Artykuł o telewizji
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
Artykuł o telewizji
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 08-07-2006 14:55
Dzisiejsza telewizja. Szukamy czegoś ciekawego.
Wpadłem na pomysł, żeby krótko napisać, co sądzę o tym, co możemy znaleźć na naszym "małym ekranie". Postaram się jedynie nie narzekać za dużo...
Cały czas telenowele i kretyńskie programy rozrywkowe. Każdy film jest przerywany co chwila niekończącymi się reklamami. Jeśli chodzi o filmy, to naprawdę rzadko jest coś ciekawego, a jeśli już, to przeważnie w późnych godzinach. "Moda na sukces" jest emitowana odkąd sięgam pamięcią. Boże! Kto to ogląda? Czy kiedykolwiek doczekamy się końca? Albo nasz rodzimy "Klan" i "M jak miłość", by wymienić tylko te dwa tytuły. Jak ktoś może oglądać tych pseudo-aktorów Mroczków i innych im pokrewnych nieudaczników? Ostatnio mamy jeszcze Mistrzostwa Świata (no jednak TVP się udało zakupić prawa). Ale i na mundial muszę ponarzekać. Ci irytujący komentatorzy. Nie będę się pastwił nad Szpakowskim, ale Kołtoń i jego "eeee" albo "yyyy". Kto wybiera tych ludzi do telewizji? Albo Gmoch przed ekranem jak ma analizować akcje! Kupa śmiechu. Zanim on wyjąka co ma do powiedzenia to już Szaranowicz krzyczy, że muszą kończyć, bo trzeba mecz pokazać (oczywiście na reklamę MasterCard zawsze znajdzie się chwilka).
Reklamy! Jedynie na TVP można coś pooglądać bez przerw na wybielacze, proszki do prania i jogurty. Ale publiczna w zamian pobiera abonament... z czegoś trzeba mieć pieniądze, żeby przynajmniej od czasu do czasu puścić coś sensownego. Jeśli chodzi o filmy to aktualnie najlepiej prezentuje się TVN (co widać w statystykach, już zarabiają więcej nić Polsat). Ale TVN musi przynajmniej raz w miesiącu puścić "Zabójczą broń" i "Tango i Cash". I mimo takich bzdur jak "Ciao Darwin" mają najlepszy według mnie program rozrywkowy Majewskiego. Na Polsacie już rzadko puszczają coś sensownego, więc nie mam zamiaru o nich pisać. Ale dosyć tego narzekania! W telewizji można znaleźć coś sensownego, jeśli się bardzo chce. Ja zawsze wytrwale poszukuję i często mi się udaje.
Chociażby ten nowy serial – "Lost". Obejrzałem już kilka odcinków i jestem mile zaskoczony. Dobrze, że ktoś jeszcze dba o telewizję i kręci coś takiego. I wielkie brawa dla publicznej, że to kupują. Naprawdę polecam ten serial, uważam, że jest dobrze zrobiony.
Ale to nie jedyna rzecz, jaką można u nas obejrzeć. TV4 znów emituje mój ukochany serial – "Z archiwum X". Szkoda, że tak nieregularnie puszczają, nie wiem nawet który sezon teraz, ale przynajmniej jest. To przecież kultowy serial.
Do niedawna emitowali też "Rodzinę Soprano" na TVN. Strasznie żałuję, że nie oglądałem od pierwszego sezonu. To jeden z najlepszych seriali ostatnich lat.
To nie jedyne seriale jakie teraz u nas puszczają, ale reszty naprawdę nie oglądam i nie mam zamiaru. Zdecydowanie wolę filmy i teraz krótko o nich.
Ostatnimi czasy nie było zbyt wiele ciekawych propozycji, bo i tak nie ma po co konkurować z Mistrzostwami Świata. Da się zauważyć, że często wszystkie stacje w jakimś krótkim odstępie czasu emitują filmy z tym samym aktorem. Na przykład teraz mamy Clinta Eastwooda (uwielbiam tego aktora i nie mam nic przeciwko). Wczoraj była "Ucieczka z Alcatraz" i "Żółtodziób", niedawno był "Brudny Harry", a w przyszłym tygodniu "Siła magnum" (też z Harrym Callahanem). W dodatku większość filmów właśnie na wspomnianym wcześniej TVN. Trzeba jeszcze raz pochwalić TVP za puszczanie spaghetti-westernów. Wiem, że pewnie niewiele osób to ogląda, ale to jest klasyka kina. I właśnie o starszych filmach słówko.
Czarno-białych produkcji raczej u nas nie uświadczymy zbyt często, a szkoda, Hitchcock'a też. A szkoda, bo starsze filmy też są dobre i jeśli ktoś rzeczywiście zna się na kinie, wie o tym.
Podsumowując wcześniejszy bezsensowny bełkot stwierdzam, że jeśli się bardzo chce, można znaleźć w telewizji coś ciekawego. Tylko nie patrzcie w programie telewizyjnym na rubrykę "Hit dnia", bo przeważnie nie jest to żaden hit.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Artykuł o telewizji
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-07-2006 15:32
skomentowałem tam gdzie opublikowałeś :}
wiktororzel.pl
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.