Matura
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Matura
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-02-2009 19:48
ej jeśli ktoś chce, to mogę wysłać mailem swoje materiały na historię i wos. Nie wiem czy się wam do czegoś przydadzą, ale mam tam np. parę swoich prac z historii (w tym te z matury próbnej - tzn. tak mi się wydaje, bo nie wiem czy po formacie dysku wszystko ocalało), parę notatek ze strony mojego nauczyciela, która już padła, parę informacji, które znalazłem na różnych stronach itd. jeśli ktoś chce niech pisze na PW albo maila: anub1s_pl@o2.pl Mogę też przesłać listę książek, z których korzystałem, ewentualnie jakoś pomóc jeśli macie z czymś problem.
Do góry
Autor
RE: Matura
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 27-02-2009 19:55
Cytat:
pani jeziora napisał/a:
Pytanie mam dla "starszych" jak wyglądała ich matura, a dla "młodszych" jaki temat wybrali na prezentacji ??

;)

na pisemny polski poszłam z lekkim sercem - w naszych czasach prace uczniów oceniał ich nauczyciel, więc miałam pewność, że wiem, co zrobić, żeby wyjść na minimum. [oczywiście wielu się na takim myśleniu przejechało...].
tematy mnie przeraziły. wychodziłam z sali z załamaniem nerwowym, w domu podobno ryczałam i ryczałam. i tak przez cały dzień.
na angielskim pisemnym byłam początkowo spięta, bo dyrekorka od początku twierdziła, że to trzeba mieć poszerzony angielski, żeby zdać. nawet musiałam napisać oświadczenie, że robię to na własną odpowiedzialność i moi rodzice są tego świadomi. potem się rozluźniłam, bo temat na esej mi podszedł.
w efekcie - 5 z polskiego [bo dyrektorka nie zgodziła się na 6] i 3 z angielskiego [a uczyłam się do matury sama, bez korepetycji, więc i satysfakcja większa.
chciałam zdawać na 6 ustny, ale okazało się, że szkoła nie jest przygotowana na takie ambicje i nie ma zestawu pytań.
za to angielski ustny to była bajka. odpowiedzi wyrecytowałam, jakbym znała je wcześniej...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Matura
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 27-02-2009 20:29
Matura - kiedy to było ?To było w czasach kiedy obowiązkowo musiałam zdawać ustnie propedeutykę,kosztowało zdrowia takie wysilanie się przed komisją .A ta w owym czasie rządziła się jeszcze różnymi ,dziwnymi prawami ,udawali ,że Cię słuchają . Więc kochana młodzieży nie będę recytować Wam ,,Ody do młodości '' choć ponoć potrafię .Życzę, aby każdy osiągnął to czego pragnie i pamiętajcie wbrew wszystkiemu macie większe możliwości niż moje pokolenie więc do dzieła!:);):)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Matura
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 27-02-2009 20:31
Cytat:
Pokiereszowana napisał/a:
macie większe możliwości niż moje pokolenie więc do dzieła!:);):)

i chyba odwrotnie proporcjonalne ambicje...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Matura
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 27-02-2009 20:39
No tak tu można polemizować.Ale nie obcinajmy skrzydełek niech pisklątka pofruną i zapewniam to będą kiedyś wspaniałe Orły ,ja bynajmniej w to chcę wierzyć:);):)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Matura
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 27-02-2009 20:48
jeśli będą miały ambicje fruwać, a nie tylko podjadać karmę dla orłów, to owszem, będą z nich ptaki...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Matura
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 27-02-2009 21:06
Cytat:
Joachim napisał/a:
mhm... tak się zastanawiałem... ma ktoś pomysł na książki do "rozważ rolę inspiracji mitologią Greków i Rzymian w literaturze polskiej po 56. roku"? Poza wierszami i Królem mrówek Herberta i Orfeuszem i Eurydyką Miłosza :-)


"Prawiek i inne czasy" Olgi Tokarczuk
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Matura
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 28-02-2009 18:52
mnie matura czeka w tym roku, za 2 miesiące i kilka dni, praktycznie nie zacząłem jeszcze nauki, nie wiem jak to będzie, muszę zdać biologię i chemię rozszerzoną w okolicach po 90% żeby mieć nadzieję na dostanie się na Uniwersytet Medyczny w Poznaniu :p angielski zdaję dwujęzyczny także poziom podobno wybitny, jak dla mnie dwujęzyczna matura prostsza od rozszerzonej bo nie ma gramatyki :D a polski podstawa, podchodzę na luziku, w tej chwili podstawa jest taka prosta że 60% bez nauki wyciągnę, lektury przeczytałem w końcu :p

i jeszcze temat ustnej matury z polaka: "duchy i zjawy w literaturze, filmie i sztukach plastycznych" :D mam tylko problem, nie wiem jak zmieścić się w 15 minutach na ten temat :rol:
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Matura
Bonsai Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 11-10-2009 09:05
Jestem w 2 klasie więc można rzec, że niedługo matura nastąpi. Powiem krótko: wolę o tym nie myśleć :p
Do góry
Autor
RE: Matura
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-11-2009 23:11
no ja zdawałam dwie matury...:D
spokojnie spokojnie, nie dlatego że oblałam :lol:
jedna oczywiście standardowa, dla mnie zupełnie nieważna i bezstresowa,
druga była muzyczna (dyplom z fortepianu i ustna historia muzyki) przyznam, że co noc mi się śniła sala pełna ludzi i mój ostatni koncert, przygotowań co niemiara i bardzo dużo stresu bo w programie 10 utworów, czyli 1,5 h grania. Nigdy nie zapomnę i zawsze będę wracać we wspomnieniach :):):) aż żal że się skończyło :(
Do góry
Autor
RE: Matura
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 27-11-2009 23:18
Nie ma co się denerwować :) To znaczy jest czym,...ale po maturze to będą naprawdę fajne wspomnienia.:p
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Matura
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-11-2009 23:22
...teraz to ja sobie myślę, że taka matura to w każdej sesji :lol:
Do góry
Autor
RE: Matura
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 28-11-2009 13:08
jak ja sobie teraz myślę o maturze... :smilewinkgrin: jakie to było proste w porównaniu z tym wszystkim co mam teraz :lol: a będąc w podstawówce myślałem sobie że zdać matury się nie da :bigrazz:
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Matura
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2009 14:32
Matura -phi! jest straszna dopóki się jej nie zda.:D A później jak już się jest na studiach to masz coś o wiele trudniejszego i to kilka razy.:lol:

A teraz dali jako obowiązkową maturę z matematyki i się maturzyści burzą. A to, że matematyka niepotrzebna, a to, że za trudna, a to, że jak zdają rozszerzoną to muszę dwie jednego dnia pisać. Biedactwa.:lol:

Kiedyś to maturę się pisało po kilka godzin, a zakres obowiązkowy był dużo szerszy niż teraz na rozszerzonej. Ja pisałem maturę półtora roku temu, a już zakres przerabianych materiałów jest węższy. Ale oczywiście lepiej protestować niż się troszeczkę tego pouczyć.:p
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Matura
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2009 17:26
Matura do bzdura. Taki straszak na licealistów, jak Buka na przedszkolaków.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.