Co dalej?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
Co dalej?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-07-2006 13:15
Hmm.. Można by rzec, iż portal się rozwija. Przybywa nam użytkowników, coraz więcej osób komentuje. Ale nie raz już tak bywało. Potem większość userów znika i śladu po nich nie ma. Stąd moje pytanie. Co dalej? Co zrobić, aby serwis był lepszy, bardziej interesujący i przykuwający do monitora? Jakie są wasze propozycje? Jednym z moich pomysłów jest otwarcie galerii. Każdy mógłby wrzucać tam swoje fotki/okładki na opowiadania itd. Czekam na opinie. Drugą reformą, jaką planuje jest forum, aczkolwiek nie mam pomysłu, co z nim zrobić. Zdaje sobie sprawę, ze kategorie są źle poukładane i często nie wiadomo, co gdzie pisać. Jeśli macie pomysł na nowe kategorie bądź uporządkowanie obecnych czekam na propozycje.

Sagitarius.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co dalej?
atreides Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 11-07-2006 14:02
Więcej konkursów z ciekawszymi nagrodami. Może jakiś sponsor się znajdzie? Na pewno jakieś wydawnictwo przeznaczy co miesiąc jeden egzemplarz jakiejś ciekawej książki jako nagrodę dla uczestników konkursu. I zmienić regulamin i wyłączności na rok... Na moim przykładzie powiem - żebym miał oddać wyłączonść na rok na jakies dobre opowiadanie (bo żeby wygrało, to muszę się postarać i zużyc dobry pomysł) to nagroda musi być adekwatna. Bo za książkę wartą parędziesiąt złotych nie oddam na konkurs opowaidania, które mogę sprzedać za parę dobrych setek. Gdybym był bogatszy to może, ale ledwie wiążę koniec z końcem, bo z pisania wyżyć trudno. Nawet ostatnio myślałem, czy nie zatrudnić się jako barman w klubie... ;/
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - F. Nietzsche
img293.imageshack.us/img293/7237/userbarautel1.gif
portal-pisarski.pl/userbars/redakcja.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2006 15:16
Tak poza tematem: komu sprzedajesz te opowiadania?

Myślę, że strona nie jest jeszcze na tyle rozwinięta, żeby jakieś wydawnictwo nas sponsorowało. Jest na dzień dzisiejszy tylko ok. 50 użytkowników, a nie wszyscy regularnie się tu pojawiają. Większość nawet nie publikuje. Przede wszystkim musi tu być dużo ludzi. Żeby się tu pojawiali musimy im pokazać, że nam zależy. Musimy pisać, publikować, oceniać i komentować.
Dobrze, że pokonaliśmy ten zastój, który panował na stronie. Wyraźnie coś zaczyna się dziać. Myślę, że jedynie stałą aktywnością możemy utrzymać ten "ruch", który panuje.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-07-2006 19:15
dokładnie. Rozumiem cię atreides, dlatego nie mam za złe, że opublikowałeś tylko jedno opowiadanie. Większość z nas nie zarabia na swoich tekstach, dlatego publikuje prawie wszystko co napisze. Co do konkursu nie jest łatwo. Jak powiedział Tyler, najpierw trzeba serwis troche bardziej rozkręcić a dopiero potem postarać się o sponsora aby sie nie skompromitować.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co dalej?
atreides Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 13-07-2006 20:51
Sagitarius: Jeśli chcesz, to skontaktuję cię potem z paroma wydawnictwaim, które być może będą chciały zasponsorować jakieś nagrody.

Tyler: Tajemnica zawodowa.
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - F. Nietzsche
img293.imageshack.us/img293/7237/userbarautel1.gif
portal-pisarski.pl/userbars/redakcja.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-07-2006 21:13
ok dzięki za propozycję. Jak dodzjiemy tak do 100 użytkowników, i będziemy miewli więcej textów pomyślimy.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co dalej?
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 14-07-2006 14:31
Właśnie mała liczba stałych użytkowników jest przyczyną zastojów. Normalne, że nie każdy będzie codziennie tu zaglądał. To jest kwestia czasu, aż się tu wszystko rozrusza. Jak będzie dużo użytkowników, to zawsze ktoś tu zajrzy.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
atreides Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-07-2006 15:40
Jak stara jest ta strona? Na pewno starsza od pobt.prv.pl - troche to sutne, ze na pobt.prv.pl jest 30 uzytkownikow, polnad 3000 unikalnych odwiedzin, a strona istnieje miesiac, podczas gdy tutaj jest uzytkownikow 55 a odwiedzin bodajze niecale 4 razy wiecej. Problemem tego portalu jest slaba reklama i malo ciekawych aktualizacji.
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - F. Nietzsche
img293.imageshack.us/img293/7237/userbarautel1.gif
portal-pisarski.pl/userbars/redakcja.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 14-07-2006 15:58
A jaki masz pomysł na ciekawe aktualizacje? Bez problemu możesz zostać redaktorem i przyczynić się do rozwoju strony. Jeśli chodzi o reklamę, to może masz rację. Możnaby popytać na różnych stronach przynajmniej o wymianę banerów.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-07-2006 16:24
pytam się pytam. Nasz serwis istnieje od kwietnia 05 2006, więc nie jest to jakoś strasznie długo. Wiesz, ty masz renomę a my praktycznie żadnej.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co dalej?
atreides Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-07-2006 17:29
Na renome sie pracuje, nie zyskalem jej z kosmosu czy od dobrej wrozki. Skloncie w korespondencji dobrych autorow, moze jakichs krytykow.

Co do ciekawych aktualizacji - nie mam pojecia jakie. Ale jesli ja odwiedzam jakis portal, to tylko jesli tam sie caly czas cos dzieje. Jesli portal jest 'niekatywny' to ja tez sie tam nie pojawiam - podaje wam punkt widzenia szarego uzytkownika, ktory niekoniecznie musi cos publikowac. Musza byc DOBRE teksty - dobrze, gdyby je reklamowac w newsach czy cos, a nie liczyc, ze czytelnik przebrnie przez paredziesiat tekstow i znajdzie wsrod nich cos, co go zainteresuje. Bardziej prawodpodobne, ze przypadkiem najpierw otworzy gniota, a potem pomysli, ze same gnioty i zniknie z portalu.

Moze nowy dzial - "Najlepsze"? I tam krotki opis wybranych przez administracje, najlepszych tekstow z kazdej kategorii (tj kryminal, fantastyka, groza itd itd) i powiedzmy jakis rysunek/grafika dostarczona przez autora. Wielu ludzi jest wzrokowcami i zwracaja uwage predzej na ladna grafike ("okladke";), niz na tresc recenzji.

To takie moje drobne przemyslenia.
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - F. Nietzsche
img293.imageshack.us/img293/7237/userbarautel1.gif
portal-pisarski.pl/userbars/redakcja.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-07-2006 18:35
dobra idea. Co do opowiadań to będziemy je wybierać wspólnie :]
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co dalej?
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 14-07-2006 18:53
Dobra myśl. Można raz w tygodniu dawać newsa z ostatnio dodanymi tekstami. Można też zrobić dział: Najlepsze według redakcji, gdzie redaktorzy wybieraliby najciekawsze teksty. Albo poprostu dział: Najlepsze, gdzie byłyby najlepiej oceniane przez użytkowników publikacje.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
sylwus Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: Bochnia
Dodane dnia 15-07-2006 17:21
Moim zdaniem tzw zastoje spowodowane są również ponującymi wakacjami, podczas gdy większość userów powyjeżdzała. Niedługo pewnie "coś" się zacznie dziać.
A co do "Najlepszych" to się zgadzam w 100 %
I do "okładek" też, tak się składa, że aqrat jestem wzrokowcem i porządna okładka potrafi mnie zmusić do przeczytania textu... [bo często nie czytam =]]
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-07-2006 11:17
powinno być na odwót :p Większości "nowych" po prostu nie chcę się czytać i komentować :]
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co dalej?
sylwus Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: Bochnia
Dodane dnia 16-07-2006 21:45
Dzisiejsza młodzież jak widać, nie przyzwyczajona do czytania dłuższych treści niż 160 znaków w sms-ie xD
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-07-2006 10:31
dzisiejsza młodież wogóle by się tu nie zarejestrowała :lol:
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co dalej?
sylwus Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: Bochnia
Dodane dnia 17-07-2006 16:12
Nie zostaje nic innego jak czekać na znudzonych wykopkami dziadków :D
A tak na serio to myślę, że dzisiejsza młodzież jest nieco rozleniwiona i zbyt pewna siebie, przynajmniej część, bo jak wiadomo dzieli się na kilka "subkultur".
Myślę, że niedługo pozyskamy czynnych userów :) Trzeba jeszcze zadbać o reklamę :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
atreides Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 17-07-2006 17:45
Reklama to klucz do sukcesu każdego portalu, niezależnie od tematyki.
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - F. Nietzsche
img293.imageshack.us/img293/7237/userbarautel1.gif
portal-pisarski.pl/userbars/redakcja.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dalej?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-07-2006 19:20
wcale nie jest to takie łatwe. Gdybym dostponował chodź skromymi funduszami napewno zainwestował bym w skuteczną reklamę. Niestety jak na razie muszę radzić sobie w darmowy sposób. No ale nie narzekajmy..do roboty :D
wiktororzel.pl
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.