Co czytacie?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Co czytacie?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 08-05-2012 19:19
Narnia. oryginalna wersja - po angielsku. :bigrazz: dziś zakupiona, już rozpoczęta. ale wiem, że to potrwa, nim dotrę do końca. tym bardziej, że po drodze czeka mnie Pejzaż etniczny Europy i recenzja tejże książki Edmunda Lewandowskiego.
mam co robić - Mikołajek też czeka. kolejka książek do pilnego przeczytania się wydłuża, a czasu jakby coraz mniej...

każda pozycja z wymienionych ma swój urok. chętnie na pewno będę po nie sięgać. raz jedna, raz druga :p :yes:
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mcalla Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd:
Dodane dnia 30-05-2012 03:34
Ostatnio czytam głównie dzieciom, którymi się opiekuję. I dziś trafiłam na coś wartego polecenia. To "Maciupek i Maleńtas. Niezwykłe przygody w Brzuchu Mamy" Anny Janko. Przeurocza opowieść o tym, jak wygląda życie prenatalne. Ta książka załatwia też problem odpowiedzi na trudne pytanie skąd się biorą dzieci i co robią w brzuchu u mamy... Polecam. Ja jestem pod wrażeniem.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Berenika Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Galicja
Dodane dnia 30-05-2012 09:12
ostatnio tomik poetycki Marty Półtorak, "Transmisje NA ŻYWO", polecam szczególnie jeśli ktoś lubi historię
KLIK w świat mojej poezji:

https://www.facebook.com/jgrabarzpoezja
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Elatha Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Jaworzno
Dodane dnia 30-05-2012 10:11
"Prowadził nas los" Kingi i Chopina. Ta książka to pamiętnik z pięcioletniej podróży autostopem dookoła świata dwójki Polaków. Wspaniale opisana historia przez nieżyjącą już Kingę Choszcz. Pełna emocji, które bohaterka wiernie przekazuje czytelnikowi, dzieląc się swoimi osobistymi wrażeniami, pasjonująca w swej egzotyczności i surowości, ale ciepła i wyrozumiała dla wszelkich kultur. Gorąco polecam. Teraz czekam na "Moją Afrykę", ostatnie zapiski z ostatniej podróży Kingi Choszcz.
... Widzicie różne rzeczy i pytacie: dlaczego takie są? Natomiast ja marzę o rzeczach, których nie ma i pytam: dlaczego by nie miały zaistnieć? ... - George Bernard Shaw
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 30-05-2012 10:44
"Z szynką raz!" - Charlesa Bukowskiego - odjazd, jakich mało :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mcalla Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2012 00:31
Znowu z dziećmi- ale nie bez przyjemności ;)- "Jerzy i Wielki Wybuch" Lucy i Stephen Hawking. Super nawet dla mnie. Dużo potrzebnej wiedzy o Kosmosie, naszym Ukł. Słonecznym. Piękne zdjęcia kosmosu prosto z teleskopu Hubble'a. Super.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Kulturalny Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 01-06-2012 12:18
+ Dla pana czytającego Bukowskiego. Polecam "Kobiety", jak dla mnie najlepsze !

W chwili obecnej to Ludzi Bezdomnych, tak trochę z przymusu do szkoły. Ale zakładka tkwi w połowie Biografii Nory Joyce. Wspaniałe ukazanie problemów między nią a Jamesem i wpływu jaki na nim wywierała.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mcalla Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd:
Dodane dnia 04-06-2012 19:54
"Poznam sympatycznego Boga". Duchowy poszukiwacz Eric Weiner (autor sławnej "Geografii szczęścia";) tym razem odwiedza wyznawców różnych religii, po to by nie nauczyć się wiedzy o Bogu, ale go odczuć. Miom zdaniem to naprawdę piękna, boska książka.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 05-06-2012 14:44
"Psychiatrię kliniczną" Bilikiewicza - dzieło legendarne i kultowe, nie tylko w kręgach zawodowych psychiatrów. Polecam gorrrrąco :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Kulturalny Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 05-06-2012 19:00
Merek Hłasko "Piękni, dwudziestoletni.". Pisane trochę tak stricte polsko, a trochę odmiennie
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Kaspian Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd:
Dodane dnia 08-06-2012 14:13
Żywot I Bolesna Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa bł. Anny Katarzyny Emmerich. Książka w całości (a więc prawie 1000 stron) praktycznie niedostępna, ale warto zrobić wiele dla własnego egzemplarza. Polecam każdemu, nie tylko katolikom, czyta się jak najlepszą powieść.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mcalla Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd:
Dodane dnia 08-06-2012 14:51
Cytat:
Kulturalny napisał/a:
Merek Hłasko "Piękni, dwudziestoletni.". Pisane trochę tak stricte polsko, a trochę odmiennie

Czytałam jakieś 100 lat temu... Chętnie zajrzę ponwnie :).
Dziś filozoficznie: "Podróże z Platonem" R.R. Smitha. Uwielbiam tego pisarza za jego miłość do filozofii, za pasję. No i olbrzymia wiedzę.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-06-2012 15:22
"Obcy" Alberta Camus.

Tragedia cywilizowanego świata na tle niefortunnego incydentu normalnego człowieka.
Krótka, a treściwa.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
shinobi Użytkownik
  • Postów: 389
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 09-06-2012 10:13
Cytat:
Ekszyn Dupacycki napisał/a:
"Obcy" Alberta Camus.

Tragedia cywilizowanego świata na tle niefortunnego incydentu normalnego człowieka.
Krótka, a treściwa.


Dla mnie ta książka była sporym rozczarowaniem, ale to oczywiście rzecz gustu.

Obecnie czytam: Hermann Broch "Śmierć Wergilego"
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
weronikulus Użytkownik
  • Postów: 177
  • Skąd:
Dodane dnia 09-06-2012 21:35
"Punkt i linia a płaszczyzna" Wasyl (Wassily) Kandyński (Kandynsky)- pan abstrakcjonartyk zaznacza wagę linii, punktów i płaszczyzn obrazu odnosząc się do prostoty z jaką mamy do czynienia. Dość przyjemna lektura teoryzująca, skłaniająca się ku urokowi logiki, pomaga ostrzyć obraz.

"Poza Rzeczy-Wistością
nie szukaj już niczego
bo Wistość tych Rzeczy
jest nie z świata tego!"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
BlackMelancholy Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
Dodane dnia 17-06-2012 15:00
Jestem w trakcie czytania "Miasta Śniących Książek" Waltera Moersa. Samo wydanie, jak i treść jest na bardzo wysokim poziomie. Dawno nie czytałem czegoś tak dobrego. Gorąco polecam! Obiecuję, że się nie zawiedziecie :yes:
Warunkiem wstępnym do odbioru sztuki jest posiadanie mózgu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
czarodziejka Użytkownik
  • Postów: 660
  • Skąd: zapomniana kraina
Dodane dnia 18-06-2012 23:23
Ja od jakiegoś czasu czytam Sklepik z marzeniami S.Kinga i nie mogę go doczytać do końca. Teraz już powinno się udać, zaczyna się dziać coś ciekawego.( w międzyczasie przeczytałam kilka innych powieści, które jakoś bardziej mnie wciągnęły)
Przyjaźń jest jak chleb, nawet czerstwy zaspokaja głód. Przyjaźń jest jak woda,
zimna czy gorąca gasi pragnienie.
Choć daleko, to jednak blisko. Choć nie zawsze mówi, to ją słyszysz. Choć nie zawsze Cię dotyka, to ją czujesz.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Anushka Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 19-06-2012 16:33
Ja aktualnie czytam "Biały Hotel" D.M. Thomasa. Dopiero zaczęłam i na razie jest ok :) :)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
shinobi Użytkownik
  • Postów: 389
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 20-06-2012 10:12
A.Sołżenicyn "Archipelag Gułag", kończę pierwszy tom.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 22-06-2012 15:43
Po raz kolejny Mercedes-Benz. Z listów do Hrabala Pawła Huelle. Doskonała lektura!
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]