Co czytacie?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Co czytacie?
maciejslu Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 12-07-2011 19:25
Zazdroszczę - ja "Z głowy" wyczytałem prawie całkowicie, teraz jestem w połowie lektury dramatów Głowackiego. Mocna rzecz, doskonale napisana. Polecam!

A na "Good night, Dżerzi" się czaję od jakiegoś czasu, ale jeszcze nawet nie kupiłem :no:
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Woland Użytkownik
  • Postów: 178
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 12-07-2011 19:52
Parę dni temu zacząłem czytać Doktora Żywago. Dość długo na niego polowałem i wreszcie jest. Pozycja Mistrza i Małgorzaty na razie jeszcze nie jest zagrożona, ale Pasternak przypuścił silny szturm. Przeraża nieco ilość postaci - wiadomo jak jest z rosyjskimi podwójnymi imionami, wszystkie jakieś takie podobne do siebie. Ale trzyma świetnie, trzeba się oddać tej książce w całości, inaczej nie ma co liczyć na wielkie emocje.
Dostojewski umarł... Protestuję! Dostojewski jest nieśmiertelny!
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-07-2011 20:18
Wiesław Paweł Szymański - "Uroki dworu"
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-07-2011 21:25
Opowiadania Nałkowskiej, ale się męczę, tylko język ładny dlatego czytam. teraz czekam na P. Huelle "Weiser Dawidek". Mają przysłać za kilka dni.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
CelinaDolorose Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: Dziki Wschód. Miasto Bug/a
Dodane dnia 14-07-2011 13:21
Michael Viner - Sen o Ameryce

Książka z serii: Pisane przez życie.

O ucieczce od trudnego życia do pięknej, znanej głównie z filmów, Ameryki marzą w Rosji tysiące kobiet. Nawet jeśli niektórym się to udaje, rzeczywistość często okazuje się zupełnie różna od oczekiwań. Bohaterki często spotykają się z brutalnością, wykorzystywaniem seksualnym i biedą, od których to starały się uciec. Autor książki przeoprowadził wiele rozmów z Rosjankami żyjącymi w Ameryce, pytając czy ich nowe życie warte było poświęcenia rodziny, domu, przyjaciół, godności...
http://merlin.pl/Sen-o-Ameryce_Michael-Viner/.../1,678930.html


Rebecca Miller - Prywatne życie Pippy Lee
http://www.empik.com/prywatne-zycie-pippy-lee,prod38760002,ksiazka-p?gclid=CLWuxPnYgKoCFYINtAodCDspxg

Przepiękna, subtelna powieść o dojrzałej kobiecie, która po wielu przemianach nadal szuka swojej tożsamości film pod tym samym tytułem, z Robin Wright Penn i Keanu Reeves w rolach głównych, miał światową premierę w lipcu 2009

Poznajcie Pippę Lee - bohaterkę naszych czasów. Jest oddaną żoną błyskotliwego, starszego od niej o trzydzieści lat mężczyzny. Dumną matką dorosłych bliźniaków. Uwielbianą przyjaciółką i sąsiadką. Kiedyś była całkiem zadowolona ze swojego godnego pozazdroszczenia życia, ale nagle coś zaczyna się psuć. Pijąc poranną kawę i przyglądając się równo przyciętym trawnikom, Pippa zastanawia się, jak trafiła do tego miejsca - ekskluzywnej dzielnicy dla bogatych emerytów. Jest to opowieść o szalonej młodości, niespodziewanych spotkaniach, romansach i zdradach, oraz niebezpieczeństwach kryjących się w zaciszu małżeństwa.

http://www.dziennik-literacki.pl/recenzje/.../367,Miller-Rebecca,Prywatne-zycie-Pippy-Lee

Zupełnie dla rozrywki, przyjemności i oderwania się dnia codziennego:

Danielle Steel - Nicpoń

http://merlin.pl/Nicpon_Danielle-Steel/.../1,696511.html

Muszę przyznać, że jest to moje pierwsze zetknięcie z twórczością tej autorki. Książka leżała sobie na widoku, na biurku w mojej bibliotece, oddana przed momentem przez inną czytelniczkę, pomyślałam: "A co tam! Najwyżej nie przeczytam, jeśli mi nie podpasuje". A tu ku mojemu zdziwieniu - styl pisarki przypadł mi do gustu. Pozycja idealna na lato, dałam się ponieść tej historii bez zbędnych balastów ;)
Myślę, że skuszę się na więcej ;)
(...) noszę w sobie wielkie dzieła. Dzieła, które potrafiłyby sprawić, że Niebiosa załkają, a Piekło okaże skruchę. - C. Barker
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-07-2011 19:14
Dla odmiany wrzucę wiersz Bolesława Leśmiana "Panna Anna" w wykonaniu Viridian. Myślę, że tak też można (czytam i słucham). No i Grzegorza Turnau - "Jakieś inne słowa" (i żeby nie było wątpliwości: czytam i słucham). ;)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Syn Drwala Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Zielona Góra
Dodane dnia 15-07-2011 19:33
"Naznaczeni błękitem" Ewy Białołęckiej
Przeczytałem "Tkacza iluzji" i wciągnęło mnie na dobre : D
Znów jest zeń słów niepotraf...
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Adela Użytkownik
  • Postów: 133
  • Skąd: To tu, to tam
Dodane dnia 15-07-2011 23:10
Wczoraj uczyłam się czytać z ręki.
Na razie jestem w fazie super wstępnej, więc mam mieszane odczucia i w sumie nie wiem jakie mam odczucia.
A.
Adela
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-07-2011 09:41
obecnie czytam książkę pt."Chaos i świńska skóra" autorstwa Piotra Stróżyńskiego. Spodobała mi się. Polecam osobom, które gustują w punk rocku i klimatach rodem z Jarocin Festiwalu. :yes: :)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Shortia Użytkownik
  • Postów: 149
  • Skąd: wszędzie
Dodane dnia 24-07-2011 19:39
Niesamowitą książkę Ciaran Carson "Irlandzka herbatka". Dla wrażliwców odbierających kolory (tytuły poszczególnych rozdziałów np."Niezmywalna czerń", "Pozłota", "Pomarańcza z Jaffy", "Biel jednorożca","Zielony róż", "Rosa miodowa" itd.itd.) oraz "amatorów" odmiennych stanów świadomości jak też malarstwa Jana van Eyck'a - to będzie strzał w dziesiatkę do czytania i odczuwania.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Emily Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Luben/Breslau
Dodane dnia 24-07-2011 19:47
Cytat:
pozytywna666 napisał/a:
obecnie czytam książkę pt."Chaos i świńska skóra" autorstwa Piotra Stróżyńskiego. Spodobała mi się. Polecam osobom, które gustują w punk rocku i klimatach rodem z Jarocin Festiwalu. :yes: :)

Czytałam jakoś trzy lata temu. Klimat punk rocka - jak najbardziej. Ale raził mnie język i najwyraźniej spartolona korekta (przecinki w dziwnych miejscach etc.), ale może za bardzo się czepiam.


Aktualnie czytam "Zalotnicę niebieską" - biografię Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej pióra Magdaleny Samozwaniec. Autorka na zabój zakochana w starszej siostrze nie pozwala nikomu złego słowa powiedzieć na genialną Lilkę, co może czasami przeszkadzać (podejrzewam, że momentami mocno ubarwia opowieść), ale przy okazji - moim zdaniem - ładnie odmalowuje obraz Polski przed pierwszą wojną oraz w międzywojniu, co jest dużą zaletą książki.
niechaj cię pochłonie morze sargassowe

zanurkuj w wątpiach
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
MadeInChinaTown Użytkownik
  • Postów: 88
  • Skąd: Toruń
Dodane dnia 24-07-2011 20:13
Teraz czytam kryminał Agathy Christie - "Strzały w Stonygates".
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Diriad Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd: Kielce
Dodane dnia 24-07-2011 22:04
Ja czytam "Inkowie. Złoto Cuzco" autorstwa tria pod jednym pseudonimem Antoine B. Daniel. Jako od pół roku wielkiemu fanowi Inków - podoba mi się - przeboleć tylko muszę narrację w czasie teraźniejszym i dziki zwyczaj stosowania w niej wykrzykników gdzie bądź.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Berserkerka Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 24-07-2011 22:04
Ja czytam Powieści Tudorowskie Philippy Gregory. Trzy tomy za mną, został ostatni :)
Istnieje teoria, że jeśli ktoś kiedyś się dowie, dlaczego powstał i czemu służy wszechświat, to cały kosmos zniknie i zostanie zastąpiony czymś znacznie dziwaczniejszym i jeszcze bardziej pozbawionym sensu.

Istnieje także teoria, że już dawno tak się stało.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 24-07-2011 22:30
"Opowieści z Narnii" - naprawdę miło wrócić po latach i odkrywać na nowo.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 24-07-2011 22:31
Umberto Eco - Imię róży
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
CelinaDolorose Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: Dziki Wschód. Miasto Bug/a
Dodane dnia 25-07-2011 13:40
Ostatnio ciągle mam ochotę na jakieś straszydła...

James Herbert - Święte miejsce

Młody reporter Gerry Fenn czeka aż trafi na temat, dzięki któremu wyrwie się z lokalnej gazety i wypłynie na szerokie wody ogólnokrajowej prasy. Nieoczekiwanie los kieruje nim do sennego miasteczka Banfield, gdzie wraz z miejscową ludnością jest świadkiem niezwykłych wydarzeń, mających miejsce pod wiekowym dębem, rosnącym na polu tuż za murami tutejszego kościoła. Sprawa jest tym bardziej skomplikowana, że cuda dzieją się za pośrednictwem Alice Pagett, głuchoniemej dziewczynki, która doznała cudownego uleczenia, a następnie zaczęła uleczać innych chorych. Wieści rozchodzą się lotem błyskawicy i kultowi uległy tysiące wiernych, porównując obecne dokonania Alice do procederów mających miejsce w Lourdes, czy w Fatimie.
Prowincjonalna miejscowość przeżywa swój renesans i wielu z oficjeli, przedsiębiorców, a nawet ich kochanek, ma zamiar wyciągnąć z tej okazji możliwie jak największe zyski. Nawet głowy Kościoła nie pozostają obojętnymi na profity, które może im przynieść fenomen małej Alice.
Tylko czy istotą, która nawiedza dziewczynkę jest rzeczywiście sama Dziewica Maryja? Czy pradawne drzewo skrywa w swoich korzeniach jakąś mroczną tajemnicę? I czy tylko sceptyczny Fenn widzi, że za całą tą sprawą kryje się coś więcej?

http://horror.com.pl/books/recka.php?id=68

Z czystym sumieniem polecam tą książkę jako klasyka horroru.

Stephen King, Peter Straub - Czarny Dom

Nie czytałam wcześniej Talizmanu, który w moim pierwotnym rozumieniu był pierwszą częścią Czarnego domu. Z zadowoleniem stwierdziłam, że miałam mylne pojęcie, bo choć obie te pozycje łączy postać głównego bohatera Jacka Sawyera, to Czarny Dom może spokojnie funkcjonować jako oddzielna pozycja.
Z luźnych informacji, którymi obdarza nas w różnych momentach autor, sami budujemy sobie obraz tego, co spotkało bohatera w przeszłości. Jednakże minęło dwadzieścia lat, Jack jest dorosłym mężczyzną, rozpoczynającym nowe życie na prowincji Wisconsin jako młody emeryt i nieoczekiwanie musi stawić czoła seryjnemu mordercy, który zburzył spokój jego przyjaciół. Stopniowo dowiadujemy się, że psychopatą kierują ciemne moce i aby rozwikłać śledztwo bohater musi przypomnieć sobie wydarzenia z własnego dzieciństwa i zrozumieć przeszłość.

http://merlin.pl/Czarny-dom_Stephen-King-Peter-Straub/.../1,765210.html;jsessionid=04458AD4C3DDB731C8BC4DBD0997432A.LB2

Książka w moim odczuciu jest także luźnym nawiązaniem do Mrocznej wieży.
Ogólnie podsumowując, co sądzę o książce po jej przeczytaniu - nie padłam na kolana, ale także nie jestem zupełnie rozczarowana - pół na pół...
(...) noszę w sobie wielkie dzieła. Dzieła, które potrafiłyby sprawić, że Niebiosa załkają, a Piekło okaże skruchę. - C. Barker
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 25-07-2011 23:55
Dostałem w prezencie Zygmunta Baumana "44 listy ze świata płynnej nowoczesności".
Nie przeczytałem jeszcze całości, ale (po 28 listach) już mogę polecić, zwłaszcza osobom zainteresowanym niebanalnym spojrzeniem na to, co się wokół nas w globalno - wirtualnej rzeczywistości dzieje.
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
CelinaDolorose Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: Dziki Wschód. Miasto Bug/a
Dodane dnia 26-07-2011 13:54
Historia pana B - Clive Barker

Zachęcona uznanym nazwiskiem pisarza, postanowiłam zapoznać się z jego twórczością. I cóż mogę powiedzieć na jej temat?

Otóż: Ledwiusieńko dobrnęłam do ok. 100 strony i wymiękłam :(

"Spal tę książkę" - takimi słowami rozpoczyna się ta "opowieść" i każdy, kto tak jak ja- nieopacznie znalazł się w jej posiadaniu, powinien ich posłuchać, by nie przeżywać męczarni obcowania z tym gniotem :rip:

Chyba zażądam w bibliotece jakiejś rekompensaty za straty moralne i uszczerbek na zdrowiu psychicznym...


(...) noszę w sobie wielkie dzieła. Dzieła, które potrafiłyby sprawić, że Niebiosa załkają, a Piekło okaże skruchę. - C. Barker
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-08-2011 18:49
Hermann Hesse - "Wilk stepowy"

Książkę dobrze i szybko się czyta. Dużo o samotności,ludzkim życiu jeśli ktoś gustuje w takowej tematyce - do przeczytania.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.