Co czytacie?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Co czytacie?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 14-08-2012 21:20
Następne 100 lat. George Friedman. Prognozy na XXI wiek. Jedna wielka Teoria Spiskowa, ale napisane dość przekonywująco :D
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Emily Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Luben/Breslau
Dodane dnia 15-08-2012 12:31
Skończyłam Lot nad kukułczym gniazdem, jestem w trakcie Zewu Cthulhu i Alicji Po drugiej stronie lustra.

Cytat:
Emily napisał/a:
Jak tylko trafię na "Ala" w bibliotece, to spożyję. ;)
Na "Rzeźnię numer 5" też się czaję.

Al mnie zawiódł. :c Dobrotliwą naiwność jeszcze bym przełknęła, bo lubię naiwność, ale okołomedyczne bzdury na końcu bardzo mi zazgrzytały.
Za to "Rzeźnia" mi się podobała, muszę poczytać jeszcze coś Vonneguta.
niechaj cię pochłonie morze sargassowe

zanurkuj w wątpiach
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Agatonistka Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd: Bochnia
Dodane dnia 17-08-2012 08:24
Ja nawet nie pamiętam, od której książki Kinga zaczęłam, bo rzucam się na jego książki jak narkoman na głodzie ;) Patrząc na półkę, tak z marszu poleciłabym Czarną Bezgwiezdną Noc (zbiór opowiadań), Pod kopułą (ja jestem nią zachwycona, choć słyszałam wiele rozczarowanych głosów), oraz jego najnowszą powieść Dallas '63 (horror to nie jest, ale książka jest fantastyczna). A z psychodelicznych, polecam Buick 8 (choć nie polecam przy tym jeść ;)).

Sama obecnie zaczytuję się w Tańcu ze smokami Martina, rozpaczając, że na kolejną część będzie trzeba czekać nie wiadomo jak długo.
Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.
J. W. Goethe

Blog popkulturalny
http://www.balagankontrolowany.pl
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 02-09-2012 16:39
"Schizofrenię" Kępińskiego, czołowego polskiego psychiatry.
Dla piszących o tych sprawach doskonałe kompendium wiedzy.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Corpseone Użytkownik
  • Postów: 61
  • Skąd: Zawiercie
Dodane dnia 02-09-2012 19:19
Kraszewski - Stara Baśń
Łysiak - Statek
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Naja Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 02-09-2012 20:41
Ostatni "Dzienniki" Marii Dąbrowskiej i Anny Kowalskiej.



Ostatni "Dzienniki" Marii Dąbrowskiej i Anny Kowalskiej.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Rowena Starlight Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd:
Dodane dnia 07-09-2012 00:38
Powtarzam obecnie "Harry Potter i Czara Ognia" przyda mi się do mini eventu na forum. Choć znam każde dzieło pani J.K.Rowling, niektóre teksty wymagają odświeżenia. Ponadto "Honor żołnierza" B.Wołoszańskiego. - czytam na raty [w autobusie]
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Igis Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd: Bydzia
Dodane dnia 08-09-2012 19:02
Świetną książkę Jana Dobraczyńskiego "Najeźdźcy" ;)
I nie czuję się ani troszkę zawiedziona. Historia świetna, a i fakciki historyczne są w całkowitej zgodzie z prawdą.
Polecam serdecznie ! :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
livid Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 10-09-2012 08:51
Obecnie "Trans śmierci" Grahama Mastertona. Świetny trzymający w napięciu kryminał, z odrobina mistycyzmu. (Nieco brutalny opis scen śmierci może jednak zniechęcić bardziej wrażliwych czytników.)

Polecam!
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-09-2012 16:19
Czytam od dłuższego czasu manuale, instrukcje obsługi aplikacji komputerowych. Bardzo pouczająca lektura. Widzę ile czasu straciłem na odkrywaniu rzeczy niezakrytych. Do tego, nie raz manual taki zawiera krótką historię rozwoju jakiejś technologii albo np. jakiś rozdział pisany był własnoręcznie przez nieżyjącego guru, prekursora itp... No i pisane to jest klarowną angielszczyzną, która się utrwala w głowie, a nie nie utrwala.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 13-09-2012 22:37
jakoś ostatnio zapadła mi w pamięci przeczytana Olga Tokarczuk, jej Ostatnie historie. czytałam może z dwa miesiące temu, ale nie zapomniałam. czasem wracam do jej pomysłów. a książka ta skupiała się na przemijaniu, życiu, rozkładzie. i to nie były tylko opisy zmian biologicznych (a było ich sporo), ale również wnikanie w osobowości. kobiece. uprzedzonych(!) zapewniam, że książka męczy, nie wątkami, a realiami.

a co teraz? Bułhakow i jego trzy opowiadania. Fatalne jaja, Szkarłatna wyspa i Przygody Cziczikowa. coś niesamowitego! ubaw. relaks. odrobina niedowierzania i osłupienia. fajnie się skonfrontować z satyrą "tego od Mistrza i Małgorzaty'. czeka na mnie jeszcze Biała gwardia. jak się przeczyta, to będzie opinia o autorze kompletna.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Bax Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd: Wrąbczyn
Dodane dnia 16-09-2012 17:18
Paweł Huelle - Weiser Dawidek.
:)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 23-09-2012 19:59
Biała gwardia na ukończeniu. jak na Bułhakowa to wiele uczuć i wrażliwości. męska lektura, bardzo rzeczowa. wszystko trzyma się kupy. wydaje się, że nie ma żadnych nieprzemyślanych wątków. bohaterzy walczą razem, ale każdy wiele przeżywa w samotności.
teraz wiem, co myśleć o pracach pisarza. choć zapoznałam się z paroma jego dziełami.

"Przenigdy nie zdejmujcie z lampy abażuru! Abażur - to świętość. Nigdy przed niebezpieczeństwem nie uciekajcie szczurzym truchtem w nieznane. Śnijcie przy abażurze, czytajcie - cóż, że zamieć wyje? - czekajcie, aż przyjdą po was." Biała gwardia. Michał Bułhakow
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-09-2012 14:58
"Szkieletowa załoga" - S. King.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 26-09-2012 14:17
"Moonraker" Fleminga, w ramach przygotowania do nadchodzącego kinowego Skyfall :) Zaskakująco dobrze się czyta, przez 80 pierwszych stron Bond gra w karty z głównym antagonistą, a wręcz nie można oderwać się od lektury! Ciekawe co będzie dalej. To piąta książka o przygodach 007, którą czytam i która wyszła spod pióra Fleminga i chyba jest najlepsza, mimo że film na jej podstawie uważam za najgorszą część serii. No, ale zdążyłem się już przyzwyczaić, że filmy mają z książkami wspólnego bohatera, główny pomysł/głównego badguy'a i tytuł. A reszta jest całkiem inna. Tak więc, warto sięgnąć, nawet jeśli zna się już wersje filmowe.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 28-09-2012 21:51
Olga Tokarczuk, E.E.
szarpana historia, naświetlona z wielu stron; dziewczynka się rozwija, a wraz z nią przeobraża się świat empirii. doświadcza wszystkiego z rodziną i "resztą".
czy duchy sobie są? czy jest etap w życiu dziecka, gdy ma do nich dostęp? dlaczego dorośli rzucają się na doświadczenia E. z taką emocją?
gdzieś włóczy się za ludźmi smutek i żal. ciężki do opisania. tajemnica rośnie za przyczyną ciekawskich. z czym godzi się człowiek dojrzały?

książkę czytałam kolejny już raz. wracam, bo skomplikowana relacja międzyludzka intryguje mnie przy spotkaniu z bohaterką. jej problem jest dobrym polem do pokazania psychiki ludzkiej w procesie dorastania.



mam chętkę na poważne wykłady o literaturze. literaturze polskiej, kanonie lektur, obowiązkowym materiale książkowym.
dostałam w łapki Stanisława Pigonia - Poprzez stulecia; Studia z dziejów literatury i kultury. nie mam doświadczenia w takich rozprawach; nie zaczytuję się w wywodach na temat polskich wieszczów, ale tutaj autor zdobył całą moją uwagę. zainteresował stylem i tematem.
jestem pod wrażeniem. chłonę jak najlepszą powieść.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Monia81 Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd:
Dodane dnia 29-09-2012 17:51
Udręka i Ekstaza - Irvinga Stona, ukazująca życie i dzieła Michała Anioła.
Urzekająca i niezwykle wnikliwa. Polecam!
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-09-2012 18:24
"Legenda Młodej Polski" St. Brzozowskiego. Socjalista krytykuje bezcielesne duchy. W sumie ma dużo racji.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 29-09-2012 21:19
No jak to co?
W przerwie między opowiadaniami mistrza Kinga, "Listonosza" Bukowskiego.
Miodzio, dla tych, co wiedzą, ocb.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 30-09-2012 13:17
Życie Conrada-Korzeniowskiego Najdera. W ramach przygotowania do referatu na wiedzę o literaturze. Ciekawe.
Blog

Facebook
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.