Co czytacie?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Co czytacie?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 10-03-2012 15:01
Naród kultura trwanie Marii Boguckiej (mam nadzieję, że nie przekręciłam tytułu)
zaczęłam z powodów tylko i wyłącznie studenckich - przygotowania do zajęć i wejściówek. teraz czytam z pasją :D nie spodziewałam się, że tak mi się spodoba zaznajamianie z kulturą naszych rodaków. tych przeszył wieki temu i tych wczorajszych. ;)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
czarodziejka Użytkownik
  • Postów: 660
  • Skąd: zapomniana kraina
Dodane dnia 10-03-2012 18:40
Pokochała Toma Gordona - S. King.
Osobiście zachęcam do przeczytania Dallas`63:)
Przyjaźń jest jak chleb, nawet czerstwy zaspokaja głód. Przyjaźń jest jak woda,
zimna czy gorąca gasi pragnienie.
Choć daleko, to jednak blisko. Choć nie zawsze mówi, to ją słyszysz. Choć nie zawsze Cię dotyka, to ją czujesz.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Zachary Ann Użytkownik
  • Postów: 1154
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2012 10:35
Zacząłem swoją przygodę z Bułhakowem, Notatki na mankietach.
Radio Sfera.

Gramy swoje na
http://sfera.umk.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2012 13:03
"Historia seksualności" M. Foucaulta.

Doskonały morfing epistemologiczny. Autor metodą genealogiczną dochodzi do miejsca granicznego seksualności starożytnych Greków i chrześcijańskim jej traktowaniem. Przy okazji mamy porównanie cnót, etyki greckiej z moralnością chrześcijańską, a co za tym idzie konfrontację człowieka greckiego z chrześcijaninem, a także całą kulturą zbudowaną na tej religii.
Smutne jest cofanie się w czasie do człowieka wielkiego i prawdziwie wolnego w swoim ograniczonym raju zasad.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-03-2012 13:13
Cytat:
Autor metodą genealogiczną dochodzi do miejsca granicznego seksualności starożytnych Greków i chrześcijańskim jej traktowaniem. Przy okazji mamy porównanie cnót, etyki greckiej z moralnością chrześcijańską, a co za tym idzie konfrontację człowieka greckiego z chrześcijaninem i - co za tym idzie - z całą kulturą zbudowaną na tej religii.
O i to musi być fajnę. Jak zacznę znów chodzić :upset: bez kul, to sobie wypożyczę z Książnicy.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2012 13:31
Myślę, że się zawiedziesz, a poza tym bardzo gruba to książka.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-03-2012 13:46
Cytat:
Myślę, że się zawiedziesz, a poza tym bardzo gruba to książka.
Myślę, że masz niewielkie pojęcie na temat literatury, którą czytam. Ale jestem wdzięczny za troskę. Ostatnimi czasy spotykam się z wielką życzliwością ze strony różnych ludzi. Wierzę, że nie jest to związane z moim skręconym stawem skokowym, tylko z sympatią jaką wzbudzam.
Niestety, z mojej strony nie możesz liczyć na podobne względy, nie interesuje mnie czy ci się podobają książki, które czytasz, czy też nie. Ale jak będziesz dla mnie częściej miły, może się to zmieni.

Żeby być w temacie, skończyłem przedostatni tom Pieśni lodu i ognia wydany w Polsce i żal mi, że został tylko jeszcze jeden. A G.R.R. Martin jest stary i wolno pisze i będzie mi smutno, że tyle lat zostało do zakończenia cyklu. W każdym razie, polecam całą sagę, fanom intryg, obcinanych głów, gwałtów, i fanastyki jako takiej.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2012 14:17
Bardzo bym chciał, aby Cię interesowało jakie książki mi się podobają, to bardzo ważne.

Pozdrawiam baraszkując w cudownościach i posyłam serdeczności z mojego woreczka.

________

"Kolacja z celuloidu" Z. Kałużyński

Zbiór felietonów mojego ulubionego niezależnego krytyka filmowego i nie tylko filmowego. Błyskotliwy język, arcyciekawe spostrzeżenia i częste przeginanie pały ("barwne poglądy"). Jednak co by nie pisał, ma to urok osobisty. Kupuję każdą bzdurkę tego autora zachowując stały dystans.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
czarodziejka Użytkownik
  • Postów: 660
  • Skąd: zapomniana kraina
Dodane dnia 14-03-2012 17:07
Sekretny język kwiatów - Vanessa Diffenbaugh

Typowo kobieca literatura. Historia jednak wzruszająca.:p
Przyjaźń jest jak chleb, nawet czerstwy zaspokaja głód. Przyjaźń jest jak woda,
zimna czy gorąca gasi pragnienie.
Choć daleko, to jednak blisko. Choć nie zawsze mówi, to ją słyszysz. Choć nie zawsze Cię dotyka, to ją czujesz.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 15-03-2012 15:01
oprócz książki Boguckiej zabrałam się za dialog teologiczny - Ścieżki wolności. wprowadzam siebie w zakamarki wiary, bo mam niedosyt po ostatnich dyskusjach na forum.
dopiero zaczęłam tą lekturę. jest pisana w przystępny sposób, ale jednak wymaga skupienia i spokoju, które ciężko mi ostatnio w sobie odnaleźć. już wiem, że dobrnięcie do końca zajmie mi dużo czasu...
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Smutny Czlowiek Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 15-03-2012 17:21
"Archipelag GUŁag"

Pozycja rozmiarów imponujących, zawierająca treści wstrząsające. Bez wątpienia warto znać.
To, że wstaję codziennie rano, robię śniadanie i idę do pracy, to nie jest dowód na walkę z życiem, a jedynie znak, iż pozwalam prowadzić się na jego smyczy.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 16-03-2012 13:25
REJS CZYLI SZCZEGÓLNIE NIE CHODZĘ NA FILMY POLSKIE - czyli wspomnienia osób zaangażowanych w powstawanie kultowego "Rejsu" Piwowskiego, kulisy i anegdoty. Super produkcja.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Smutny Czlowiek Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 16-03-2012 18:00
Cytat:
mike17 napisał/a:
REJS CZYLI SZCZEGÓLNIE NIE CHODZĘ NA FILMY POLSKIE - czyli wspomnienia osób zaangażowanych w powstawanie kultowego "Rejsu" Piwowskiego, kulisy i anegdoty. Super produkcja.


Oho, to może być coś dla mnie. Do dostania w księgarniach?
To, że wstaję codziennie rano, robię śniadanie i idę do pracy, to nie jest dowód na walkę z życiem, a jedynie znak, iż pozwalam prowadzić się na jego smyczy.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 16-03-2012 18:18
Myślę, że tak - wydane przez Prószyński i Spółka - gorąco polecam!
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 18-03-2012 12:19
Ja czytam aktualnie kilka książek jednocześnie.
Korespondencję Miłosza i Herberta - bardzo dobre, pozwala na to aby spojrzeć na tzw. "konflikt" między tymi wybitnymi poetami z innej strony, dwóch wielkich którzy miłowali się szczerze, a ta wojna została po prostu rozdmuchana.
Dracula - w oryginale, idzie mi to powoli bo język który używa Bram Stoker do najprostszych nie należy, bardzo mroczna i interesująca książka, polecam każdemu. Nie wiem jak wygląda w polskim przekładzie ale w oryginale piękna.
Iliada - zacząłem przed paru dniami, głównie z powodu artystycznych. Mam przekład Ignacego Wieniewskiego, pisany heksametrem polskim, po przeczytaniu pierwszej księgi stwierdzam, że heksametr Mickiewiczowski w pieśni Walejdoty bardziej do mnie przemawiał.
Mam w planach napisać pieśń heksametrem i chyba wybiorę jednak 15 Mickiewicza ale najpierw trzeba przeczytać i Iliadę i Odyseję a do tego długa droga :)
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2012 16:39
Zacząłem nareszcie czytać pierwszą (dla mnie) książkę P. Coelho "Alchemik", o jakież gyłupie chłopisko...
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Olaf Tumski Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 24-03-2012 16:43
"Koniec pieśni" Wojciecha Zembatego
http://olaftumski.blogspot.com/
Pisanie jest najlepszą odtrutką na wszystkie śmieci tego świata
https://www.facebook.com/tumskiolaf/
https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/olaf-tumski.html
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2012 21:49
Giorgio Faletti - "Jestem Bogiem"
" Książka pokazuje jak bezdennym czarnym bagnem jest ludzki umysł, jak może nas wywieźć w pole albo po prostu zawieść. Niektóre wątki są w rozkoszny sposób bardziej pogmatwane niż na początku może nam się wydawać. Autor w niezwykle umiejętny sposób bawił się w skakankę czasową. Ogromnym plusem jest związek przyczynowo-skutkowy. Drugim plusem jest splot indywidualnych problemów bohaterów z ogólnospołeczną tragedią.
Świetna kreacja postaci."
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mcalla Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd:
Dodane dnia 06-04-2012 00:44
Kilka książek jednocześnie, ale dziś kończę "Xanth.Zaklęcie dla Cameleon" Piers'a Anthony'ego. Świetna książka fantasy. Klasyka.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 06-04-2012 01:09
Skończyłam Zfona "Książę mgły", jego pierwsza powiesc, przed "Cieniem wiatru" i "Grą Anioła", taki młodzieżowy przygodowo-fantastyczny utwór na popołudnie. Teraz "Pustelnia Parmeńska" Stendhala.
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.