Co czytacie?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Co czytacie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-08-2010 19:02
Richard Dawkins Bóg Urojony skończyłem dwa rozdziały i jestem pod pozytwynym wrażeniem, zwłaszcza języka jakim się autor posługuje. Chyba, że przekład jest tak świetny. Zabawne i ironiczne, chociaż na razie nie przeczytałem nic co by mnie zaskoczyło. Chyba polecam.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 17-08-2010 21:29
Ja właśnie zaczynam czytać "Cztery pory roku" Kinga.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Ceceron Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd: Kozienice
Dodane dnia 22-08-2010 13:39
"Dziennik Złodzieja" - Jean Genet.
"No Logo" Naomi Klein.
Żarty żartami, ale ja naprawdę nic z tego nie rozumiem!
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 22-08-2010 18:23
Dostałem na imieniny "Niezbędnik Inteligenta Plus" wyd. 6/2010. Wcześniej nie miałem przyjemności zetknąć się z tego typu periodykiem. Poleżał na półce miesiąc, bo przecież wyrzucić od razu nie wypada. Parę dni temu z nudów zajrzałem do środka i wpadłem po same uszy. Trafiony, zatopiony. Odstawiłem czekające karnie w kolejce "Smierć Bunny'ego Munro" Nicka Cave'a i "Niewidoczni akademicy" Pratchetta. Jeszcze poczekają, teraz jestem w innych rejonach universum.
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-08-2010 11:07
"Niewidoczni Akademicy" Pratchetta. Pierwsze 80 stron troche nudne, a potem tylko coraz lepiej!
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-08-2010 09:17
Vladimir Nabokov - List, który nigdy nie dotarł do Rosji
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
dante77 Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd:
Dodane dnia 25-08-2010 14:41
A ja właśnie zabrałem się za książki Pratchetta z cyklu "Świat Dysku". Mają niesamowity klimat, absurdalny humor i ciekawy świat, który bardzo mi odpowiada. Mam nadziej czegoś się z nich nauczyć.
Dante fun - takie tam śmichy chichy
W krainie magii
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-08-2010 14:53
Zachęcam, aby nic nie mówić o tym co czytacie podawać tylko tytuł, nawet bez autora, albo autora bez tytułu. Po co pisać coś więcej?

Ja rozpocząłem wczoraj czytać Ulissesa Jamesa Joycea i jestem przerażony. Zdawałem sobie sprawę, że lekturą tej powieści do najłatwiejszych nie należy, ale nie spodziewałem się, że konstrukcja tego utworu jest tak kosmiczna. Być może to moje intelektualne braki, ale muszę być skupiony niezwykle mocno, aby się nie zgubić podczas czytania. Jestem jednak przekonany, że zdołam pokonać to dzieło.
:)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Woland Użytkownik
  • Postów: 178
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 25-08-2010 17:35
A ja się pochwalę bo Ulissesa niedawno skończyłem :D Wielkie zaskoczenie jeśli chodzi o styl - czysta perfekcja. Nie chcę spoilerować i psuć zabawy więc powiem tylko że naprawdę warto przeczytać.
Dostojewski umarł... Protestuję! Dostojewski jest nieśmiertelny!
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
rozzamyslona Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: Koło
Dodane dnia 25-08-2010 18:09
A ja wczoraj skończyłam "Oskarżonego pluszowego M." :p
Miłość spod pióra kobiety ma marne szanse ożyć.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-08-2010 21:40
Cytat:
A ja się pochwalę bo Ulissesa niedawno skończyłem Wielkie zaskoczenie jeśli chodzi o styl - czysta perfekcja. Nie chcę spoilerować i psuć zabawy więc powiem tylko że naprawdę warto przeczytać.
Powiem ci, że z każdą kartką idzie mi coraz lepiej i wydaje się coraz logiczniejsze. Zaczyna mi się podobać. Tylko na pierwszy rzut oka straszy.

Cytat:
Zachęcam, aby nic nie mówić o tym co czytacie podawać tylko tytuł, nawet bez autora, albo autora bez tytułu. Po co pisać coś więcej?

o brawo, takie posty są najlepsze.
Cytat:
A ja wczoraj skończyłam "Oskarżonego pluszowego M."

Nie ma sensu dodawać nic od siebie, bo to porta pisarski, ludzie tu nie są po to by czytać, czy pisać, tylko wklejać. :|
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 27-08-2010 22:19
A ja właśnie skończyłam czytać "Cztery pory roku" Kinga i zabieram się za "Gazprom. Rosyjska broń" Walerija Paniuszkina i Michaiła Zygara oraz "Historię świata (od roku 1917)" Paula Johnsona.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
adelia Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd: Wielkopolska
Dodane dnia 28-08-2010 13:27
Dzisiaj zaczęłam czytać "Najlepsi Przyjaciele" Joanny Trollope. Przeczytałam dopiero kilka stron, a już fabuła mnie wkręca.
"Dobre wzruszenia, podniosłe nastroje nie lubią być samotne. Szukają otwartych ramion bodaj obcego człowieka."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Woland Użytkownik
  • Postów: 178
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 28-08-2010 14:21
Skończone "Biesy", zaczęta "Lolita"
Dostojewski umarł... Protestuję! Dostojewski jest nieśmiertelny!
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 28-08-2010 14:28
"Zieloną wyspę" Ołowianego po raz drugi. W tej książce jest magia.
"Diabelska przypadłość "Jacek Dąbała
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 28-08-2010 19:11
W końcu zabrałem się za "Przedświt" przepraszam autorów, że dopiero teraz, ale moja doba ma prawie o 23 godz za mało...:smilewinkgrin:
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Natasza_Dz Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 28-08-2010 21:19
A ja właśnie czytam "Gnój"... i jestem zawiedziona :|
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
szara eminencja Użytkownik
  • Postów: 808
  • Skąd:
Dodane dnia 28-08-2010 21:52
Ja niedawno skończyłem "Mięso" Hartnicka...

Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co czytacie?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 28-08-2010 22:58
obecnie czytam "Tunel strachu" Deana Koontza, króciutkie ale mam nadzieję że treściwe, wydaje się ciekawe za połową czyli na 113 stronie :)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
rozzamyslona Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: Koło
Dodane dnia 29-08-2010 00:36
A ja zaczęłam "Wszystko jest iluminacją" :)
Miłość spod pióra kobiety ma marne szanse ożyć.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]