Skąd pochodzą ważne słowa?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Skąd pochodzą ważne słowa?
i was david bowman Użytkownik
  • Postów: 61
  • Skąd: Białystok
Dodane dnia 19-10-2008 17:20
Skąd pochodzi słowo "potwierdzić"?
Dawno, dawno temu, w okresie średniowiecznych walk pomiędzy klanami ze Wschodu i Zachodu doszło do jednej z takich bitew. Chodziło o obronę zamku - stolicy. Lud owego, dzielnie się broniwszy, nie zdołał jednak ocalić. Hordy napastnicze w ogromnej sile zdobyły dworzyszcze mordując wszystkich po kolei, kobiety gwałcąc gdzie popadnie, a dzieci wrzucając do studni. Ocalał jedynie ślepy starzec, który rozejrzawszy się po zgliszczach, powiedział:
- No i ch... Po twierdzy...
Od tamtej pory słowo to stało się bardzo popularne i używane z powodzeniem do dziś.
Do góry
Autor
RE: Skąd pochodzą ważne słowa?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 19-10-2008 17:23
"Ocalał jedynie ślepy starzec, który rozejrzawszy się po zgliszczach, powiedział" - hmpf... Miał "trzecie oko"...?
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd pochodzą ważne słowa?
i was david bowman Użytkownik
  • Postów: 61
  • Skąd: Białystok
Dodane dnia 19-10-2008 17:26
:)
Do góry
Autor
RE: Skąd pochodzą ważne słowa?
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 19-10-2008 23:10
Oj, Aniuś, zepsułaś ;)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd pochodzą ważne słowa?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 19-10-2008 23:12
No przepraszam... A bo to pierwszy raz...? ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd pochodzą ważne słowa?
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 19-10-2008 23:15
I nie ostatni :D
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd pochodzą ważne słowa?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 20-10-2008 12:10
A jakie to są ważne słowa...?
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd pochodzą ważne słowa?
botaurus Użytkownik
  • Postów: 220
  • Skąd:
Dodane dnia 09-07-2009 18:54
Ja na przykład dowiedziałem się czegoś takiego (wybitnie nietrzymający się kupy cytat):

Był sobie raz pewien człowiek, który szedł i szedł i znalazł się w pewnym mieście. Nie wiedział jednak, jak to miasto się nazywa. Podszedł więc do Wieży i tymi oto słowyma do niej rzekł: Strasznie, strasznie gruba babo, powiedz mi, gdzież to ja jestem?, na co Wieża do niego: Nie ubliżaj mi, gnoju!, po czym pochyliła się w jego kierunku. Brzydki pan ponownie zapytał Wieży: "Oj gadaj paskudo, bo czasu nie mam!", na co Wieża odparsknęła: "Stul pysk nicponiu, bo runę na cię!", po czym jeszcze bardziej się pochyliła. Czarny charakter nie przeląkł się i rzucił gwałtownymi słowy do Wieży: "A to ruń!".

I od tego czasu mamy Toruń i krzywą wieżę...

/pamiętałem tylko ciutkę, większość zmodyfikowałem, ale wiadomo o co chodzi :) /



oj... ależ truposza odkopałem :x prawie że rocznego :O
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd pochodzą ważne słowa?
Sonia Użytkownik
  • Postów: 176
  • Skąd: Enuria
Dodane dnia 09-07-2009 20:37
hehehe... dobre botaurus
Słowa wpływają na ludzi, potrafią nawet zrujnować człowiekowi życie.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]