. A ty nie jesteś Bogie, ani nawet papieżem, aby twoje prywatne definicje dobra, były obowiązujące dla innych. Jestem pewien, że w wielu wypadkach mam inne pojęcie tego co dobre, niż ty.

Kolejna rzecz, język jest czymś nabytym, nie rodzimy się z nim, a z inelignecją się rodzisz, możesz ją rozwijać, ale jeden ma lepsze predyspozycje, a inny gorsze, toteż jeśli ktoś inteligentny urodzi się w rodzinie patologicznej, i będzie rozwijał swój umysł, nie przepije go i nie przećpa, inteligentnym pozostanie, ale jego słownictwo będzie ukształotwane przez środowisko, więc będzie przeklinał.

Piłsudski - "Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie skur"
"Wobec tego zaś, że nasza jazda jak dotąd za najwyższą tradycję uważa byłą jazdę rosyjską, która była najwybitniejszą przedstawicielką tego kurwiarskiego kierunku"

Tuwim
Cytat:
Puszczała się dziewczyna, puszczała z miłości,
Puszczała dla pieniędzy, puszczała z litości,
Aż taką masę razy upadła moralnie,
Ze całkiem się skurwiła – i wpadła fatalnie,
Albowiem w ciążę zaszła od jednego z gości:
Tak powstał SKURWYSYNDYK MASY UPADŁOŚCI.


Cytat:
Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet pies cię jebał,
bo to mezalians byłby dla psa.
Na pewnego endeka, co na mnie szczeka – fraszka, będąca odpowiedzią na antysemickie ataki w polskiej prasie


:lol: Tuwim był bosssski :D

Cytat:
Opinia publiczna to dziwka.

Napoleon Bonaparte

Cytat:
Dziwka jest dumna z tego, że jej wdzięki są postrachem zrzędnej cnoty i małżeńskiego łoża.

Edward Young
Do góry
Autor
RE: Wulgaryzmy
OWSIANKO Użytkownik
  • Postów: 137
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-03-2011 19:10
Tomasz Obłuda

„A ty nie jesteś Bogiem, ani nawet papieżem, aby twoje prywatne definicje dobra, były obowiązujące dla innych”.

Zgadza się. Ale to samo można rzec o Tobie. Co do definicji inteligencji, to jest ich „mnóstwo mnóstw” i wszystkie super. Ja tam jednak wolę tę, która z grona inteligentnych wyklucza ludzi nie odróżniających dobra od zła. Albowiem to nie są ludzie.
"Zawsze pamiętaj, że tłum, który oklaskuje twoją koronację, jest tym samym tłumem, który będzie oklaskiwał twoją egzekucję."
T. Pratchett "Piekło pocztowe"
ważniejsze jest co robisz, a nie co mówisz
Do góry
Autor
RE: Wulgaryzmy
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-03-2011 19:18
Ok, nie dogadamy się bo jesteś idealistą. Mhm jeśli socjopaci nie są ludźmi, to racja ja nawet bym się z Tobą zgodził. Skoro ludzie, nie odróżniający dobra od zła, nie są ludźmi, to kara śmierci na takich osobnikach jest dopuszczalna, nawet dla chrześcijan. Bowiem przykazanie Nie zabijaj tyczy się ludzi. Szkoda, że UE i ONZ to widzą inaczej.

I pytanie, uważasz, że przeklinanie ma coś wspólnego z ogólnie przyjętym dobrem? Chyba, tylko dobrem języka.
Do góry
Autor
RE: Wulgaryzmy
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 12-03-2011 19:24
Hm, jeśli testy inteligencji odzwierciedlają poziom inteligencji, to z moim 130-139 myślę, że raczej należę do inteligentnych. A klnę jak szewc. To znaczy teraz się oduczam. Ale używam wulgaryzmów na co dzień w ilościach, które niejednego by całkiem ode mnie odrzuciły. Więc co? Mam schizofrenię?
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Wulgaryzmy
OWSIANKO Użytkownik
  • Postów: 137
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-03-2011 21:11
nadmiar wulgaryzmów = brak inteligencji
"Zawsze pamiętaj, że tłum, który oklaskuje twoją koronację, jest tym samym tłumem, który będzie oklaskiwał twoją egzekucję."
T. Pratchett "Piekło pocztowe"
ważniejsze jest co robisz, a nie co mówisz
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]