Nie możesz poradzić sobie ze smutkiem
Autor
RE: Nie możesz poradzić sobie ze smutkiem
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 06-11-2009 09:00
Cóż w tym samym celu romansuję w PP-owskiej altanie, żeby zasztyletować ten smutek, który czasem wygrywa ze mną. Terapia to bywa udana, mam kilka zwłok smutków.
Do góry
Autor
RE: Nie możesz poradzić sobie ze smutkiem
zielono Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2010 14:56
Witam, jeżeli smutek jest na prawdę bardzo silny czasem lepiej jest przespać takie chwile.
Kiedy trafi mi się jakiś podły nastruj najczęściej sięgam po muzykę A. Vivaldiego, albo jakąś dobrą, pozytywną książkę, która pozwala mi zapomnieć o mojej obecnej sytuacji. Albo wychodzę z domu zakładam muzykę na uszy, wsiadam na rower i jadę prosto przed siebie bez celu.
Czas leczy rany. Trochę w tym prawdy. Choć nigdy nie zostaną one wymazane dokładnie z pamięci, zawsze niestety mogą przyjść niemiłe wspomnienia. Zawsze wtedy dzwonię do bliskiej osoby i proszę o chwilę rozmowy, to pomaga.
A....i nie ma to jak niezastąpiona czekolada. :)
Pozdrawiam serdecznie
Do góry
Autor
RE: Nie możesz poradzić sobie ze smutkiem
adelia Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd: Wielkopolska
Dodane dnia 14-08-2010 23:29
Dla mnie najlepszym lekarstwem na smutek jest Przyjaciel, który zawsze poratuje ramieniem i porcją czekolady, która także potrafi poprawić mi humor. Lubię sobie popłakać w samotności, by wyrzucić z siebie złe emocje, płaczę dopóki się nie zmęczę, potem jestem jak noworodek. ;)
"Dobre wzruszenia, podniosłe nastroje nie lubią być samotne. Szukają otwartych ramion bodaj obcego człowieka."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nie możesz poradzić sobie ze smutkiem
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-08-2010 22:48
wydaje mi się że trzeba rozróżnić stany emocjonalne. dokonać autodiagnozy.

Jednego życie autentycznie skopie.

Drugi ma depresję jesienną

Trzeci ma melancholijne usposobienie.

*

W pierwszym przypadku używamy przyjaciół

W drugim idziemy do psychiatry po receptę na tabletki

W trzecim zapisujemy się do psychologa na terapię, zmieniamy szkołę, uczelnię, miasto, kraj, układamy życie od nowa, szukamy nowych ludzi, innego środowiska...

*

Problem jest w autodiagnozie. Musimy wiedzieć co nam jest i dlaczego to się dzieje.
A czasem trudno samemu ustalić.

Jeszcze jedno. Chcecie być pisarzami. Pisanie to praca głownie mózgiem. Bywa że przez miesiąc zarzynamy ten silnik zmuszając go do pracy na najwyższych obrotach. Depresja o zakończenu utworu jest naturalną reakcją obronną. Masa ludzi tak ma.
Do góry
Autor
RE: Nie możesz poradzić sobie ze smutkiem
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 15-08-2010 23:08
E tam. Ja swojego smutku i melancholii używam jako narzędzia :-)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nie możesz poradzić sobie ze smutkiem
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 15-08-2010 23:12
Każdy ma swoja receptę. Ja już jestem w takim stanie, że żaden psychiatra i psycholog mi nie pomoże. Leczę się czym innym... Jestem wampirem emocjonalnym. Wysysam z bliskich nawet namiastkę uznania. To pomaga. Nie ma lepszego lekarstwa jak podziw osób nam drogich. Krótko mówiąc, należy mieć grono przyjaciół, dla których jesteś ważny. Kiedy Ci źle, oddaj się pod ich opiekę.
Do góry
Autor
RE: Nie możesz poradzić sobie ze smutkiem
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 16-08-2010 13:22
Ten temat świetnie pasuje do stanu, w jakim się chwilowo znajduję :| na ogół staram się smutek stłumić, jednak nie zawsze jest to niestety możliwe. Chwilowo szukam jak najlepszego sposobu, żeby sobie poradzić. Ale ogólnie wiem, że jeśli sama sobie nie poradzę ze swoimi bolączkami to nikt mi nie pomoże.
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nie możesz poradzić sobie ze smutkiem
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 16-08-2010 13:34
Ze smutkiem nie można sobie poradzić, smutek musi minąć. Musi przeze mnie przepłynąć, rozcieńczyć się.

Próbuję po prostu jakoś przetrwać ten etap. Przepracowując go lub zaczytując.

Czasem powtarzam sobie, że za tydzień, miesiąc, rok będzie lepiej.

Poza tym uśmiecham się. Nie lubię gdy inni wiedzą, że jestem smutna, że mam zły dzień. Współczucie jakoś mi nie pomaga.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nie możesz poradzić sobie ze smutkiem
Natasza_Dz Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 06-09-2010 23:02
Oglądam Family guya i jem draże o smaku śmietankowym. Albo zajmuję się jakimś sportem - rower, bieganie.
Do góry
Autor
RE: Nie możesz poradzić sobie ze smutkiem
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-10-2010 13:30
Nataszo też czasami ratuję się filmami szczególnie Człowiek słoń Lyncha na smutki jest dobry
Do góry
Autor
RE: Nie możesz poradzić sobie ze smutkiem
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 27-10-2010 20:42
a czasami może trzeba w smutku poszukać głębiej
bo on nie jest tylko po to by go zabić
...
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Nie możesz poradzić sobie ze smutkiem
weronikulus Użytkownik
  • Postów: 177
  • Skąd:
Dodane dnia 15-07-2011 12:19
Smutek każden (tak, każden każden) taki sam przyłazi do człowieka (doxa), i drapie emocje, bo z nich rzeźbi różne przestrachy, krwio-zabójcze obrazy, wyrzuca myślo-tworów pęki, garście. I uzyskuje Stan odpowiedni w stosunku do swej wykonywanej pracy. Smutek się tym syci, zabiera. Czyści, brudzi.
To w głowie.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]