Harcerstwo
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
Autor
RE: Harcerstwo
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 15-06-2010 10:48
Oj to kwestia gustu :)
Co do młodego Adolfa Hitlera to chyba jak każde skojarzenie związane z wojskiem i dyscypliną.
Do góry
Autor
RE: Harcerstwo
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 15-06-2010 12:23
Cytat:
Robert napisał/a:
Oj to kwestia gustu :)
Co do młodego Adolfa Hitlera to chyba jak każde skojarzenie związane z wojskiem i dyscypliną.


No, ale takie wyprasowane na kant zielone krótkie spodenki.... ^^
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harcerstwo
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 15-06-2010 12:58
A ja uważam że harcerstwo jest doskonałą szkołą życia, współpracy, samodyscypliny i wartości. Chciałem być harcerzem, ale w mojej miejscowości i moich czasach organizacja ta była traktowana z "wielką troską" przez rządzącą w PRL Polską Zjednoczoną Partię Robotniczą. Oznacza to, że była poddana indoktrynacji ideologicznej, ja zaś na tyle wcześnie zostałem uświadomiony, czym jest PRL, że nie złożyłem już przysięgi zuchowej , ponieważ rota zawierała sugestię, że przysięgam coś Polsce Socjalistycznej. A taka deklaracja przez me chłopięce gardziołko przejść nie mogła.
Natomiast moi synowie są w harcerstwie i są bardzo z tego faktu zadowoleni.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harcerstwo
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 15-06-2010 13:24
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:No, ale takie wyprasowane na kant zielone krótkie spodenki.... ^^


No tu muszę przyznać rację :)
Podobieństwo niemałe.
Do góry
Autor
RE: Harcerstwo
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 15-06-2010 21:34
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Przypominam tylko o prawie Godwina.


no i co z tego? wynika?



Cytat:
Robert napisał/a:
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:No, ale takie wyprasowane na kant zielone krótkie spodenki.... ^^


No tu muszę przyznać rację :)
Podobieństwo niemałe.


Zapomniałem dodać - na szelkach! :)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harcerstwo
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 19-06-2010 10:55
Ja byłam harcerką, ale strasznie krótko ponieważ wyznawałam ciut inne zasady niż cała reszta :) A poza tym te nocne harce, dyżury w kuchni, mycie się w namiocie podglądana przez innych, no i jedzenie :( A co do wieku to teoretycznie wiek nie gra roli, ale z praktyka bywa a różnie
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harcerstwo
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-06-2010 11:42
Cytat:
no i co z tego? wynika?

Że przegrałeś rozmowę o harcerstwie:p:)
Do góry
Autor
RE: Harcerstwo
Jeff_Moon Użytkownik
  • Postów: 1159
  • Skąd: Orzechowicze/Bielsk Podlaski
Dodane dnia 19-06-2010 11:54
Dla mnie harcerstwo to lipa :yes:
Do góry
Numer GG
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.